Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio plaukikų trenerė stebėjosi, kad Europos čempionate Škotijoje sportininkus labai prastai maitino

Mes – čia!

Geriausia Sviesteliškyje. O gal Pakalniuose? (nuotraukos)

Anksčiau tėvai vaikus gąsdindavo, kad už prikrėstas šunybes išsiųs į kaimą pas senelius. Dabar gi iš tokios bausmės daugelį ima juokas: atostogos kaime – jiems labai laukiamas vasaros malonumas, ten jaučiasi laisvi ir nebestebimi tėvų. Kaime gera net ir tuomet, jei tenka daržus paravėti, na, bet karvę melžti – ne, ne, ne! plačiau»

Pamatai, kad ne visi emigravo

Pirmas įspūdis sugrįžus į Panevėžį, ypač jei parvažiuoji naktį, – tai erdvė: gatvės plačios ir tuščios, o namai kaskart atrodo dar labiau sumažėję, susitraukę, kaip ir čia likę senoliai. Tarpai tarp pastatų irgi atrodo padidėję, tarsi retėjantys dantys. plačiau»

„Taip“ – ramia širdimi (nuotraukos)

Kas gali būti nuostabiau, jei pavyksta sutikti žmogų, leidžiantį tau būti savimi? Piršlybos prie ežero su knyga rankose, tuoktuvės be garsių dizainerių, saviškių būryje – tuo džiaugiasi žiedus su mylimuoju ką tik sumainiusi Giedrė Vokietytė. Garsių giminaičių medikų tradicijas tęsianti panevėžietė, „X faktoriaus“ laimėtoja, komisiją bei žiūrovus prieš penkerius metus pakerėjo natūralumu. plačiau»

Lyg ir nėra žiaurumų, tik partizano marškiniai (nuotraukos)

Kupiškėno partizano garbei jo anūkė tekstilininkė sukūrė parodą, šiuolaikiškai pasakojančią apie kruvinus karo ir pokario baisumus. Ar tokia meno kalba, kai patiems reikia įjungti vaizduotę ir pasitelkti istorijos pamokų žinias, patraukli jaunimui? plačiau»

Tik liurbiai skambina tėvams ir prašo vežti namo (nuotraukos)

Miegoti palapinėje, anksti keltis, bėgti į rikiuotę, marširuoti… Tai skautams kasdienybė. Šito išmokę jie nepajunta, kaip tampa kitokie. Kokie? Ogi paklauskite tų, kurie iš pradžių į žygį ėjo tarsi per prievartą, o paskui jau rinkosi pavojų kelią, klimpo pelkėje ir plaukė su batais per upę. Ir kaip vieni kitus gelbėjo. plačiau»

Jokių bulvių traškučių ir tik vanduo (nuotraukos)

Pasvalio kultūros centro pramoginių-šiuolaikinių šokių kolektyvo „Kosmo“ nariai kvatoja, kad tokios didelės šeimynos kaip jie niekas neturi. Bet įdomiausia, kad čia niekas net kvailioti nenori – taip juos įtraukęs tas šokis. Net ir pabėgėliai ilgai nesimėgauja laisve – vėl grįžta nuleidę galvas. plačiau»

Ne mokiniai, o dailės mokytojai „nemoka“ piešti (nuotraukos)

Dailės besimokantys vaikai ranką greit išlavina – gali ir apskritimą tiksliai nubrėžti, ir nuvesti tiesias linijas. Net patys stebisi, kaip lengvai jiems tai pavyksta. Bet toks darbas – dar ne kūrinys. O ko reikia, kad būtų jau kūrinys? plačiau»

Dėl teatro gali viską – ir grindis išplauti (nuotraukos)

Įkaito dramą vaikystėje išgyvenęs panevėžietis Aleksandras Špilevojus gyvena sostinėje – vaidina, režisuoja, rašo, turi privačią teatro studiją, o Kauno studentus moko aktorystės. Labiausiai jis nemėgsta atsidurti mokytojo, tuo labiau pamokslautojo vaidmenyje, nes jaunuoliai, kad ir nudegdami bei skaudžiai klysdami, turi patys rasti savo kelią. plačiau»

Su „kitokia“ mergaite tiesiog turėjo susitaikyti (nuotraukos) (4)

Aštuoniolikmetė gimnazistė iš Pasvalio nesibaimina, kad ją dėl kitokios išvaizdos palaikys keistuole ir atstums bendraamžiai. Mergina pati renkasi draugus, o jų dauguma – sostinėje. Ji nedėlioja ateities planų ir gyvena taip, kaip jai patinka: nors gerai mokosi, bet nestos į aukštąją mokyklą, tik daug daug keliaus. plačiau»

Broliui už rankos – į pasaulį be fejerverkų (nuotraukos)

Gausiais talentais apdovanotai rokiškietei Ramintai Rimiškytei, dainininko Andriaus Rimiškio seseriai, buvo žadama puiki muzikinė karjera. Ji prisipažįsta, kad muzika jos širdyje užima daug vietos, tačiau – suka kitu gyvenimo keliu. plačiau»

Pastebėjo nepastebimus ir pavertė žvaigždėmis (6)

Ką daryti, kad moksleiviai, atėję į mokyklą, nusišypsotų? Lipduko su užrašu, kad šypsena – tai grožis, greičiausiai nepakanka. Taigi – reikia veikti. Pavyzdžiui, surengti holivudišką šventę patiems kukliausiems mokyklos darbuotojams ir parodyti, kad kiekvienas darbas vertas pagarbos. plačiau»

Žiauriai užsinorėjo dainuoti

Ir mažame miestelyje užauga talentai. Jei tuo netikite, paskaitykite apie „Pandėlio balsiukus“. Čia dainavo jau esamos žvaigždės, dainuoja ir būsimos žvaigždės. Kai kurios iš jų čia ateina tik iš nuobodulio, nes neturi kur laiko dėti. plačiau»

Kankino dainavimo badas

„Nuo mažų dienų labai norėjau dainuoti, bet nebuvo galimybių. Dabar tai, matyt, nesąmoningai stengiuosi kompensuoti per savo auklėtinius“, – sako kolektyvo „Pandėlio balsiukai“ vadovė Vilma Likienė. plačiau»

Žali plaukai – irgi vėliavos spalvos (nuotraukos)

Trispalviai šalikėliai, kepurės, kaklaraištis ar apyrankės – patriotiškai nusiteikusiems jaunuoliams jau įprastas dalykas. Bet kai kam pasąmonėje sukirba dar įdomesnių minčių. plačiau»

Su trispalve suknele jaučiasi ypatingai

Vėliavos spalvos traukia ir širdį šildo ne tik gimnazistams. Jau auga jų pamaina. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.