Nuo prosenelių iki lėlių Barbių
Panevėžio bendruomenių rūmų organizuotame grožio ir talentų konkurse varžėsi mažosios panevėžietės.
plačiau»
|
Dantų traumos sportuojant: Kaip apsisaugoti nuo dantų sužeidimų?
Sportas ne tik skatina sveiką gyvenseną, bet ir suteikia malonumą, energijos bei didina pasitikėjimą savimi. Tačiau, sportuojant, dažnai susiduriama su tam tikromis rizikomis, įskaitant dantų sužalojimus. Netikėtos kritimo ar smūgio pasekmės gali sukelti ne tik fizinį skausmą, bet ir paveikti estetinę išvaizdą, kuriai būtų reikalingas gydymas. Tačiau yra keli būdai, kurie gali padėti apsisaugoti nuo dantų sužalojimų ir išvengti galimų problemų.
plačiau»
|
Mažosios mis karūna – ne vien už dailumą
Panevėžio modelių studijos „Grožio mozaika“ auklėtinė 10-metė Paulina Paslauskaitė sužibėjo Bulgarijoje vykusiame mažųjų mis konkurse.
plačiau»
|
Grožio šventėje – ir širdį verianti daina
Publika ir žavėjosi, ir graudinosi, kai išėjusi ant podiumo tautiniais apdarais vilkinti ukrainietė temperamentingai sušoko liaudišką šokį, o jos duktė užtraukė karo metu nacionaline daina virtusią „A u luzi červona kalyna“. Visų širdis taip pat pavergė trys broliai ukrainiečiai.
plačiau»
|
Prietaisai, reikalingi pasidaryti tobulas garbanas namuose
Ne paslaptis, jog dažniausiai svajojame apie tai, ko neturime, todėl nieko nuostabaus, kad tiesių plaukų savininkės dažnai garbanėms pavydi dailiai krentančių garbanėlių. Gerai tai, jog šiais laikais, pasitelkusios į pagalbą papildomus prietaisus, galime eksperimentuoti su savo išvaizda ir labai lengvai namuose pasidaryti nepriekaištingai atrodančias garbanas. Jei ir Jūs svajojate apie tokius rezultatus, turėtumėte susipažinti su populiariausiais šiam tikslui skirtais prietaisais.
plačiau»
|
Madingiausios šių metų šukuosenos
Kiekviena moteris žino, kad nuo šukuosenos labai ženkliai priklauso mūsų išvaizda – galime atskleisti tam tikrus veido bruožus ar pabrėžti unikalią savo asmenybę. Kaip ir kalbant apie įvairias garderobo detales, taip ir šiuo atveju egzistuoja tam tikros kasmetinės tendencijos – jei svarstote apie šukuosenos pokyčius, pravartu sužinoti, kokie sprendimai šiuo metu yra madingiausi.
plačiau»
|
Pagalba prieinama – svarbu išdrįsti kreiptis
Dėl pandemijos sukeltų išbandymų daugeliui dabar sunkiau nei įprastai, todėl svarbu žinoti, jog kreipimasis pagalbos į specialistus – ne gėdingas, o pagirtinas žingsnis. Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės specialistės – psichologė Sonata Marčėnienė ir medicinos psichologė Kristina Engesser – pažymi, kokias nemokamas psichologinės pagalbos ir emocinės paramos galimybes šalyje turi kiekvienas pilietis.
plačiau»
|
Kaip palaikyti gerą psichikos sveikatą?
Vienas pagrindinių visuomenės sveikatos prioritetų – psichikos sveikatos gerinimas ir palaikymas, kuris ypač svarbus šiais pandeminiais laikais. Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro vadovas, gydytojas psichiatras Martynas Marcinkevičius pasakoja, su kokiais išbandymais krizės akivaizdoje susiduria mūsų psichikos sveikata, kokią grėsmę jai kelia pokovidinis sindromas ir kaip palaikyti gerą psichologinę savijautą.
plačiau»
|
Kaip į mokyklas grįžti saugiai?
