Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvaliečio gimnazisto klasiokai stebisi, kaip šiam pavyksta greitai ir lengvai išspręsti užduotis

Istorijos failai

Sovietų pragare – vienos šeimos likimas (nuotraukos)

Vilniaus Gedimino prospekto KGB aukų memoriale yra vienintelė lentelė su moteriška pavarde. Ta moteris – 27 metų mergina Elena Vidugirytė, netoli Panevėžio veikusi kaip Žaliosios partizanų ryšininkė ir ilgokai už nosies vedžiojusi stribus. Visa Vidugirių giminė gali būti minima kaip lietuvių pasipriešinimo raudonajam marui pavyzdys. plačiau»

Viena nuotrauka – vietoj šimto žodžių

Kupiškėnai bene vieninteliai šalyje sudarė išsamų per karą nužudytų žydų sąrašą ir toliau stropiai renka medžiagą šia tema. plačiau»

Kova, kurioje pynėsi tragedija, ryžtas ir humoras (nuotraukos) (16)

Kiekvienais metais, artėjant Sausio 13-osios įvykių minėjimui, sulaukiu raginimo prisiminti tas dienas. Dabar gailiuosi, kad nerašiau dienoraščio, kuris padėtų tiksliau atkurti 25 metų senumo įvykius. Bet kai kas įstrigo visam gyvenimui. Nemažai kartu buvusių gynėjų jau mirę, jie nespėjo papasakoti, ką jautė ir ką išgyveno. Todėl jaučiu pareigą užpildyti šią spragą. plačiau»

Mūšio metinės Krekenavos miestelyje (3)

Šeštadienį Krekenavos miestelyje (Panevėžio r.) vyks studentų iniciatyva surengtas minėjimas, kuriame bus pagerbti mūšyje ir ne tik jame žuvę Krekenavos ir kitų apylinkių partizanai. plačiau»

Pirmieji atidavė pagarbą savanoriams

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Daujėnuose atidengta savanorių atminimo lenta. plačiau»

Įstricos laukuose iškilo atminimo ženklas

Įstricos kaime, Panevėžio rajone, netoli buvusios Įstricos pradinės mokyklos, pastatytas medinis ženklas su užrašu „Karklo desantininkų 12 žmonių būrio, vadovaujamo Antano Šilo-Kovo, nusileidimo Ūtos-Įstricos kaimo laukuose 1944 11 18, atminimui. 2014.“ plačiau»

Laisvės kovų keliais žygiavo šimtai dalyvių

Panevėžyje buvo surengtas pėsčiųjų žygis „Aukštaitijos laisvės kovų keliais“, skirtas 1863–1864 metų sukilimo prieš Rusijos valdžią kovoms paminėti. plačiau»

Žilvitė, 446-oji Intos kalinė – užgrūdinta kančių (3)

Buvusi partizanė ir politinė kalinė mena, kaip džiaugėsi išgirdusi, kad mirė Stalinas. Tik tuomet, po dvylikos metų visiškos nežinios, lietuviai jai pranešė, kad jos duktė gyvena tremtyje globojama svetimų žmonių. Mergytė jos ilgai nepavadino mama, o tėvo taip ir nepamatė – jaunas partizanas buvo nušautas mūšyje. plačiau»

P.Auštrevičius: „Įstojimas į NATO buvo mažas stebuklas“

Panevėžyje apsilankęs Seimo pirmininko pavaduotojas, NATO Parlamentinės Asamblėjos Ekonomikos ir saugumo komiteto pirmininkas Petras Auštrevičius sakė, kad jei Lietuva prieš 10 metų nebūtų tapusi šio kolektyvinės gynybos aljanso nare, dabar jaustumės tarsi fronto linijoje. plačiau»

Kas provokuoja lietuvišką Maidaną? (8)

Įvykiai Ukrainoje privertė susimąstyti visą pasaulį. Kokios priežastys paskatino ukrainiečius išeiti į gatves bei aikštes ir ko iš šio sukilimo galime pasimokyti mes, lietuviai? Apie tai kalbamės su Seimo nariu Povilu Urbšiu. plačiau»

Tarp dviejų diktatorių – unikalus patriotinis aktas (nuotraukos)

Buvusio mokytojo kambarį Panevėžyje puošia nepaprasta relikvija – 1918 metų lapkričio 30 dieną pasirašytas Lietuvos Mažosios tautinės tarybos aktas. „Nežinau, ar čia kopija, ar originalas, bet širdžiai gera“, – sakė senas patriotas ir papasakojo tiesiog kvapą gniaužiančią šios relikvijos atsiradimo istoriją. plačiau»

Karaliaus Mindaugo pulko kariai grūdinosi kovose vaduojant Panevėžį nuo bolševikų

Šiemet minėsime šalia Panevėžio dislokuoto Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono 95 metų įkūrimo sukaktį. Lietuvos kariuomenės kūrimosi aušroje prieš 95 metus karininkams ginklus iš pradžių teko patiems pirkti iš demoralizuotų vokiečių kareivių mainant juos į lašinius. Dabar mūsų kariai aprūpinti moderniausia karo technika ir ginkluote. plačiau»

Aplankė garsaus partizanų vado žuvimo vietą

Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Panevėžio skyriaus nariai pirmininkės Leontinos Telksnienės iniciatyva aplankė žuvusių partizanų kapavietes. Buvo aplankytos, sutvarkytos ir pagerbtos trys partizanų atminimo vietos. plačiau»

Užrašas Červonkos kapinėse – ir jaunimui (nuotraukos) (1)

„Keleivi, pasakyk Lietuvai, kad mes žuvome gindami Tėvynę“. Tokie žodžiai yra iškalti ant paminklo Latvijoje už Nepriklausomybę galvą padėjusiems lietuviams savanoriams. plačiau»

Vieniems apsireiškė Marija, kiti mena Kašpirovskio burtus (nuotraukos) (14)

Panevėžio rajono Velžio seniūnijos žemėtvarkos žemėlapiuose yra pažymėta ypatinga vieta – Uliesio viensėdis, kuriame esą prieš pusšimtį metų apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija. Kelias į šią vietą nepažymėtas jokiomis nuorodomis, tačiau tikintieji ją suranda. Mūsų korespondentui pavyko surasti moterį, tvirtinančią, kad ji prieš daugybę metų savo akimis matė Marijos apsireiškimą. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.