Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio mėsos perdirbimo įmonės „Sagralita“ buvęs savininkas džiaugėsi sumedžiojęs didžiulį vilką

Žmonės

Vienas ledynuose (nuotraukos) (3)

Ar lengva į viršūnę kopti vienam? Gal tik psichologiškai. Jeigu negalvoji apie tai, kas gali nutikti, jeigu turi patirties ir sveiko proto, galima bandyti. Tačiau reikia įspėti – pakartoti šio triuko nepasitarus su patyrusiais alpinistais nevertėtų. plačiau»

Černobylio „pramoga“ (nuotraukos) (2)

Kam Černobylis – žmonijos susinaikinimo, sovietų žlugimo simbolis, o kam – kvapą gniaužiančių ekskursijų objektas, nešantis didelius pinigus verslininkams. Vis dėlto, panevėžiečio keliautojo įsitikinimu, po dvigubu sarkofagu snaudžiantį atominės elektrinės reaktorių, kitas baisybes reikia pamatyti pirmiausia tam, kad suvoktum viso to pragaištingumą. plačiau»

Perdegė nuo streso (nuotraukos) (1)

Kasdien sukiesi karščiausių naujienų centre, kai per tavo rankas eina politiniai ir kriminaliniai įvykiai, linksmos ir liūdnos naujienos, ir staiga šast – užtrenki visai tai baisiai nervingai įtampai duris, atsisakai karjeros ir imi į rankas teptuką. Jaunas panevėžietis taip ir pasielgė – išėjo ieškoti Dievo ir savęs. Ir šeimos. plačiau»

Vengė šlykščiai besikeikiančių tautiečių (nuotraukos) (1)

Įdomesnio gyvenimo ir geresnio uždarbio paieškos išsvajotame užsienyje panevėžietei laimės neatnešė. Labiausiai šiurpino gyvenimas tarp tautiečių – juos ji atpažindavo pagal iš tolo girdimus visų atspalvių keiksmažodžius. Šiukšlių fabrikuose dirbti jiems būdavo „ne markė“, tad grįžę į gimtinę atostogų daugelis apsimesdavo verslininkais. plačiau»

Tarsi negyveno (nuotraukos) (3)

Norvegijoje prižiūrėdama sunkius ligonius diplomuota slaugytoja greit perprato tenykščius darbo metodus, išmoko maloniai šypsotis ir įtikti net patiems aikštingiausiems pacientams. Dar, gal mums ir keista, ji priprato ramiai žiūrėti į mirtį. Teko susitaikyti ir su tokia nuostata, kad mirštančiojo nereikia gaivinti. plačiau»

Glaudė ir svetimus (nuotraukos) (1)

Praėjus mėnesiui po biržiečių Rūtos ir Virginijaus Berlinskų vestuvių, vyras sunerimo: „O kada bus vaikas?“ Ir jis greit išgirdo viltingą naujieną. Džiaugsmo buvo per akis ir laukiant antro vaiko. Sužinojęs apie trečią, tėvas susirūpino, kaip šeimą reikės išlaikyti. Bet visko pakako ir ketvirtam – „X faktoriaus“ dalyviui Danui, ir net svetimiems vaikams. plačiau»

Lemtingas nutikimas kelyje (nuotraukos)

Garsios partizanų Slučkų giminės palikuonei kabintis į gyvenimą buvo sudėtinga, nuolat jautė kagėbistų kvėpavimą į nugarą. Tačiau atkakli moteris pasiekė, ko nori, nors niekas netikėjo, kad ji po visokių išbandymų įsikabins į mediciną. O per pusšimtį metų darbo gydytoja patyrė visko, tad nesibaimina pasakoti ir apie mediciną apraizgiusį kyšių voratinklį. plačiau»

Į iškvietimą – su daina (nuotraukos) (2)

Jaunutės Reagavimo būrio patrulės kasdienybė: girtuokliai, mušeikos, savižudžiai ir avarijos. Ji iš tų, kurių pažeidėjai nemėgsta, bjauriomis vadina. Bet vieną silpnybę pareigūnė turi, nors apie ją net ir ne visi kolegos žinojo. Tik kai išvydo televizijos ekrane – žado neteko. plačiau»

Numetęs akmenį, nusimetė ir sunkumus (nuotraukos)

Jaunas panevėžietis šias Velykas sutiks kitaip nei anksčiau – be vėjavaikiškų minčių, susidėliojęs gyvenimo prioritetus. Neseniai įveiktame per tūkstančio kilometrų piligrimystės žygyje jis tiesiogiai patyrė, kad gyvenime galima gauti ir vyno, ir vandens, ir galbūt jų abiejų simboliškai žmogui reikia. plačiau»

Sekė slapta kamera (nuotraukos) (2)

Savą „graborės“ verslą turėjusi vabalninkietė iki pensijos likus keleriems metams jo neteko. Veikli moteris nesitaikė su bedarbės dalia: susikrovė lagaminą ir išvyko į užsienį dirbti aukle lietuvių emigrantų šeimose, o ten patyrė ir baisių akibrokštų. Kartą iš Ispanijoje esančių keistų rūmų jai teko bėgti jau po savaitės. plačiau»

Už akių šviesą ir išbara (5)

Akis operuojantis chirurgas negali nė milimetru suklysti. Kaip jaunam specialistui įgauti įgūdžių, jei nėra su kuo praktikuotis, o taip norisi į rankas imti skalpelį? Panevėžietis oftalmologas Eugenijus Žvykas buvo atkaklus – ne tik kantriai sekiojo paskui patyrusius kolegas, bet ir rado pritrenkiantį būdą, kaip mokytis susiūti sužeistą akies obuolį. Dabar gabus medikas pacientams jau grąžina regėjimą. plačiau»

Lenina ne savo noru (5)

Pasvalio rajone gyvenanti Lenina Kulbokienė dėl savo keisto vardo nesisieloja. Jaunystėje dėl jo sulaukdavo atviros nuostabos ir pašaipų, o darbininkai gamyklos valgykloje šaukdavo, kad ateina Stalina. Bet pasikeisti vardo moteris niekad neketino, kaip tai padarė jos bendravardė didžiakrūtė danė. Pagal pasą pasvalietė – Lenina, bet draugams ji – Lionė, Lena ar Linutė. plačiau»

Pinigai neguodė (nuotraukos) (3)

Kartais reikia toli išvykti tik tam, kad atsigręžęs pamatytum, kaip namie buvo gerai. Panevėžietė dėl širdžiai mielo gyvenimo Lietuvoje paaukojo net du aukštojo mokslo diplomus, puikų darbą ir paaukštinimą banke, krūvas suknelių, bet užtat dabar ji – laiminga, pirmagimę sūpuojanti mama. plačiau»

Naujutėlę Trispalvę atsiuntė iš sostinės (nuotraukos) (3)

Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio, draugavusio su V.Žemkalniu, dukra gimusi ypatingą dieną – vasario 16-ąją. Anksčiau nuo vienatvės ir senatvės kiek prisibijojusi žmonių, senutė šįkart dvigubą šventę atšvęs triukšmingai – ji su bičiuliais kels Trispalvę ir šaus į dangų fejerverkus. Vėliava bus ne šiaip iš parduotuvės pirkta, o – ypatingos viešnios dovanota. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.