Valdančių saulėje vis dar nori šildytis (4)
Opozicijoje liekantys Panevėžio konservatoriai pakvietė prie jų jungtis kitus mažumoje likusius politikus, bet galbūt sulauks tik vienos politikės pritarimo. Visi kiti patekusieji į miesto tarybą norėtų ramiai šlietis prie valdančiosios daugumos.
plačiau»
|
Darbinga bitelė vien tik rankomis mojavo
Paprastai žodžio kišenėje neieškantis politikas sutriko paklaustas apie jo veiklą Regionų plėtros taryboje. Bet ir po to nesugebėjo raštu išdėstyti, ką ten nuveikė, tenusiuntė klausėjui posėdžių darbotvarkes.
plačiau»
|
„Stichijų“ byla darkart artėja prie atomazgos (3)
Už korupcinius nusikaltimus išteisintiems Kupiškio merui Dainiui Bardauskui ir Kupiškio kultūros centro direktorei Jolitai Janušonienei vėl neramios dienos – neilgai trukus bus skelbiamas antrojo teismo nuosprendis.
plačiau»
|
Depresija po gimdymo būna ne tik moterims?
Kūdikio gimimas dažniausiai yra siejamas su begaliniu džiaugsmu, nuostabaus gyvenimo etapo pradžia ir nuoširdžiais artimųjų sveikinimais. Tačiau ką daryti, jei mamos ar tėčio naujas šeimos narys visai nedžiugina, kelia negatyvias mintis ir jausmus? Psichologė, kognityvinės elgesio terapijos praktikė Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė pirmiausia pataria stebėti save – jei itin stiprios nuotaikų kaitos ir bloga savijauta tęsiasi ilgiau nei 4–6 savaites po gimdymo, tai signalizuoja apie depresiją po gimdymo.
plačiau»
|
NT aukcionai iš vidaus: kas atsiduria ant prekystalio?
Turto banko aukcionai kasmet sulaukia vis daugiau investuotojų susidomėjimo. Vien praėjusiais metais buvo suorganizuota daugiau nei 1460 viešųjų aukcionų, kuriuose buvo galima įsigyti įvairaus valstybės reikmėms nebereikalingo arba perleisto turto visoje Lietuvoje. Savo ruožtu Turto bankas deda pastangas, kad būsimiems pirkėjams kiltų kuo mažiau klausimų apie parduodamą turtą, o tai nuteikia dar geresniems rezultatams.
plačiau»
|
Traukinys švilps, ūkininkai ašaros
Tarptautinė „Rail Baltica“ geležinkelio vėžė suskaldė pasvaliečių ūkininkų dirbamus laukus, kai kam anapus bėgių liks atkirstas tik hektaras ar dar mažiau. Svajojęs gyvenimą kurti giminės sodyboje, vaikinas neslepia nuoskaudos – tiesiai per kiemą eis viadukas, o šeimos iškastas tvenkinys liks kitoje jo pusėje.
plačiau»
|
Ūkininkai ir vėl galės teikti paraiškas pasėlių draudimo įmokos kompensacijai gauti
Ekstremalios orų sąlygos skaudžiai smogia žemdirbiams. Net stipriausi ūkiai neapsaugoti nuo gamtos stichijų ir gali patirti milžiniškų praradimų. Nuostolius minimalizuoti ar net jų išvengti padeda pasėlių ir augalų draudimas. Paraiškos draudimo įmokoms kompensuoti nuo rugsėjo pradžios iki gruodžio pabaigos bus priimamos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių, gyvūnų ir augalų draudimo įmokos“.
plačiau»
|
Kviečiame dalyvauti
Liepos 21 d., ketvirtadienį, 10 val. kviečiame dalyvauti Žemės
ūkio ministerijos organizuojamame Lietuvos žemės ūkio ir kaimo
plėtros 2023–2027 m. strateginio plano aktualijų pristatyme.
Pristatymas vyks nuotoliniu būdu.
plačiau»
|
Kaip išlaikyti psichinę ir emocinę gerovę?
