Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Laikinasis Panevėžio meras atšovė, kodėl nušalintojo mero nesiruošia pasodinti į jam dabar tinkamą paprasto tarybos nario vietą

Mes – čia!

Šimtukų kolekcininkai – kokie jie?

Biržai šurmuliuoja: keturi gimnazisto šimtukai prilygsta istoriniam įvykiui. Puikūs pasvalietės rezultatai atvėrė kelius į kosminės inžinerijos studijas elitiniame mokslinių tyrimų universitete užsienyje. Panevėžiečiai šimtukininkai šturmuos medicinos ir moderniųjų technologijų mokslus. Pokalbius su puikiais abiturientais užrašė Gailutė KUDIRKIENĖ. plačiau»

Kietesnius variantus pasilieka sostinei ir užsieniui (nuotraukos)

Ką jaunimui dabar reiškia mada? Kas gražu, o kas nepriimtina? O kaip vasariški karščiai veikia jaunimo garderobą? Ar nuogybės – tai natūralu? O gal geriau rengtis kukliau? plačiau»

Bausmė už pralaimėjimą – česnako skiltelė (nuotraukos)

„Kiekvienas žvilgsnis, / kiekvienas žodis, / kiekviena akimirka – / viskas yra tobula, / svarbu, kad Tu esi šalia. / Tai – mūsų meilės / neatrasti atspindžiai.“ Du pastarieji eilėraščio žodžiai – tai 20-mečio rokiškėno Martyno LUKOŠIŪNO poezijos knygos pavadinimas. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentas geba derinti visiškai skirtingus pomėgius – eilėraščius eiliuoti ir neįtikėtinu greičiu mintyse atlikti matematinius veiksmus. Apie tai su juo ir kalbamės. plačiau»

Abituriento darbo įvertinimas pasikeitė stulbinamai

Neįtikėtina: nuo 47 iki 90 balų pagerėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos abituriento Jono Lukausko egzamino įvertinimas išnagrinėjus jo apeliaciją. plačiau»

Kastuvėlis nesunkus, o automatas – tik iš pradžių (nuotraukos) (1)

Biržietis Tautvydas DANISEVIČIUS pats pasisiūlė vietos archeologams į pagalbą. Dar būdamas gimnazistas jis per kasinėjimus surado 1663 metų šilingą, atkasė kareivio pirštų kaulus. Bičiuliai nesupranta – kuo šie kasinėjimai, tvieskiant saulei, jam tokie įdomūs? Bet ir dabar, jau savanoriu atitarnavęs kariuomenėje, vaikinas laukia, kada gi archeologų vėl bus pakviestas į pagalbą. Apie tai su juo ir kalbamės. plačiau»

Verslo reikalus – ir per pamokas (nuotraukos) (1)

Dar būdamas gimnazistu, jaunas panevėžietis prasimanė visokių veiklų, kad savų pinigų turėtų. Sugalvojęs ką nors naujo jis, kaip ir visi verslininkai, rizikavo tik jau turimomis lėšomis. Mokslams laiko nekiek telikdavo, užtat save išbandė įvairiose srityse ir įsitikino, kad nei užsienis jo nevilioja, nei darbas fabrike – nuo monotonijos tiesiog išprotėtų. plačiau»

Kad išplėštų pergalę, reikėjo išmokti pralaimėti (1)

Panevėžio J.Balčikonio gimnazijos moksleivė Gabija Morkūnaitė pripažino, kad labai norėti medalio nepakanka – reikia ir sūrų prakaitą sporto salėje lieti. Po pustrečių metų sunkaus darbo ją aplankė ypatinga sėkmė. plačiau»

Taivano karštyje gimnazistė saugo blyškią odą (nuotraukos)

Penkiolikmetė panevėžietė Aistė Gailiušytė šmėžuoja naujausiuose jaunimo mados kataloguose ir drabužiais prekiaujančiose internetinėse svetainėse. Jaunutė gimnazistė jau antri metai sukasi Taivano, Japonijos ir JAV mados pasaulyje. Išsaugoti blyškią odą, keliolika valandų stovėti ir žaviai šypsotis, laisvai bendrauti, nesibaiminti prožektorių ir fotoaparatų blyksčių – toks jos darbas. O po darbo dar laukia mokslai. plačiau»

