Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono atstovui Seime ūkininkui P.Nevuliui idealiai derėtų gulbės nebylės kostiumas

Žmonės

Numetęs akmenį, nusimetė ir sunkumus (nuotraukos)

Jaunas panevėžietis šias Velykas sutiks kitaip nei anksčiau – be vėjavaikiškų minčių, susidėliojęs gyvenimo prioritetus. Neseniai įveiktame per tūkstančio kilometrų piligrimystės žygyje jis tiesiogiai patyrė, kad gyvenime galima gauti ir vyno, ir vandens, ir galbūt jų abiejų simboliškai žmogui reikia. plačiau»

Sekė slapta kamera (nuotraukos) (2)

Savą „graborės“ verslą turėjusi vabalninkietė iki pensijos likus keleriems metams jo neteko. Veikli moteris nesitaikė su bedarbės dalia: susikrovė lagaminą ir išvyko į užsienį dirbti aukle lietuvių emigrantų šeimose, o ten patyrė ir baisių akibrokštų. Kartą iš Ispanijoje esančių keistų rūmų jai teko bėgti jau po savaitės. plačiau»

Už akių šviesą ir išbara (5)

Akis operuojantis chirurgas negali nė milimetru suklysti. Kaip jaunam specialistui įgauti įgūdžių, jei nėra su kuo praktikuotis, o taip norisi į rankas imti skalpelį? Panevėžietis oftalmologas Eugenijus Žvykas buvo atkaklus – ne tik kantriai sekiojo paskui patyrusius kolegas, bet ir rado pritrenkiantį būdą, kaip mokytis susiūti sužeistą akies obuolį. Dabar gabus medikas pacientams jau grąžina regėjimą. plačiau»

Lenina ne savo noru (5)

Pasvalio rajone gyvenanti Lenina Kulbokienė dėl savo keisto vardo nesisieloja. Jaunystėje dėl jo sulaukdavo atviros nuostabos ir pašaipų, o darbininkai gamyklos valgykloje šaukdavo, kad ateina Stalina. Bet pasikeisti vardo moteris niekad neketino, kaip tai padarė jos bendravardė didžiakrūtė danė. Pagal pasą pasvalietė – Lenina, bet draugams ji – Lionė, Lena ar Linutė. plačiau»

Pinigai neguodė (nuotraukos) (3)

Kartais reikia toli išvykti tik tam, kad atsigręžęs pamatytum, kaip namie buvo gerai. Panevėžietė dėl širdžiai mielo gyvenimo Lietuvoje paaukojo net du aukštojo mokslo diplomus, puikų darbą ir paaukštinimą banke, krūvas suknelių, bet užtat dabar ji – laiminga, pirmagimę sūpuojanti mama. plačiau»

Naujutėlę Trispalvę atsiuntė iš sostinės (nuotraukos) (3)

Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio, draugavusio su V.Žemkalniu, dukra gimusi ypatingą dieną – vasario 16-ąją. Anksčiau nuo vienatvės ir senatvės kiek prisibijojusi žmonių, senutė šįkart dvigubą šventę atšvęs triukšmingai – ji su bičiuliais kels Trispalvę ir šaus į dangų fejerverkus. Vėliava bus ne šiaip iš parduotuvės pirkta, o – ypatingos viešnios dovanota. plačiau»

Pasipiršo akimoju (7)

Dviejų jaunuolių nuojauta neapgavo – vos susitikę jiedu pajuto, kad nebenori skirtis nė savaitei. Po mėnesio jiedu susituokė prieš motinos valią, bet jau laimingai gyvena 45 metus. Nereikia kito bandyti keisti, o keistis abiem kartu – toks jų patarimas nekantriam jaunimui. plačiau»

Pasimatymai traktoriuje nulėmė poros sprendimą (nuotraukos)

Gyvulininkyste užsiėmęs jaunas miškininkas savo kailiu patyrė, kad teorinės žinios be praktikos – nieko vertos. Pirmais metais jis patyrė ir streso, ir kuriozų, o įveikęs sunkumus dabar jau džiaugiasi rezultatais ir rengiasi vestuvėms. plačiau»

Taip smulkiai kiti net kalėjime neišraižytų (nuotraukos) (10)

Mylimas ir senas mamos veidas – daug apie gyvenimą pasakantis. Paveikslus raižančiai pajiešmenietei šis motinos atvaizdas itin brangus. Kaip ir tėvo – kalėjime sušaudyto partizanų vado. Įskausta nugarą ir pavargsta akys, bet moteris ir vėl palinksta ties savo raižiniais. plačiau»

Moters širdį alino likimo siunčiami išbandymai (nuotraukos)

Kai traukinys suvažinėjo motiną, šešiolikmetė kupiškėnė apalpo. Tai reiškė, kad jos širdis neatlaikė tokio siaubingo skausmo. Paskui tai reiškė ir sunkią ligą, kuri vis labiau ėmė gniaužti širdį po patiriamos naujos bėdos ir netekties. Bet ir dabar, po dar vienos operacijos, moteris negrąžo rankų iš nevilties. plačiau»

Karo kilpa skaudžiai tebeveržia (nuotraukos) (1)

Gruzija pagaliau palaidojo 25 šalies didvyrius. Su ginklu kovojęs, dabar Panevėžyje gyvenantis „Naktinio Tbilisio“ vienas iš savininkų Davidas Kachiašvilis-Dilka pasakojo apie paskutinį mūšį, vykusį kaip tik per jo gimtadienį. Jis išsigelbėjo su aštuoniais bendražygiais, visi kiti žuvo. O Sausio 13-ąją šaliai pagerbiant laisvės gynėjus, jis prisimena ir žuvusiuosius už Gruzijos nepriklausomybę. plačiau»

Ligą stabdančių vaistų jau nebeišrašo (8)

Didžiausias ligos priešas – stresas, o teigiamos emocijos gali net iš neįgaliojo vežimėlio pakelti. Apie tokius išgyvenimus pasakoja panevėžietis, išsėtinės sklerozės diagnozę išgirdęs nepraėjus nė mėnesiui po vestuvių ir netrukus patyręs mylimosios išdavystę. plačiau»

Regėto medicinos pragaro iš atminties neištrynė (1)

Įsiutinta liaupsių sovietinei medicinai, panevėžietė per savaitę parašė knygą apie ano meto gydymo įstaigas, ten dirbusį personalą ir kai kuriuos gydymo metodus. Nė vienas sakinys neišgalvotas, autorė aprašė tik tai, kur pati dirbo, ką matė ir patyrė. Knyga šokiruoja. plačiau»

Surado stiprybės išsiskirti ir atsigavo (nuotraukos) (3)

Moteris pačiame jėgų žydėjime, kuria savo verslą, bet sunki liga spaudžia – garsų pasaulis nuo jos nuolat tolsta. Galbūt tai ir buvusio šeiminio košmaro pasekmė. Užtat dabar laiminga, sugebėjusi nutraukti nutraukti siaubingą pažeminimo grandinę. plačiau»

Vienai – visi smūgiai (nuotraukos) (2)

Panevėžietei papuolus į avariją likimas tarsi įsuko klaikų tragedijų ratą – praradimai ir bėdos ėmė lipti vieni kitiems ant kulnų. Bet baisiausia buvo ne keleri metai kūno lopymo ligos patale, o ta akimirka, kai sutuoktinis priėjo prie durų, bet taip jų ir neatidarė. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.