Dabartinis pasaulis nestokoja išbandymų šiuolaikiniam žmogui – tenka kovoti su stereotipais, norima visur suspėti, tapti geriausiais ir užsikabinti sau nematomus medalius. Deja, dažnu atveju tai atneša daugiau nusivylimo nei džiaugsmo, kadangi nuolatinis lėkimas ar aplinkinių poreikių tenkinimas priverčia pamesti save, pamiršti asmeninius norus, svajones ir tikslus. Psichologės Genovaitės Petronienės teigimu, be vis dar matomų sunkių pandemijos padarinių, visuomenėje išryškėja perdegimo sindromas, baimė padaryti klaidą, santykių bei vienišumo problemos. Pasak jos, norint stiprinti savo psichinę ir emocinę sveikatą, visų svarbiausia yra gebėti įsivardyti savo emocijas ir turėti žmogų, su kuriuo galėtumėte nuoširdžiai pasikalbėti.
plačiau»
|
Skandalo aidas – jau iš abiejų pusių
Aukšto Panevėžio rajono savivaldybės valdininko agresyvus išpuolis prieš savo pavaldinį nesibaigė vien tik kaltininko išmetimu iš darbo. Įžūlus veikėjas pasitikrino, ar jo spyris vakarėlyje nebuvo užfiksuotas vaizdo kamerų, ir pareiškė esąs nekaltas avinėlis. Tada jau nusprendė nebetylėti ir pati auka.
plačiau»
|
Apmaudžiai regi tik pažintis ir partiškumą
Rajono valdantieji nusprendė sujungti dvi nelygiavertes įstaigas, o vadove kažkaip stebuklingai buvo išrinkta sava partietė, jos pačios žodžiais tariant, aktyvi, kiek sveikata ir jėgos leidžia. Buvusi vadovė sakė iš anksto jautusi ir buvo girdėjusi įspėjimų, kad bus pastumta į šalį, bet nekrito į paniką – ministerijos skelbtame konkurse į dar solidesnę vietą kaimyniniame rajone nugalėjo net 6 konkurentus.
plačiau»
|
Nešvaistykite šilumos – renovuojant daugiabutį įsirenkite rekuperacijos sistemą
Dažniausiai gyventojus renovuoti savo daugiabutį namą labiausiai motyvuoja šilumos sutaupymai. Tačiau padidėjęs namo sandarumas kelia kitą iššūkį – gryno oro trūkumą patalpose. Kaip galima to išvengti?
plačiau»
|
Gimdytojai gėrė ir gėrė, o kūdikis merdėjo
Neįtikėtinai daug mįslių paliko keturių mėnesių mergytės mirties istorija. Gimdytojai lėbavo daugiau nei pusę paros, kūdikį nusitempė iš lovelės į savo lovą, ten nežinia kaip įstatė jam mėlynę, o netrukus patys pranešė apie jo mirtį. Galutinė gi ekspertų išvada – tėvai dėl vaiko mirties nekalti.
plačiau»
|
Gauruotosios viešnios vilioja, bet ir baugina
Meškas Panevėžio krašte žmonės matė ir kelią kertančias, ir keliu išilgai bėgančias, ir palaukėse šmirinėjančias, ir žvėrių šėryklose gardaus kąsnio ieškančias. Tai reiškia, kad susitikimų su šiomis gauruotomis milžinėmis bus ir daugiau. Estijoje, sako, jos dar nė vieno žmogaus nenuskriaudė, nors ten gyvena apie 500 meškų.
plačiau»
|
Du dešimtmečiai Europos Sąjungoje – jau užaugo karta, neprisimenanti, kad būtų kitaip
2024 metų gegužės 1 d. švęsime Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) 20-metį. Tai – bene pats svarbiausias Lietuvos politinis ir ekonominis sprendimas, nulėmęs sparčią valstybės pažangą. Tapus stipriausios pasaulyje ekonominės sąjungos nare, Lietuvai buvo suteikta galimybė pasinaudoti vienu iš narystės privalumų – ES fondų lėšomis. Beveik per du dešimtmečius Lietuva jau gavo 20 mlrd. eurų investicijų, jos bus skiriamos ir ateityje.
plačiau»
|