Į ilgą laiką buvusias tuščias mokymosi įstaigų klases jau sugužėjo moksleiviai, išsiilgę draugų ir mokytojų. Tačiau, norint pratęsti saugų kontaktinį ugdymą ir užtikrinti visų saugumą, dabar kaip niekada svarbu pasiskiepyti ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Dalijamės LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovo prof. Rimanto Kėvalo komentaru apie COVID-19 žalą vaikams bei galimas komplikacijas ir pilietės mintimis apie vakcinavimą.
plačiau»
|
Saugokime save ir kitus!
Šis tebesitęsiantis pandeminis laikotarpis, nerimas dėl ateities ir nesibaigiančios diskusijos vargina visuomenę, išsiilgusią buvusio gyvenimo ritmo. Tačiau visa tai ir toliau tęsis, jei nepasitikėsime vieninteliu įmanomu ir mokslu grįstu virusų suvaldymo keliu – vakcinavimu. Šiandien kalbinami piliečiai iš skirtingų šalies rajonų pasakoja, kokiomis mintimis jie gyvena ir kodėl nusprendė vakcinuotis.
plačiau»
|
Didžiausia dovana, kurią padovanojo gyvenimas
Nesėkmingus bandymus pastoti lemia begalė priežasčių – nuo įvairių sveikatos sutrikimų iki netinkamo gyvenimo būdo, patiriamo streso. Svarbu žinoti, kaip tinkamai kovoti su liūdnomis mintimis ir emocijomis, kad visa tai netaptų skyrybų priežastimi. Apie tai, su kokiais sunkumais susidūrė, norėdama susilaukti vaikelio, ir kaip visa tai galiausiai pavyko įveikti, atvirai pasakoja Greta Liolienė.
plačiau»
|
Visi darykime, ką galime (2)
Siekiant suvaldyti pandemijos grėsmę artėjant rudeniui, dabar ypač svarbu elgtis sąmoningai ir atsakingai – laikytis rekomendacijų bei prisidėti prie visuotinio imuniteto kūrimo. Juk kiekvienas pasiskiepijęs apsaugo ne tik save, bet ir aplinkinius.
Apie tai, kokiomis mintimis gyvena šiandien ir kodėl nusprendė vakcinuotis, pasakoja piliečiai iš skirtingų šalies rajonų.
plačiau»
|
Turiu bilietą į laisvesnį pasaulį!
Nors vis dar susiduriame su abejonėmis ir sunkumais, kuriuos sukėlė COVID-19 pandemija, pamažu žengiame išsiilgto gyvenimo link ir skiepydamiesi kuriame visuotinį imunitetą. Piliečiai iš skirtingų šalies rajonų pasakoja apie tai, kodėl pasitiki medicina ir kaip jiems sekasi šiandien, kai galime gyventi laisviau.
plačiau»
|
„Kas laukia persirgus koronavirusu?“
Pasaulinė pandemija paliko žymę daugelio gyvenime nepaisant amžiaus, lyties ar gyvenimo būdo, tačiau specialistai įspėja – koronaviruso liekamuosius reiškinius galime jausti dar pusę metų. Šiandien kalbinami skirtingų šalies rajonų gyventojai sako nenorintys grįžti į ligos laikotarpį ir džiaugiasi galintys vėl mėgautis gyvenimu.
plačiau»
|
Krizinis nėštumas: kaip atrasti savyje stiprybės?
Sužinojus apie užsimezgusią gyvybę daugelį užplūsta neapsakomas džiaugsmas. Tačiau tais atvejais, kuomet moteris ar pora vaikų susilaukti negali ar įvyksta persileidimas ir visas pasaulis staiga sugriūva, svarbiausia prisiminti, kad niekada nesate vieni.
plačiau»
|