Turėdami iš ko baliavot, susimokės ir už šiukšles
Pastarojo Kupiškio rajono tarybos posėdžio pabaigoje pirmąsyk rajono politikos istorijoje vyko tarybos mažumos valanda. Tai pagal naują įstatymą įtvirtinta prievolė leisti opozicijos atstovams nevaržomai kalbėti – klausinėti įvairiomis temomis ir laukti atsakymo iš miesto vadovų ir specialistų.
Opozicijos lyderė Eglė Blaževičienė pirmiausia prisiminė, kad anksčiau kaimų bendruomenėms nereikėjo mokėti vadinamojo šiukšlių mokesčio, o išlaidas padengdavo savivaldybė. Valstietė siūlė grįžti prie buvusios tvarkos ir atleisti bendruomenes nuo šio mokesčio.
„Tuos pinigus suneša patys kaimo žmonės. Renginiams moterys prikepa pyragų, prislegia sūrių, jais mus vaišina, o iš kai kurių savivaldybės institucijų sulaukia pasakymų, kad balius turit iš ko daryt, o už šiukšles neturėsit iš ko susimokėt“, – kalbėjo opozicionierė.
Meras Algirdas Raslanas sutiko su pastabomis ir pasiūlė dar daugiau – kad savivaldybė padengtų bendruomenėms ne tik šiukšlių išvežimo, bet ir draudimo, šildymo bei elektros kaštus. Be to, padėti bendruomenėms padidinti projektinių veiklų fondą, kad pačios užsidirbtų daugiau pinigų.
Kas pirmesnis, tas gudresnis
E.Blaževičienė taip pat klausė, kaip buvo nustatyta pirmumo tvarka į Kupiškio baseine vykusią vaikų vasaros stovyklą. Jos metu vaikai mokėsi plaukti, vyko sveikatos stiprinimo užsiėmimai.
Valstietės teigimu, paprastų žmonių vaikams neatsirado vietos stovykloje, nors jų tėvai, vos tik sužinoję apie stovyklą, suskubo skambinti, o savivaldybės darbuotojų atžalos į stovyklą buvo priimtos.
Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Laura Stalauskaitė sakė, kad jokios pirmumo tvarkos registruojant į stovyklą nebuvo. Vaikai, kurių tėvai pirmi paskambino, pirmi ir buvo įtraukti į sąrašą.
Stovyklos metu buvo surengtos dvi pamainos po 15 vaikų kiekvienoje. Planuotą trečiąją pamainą, pasak L.Stalauskaitės, paslaugos teikėjas atšaukė, nes pritrūko darbuotojų.
Kitu klausimu teiravosi valstietis Virginijus Umbra. Jis klausė, ar Kupiškio ligoninėje neplanuojama įkurti hemodializės skyriaus ar kabineto. Nes dabar kupiškėnai pacientai vežiojami į Rokiškį arba Panevėžį.
Ligoninės vadovas Julius Panka aiškino, kad steigiant tokį skyrių reikėtų didelių investicijų, jos tikrai neatsipirktų. Teikti hemodializės paslaugą Kupiškyje direktorius kvietęs privatininkus, kaip tai padarė Rokiškio ligoninė, bet dėl didelių kaštų tie atsisakę.
Prireikia kapitalinio valymo
Kitas opozicijos atstovas Audrius Inapas norėjo sužinoti, ar dar turi vilties šiemet pamatyti į Uošvės liežuvio salą vedantį pontoninį tiltą. Jį pertraukė pusiau liepą Kupiškyje praūžusi smarki audra.
A.Raslanas teigė, kad tiltu besirūpinanti įmonė dabar dirba kitoje šalies vietoje, bet rugsėjo vidury grįš į Kupiškį ir sumontuos geresnį bei saugesnį tiltą nei buvo iki šiol.
Pasak mero, pontoninis tiltas nelabai saugus, todėl svarstoma pastatyti arkinį stacionarų tiltą.
Valstietė Genė Žilinskienė klausė, kaip sprendžiama Kupiškio stadiono tualeto problema. Nes sportuoti po darbo, kai Sporto centras jau nebedirba, atėję žmonės negali pasinaudoti tualetu.
Sporto centro vadovė Ingrida Tuskienė pažadėjo kitais metais stadiono ribose pastatyti biotualetą.
Direktorė patikino, kad ir dabar renginių ir treniruočių metu galima naudotis tualetais bei dušais, tik prieš tai reikia organizatoriams suderinti su centro administracija.
„Nuo stadiono tribūnų pusės esančių trijų tualetų palikti neužrakintų 7 dienas 24 valandas per parą mes negalime. Mūsų lankytojai dažnai elgiasi negražiai, po tokių lankytojų prireikia kapitalinio remonto ir kapitalinio valymo“, – kalbėjo I.Tuskienė.