Balsavo už naujas lengvatas
Pastarajame Biržų rajono tarybos posėdyje politikai vienbalsiai balsavo už naujas atliekų rinkliavos lengvatas. Nuo rugsėjo kintamoji vietinės rinkliavos dalis nebus skaičiuojama šeimoms, auginančioms tris ar daugiau nepilnamečių vaikų – už vaikus; asmenims, netekusiems 75 proc. ir daugiau darbingumo; asmenims, kuriems nustatytas I ir II lygių individualios pagalbos kompensacijos poreikis; vaikams, kuriems nustatyta sunki negalia.
„Biržų atgimimo“ frakcija ėmė priekaištauti merui Kęstučiui Knizikevičiui, kad jie siūlę tas pačias lengvatas formuojant šių metų savivaldybės biudžetą. Bet tuomet, vasario mėnesį, meras sakęs, kad nėra pinigų, o ir šie asmenys jau gaunantys kitokių lengvatų. Tad kas pasikeitę per tuos keturis mėnesius?
Tai kas iniciatoriai?
„Biržų atgimimo“ nuomone, būtų sąžininga juos paminėti kaip pasiūlymo iniciatorius.
K.Knizikevičius atsakė, kad frakcijos siūlymas buvo nekonkretus, kalbėta tiesiog apie socialiai remtinus, o tai plati sąvoka, todėl sprendimas būtų pareikalavęs kur kas daugiau lėšų, nei dabar numatoma.
Per šį laiką buvo išanalizuota ir tai, kaip elgiasi kaimyniniai rajonai.
Jis aiškino, kad pirminis variantas buvo remti daugiavaikes šeimas nuo trečio vaiko. Bet darbo grupėje konservatorius Dalius Barkauskas pasiūlė šioms šeimoms lengvatą taikyti jau nuo pirmo vaiko. Tam ir buvo pritarta.
Meras papriekaištavo „Biržų atgimimo“ frakcijai, kad jų atstovai nedalyvavo darbo grupėje. Antraip žinotų, kaip ir kodėl buvo priimtas pasiūlymas.
O tai kas įspyrė?
Socialdemokratas Nerijus Ubartas pakartojo savo mėgstamą posakį, kad nesvarbu, kas pirmas paspyrė kamuolį. Svarbu tai, kas jį įspyrė į vartus.
Jis kalbėjo, kad „Biržų atgimimo“ klausimas tėra noras pasakyti, kad jie buvo pirmi.
Liberalas Justas Greviškis, dirbęs darbo grupėje, aiškino, kad buvo peržiūrėtos biudžeto galimybės.
Valstietis Tomas Četvergas situaciją pakomentavo, kaip pats sakė, su humoru.
„Mere, prisimenate, aš prieš dvejus metus tai siūliau, kodėl manęs nepaminėjote?“ – per dantį patraukė „Biržų atgimimą“.
Tada meras suteikė žodį į rajono tarybos posėdį atvykusiam biržiečiui Pranui Pociui.
Vyriškis paminėjo atvejį, kad nuo pagrindinio kelio už 500 metrų gyvenantys 85 metų ir 90 metų senukai moka už šiukšlių išvežimą, bet šiukšliavežė iki jų neatvažiuoja.
P.Pocius sakė, kad dėl šito atvejo į valdžią kreipėsi jau trečią kartą, ir tiktai dabar buvo pažadėta atsižvelgti.
„Mere, ar ne ateinantys rinkimai privertė atsižvelgti? Tikrai ne?“ – klausė merą, bet išgirdo jo neigiamą atsakymą.
Piktinasi ne pirmą kartą
Apie P.Pocių jau rašėme prieš pus-antrų metų, kai per rajono tarybos posėdžio pertraukėlę jis priėjo prie mero, ištraukė popierinį dovanų maišiuką, o iš jo – išlietą žmogaus plaštaką su iškeltu viduriniuoju pirštu. Tai nepadorus gestas, reiškiantis anglišką keiksmažodį.
Vyriškis dar atsisuko į sėdinčius politikus, sukiodamasis į šonus pademonstravo savo „dovaną“, kažką neaiškiai pasakė ir padėjo liejinį ant stalo priešais merą.
Į posėdžio vaizdo transliaciją šis įvykis nepateko, bet anonimas tai nufilmavo ir įkėlė į vieną iš biržiečių grupių feisbuke. Dar parašė: „Šiandien mitingo prieš nepamatuotai aukštas rinkliavas už šiukšles organizatoriai įteikė merui K.Knizikevičiui simbolį, rodantį rajono vadovo požiūrį į gyventojų interesus ir jų pateiktus prašymus.“
Per ankstesnį rajono tarybos posėdį P.Pocius jau buvo išsakęs nepasitenkinimą atliekų surinkimo ir vežimo kainomis. Jis buvo ir vienas iš mitingo prieš kainas iniciatorių, plakatu teigusių, kad šiukšliadėžė yra „čiulpikė“.








