Gabeno dvi merginas
Nelegales migrantes į Vakarų Europą gabenęs 26 metų Eritrėjos pilietis Josefas Meahelas Abrahas „užstrigo“ Lietuvoje. Malonumai jo čia nelaukia – dar nuo sausio pradžios užsienietis dienas leidžia už grotų.
Panevėžio apygardos teismas nustatė, kad afrikietis neteisėtai per sieną gabeno dvi afrikietes, ir skyrė jam realią laisvės atėmimo bausmę.
Už neteisėtą žmonių gabenimą ir neteisėtą dokumentų panaudojimą J.M.Abrahas nuteistas 1 metams kalėti. Kadangi už grotų jis pateko prieš 8 mėnesius, tad po 2 mėnesių turėtų išeiti į laisvę.
Nuosprendžio sulaukė ir su svetimais dokumentais nelegaliai į Vakarų Europą patekti bandžiusios dvi 26 metų etiopės – Elsa Zeleleva Amibacheva ir Mesela Abata Denekeva.
Už pagrobtų dokumentų panaudojimą teismas abiem joms apribojo laisvę 1 metams ir 8 mėnesiams.
Greičiausiai ši bausmė nuteistoms afrikietėms tebus tik formali, nes paprastai nelegalai grąžinami į tą šalį, iš kurios neteisėtai pateko. Šiuo atveju abi jos turėtų būti perduotos latvių pasieniečiams.
Nesutapo pateikti duomenys
Pagal bylą, prieš 8 mėnesius J.M.Abrahas tarptautiniu autobusu iš Rygos į Varšuvą bandė į Vakarų Europą išvežti dvi nelegalias migrantes, bet trijulės kelionė baigėsi vos kirtus Lietuvos sieną – Pasvalio rajone, Škilinpamūšio kaime.
Tikrindami keleivių dokumentus pasieniečiai atkreipė dėmesį į dvi jaunas afrikietes. Tariamos eritrėjietės pateikė Graikijos išduotus leidimus gyventi ir pabėgėlių dokumentus, leidžiančius keliauti.
Tikrintojai iškart pastebėjo, kad dokumentuose esančios nuotraukos nesutampa su moterų išvaizda. Greitai paaiškėjo, kad abi moterys yra Etiopijos pilietės. Tai buvo parašyta ant tikrų dokumentų – jos turėjo latvių išduotas prieglobsčio prašytojų korteles.
Maždaug prieš pusmetį jos iš Baltarusijos prasiveržė į Latviją ir sugautos gyveno pabėgėlių centre, draudžiant išvykti iš šios šalies.
Svarbus įkaltis telefone
Tuo pačiu autobusu vyko ir eritrėjietis J.M.Abrahas. Jis turėjo leidimą gyventi Anglijoje.
Sulaikytos afrikietės tikino šio vyro nepažįstančios, bet vienos jų telefone pasieniečiai rado svarbų įkaltį – banko pavedimo nuotrauką. Tai tapo įrodymu, kad J.M.Abrahui buvo pervesta 550 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.
Trijulę pasieniečiai sulaikė.
Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad viena iš moterų per socialinius tinklus daugiau nei pusmetį bendravo su J.M.Abrahu. Viename laiške jie aptarė galimybę iš Baltarusijos vykti į Latviją, o vėliau iš ten – į Lenkiją.
Taip pat nustatyta, kad eritrėjietis joms į Rygą nuvežė svetimus dokumentus, kuriais pasinaudodamos moterys ketino pasiekti Vakarų Europą, padėjo joms nusipirkti autobuso bilietus.









