Internetiniai sukčiai „dirba“ be poilsio dienų. Šį kartą jų aukos – internetinės bankininkystės vartotojos.
Bankai nuolat primena būti budriems, nespausti abejotinų nuorodų, bet nukentėjusiųjų vis atsiranda.
Šiais atvejais abi aukos prisijungti prie savo paskyrų bandė į paieškos langelį įvedę banko pavadinimą. Spaudė pačią pirmą iššokusią nuorodą.
Nė viena neatkreipė dėmesio, jog iššokusios nuorodos pavadinimo galas ne toks, o šios jų klaidos labai laukė sukčiai.
Būtent tą klaidą padariusi net 1215 eurų prarado 54 metų Panevėžio rajono gyventoja. Moteris tikėjosi, jog jungiasi prie savo banko elektroninės svetainės, nepastebėjo tam tikrų niuansų ir atsidūrė netikrame bankininkystės puslapyje. Kol susigaudė, apgavikai iš jos sąskaitos spėjo nuskaičiuoti nemenką sumą.
Kitą auką per suklastotą internetinį banką aferistai apiplėšė pirmadienį prieš pat dešimtą ryto.
Kad jungiasi prie netikros paskyros, 26 metų panevėžietė nė neįtarė. Regis, visas operacijas darė kaip įprasta, mechaniškai, tad ir nepamatė smulkių neatitikimų. Suvedė prašomus slaptažodžius, asmens kodą ir atsidūrė ne savoje paskyroje, o klastotėje. Tuo metu iš jos sąskaitos akimirksniu dingo 2999 eurai.
Dėl abiejų sukčiavimo atvejų pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet paprastai jis baigiasi liūdnai.









