Kooperatyvai – galimybė ne tik išlikti, bet ir užsidirbti daugiau
Žemės ūkio ministerijos duomenimis, palyginti su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis, kooperatyvų skaičius Lietuvoje yra mažas (15 vieta tarp 28-ių ES valstybių), o kooperatyvų dalyvių skaičius – vienas mažiausių, lyginant su kitomis ES šalimis. Tačiau pieno sektoriuje veikiančių kooperatyvų turima rinkos dalis nuolat didėjo ir jau pasiekė apie trečdalį žaliavinio pieno rinkos šalyje (šis sektorius mūsų šalies žemės ūkiui yra vienas iš svarbiausių).
plačiau»
|
Apsaugokime save ir savo šeimą galingiausiu ginklu nuo COVID-19 (2)
Nors šiuolaikinė medicina yra labai pažangi, užkrečiamosioms ligoms valdyti galingesnis ginklas už vakcinavimą dar nėra išrastas. Didžiausios pandemijos žmonijos istorijoje buvo suvaldytos tik pasitelkiant skiepus, todėl, siekiant ir toliau sėkmingai suvaldyti koronaviruso plitimą, svarbu laikytis rekomendacijų dėl vakcinavimo ir tokiu būdu apsaugoti save ir savo aplinką.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) atstovė spaudai Aistė Tautvydienė aiškina, kaip veikia vakcina, patekusi į žmogaus organizmą, ir akcentuoja skiepijimosi būtinumą, naudą bei svarbą, norint suvaldyti užkrečiamųjų ligų plitimą, tarp jų ir COVID-19.
Pasak specialistės, visuomenėje vis dar sklandantys mitai, kad vakcinos nuo COVID-19 ligos gali sukelti nevaisingumą ar net mirtį, neturi jokių sąsajų su moksliniais įrodymais ir atliktais tyrimais.
plačiau»
|
Kai vyrai virsta moterų nosinėmis (3)
Meras yra tik savo pavaldinės nosinė. Jo pravardė Plūgas, o šiaip jis dar ir gaidys, ir melagis. Valdžios vyrų leksikonas – vien blia..., na..., po... Jei kas pasiilgot geros komedijos ar satyros, skubėkit į Biržų valdžios korupcijos bylos nagrinėjimą Panevėžio apygardos teisme.
plačiau»
|
„Mėsmalėn“ įstumtas pensininkas atlaisvino vietą eksseimūnui
Į Biržų vicemerus pasiūlytas valstietis Steponas Staškevičius turėjo atmušinėti žeminančius priekaištus dėl savo amžiaus, patirties, asmeninių savybių, gavo net klausimą anglų kalba. Ar gali būti, kad jo kandidatūros iškėlimas tebuvo režisūra dėl vienintelio žmogaus – dabar į rajono tarybą ateisiančio Audrio Šimo?
plačiau»
|
Per tuos velnio lašus nusirideno į upelį
Žagienio upelis yra tikras džiaugsmas girtuokliams. Užpiltomis akimis nematydami kelio jie nusirita į jo vagą, bet niekada nenuskęsta – vandens būna tiek, kad tik gerai atšaldytų apatinę tų vyrų kūno dalį. Ir dar gailestingos praeivės visada laiku sukelia aliarmą.
plačiau»
|
Biržų šulų byla keliauja į teismą (7)
Netrukus teisme pamatysime penkis žinomus biržiečius su meru Vytu Jarecku priešakyje. Pagal prokurorų duomenis galima suprasti, kad pagrindinis veikėjas šioje kriminalinėje istorijoje buvo vis dėlto ne meras, o eksseimūnas Viktoras Rinkevičius.
plačiau»
|
Kaimynai kariauja lazeriais ir žibintais (2)
„Geras kaimynas – ne ožys!“ – užrašė vienas prie iškelto metalinio ožio. „Čiulpkite!“ – išvedžiojo plakate ant savo namo kitas. Tada prasidėjo karas lazeriais ir šviesomis. Tik vėl bėda – policija net mažyčiuose lazeriuose įžiūri pavojų, o štai į žmogaus langus jau pustrečių metų nukreiptose galingose šviesose – niekaip neįžvelgia.
