Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Po „Panevėžio gatvių“ darbininkų „tvisto šokio“ jų vadovas pasitraukė iš pareigų

Kultūra ir švietimas

Premijos laureatės apysaka pilna paslapčių

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko Kazimiero Barėno literatūrinės premijos teikimo iškilmės. 2017 metų premiją už debiutinę apysaką „21 a“ pelniusiai jaunai rašytojai Virginijai Rimkaitei skambėjo sveikinimai, palinkėjimai ir jos mėgstamiausio instrumento – smuiko melodijos. plačiau»

Tobulumas prieš netobulumą keramikės Dainos Vanagaitės-Belžakienės parodoje „Po spaudimu“

Sausio 17 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaroma Dainos Vanagaitės-Belžakienės skulptūrinių objektų paroda „Po spaudimu“. Parodos pavadinimas kilo iš atlikėjo David Bowie ir grupės „Qeen“ bendro muzikinio darbo „Under pressure“. Glazūruotose keramikos ir gipso formų objektuose dominuoja juodos ir baltos spalvos kontrastai, kuriuos papildo seni, antikvariniai radiniai. Kartu jie sukuria kontrastuojantį, tačiau vientisą tūrį. Tai tarsi balansas, atsvara vienas kitam. Ap plačiau»

A. J. Greimui darbus kūrė ir vaikai, ir profesionalūs dailininkai

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje pristatytą edukacinį dailės projektą „Mano Lietuva. Grįžtu į Tėvynę“, skirtą Algirdo Juliaus Greimo 100-osioms gimimo metinėms, jo dalyviai įvardijo kaip stebuklą. Šis projektas kurti dailės darbus subūrė šimtus mokinių iš įvairių šalies mokyklų ir profesionalius dailininkus. Algirdo Juliaus Greimo, lietuvių kilmės prancūzų semiotiko, kalbininko, mitologo, eseisto, asmenybę ir kūrybą atspindi parodoje eksponuojami įvairiomis technikomis atlikti kūriniai. Paroda bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse veiks iki sausio 28 d. plačiau»

Dailės galerijoje – menininkės Žvėrūnos paroda „Simuliuojama tikrovė“

Sausio 10 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma Šiauliuose gyvenančios dailininkės Žvėrūnos paroda „Simuliuojama tikrovė“.

„Veikdama sapne, nė nesuabejojau, kad esu realybėje, kol neatsibudau. Spėjau išanalizuoti ir interpretuoti pastarojo sapno detales, kol vėl neatsibudau ir nesupratau, kad šie apmąstymai tebuvo dar vieno sapno dalis. Kai plačiau»

Prieš parodą aiškinosi, ar nenusižengs įstatymams (nuotraukos)

Ruošdamasis Panevėžio „Galerijoje XX“ atidaryti ekspoziciją „Laiko erozija“ tapytojas Sigitas Laurinavičius pirmiausia susisiekė su Tabako ir narkotikų kontrolės departamentu, kad išsiaiškintų, ar gali į parodos atidarymą sugužėjusius bičiulius ir meno gerbėjus vaišinti vynu. plačiau»

Kazimiero Barėno literatūrinė premija – Virginijai Rimkaitei

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kviečia į literatūros šventę – bibliotekos įsteigta kasmetė Kazimiero Barėno literatūrinė premija bus įteikta debiutuojančiai jaunajai rašytojai Virginijai Rimkaitei. „Man atrodo, gyvendami šiame pasaulyje ir sukdamiesi ratu, pabėgę nuo maldos ir kitų senų ritualų, praradome ramybę ir tvarką. Tykiai ramiai atsėlino chaosas,“ sako Virginija. plačiau»

Jubiliejiniais metais – atstumtųjų jausmas (nuotraukos)

Kaip vaikai šaltą žiemos dieną džiaugiasi galėdami sugrįžti į šiltus namus, taip ir fotografai triumfavo pagaliau sulaukę savo galerijos. Tačiau tai jau buvo prieš ketvirtį amžiaus. plačiau»

Ne tokie išrinktieji, kokių tikitės

Fotomenininkė Lilija Valatkienė Panevėžio fotografijos galerijoje eksponuoja parodą „Išrinktieji“. Tai – ne kokie nors išrinktosios kastos nariai, ne tautos išrinktieji politikai, o žinomi dailininkai, dailėtyrininkai. Portretai pateikiami irgi ne šiaip paprastai, o dėlionės raštais. plačiau»

Laiko upė. Pirmoji 2018-ųjų paroda

Pirmoji šiais metais paroda turinti simbolinį pavadinimą “Laiko upė” , teigia, kad gyvenimas nenumaldomai teka sava vaga ir visai nepaiso žmogaus norų bei įgeidžių. Tai jau antroji Danutės Šarkanaitės paroda, eksponuojama rajono vie plačiau»

Keliaujanti paroda "Tautinė lėlė"

Panevėžio Kastyčio Ramanausko l/d direktorė, Dalia Pakėnienė ir pedagogės, Karolina Platušienė ir Ingrida Ivanova, suorganizavo respublikinę akciją "Tautinė lėlė", skirtą Tautinio kostiumo metams ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Siekiant populiarinti tautinį kostiumą, Lietuvos Vyriausybė 2017-uosius paskelbė Tautinio kostiumo metais ir pakvietė įvairias organizacijas bei visą visuomenę šia proga organizuoti įvairius renginius. Atsiliepdamas į š plačiau»

Skuba nepražiopsoti akimirkos

Panevėžio rajone, Krekenavoje, gyvenantis veterinarijos gydytojas Algimantas Lūža rankose laiko savo nuotraukų albumą. Jame per 70 sustingusių gamtos akimirkų – vandens ir augalų žaismo bei virpesių, laukais besidriekiančių rūkų, gyvūnų nustebusiomis akimis. plačiau»

M.Levickio muzika – kaip baltas popieriaus lapas (1)

Vienu įtakingiausių kultūros atstovų pripažintas Martynas Levickis „Cido“ arenoje surengė šventę panevėžiečiams. Iškart po didžiųjų metų švenčių jis Panevėžyje virkdė savo akordeoną. plačiau»

Paroda

Parodos plakatas plačiau»

Sakralinės muzikos ir Kalėdinių giesmių koncertas

Sakralinės muzikos ir Kalėdinių giesmių koncertas Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų instrumentų orkestras PANEVĖŽIO GARSAS Dirigentai: Laimutis Raziūnas, Martynas Bražas Solistė plačiau»

Reformacijos priežastys ir pradžia

Renginys, skirtas REFORMACIJOS 500- OSIOMS metinėms paminėti. Apie reformacijos įtaką Lietuvos istorijai ir kultūrai pasakos evangelikų reformatų bažnyčios dvasininkas, Kėdainių ir Panevėžio parapijų administratorius Raimondas Stank plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.