Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Per Biržų rajono tarybos posėdį nepartinis gydytojas emocingai apibūdino kritišką ligoninės situaciją

Bendraamžiai

Panevėžio Mykolo Karkos mokykla – švęsti Lietuvos valstybės šimtmetį mums ne pareiga, o pasididžiavimas

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje jau visą mėnesį prieš didžiąją šventę netilo dainos, eilės ir renginių šurmulys, skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui. Į šventines veiklas mokykloje įsitraukė mokytojai, mokiniai ir jų šeimos. Švęsti pradėjome netradiciškai – visų klasių, visi mokyklos mokiniai kiekvieną dieną, susiskirstę grupėmis, aktų salėje per ilgąsias pertraukas dainavo dainas Lietuvai ir apie Lietuvą. O dainų būta pačių įvairiausių – nuo sen plačiau»

100 dainų Lietuvai

Panevėžio Alfonso LIpniūno progimnazijoje skambėjo 100 liaudies dainų Lietuvai. Lietuva - per amžius dainuojanti šalis. Dainose glūdi mūsų protėvių narsa ir meilė savo kraštui. Liaudies dainose yra labai daug džiaugsmo, sąmoningumo. Dainuodami puoselėjame savo kalbą ir kultūrą. Smagu buvo, pasitinkant Lietuvos va plačiau»

PROTŲ MŪŠIS UŽ LIEtuvą

Vasario 5 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko didelis mūšis – protų mūšis „Mūsų Lietuva“, skirtas Lietuvos valstybės 100-mečiui. Šventę pradėjo Mokinių tarybos narės Barbora, Emilija, Kornelija ir Viltenė. Poezijos posmais jos pasveikino visus susirinkusius su mūsų tėvynės – mūsų Lietuvos – šimtmečiu. Atstovai iš visų 5-8 klasių (net 32 mokiniai) ir ki plačiau»

Net mokytojos klykė (nuotraukos) (1)

Islandijoje gyvenantiems emigrantų vaikams teko adaptuotis prie ilgų sutemų ir atšiauraus klimato, prisitaikyti prie kitokios mokymo sistemos. Jie nebeprisimena lietuviškų žiemų ir įsivaizduoja, kad tolimoji jų gimtinė yra visada žaliuojantis kurortas. plačiau»

Žinių ir saviraiškos diena Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 13 dieną Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje buvo surengta netradicinio ugdymo diena – Žinių ir saviraiškos šventė. Mokiniams šią dieną nevyko pamokos pagal įprastą tvarkaraštį, veiklos buvo suorganizuotos taip, kad mokiniai galėtų dalyvauti tuose užsiėmimuose, kuriuose nori patys. Dalis mokinių ruošėsi lietuvių kalbos, anglų kalbos ir matematikos olimpiadoms – atliko sudėtingas, žinių ir susikaupimo reikalaujančias užduotis. Kiti galėjo išbandyti jėgas ir pasitikrinti įvairių dalykų žinias – fizikos, tech plačiau»

Kalėdinė dvasia Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje

Šventų Kalėdų laukimas subūrė progimnazijos bendruomenę. Artėjant laukiamiausiai metų šventei – Šv. Kalėdoms Alfonso Lipniūno progimnazijos teatras „Elfai“ visą bendruomenę pakvietė į tradicinį susibūrimo, pabuvimo kartu vakarą – kalėdinį gerumo spektaklį „Stebuklo belaukiant“, plačiau»

Ilgakasę mokykloje erzindavo (nuotraukos)

Praėjusį savaitgalį Panevėžio „Cido“ arenoje rungėsi visos šalies ilgakasės. Mažos ir didelės panelės demonstravo savo plaukų grožį, scenoje rodė plaukų jūrą. Judinant galvas plaukai vilnijo bangomis ir tai buvo kerintis reginys. plačiau»

