Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio vicemeras atkirto kritikams, teigiantiems, kad Kėdainių gatvėje masiškai kertami sveiki medžiai
Kaip aš dantis gelbėjau, bet tris praradau
Jonė PADREVINSKAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Pasaulio centras

Žemė jau ne per šalta lakstyti basomis (nuotraukos, vaizdo reportažas)

Gyvenimas ratu, kai džiaugsmas ir netektis kartu. Vieni palieka šį pasaulį, bet smagu, kad kiti ateina. Taip svarsto du mažylius auginantys varaniškiečiai, galėję važiuoti užsienin, bet likę ten, kur basomis gali vaikščioti po pievą. Vyresnieji irgi mojuoja rankomis, kad niekur geriau nei kaime nėra. O ir aplink ne tik pažįstami, bet, kaip kokioje valdžioje, vien giminės ir svainiai. plačiau»

Namą velkant, pelargonija nuo palangės nenukrito (nuotraukos)

Kiekvienai kartai tenka sunkių išbandymų, bet karo padariniai patys baisiausi. Kaip išgyventi, kaip vaikus išauginti, jeigu po mūšio vietoj namų randi nuodėgulius? Bet laikas eina, kažkas ištiesia pagalbos ranką, žaizdos užsitraukia, o vaikai, anūkai gyvena jau savais rūpesčiais. Pasimiršta ir kaimą nuniokojęs baisusis gaisras. plačiau»

Garsaus dailininko bitininkavimas pasitarnavo gelbstint žydaitę (nuotraukos, vaizdo reportažas) (1)

Pasvalio rajone, Skrebotiškio kaime, esantį nepaprastai talentingo dailininko Antano Jaroševičiaus gimtąjį namą supa daugybė spalvotų avilių. Būtent bičių namai galėtų papasakoti apie čia gyvenusios šeimos didvyriškumą. O apie dailininko talentą galėtų paliudyti jau bibliografine retenybe tapusi knyga „Lietuvos kryžiai“. plačiau»

Kaip magazinas virto didingais maldos namais (nuotraukos)

Nors Pasvalio rajone, Skrebotiškyje, beliko vos septyni gyvenamieji namai, tačiau kaimo pasididžiavimu tapusioje bažnyčioje besimeldžiančių netrūksta. Smalsuoliai vis užsuka į bažnytkaimį ir ieškoti dvaro liekanų, tačiau vietos gyventojai tikina, kad jų krašte ponai niekada negyveno. plačiau»

Vaškinės spalvos bažnyčia ir varpas be šerdies (nuotraukos, vaizdo reportažas)

Pasvalio rajono Vaškų gyventojai nepakluso įsakymui vadintis jiems primestu Konstantinavo vardu. Ir tai davė vaisių – senasis vardas buvo sugrąžintas. Versijų apie ir vieną, ir kitą pavadinimą – net keletas, ir niekas nebežino, kuri istorija yra tikra, o kuri – legenda. Bet tai ir sukuria visą grožį. plačiau»

Profesorė buvo kaip medus ne tik studentams (nuotraukos)

Per Kūčias gimusi žinoma šalyje literatūrologė Vanda Zaborskaitė Vaškuose praleido tik pirmus dvejus gyvenimo metus, bet trauką gimtajam lizdui nuolat jautė. O kokie pasišnekučiavimai vykdavo jos močiutės namuose! Kartą, kai ji neatvyko, bičiulius persmelkė gėla, kaip trūksta jiems profesorės. Tuomet paskambino telefonu ir taip kalbėjosi. Vėliau profesorę teko palydėti į paskutinę kelionę. plačiau»

Juozas Baltušis atsiprašė Valiusės, nors jai to nereikėjo (nuotraukos, vaizdo reportažas) (1)

Tolyn bėgantis Kupiškio rajono Puponių kaimas už geležinkelio virsta Bukonimis, abu jie rašytojo Juozo Baltušio širdžiai buvo labai brangūs – juk iš čia praleistų metų ir pažinotų žmonių gimė daugybė jo knygų. Rašytojas iš sostinės vis lėkė į mylimą kaimą, brido per pievas dūminėn pirkion, kur gyveno keistuolis Juza. plačiau»

Biblioteką papildė sunkiausia J.Baltušio knyga (nuotraukos)

Pasisakęs prieš Sąjūdį, rašytojas Juozas Baltušis užsitraukė tautos nešlovę. Tačiau kaimas, kuriame jis užaugo, jį tebemyli kaip savą vaiką. Ne tik jo knygų nesunaikino, bet dar ir paminklinį akmenį pastatė. Iš Australijos į tėvo gimtinę jau nepriklausomybės laikais atvykusi rašytojo dukra buvo sukrėsta to dėmesio iki pat širdies gelmių. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.