plačiau»
|
Likimo keliais – per išbandymus (2)
Netikėtai mirus žinomam vyrui, panevėžietė Angelė Šimoliūnienė turėjo rasti stiprybės gyventi toliau. Ir rado – per dailę, alternatyviąją mediciną. Tada antrą kartą trenkė meilės žaibas, bet likimas vėlgi pakišo koją.
plačiau»
|
Vaikų skiepijimas: mokslo faktai paneigia visus mitus
Nuo 2010 metų Lietuvoje vaikų skiepijimo rodikliai pradėjo mažėti po keletą procento dalių. Viena svarbiausių to priežasčių įvardijamas žmonių negebėjimas įvertinti kylančios rizikos. Klaidingai manoma, kad ligos dingo ir niekas jomis nebeserga, tad kyla klausimas: kam skiepyti save ir savo vaikus? Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė pabrėžia, kad šiuo metu klastingų ligų atvejų sparčiai daugėja, todėl privalu remtis statistika, mokslu ir oficialių šaltinių pateikiama informacija.
plačiau»
|
Ligoninę apgulė kariai
Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientai regėjo neįprastą reginį – į ligoninės kiemą prigužėjo karinės technikos, kariai pasistatė palapinę, kurioje įkūrė lauko ligoninę, ir iš ten į Priėmimo skyrių ėmė vežti sužeistuosius.
plačiau»
|
Lopas ant lopo, o apačioje – skylė
Už šilumą bene brangiausiai šalyje mokantys biržiečiai vėl atsidūrė prie sunkaus pasirinkimo slenksčio – senasis biokuro katilas teišlaikys apie metus. Bet „Litesko“, lyg patyręs prekybininkas, pasiūlė tokias išeitis, kad visiems beliko žagtelėti – nauji katilai tiek naujoje katilinėje, tiek senojoje miestui atsieitų 4 milijonus eurų. O kainos už šilumą toliau šturmuotų rekordus.
plačiau»
|
Svarbų rytą – be Trispalvės
Išaušus Laisvės gynėjų dienai, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras šventę pasitiko be vieno pagrindinių valstybės simbolių – Trispalvės. Šiaip jau ji visada plevėsuoja virš teatro.
plačiau»
|
Padėkoti už išgelbėtą gyvybę liežuvis neapsivertė (1)
Jei Apaščios upėje apvirtusios valties nebūtų pastebėjęs ugniagesys gelbėtojas, dar neaišku, kuo ta nelaimė būtų pasibaigusi vienam iš plaukusiųjų. Bet kai alkoholis susuka galvą, tai ne tik lengva apsiversti su valtimi – aprėkti savo gelbėtoją irgi smagu.
plačiau»
|
„Stichijų“ jėgelė lyg šiaudą nupūtė (11)
Po vakar Apeliacinio teismo paskelbto nuosprendžio Kupiškio merui Dainiui Bardauskui rajone aiškiai bus rengiami nauji rinkimai. Jau nuo šiandien merui turi būti užrakintos durys į jo kabinetą – jis nebegali eiti pareigų, tačiau apskųsti nuosprendį dar gali. Kuo viskas baigsis, žinant kuriozus kituose rajonuose, dar nežinia.
plačiau»
|
Už užkartą naštą valdžia atsipirks premijomis
Ne mažesnės nei 30 kvadratinių metrų patalpos langai būtų uždengti skydais, galbūt įsigytas elektros generatorius – tokius minimalius reikalavimus priedangoms nuo bombų iškėlė Panevėžio valdantieji. Maža to, priedangas įsirengti turės patys gyventojai, už tai daugiabutis gaus iki 5 tūkst. eurų. „Dabar visi žiūri vieni į kitus ir laukia, kol valdžia išspręs už juos“, – apibendrindamas tėškė meras.
plačiau»
|