Ką reikia žinoti prieš skrendant oro balionu?
Orai. Karšto oro balionu nepatartina skristi lyjant. Karštis, esantis oro baliono kupole, gali taip įkaitinti lietaus lašus, nukritusius ant jo paviršiaus, kad jie taps karštesni už verdantį vandenį ir pradegins baliono paviršių. Būtent todėl, jei esate užsirašę laiką skrydžiui oro balionu, dieną ar dvi prieš kelionę, su Jumis susisieks pilotas ir pasakys – ar skrydis įvyks, ar ne. Viskas priklauso nuo oro sąlygų: lietaus, vėjo.
Apranga. Skrydžio metu merginoms rekomenduojama susirišti plaukus į kasą ar kuodą. Visiems keleiviams rekomenduojama dėvėti kepures, kad nuo karščio neperkaistų galva ar nenusviltų plaukai. Taip pat siūloma turėti kuo apsigaubti pečius (jei būsite apsirengę trumpomis rankovėmis, labai kais pečiai, kaklas). Arba vietoje skaros, galite rinktis megztinį, džemperį.
Avalynė.Jokiais būdais nesidėkite šlepečių ar aukštakulnių. Idealu – paprasti bateliai, sportbačiais. Svarbiausia, kad būtų patogu, nes leidžiantis oro balionu ant žemės, jis gali apvirsti ant šono, todėl, nepatogios avalynės atveju, galite susižeisti. Taip pat dėvint sportbačius, bus patogiau įlipti į patį baliono krepšį.
Amžius. Iš tiesų, amžiaus cenzo čia nėra. Pasaulyje, vyriausiam skrydžio dalyviui buvo 104-eri! Tačiau, ko gero, savaime suprantama, kad skristi su kūdikiais ar mažamečiais vaikais – nepatogu, nes jie per krepšį nieko nematys, o nusileidimo atveju, gali susižaloti. Todėl rekomenduojama vaiką skraidinti nuo 7-erių.
Vieta. Skrydis oro balionu Kaune, Vilniuje, Trakuose ar virš bet kurio kito Jūsų mylimo miesto. Oreiviai skrydžius rengia beveik visoje Lietuvoje, tačiau populiariausios lokacijos: Kaunas, Vilnius, Trakai, Klaipėda. Vis dėlto, pilotai organizuoja išskirtines keliones ir virš mažesnių miestų, kaimelių, ežerų. Tereikia susitarti.
Įdomūs faktai apie oro balionus:
1. 1808 m. du prancūzai įsimylėjo garsią operos šokėją ir dėl jos meilės susikovė ore. Kol žmonės rinkosi apačioje, miesto aikštėje, tikėdamasi pamatyti „oro balionų lenktynes“, vyrai išsitraukė šaunamuosius ginklus ir nusitaikė į vienas kito balionus. Buvo paleisti du šūviai, ko pasekoje, vienas balionas prakiuro ir susmuko ant pastato, kartu nužudydamas ir savo keleivį. Kitas sėkmingai nusileido ant žemės ir iškovojo mylimos moters ranką.
2. Šis faktas, tikriausiai, daug daugeliui žinomas. Nusileidus oro balionu kiekvieną kartą yra išaunamas šampanas. Tačiau ar visi susimąstėme, iš kur kilo tokia tradicija? Pasak legendos, ūkininkai anksčiau tikėjo, kad besileidžiantys karšto oro balionai ant jų turimos žemės iš tikrųjų yra iš dangaus nusileidžiantys drakonai. Kad nuramintų ūkininkų baimę ir palaikytų taiką, pilotai po kiekvieno skrydžio su jais pasidalindavo putojančio vyno burbuliukais.
3. Kai galvojame apie skrydį karšto oro balionu, mintyse dažnai sukasi romantiški vaizdai, taika bei ramybė, nebent esi puikus istorijos žinovas. Praeityje, kai vyko Amerikos civilinis karas, karšto oro balionai buvo naudojami žvalgybos misijoms abiejose kariaujančiose pusėse.
SKL204