Reikia bandyti viską, ne tik pjaustyti maistą šaukštu (nuotraukos) (3)

Per Lietuvos televiziją šiuo metu rodomas klipas, kviečiantis visus lietuvius, kur jie bebūtų, per Valstybės dieną giedoti „Tautinę giesmę“. Tuose kadruose matyti įvairiose pasaulio šalyse gyvenantys lietuviai. Kai kurie panevėžiečiai vieną iš tų vaikinų atpažino – oro bučinį visiems kartu su kita lietuvaite iš Malaizijos siuntė 27-erių Vykintas GLODENIS. Jis, beje, himną liepos 6-ąją giedos gimtinėje. Taigi ir pasigavome mes jį Panevėžyje. Ir paklausinėti, oi, kiek visko norėjome! plačiau»

Nėra jokio skirtumo, su kuo daliniesi įspūdžiais (nuotraukos)

Liepos pradžioje į Sibirą tvarkyti lietuvių tremtinių kapų išvyks dvi jaunuolių ekspedicijos. Taip atminimas bandomas išsaugoti tryliktus metus. Deja, šiemet tarp ekspedicijos dalyvių nepateko nė vienas jaunuolis iš Panevėžio krašto. plačiau»

Užsidirbo karmos taškų (nuotraukos)

Pasvalio rajono Pumpėnų jaunuoliai dar niekad nėra taip noriai kėlęsi kaip per jų kaime vykusią Jaunimo dieną. Jie įsitikino, kad pats smagumas ne sau, o kitiems surengti šventę ir ją vesti net tuomet, kai jau norisi iš nuovargio kristi ant žemės ir gulėti. Bet kaip ilsėsiesi, jei žaidimai tebevyksta, o dar laukia šv. Mišios ir bendri šokiai su tautiškais judesiukais. plačiau»

Geriausia Sviesteliškyje. O gal Pakalniuose? (nuotraukos)

Anksčiau tėvai vaikus gąsdindavo, kad už prikrėstas šunybes išsiųs į kaimą pas senelius. Dabar gi iš tokios bausmės daugelį ima juokas: atostogos kaime – jiems labai laukiamas vasaros malonumas, ten jaučiasi laisvi ir nebestebimi tėvų. Kaime gera net ir tuomet, jei tenka daržus paravėti, na, bet karvę melžti – ne, ne, ne! plačiau»

Pamatai, kad ne visi emigravo

Pirmas įspūdis sugrįžus į Panevėžį, ypač jei parvažiuoji naktį, – tai erdvė: gatvės plačios ir tuščios, o namai kaskart atrodo dar labiau sumažėję, susitraukę, kaip ir čia likę senoliai. Tarpai tarp pastatų irgi atrodo padidėję, tarsi retėjantys dantys. plačiau»

„Taip“ – ramia širdimi (nuotraukos)

Kas gali būti nuostabiau, jei pavyksta sutikti žmogų, leidžiantį tau būti savimi? Piršlybos prie ežero su knyga rankose, tuoktuvės be garsių dizainerių, saviškių būryje – tuo džiaugiasi žiedus su mylimuoju ką tik sumainiusi Giedrė Vokietytė. Garsių giminaičių medikų tradicijas tęsianti panevėžietė, „X faktoriaus“ laimėtoja, komisiją bei žiūrovus prieš penkerius metus pakerėjo natūralumu. plačiau»

Lyg ir nėra žiaurumų, tik partizano marškiniai (nuotraukos)

Kupiškėno partizano garbei jo anūkė tekstilininkė sukūrė parodą, šiuolaikiškai pasakojančią apie kruvinus karo ir pokario baisumus. Ar tokia meno kalba, kai patiems reikia įjungti vaizduotę ir pasitelkti istorijos pamokų žinias, patraukli jaunimui? plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.