Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Ūkininkai jau žino, kad sodybas saugantys šunys yra bejėgiai prieš vilkus

Kultūra ir švietimas

Parodoje „Stasys apie STASĮ“ karaliauja gyvenimo dokumentika

Liepos 2 d. 17 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos (Respublikos g. 14) II aukšto erdvėse atidaroma panevėžiečio fotomenininko Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Stasys apie STASĮ“, skirta menininko Stasio Eidrigevičiaus 70 metų sukakčiai. Parodos atidaryme dalyvaus autorius Stasys Povilaitis. plačiau»

Ketvirtakursė Viktorija Grigaliūnaitė – apie studijas universitete, papildomas veiklas ir norą siekti geriausių rezultatų

Studijuoti ir dirbti – šių dienų privilegija. Todėl kai tik atsiranda galimybė suderinti studijas ir darbą, dažnas studentas tuo pasinaudoja. Ne išimtis ir Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (PTVF) ketvirto kursto studentė Viktorija Grigaliūnaitė. Ji – itin aktyvi studentė, ne tik studijų metu dirbanti, bet ir besinaudojanti įvairiais universiteto teikiamais privalumais. Viktorija Panevėžyje studijuoja Verslo ir antreprenerystės bakalauro studijų programoje. Mergina nuolatines studijas iškeitė į ištęstines, kad galėtų daugiau laiko skirto KTU siūlomoms programoms – mentorystei ir „Erasmus+“ programa plačiau»

STOVYKLAUTOJŲ PAŽINTIS SU LIETUVIŲ LIAUDIES MUZIKOS INSTRUMENTAIS

Paskutinį birželio antradienį Šiaurinėje bibliotekoje laiką leidžiančių mažųjų stovyklautojų laukė susitikimas su Pasvalyje gyvenančiu vienu talentingiausių tautinio paveldo muzikos instrumentų meistrų – Albertu Bartašiumi. A. B plačiau»

VAIKAI PASIPUOŠĖ CHNA TATUIRUOTĖMIS

Lietingą birželio vidurio popietę, dėl lietaus ir prastoko oro „Žiburėlio“ bibliotekos stovyklautojai nė kiek nenuliūdo, kad tądien teko būti patalpose. Priešingai, jų laukė siurprizas: į svečius atvyko viešnia, kurianti chna pie plačiau»

BIBLIOTEKA – AUKŠTAITIJOS BIBLIOTEKININKŲ KULTŪROS IR SPORTO SĄSKRYDYJE

Birželio 15-16 d. Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka dalyvavo Biržų rajone vykusiame tradiciniame XI-ąjame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje, subūrusiame 7-ias komandas iš P plačiau»

Trims keramikos simpoziumo dešimtmečiams skirta paroda

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta paroda „Keramiada. Trys Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dešimtmečiai“.

2019-ieji – jubiliejiniai Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų metai. Lygiai prieš tris dešimtmečius, 1989 metais, jaunų tuometinio Vilniaus dailės instituto (dabar – Vilniaus dailės akademija) studentų plačiau»

BAISIAI SMAGUS SUSITIKIMAS

Nors vasara pamažu įsibėgėja, Panevėžio miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvairūs renginiai, skirti vaikams veja vienas kitą. Birželio 13 d. Šiaurinėje bibliotekoje atostogų popietes leidžiantys mažieji stovyklautojai su d plačiau»

Fortepijono virtuozas Rokas Valuntonis surengs rečitalį Panevėžyje

Birželio 18 d. 18 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka (Respublikos g. 14) kviečia į išskirtinį renginį – prestižinės Londono agentūros „City Music Foundation“ atlikėjo, fortepijono virtuozo Roko Valuntonio koncertą, kuris Anglijoje sulaukė milžiniškos sėkmės. Intensyviai Europoje koncertuojantis pianistas nepamiršta savo gimtojo miesto ir čia surengs rečitalį. plačiau»

BIBLIOTEKOJE – TREMTIES KASDIENYBĖS LIUDIJIMAS

Apie tremtinius rašyta išties nemažai, pastatyta kino filmų... Dar vienas autentiškas liudijimas birželio 10 dieną, artėjant Gedulo ir Vilties dienai, skambėjo Viešojoje bibliotekoje. Čia 87 m. panevėžietė lietuvių kalbos ir literatūr plačiau»

Bus įteikta Petro Būtėno premija

Birželio 13 d. (ketvirtadienį) 15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks kalbininko, pedagogo Petro Būtėno (1896-1980) ir jo mokinės Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės (1920-2011) atminimą įamžinančios premijos įteikimo šventė. plačiau»

Konkurso Spelling Bee finalas sostinėje. (1)

Gegegužės 31, Vilniuje vyko Spelling Bee konkurso finalas. Tai yra anglų kalbos taisyklingo žodžių tarimo konkursas. Pirmasis etapas vyksta mūsų šalies regionuose įvairiose mokyklose, o finalas – šalies sostinėje, Vilniuje. Moksleiviai varžosi dėl galimybės tapti geriausiems anglų kalbos žodžių žinovams. Paskutinę pavasario dieną, gegužės 31, Vilniuje vyko Spelling Bee konkurso finalas. Tai yra anglų kalbos taisyklingo žodžių tarimo konkursas, kurio tikslas yra kilnus – apjungti skirtingų kultūrų ir tautybių jaunus žmonės iš visos Li plačiau»

Ugdymo karjerai diena

Birželio 3 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje buvo organizuota ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesinį gyvenimą. 1–8 klasių mokiniai aplankė 26 mokymo, kultūros, tarnybų įstaigas bei įmones. Birželio 3 d. Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje organizuota ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“, kurios tikslas – padėti mokiniams pagilinti įvairias karjeros kompetencijas, įgyti naujų žinių apie profesinį gyvenimą. plačiau»

Bibliotekoje - Algimanto Lūžos fotografija

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Beržų g. 50) birželio 13 d. 17 val. vyks krekenaviečio Algimanto Lūžos fotografijų parodos „Isos slėnio gamtos vaizdai“ pristatymas ir susitikimas su autoriumi. Buvusį Lietuvos plačiau»

SKAITYDAMI MES PAKEISIME PASAULĮ!

Su pirmąja vasaros diena prasideda kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“. Akciją jau ketvirtą kartą organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos kviečia literatūros mylėtojus vėl stoti į kovą su savimi, atsiversti knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis. plačiau»

KVIEČIAME Į NEMOKAMUS KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO MOKYMUS

Informacinių technologijų plėtra, vis platesnis jų taikymas, viešųjų ir verslo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę, išryškina informacinio raštingumo reikšmę, kas yra labai svarbi mokymosi visą gyvenimą sąlyga. Norint pasinaud plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.