Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Kupiškio rajono ūkininkas ir politikas kažkodėl stebisi, kad žmonės nepatenkinti jo grūdų valykla

Mes – čia!

Pasaulį apskriejo nuotrauka su broliu ir seserimi (2)

Lietuvoje viešėjęs popiežius Pranciškus lankėsi svarbiausiose sostinės vietose, kur jo laukė tūkstančiai žmonių. Vizitą Lietuvoje stebėjo daugiau nei šimtas užsienio žiniasklaidos atstovų, o vienas jų užfiksavo ūkininką ir modelį Joną Misevičių su seserimi Ieva. plačiau»

Ne vienas iš tūkstančio, o visi drauge (nuotraukos)

Į susitikimą su popiežiumi Pranciškumi sostinėn nuvykę Panevėžio rajono Smilgių gimnazijos moksleiviai savo įspūdžius išsakė galbūt per daug pakiliai, bet nuoširdžiai. Jie grįžo namo laimingi ir tiki, kad šio susitikimo ilgai nepamirš, o sunkiomis minutėmis stengsis pasinaudoti Šventojo Tėvo patarimais. plačiau»

Nerimą pakeitė didelis džiaugsmas

Ruoštis susitikimui su popiežiumi pradėjau dar liepos mėnesį – registruoti grupes buvo galima jau nuo liepos 17 dienos. Bet ir tada, per Tiketos tinklalapį prisijungus, vietų gauti buvo įmanoma tik į kraštinius sektorius – geriausi bilietai buvo išgraibstyti per pirmą registracijos valandą. plačiau»

Gitaromis brazdina, kad merginos atsigręžtų (nuotraukos) (1)

Ar į gitaristų būrelį gali ateiti mergaitės? Žinoma! Bet ar jos pasilieka? Va čia tai klausimas! Atsakymas nenustebins: dauguma išties pabėga. „Panelės, pabandžiusios virpinti stygas, supranta, kad teks atsisakyti ilgų, išpuoselėtų nagų. Jos nedvejodamos pasirenka nepriekaištingą manikiūrą, o ne nedėkingą instrumentą“, – taip jums paaiškins pasvaliečiai vaikinai. plačiau»

Giedoti per mišias patiko vos pabandžius (nuotraukos)

Kristijonas Donelaitis dar neįdomus. Kol kas. Mokytojos rekomenduojamų skaityti knygų sąrašas irgi giliai stalčiuje. Kol kas. Bet jau dabar vaikinai suvokia, kad laimė pati savaime iš dangaus nenukrenta – kad ji ateitų, reikia pasistengti ir patiems. Apie tai kalbamės su panevėžiečiais ateitininkais – 15 metų Roku Snarskiu ir 14 metų Mangirdu Demenkovu. plačiau»

Kai vieni žygiavo, kiti snaudė (nuotraukos) (4)

Panevėžio miesto šventė jau nebeįsivaizduojama be didžiosios eisenos. Ji kasmet vis ilgėja, gražėja. Šiemet itin aiškiai buvo galima pajusti, kad artėja savivaldybių rinkimai: eisenoje tai irgi atsispindėjo. plačiau»

Komodo drakonas turėjo svarbesnių reikalų nei griebti kažkokį lietuvį (nuotraukos)

„Svajonės reikia siekti“, – sako panevėžietis Andrius Šešelgis, šiuo metu sostinėje darantis vaizdo operatoriaus karjerą. Iki tol visko buvo tiek daug, kad papasakoti keliais sakiniais ir neįmanoma: užsidirbta pinigų Kanados vakaruose, išmaišytos egzotiškiausios šalys, pabėgta nuo susitikimo su meškomis, galop akimirksniu sulaukta laiškų iš 80 nuotakų. plačiau»

Gelbėjo pasaulį ir sutiko lietuvaitę (nuotraukos) (1)

Kunigas Algirdas Dauknys ne tik mokė jaunimą pilietiškumo, bastydamasis su jais po Europą, bet ir, pats to nenujausdamas, suvedė kai ką į poras. Bent jau vieną porą tai tikrai. Ir dar kokią! Japonijoje 14 metų gyvenusi panevėžietė ir lietuviškai pramokęs belgas sekmadienį žengė prie altoriaus Berčiūnų bažnyčioje. plačiau»

Papirko klausimu apie Europos sielą (4)

Su kunigu – nors į pasaulio kraštą. Taip entuziastingai tvirtindavo jaunuoliai, į keliones po Europą vykdavę kartu su Algirdu Daukniu. Čia nutikdavo visokių dalykų, po kurių kunigas juos ir per dantį traukdavo, ir karštai – va bank – kalbėdavosi. plačiau»

Važiuojam rytoj į Briuselį!

„Klausyk, Vykintai, važiuojam rytoj į Briuselį?“ – jau pirmomis mūsų pažinties minutėmis rėžė Algirdas Dauknys. plačiau»

Dėl krepšinio išmoko ir nusirašinėti (nuotraukos)

„Sveikame kūne – sveika siela“. Ar ši senovės romėnų išmintis dar aktuali mūsų laikais? Krepšinyje pergales skinanti biržietė Martyna Petrėnaitė nugalėtoja siekė būti ir mokykloje, tad devynetas jai buvo blogas pažymys. Merginos klasės draugas Martynas Kvedaras taip pat spėdavo ir su mokytojais atsiskaityti, ir medalių iš dziudo varžybų parvežti. Dabar abu ir bendrą verslą ketina sukti. plačiau»

Atsirinko du svarbiausius dalykus

Kaip sekasi suderinti mokslus su sportu, paklausėme ir įvairių amžiaus grupių šalies dziudo čempiono Martyno Kvedaro. plačiau»

Šimtukų kolekcininkai – kokie jie?

Biržai šurmuliuoja: keturi gimnazisto šimtukai prilygsta istoriniam įvykiui. Puikūs pasvalietės rezultatai atvėrė kelius į kosminės inžinerijos studijas elitiniame mokslinių tyrimų universitete užsienyje. Panevėžiečiai šimtukininkai šturmuos medicinos ir moderniųjų technologijų mokslus. Pokalbius su puikiais abiturientais užrašė Gailutė KUDIRKIENĖ. plačiau»

Kietesnius variantus pasilieka sostinei ir užsieniui (nuotraukos)

Ką jaunimui dabar reiškia mada? Kas gražu, o kas nepriimtina? O kaip vasariški karščiai veikia jaunimo garderobą? Ar nuogybės – tai natūralu? O gal geriau rengtis kukliau? plačiau»

Bausmė už pralaimėjimą – česnako skiltelė (nuotraukos)

„Kiekvienas žvilgsnis, / kiekvienas žodis, / kiekviena akimirka – / viskas yra tobula, / svarbu, kad Tu esi šalia. / Tai – mūsų meilės / neatrasti atspindžiai.“ Du pastarieji eilėraščio žodžiai – tai 20-mečio rokiškėno Martyno LUKOŠIŪNO poezijos knygos pavadinimas. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas geba derinti visiškai skirtingus pomėgius – eilėraščius eiliuoti ir neįtikėtinu greičiu mintyse atlikti matematinius veiksmus. Apie tai su juo ir kalbamės. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.