Mokinio motinos vardu išsiuntinėjo bjaurią žinutę
Peštukai mokiniai niekaip neiškenčia neiškrėtę ko nors bjauraus savo mokytojams. Dabar, kai visas tėvų ir pedagogų bendravimas persikėlė į internetą, miklesnieji įsigudrina prasisukti ir ten.
plačiau»
|
Smegduobė rekordininkė – visai kaip dubuo
„Gavome naktį darytą smegduobės nuotrauką, todėl jos dydžio nelabai supratome. O štai jau dieną nuvykęs pamačiau, koks tai išties įspūdingas gamtos siurprizas“, – įspūdžiais apie Užubalių kaime atsivėrusią milžinišką įgriuvą dalijosi Biržų regioninio parko geologas.
plačiau»
|
Šiukšlyne surado sočiai žvakių dėklų
Dar ne taip seniai žmonėms kėlė nuostabą jų patogumui kapinėse palikti laistytuvai ir grėbliukai. Juk anksčiau to niekas net įsivaizduoti negalėdavo – viską išvogdavo. Vabalninko seniūnija siūlo jau naują idėją – kitiems nebereikalingus stiklinius žvakių dėklus dar kartą panaudoti.
plačiau»
|
Atvirai pasakė apie visagalį auksinį balsą
Biržų grietinėlės teisme aiškėja, kad iš sostinės į posėdžius retsykiais atvažiuodavęs gyventojų į tarybą išrinktas socialdarbietis Ritas Vaiginas galėjo pardavinėti savo balsus už partietės Ritos Kuginienės pasodinimą į direktoriaus postą. Būtent todėl buvę pareikalauta tuometinio direktoriaus galvos.
plačiau»
|
Nelegalai įstrigo nepasiekę išsvajotų Vakarų
Pirmadienio vakarą nelegali kelionė į Vakarų Europą iraniečių šeimai – 34 metų moteriai, 38 metų vyrui ir judviejų dviem vaikams – baigėsi Panevėžio rajone, netoli miesto.
plačiau»
|
Laisvas teisėjų vietas užėmė moterys (1)
Panevėžio apygardos ir Panevėžio apylinkės teismų kolektyvus papildė 3 naujos teisėjos. Alvida Jasaitytė-Pralgauskienė tapo Panevėžio apygardos teisėja, Žaneta Škutienė ir Jomilė Juškaitė-Vizbarienė teisėjomis dirbs Panevėžio apylinkės teisme.
plačiau»
|
Savarankiškai dirbantiesiems – daugiau galimybių atsidarius smulkiojo verslininko sąskaitą
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita. Ji palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
plačiau»
|
Vėl gąsdino dujų nuotėkio šmėkla
Po Kupiškyje įvykusio gaisro vėl ėmė sklisti kalbos apie galimą pavojingą dujų nuotėkį dėl vis dar mieste egzistuojančios sovietmečio dujų tiekimo sistemos. Tačiau greičiausiai bėda buvo pačiame bute – jo šeimininkai nebuvo užsukę dujų vamzdžio sklendės.
plačiau»
|
Galima pretenduoti į išimtinę laikinąją paramą
Dėl koronaviruso epidemijos nukentėję žemės ūkio produktų perdirbėjai – žemės ūkio veiklos subjektai, savarankiškai vykdantys veiklą asmenys, mažos ir labai mažos įmonės galės pasinaudoti išimtine jiems skiriama laikina parama pagal naują Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonę „Išimtinė laikina parama ūkininkams ir mažoms bei vidutinėms įmonėms (MVĮ), kuriuos ypač paveikė COVID-19 krizė“. Paraiškas paramai gauti galima teikti iki lapkričio 20 d. Iš viso planuojama patenkinti apie 1,9 tūkst. paraiškų.
plačiau»
|
APVA informuoja apie renovacijos naujienas
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), administruojanti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Lietuvoje, dalijasi dviem naujienomis, kurios aktualios tiek gyventojams, tiek verslui – baigtas paraiškų vertinimas ir kaip planuojama pritraukti statybų sektoriaus įmones, įgyvendinant renovacijos projektus.
plačiau»
|
Naujo baseino duris užkalti, o pinigus – malkomis sudeginti?
„Kas žino, jeigu šalia nukris kokia bombelė, tai gali viskas ir sustot“, – pareiškė Kupiškio meras, išklausęs opozicijos atstovo siūlymą trejiems metams užkonservuoti iki galo dar neįrengtą naująjį miesto baseiną, o sutaupytus pinigus panaudoti gyventojų kompensacijoms už malkas.
plačiau»
|
Kvartalinė renovacija: vizualūs sprendimai turi būti priimami savivaldybės lygiu (1)
Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės teigimu, nors atnaujintas daugiabutis daugeliui reiškia mažesnes sąskaitas, gyventojams svarbu ne tik sutaupyti, bet ir gyventi vizualiai patraukliame name.
plačiau»
|
Onkologine liga sergančios Liepos mama: „Nėra kada liūdėti – pozityvus mąstymas veda mus į priekį“
Vėžys – tai diagnozė, sukrečianti ne tik patį ligonį, bet ir visą jo aplinką. Išgirdus tai, rodos, žemė ima slysti po kojomis, tačiau palaipsniui supranti, kad neturi jokio pasirinkimo – tik priimti šią žinią ir judėti pirmyn į kovą.
Eglė Seiliūtė-Žukauskienė dalijasi savo šeimos patirtimi apie tai, kaip sužinojo apie dukters onkologinę ligą ir kas jiems padeda išlaikyti pozityvumą iki pat šiol.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos medicinos psichologė Neringa Eimutienė pataria – svarbu nepamiršti, kad sergantysis pirmiausia yra žmogus, o ne ligonis.
plačiau»
|
Kėlė iki dangaus, sviedė ant žemės
Svajonė kupiškėną kėlė į padanges, bet vyras, atrodo, pamiršo atsargumą. Savo rankomis pasidirbinęs skraidyklę-aitvarą, pilotas praėjusį savaitgalį pakilo į orą ir netrukus, jos nesuvaldęs, iš didelio aukščio krito į žemę. Po nelaimės specialistai griebėsi už galvos – drąsuolis net nebuvo gavęs piloto licencijos.
plačiau»
|
Ar galime išvengti traumų?
Dažniausiai traumas patiria vaikai ir vyresnio amžiaus žmonės. Vaikai – šiltuoju metų laiku, vyresnieji – šaltuoju, kai slidu. Kaip išvengti ir tinkamai pasirūpinti vaikų traumomis, pasakoja VUL Santaros klinikų Vaikų skubios medicinos, Intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Ingrida Sapagovaitė. Kodėl fizinis aktyvumas yra būtinas vyresnio amžiaus žmonėms, kalba VUL Santaros klinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro 1-ojo stacionarinės reabilitacijos skyriaus vedėja Jūratė Kesienė.
plačiau»
|