Robotai neturėtų baiminti

Panevėžio mokslo ir technologijų parke vyko tarptautinė konferencija „Kick-off: RoboPanevėžys“. Pranešėjai iš Danijos, Suomijos ir Lietuvos kalbėjo ir diskutavo, kaip paversti Panevėžį europinio lygio robotikos centru. plačiau»

Kariuomenės dieną Panevėžio Mykolo Karkos mokiniams – netradicinės pamokos Karaliaus Mindaugo husarų batalione

Lapkričio 23 dieną visa Lietuva švenčia Kariuomenės dieną. Ta proga Pajuostėje Karaliaus Mindaugo husarų batalionas surengė atvirų durų dieną. Šią dieną buvo minima 99-ųjų Lietuvos kariuomenės įkūrimo metinių sukaktis. Didelė dalis Panevėžio Mykolo Karkos mokinių ir mokytojų nusprendė šią dieną dalį pamokų paminėti būtent batalione, pajausdami tikrąją karių kasdienybės dvasią. Juk pamokos netradicinėje aplinkoje ypač gerai ir ilgam išlieka moki plačiau»

Oratoriai – apie melagingas naujienas

Panevėžyje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, jame iš penkių miesto ir rajono mokinių išrinkti geriausi oratoriai. plačiau»

5A KLASĖS MOKINIAI APLANKĖ STANIŪNŲ MIŠKELIO MEMORIALĄ

Penktokai susipažino su istorine miesto vieta.

Spalio 26 d., ketvirtadienį, Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 5a klasės 14 mokinių aplankė netoli Panevėžio, Staniūnų miškelyje, esantį memorialinį kompleksą. Ši vieta mena tragišką Lietuvos istorijos plačiau»

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje

Lapkričio 13–19 dienomis visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti skaitymą balsu, skatinanti skaityti ir pažinti šiaurės šalių literatūrą. Jau septintą kartą šiame tarptautiniame projekte dalyvavo ir Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla. Į projektą įsijungė 3–8 klasių mokiniai. Šių metų tema buvo „Šiaurės salos“. Be to, šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl skaitymams buvo siūlomi suomių autorių tekstai. Bet mes negalėjome nepaminėti ir garsiosios švedų rašytojos A. Lindgren 110 plačiau»

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos bendruomenė dalyvavo IV tarptautiniame solidarumo bėgime

Džiaugiamės, atlikę gerą darbą - padėję vargstantiems. Spalio 20 d., penktadienį, progimnazijos bendruomenė, šviečiant rudeniškai saulutei, aktyviai įsijungė į organizacijos „Gelbėkit vaikus“ paskelbtą iniciatyvą – IV-ąjį solidarumo bėgimą, kurio metu buvo renkamos aukos: pasaulinės plačiau»

Panevėžio Mykolo Karkos mokykloje darganotą dieną – šiltas ir jautrus solidarumo renginys

Šį apniukusį rudenį, spalio 16 dienos popietę, Panevėžio Mykolo Karkos mokyklą palietė šviesus ir jautrus renginys – 4-asis Solidarumo bėgimas. Tai unikalus visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ projektas. Jame mokiniai aukoja ne tik pinigus, tačiau ir savo jėgas. Bėgdami ratus stadione vaikai prisideda prie Zambijos alkstančių ir ligotų mažųjų gyventojų sveikatos gerinimo, palaikymo ir tiesiogine šio žodžio prasme – išgyvenimo. Panevėžio Mykolo Karkos mokykla šioje akcijoje dalyvauja nuo pat jos pradžios – jau ketvirti metai iš eilės. Kasmet mokiniai, mokinių tėvai, seneliai ir kiti artimieji aukoja pagal išgales, siekdami prisidėti prie to, kad Zambijos vaikai plačiau»

Panevėžio Mykolo Karkos mokykla miesto gimtadienį pasitiko spalvotai

514-ąjį Panevėžio gimtadienį Panevėžio Mykolo Karkos mokiniai šventė dvi dienas. Rugsėjo 8 dieną mokykloje buvo vykdomos netradicinio ugdymo veikos. Pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis ir padėjėjomis liko mokykloje ir u plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.