Tai bent dalykinis stilius!
Biržų rajono vicemeras Steponas Staškevičius visu grožiu pasirodė Panevėžio regiono žmonėms.
Panevėžio regiono plėtros tarybos posėdyje pristatant socialinio verslo plėtros veiksmų planą, daugelis organizacijų ir vietos valdžios atstovų dalyvavo prisijungę internetu. Buvo darbo diena, tad visi buvo apsirengę dalykinio stiliaus drabužiais.
Tiktai 68 metų S.Staškevičius buvo apsirengęs taip, lyg namuose būtų smarkiai prišildyta ir jam būtų per karšta – apatiniais berankoviais marškinėliais, buvusiais itin populiariais sovietmečiu, pokario metais.
Tik su „girtuokline maike“
Stebėtojai bemat sureagavo.
Vienoje biržiečių feisbuko grupėje iškart atsirado anonimo įrašas. Po tekstu, pavadintu „Dienos akibrokštas“, – vien tik sovietmečio laikų apatinius marškinėlius vilkinčio valdininko nuotraukos.
Vienas iš komentatorių šiuos marškinėlius pavadino „girtuokline maike“.
Tekste rašoma: „Panevėžio regiono posėdyje dalyviai nuotoliniame susitikime buvo nustebę, kad į posėdį pasijungė pusnuogis.“
Toliau parašyta, kad vėliau kažkas valstietį, matyt, paprotino, ir rajono mero pavaduotojas apsirengė.
Tai šitaip išsirengė darbe?
Bet įrašą paskelbusiam biržiečiui rūpėjo ne tik vicemero „darbinė“ apranga ir kodėl jis viešumoje taip išsiplikinęs, bet ir darbiniai klausimai. Jis klausė, ar vicemeras pusnuogis vaikšto savo darbo kabinete? Nes tądien, lapkričio 7-ąją, penktadienį, jis turėjo būti savivaldybėje, o jo darbotvarkėje buvo nurodyti tiktai darbiniai pasitarimai ir darbas su dokumentais.
„Savivaldybės puslapyje nieko nenurodyta dėl darbo iš namų ar kitur... Kaip sakoma, karalius nuogas, ar ne taip?“ – klausia biržietis.
Į diskusiją įsitraukęs gerai žinomas biržietis piktinosi, kiek tokiam valdžios atstovui galima tyčiotis iš rinkėjų, imti atlyginimą už nieko neveikimą.
„Darbas su dokumentais – tai yra nieko neveikimas, nes vicemeras neturi parašo teisės“, – aiškino biržietis.
Net Dievo brangaus šaukėsi
Korespondentės kalbinamas S.Staškevičius prisipažino, kad įvyko klaida. Taip įvykę todėl, kad iš karto jis nesupratęs, kad kompiuterio kamera įjungta.
Politikas skubiai patikino, kad dėl to visų atsiprašo.
Bet ar dažnai jį pusnuogį galima užtikti darbo kabinete? Į tai S.Staškevičius vis dėlto prisipažino, kad buvo namuose. Esą dirbo nuotoliniu būdu.
Jis kažkaip nemanęs, kad darbą iš namų reikia pažymėti savo darbotvarkėje. Jo įsitikinimu, pakanka tai suderinti su meru Kęstučiu Knizikevičiumi, ir tiek. O tąkart ir buvę suderinta.
„Nu Dieve brangus, kitas klausimas“, – pyktelėjo vėl paklaustas, kodėl tai nenurodyta darbotvarkėje.
Pasiteiravus, ar dažnai dirba iš namų vien tik suderinęs su meru, bet oficialiai to nepažymėjęs, o gal Biržų savivaldybėje tai įprasta praktika, atsakė, kad iš dalies taip. Esą – pagal poreikį.
„Koks skirtumas, iš kur aš prisijungęs? Man net nediskutuotinas klausimas, darbo vietoje ar ne darbo vietoje, aš atlieku darbą. Ar būtinai turiu būti kabinete?“ – pyktelėjo pašnekovas.
„Susipažinti, analizuoti, teikti“
S.Staškevičius aiškino, kad jo darbo krūvis – „gan didelis“. Jis atsakingas už klausimus, susijusius su žemės ūkiu, kaimo plėtra ir Saugaus eismo komisija.
„Reikia susipažinti, išanalizuoti, teikti pasiūlymus...“ – labai jau abstrakčiai vardijo savo pareigas.
Pasirašyti jis gali tik tuos raštus, kurie tiesiogiai susiję su jo kompetencija.
Prieš 4 metus S.Staškevičius išėjo į pensiją, o iki tol net 22 metus vadovavo savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriui. Bet jis dalyvavo savivaldos rinkimuose ir čia įvyko kone stebuklas.
Pirmiausia buvo baisus krytis – iš 88 vietos valstiečių rinkėjai jį nureitingavo net į 141 poziciją. Bet užsidarius durims, staiga atsivėrė langas – rajone formuojant valdančiąją daugumą, valstiečiai tapo jos dalimi, o geresnio kandidato į vicemerus, kaip visiškame kandidatų sąrašo dugne esančio S.Staškevičiaus, nerado.
Meras K.Knizikevičius patikino, kad leidžia nuotoliniuose posėdžiuose dalyvauti iš namų, bet tai turi būti nurodoma ir darbotvarkėje.
Po to rajono galva kažkaip jau greitai paskubėjo su korespondente atsisveikinti, esą labai jau užimtas.
Prierašas po nuotrauka:
S.Staškevičius atsiprašė dėl aprangos, bet aiškino, kad jis tądien tikrai dirbo, bet savo namuose.
Feisbuko nuotr.









