Baigė viena dešimtokų klasė
Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras nuo šiol vadinasi Suaugusiųjų mokymo centru. Įstaigos pavadinimas pakeistas dėl to, kad centre jau keletą metų nebesuformuojamos jaunimo klasės, o šiuos mokslo metus čia baigė tik viena dešimtokų klasė.
Klausimą svarstant miesto tarybos posėdyje dar bene prieš du mėnesius konservatorius Ignas Gaižiūnas pastebėjo, kad panaikinus jaunimo klases sumažės bendras mokinių skaičius šioje ugdymo įstaigoje. Jis įspėjo, kad jeigu mokykloje liks mažiau kaip 200 mokinių, ji negalės pretenduoti į europinius ir mūsų šalies finansinius projektus.
„Kaip savivaldybės administracija ketina užtikrinti, kad ir šią mokyklą pasiektų tos pačios naudos, kurios pasieks visas kitas Panevėžio mokyklas?“ – klausė I.Gaižiūnas.
Švietimo skyriaus vedėja Silvija Sėrikovienė patikino, kad mokymo centre šiemet mokėsi daugiau kaip 200 mokinių. Vis dėlto ji nebuvo tikra, ar rugsėjo 1-ąją mokykla sugebės suformuoti klases su tokiu mokinių skaičiumi.
Skyriaus vedėja pripažino, kad yra bėdų – centre dabar yra ribinė situacija, dėl kurios mokykla jau negali dalyvauti viename europiniame projekte ugdymo priemonėms įsigyti. O norint dalyvauti projekte, reikėjo užtikrinti penkerius metus į priekį, kad šią mokyklą lankys per 200 mokinių.
Tačiau S.Sėrikovienė patikino, kad visi I.Gaižiūno paminėti pastebėjimai atsispindės dar šiemet numatomame parengti naujame Panevėžio mokyklų tinklo plane 2026–2030 metams.
„Rengiant mokyklų tinklo planą tikrai bus atkreiptas dėmesys, kad toje mokykloje besiugdantys mokiniai nebūtų nuskriausti“, – žadėjo valdininkė, tik nepaaiškino, kaip tai bus padaryta.
Trečdalis mokinių – kalinės
Suaugusiųjų mokymo centro laikinoji direktorė Sandra Vilimienė korespondentui patvirtino, kad šiuos mokslo metus baigė viena dešimtokų klasė, kurioje buvo tik 11 mokinių.
Pasak direktorės, šeši mokiniai jau parašė prašymus centre lankyti vienuoliktą klasę, kai kurie pasirinko Panevėžio mokymo centrą arba miesto bendrojo lavinimo mokyklas, o kai kurie dar mąsto.
„Anksčiau turėjome po vieną septintokų, aštuntokų ir devintokų klasę, bet paskui mokinių pradėjo mažėti, kaip ir visoje šalyje. Jaunimo klasių mažėjimui įtakos padarė ir įtraukusis ugdymas. Vaikai dabar įsilieja į miesto bendrojo lavinimo mokyklas ir pas mus nebeateina“, – kalbėjo pašnekovė.
S.Vilimienė prisiminė, kad kadaise jų ugdymo įstaigoje mokėsi beveik tūkstantis mokinių, dabar jų gerokai sumažėjo, bet mažiau negu 200 dar nebuvo.
Panevėžio moterų kalėjime esanti mokykla taip pat jau seniai priklauso Suaugusiųjų mokymo centrui – pernai mokslo metus pradėjo 71 nuteistoji. Pačiame centre mokslo metų pradžioje buvo 141 mokinys, spalį jų padaugėjo iki 154. Pasak direktorės, lapkričio gale, kai prasideda egzaminų pasirinkimas, mokinių vėl sumažėja.
„Pas mus mokosi suaugę žmonės, jų motyvacija visai kitokia negu jaunimo. Žmonėms svarbiau darbas, geresnis atlyginimas, nes jiems tai – išgyvenimo dalykas“, – aiškino S.Vilimienė.
Direktorė teigė esanti optimistė ir tikinti, kad šiemet rugsėjį Suaugusiųjų mokymo centras su skyriumi kalėjime turės daugiau kaip 200 mokinių.
Prierašai po nuotraukomis:
1. Suaugusiųjų mokymo centrui priklausančioje moterų kalėjimo mokykloje pernai mokslo metus pradėjo 71 nuteistoji.
2. Naujaisiais mokslo metais Suaugusiųjų mokymo centre nebebus jaunimo klasių, todėl ir buvo pakeistas pavadinimas.
3. S.Sėrikovienė: „Rengiant mokyklų tinklo planą tikrai bus atkreiptas dėmesys, kad toje mokykloje besiugdantys mokiniai nebūtų nuskriausti.“
A.Švelnos nuotraukos