Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Kartų tiltai

Tik išmokusios austi merginos bus aukso vertės (nuotraukos)

Sėdęs prie audimo staklių per daug akimis nepašaudysi – darbas reikalauja tokio pat susikaupimo, kaip ir per matematikos pamokas. Ypač audžiant juostą su rašteliu ir keliomis spalvomis. Tačiau dvi guvios upytietės turi galvą ant pečių – padedamos meistrių meistrės jos jau susikūrė sau ateities verslo planą. plačiau»

Kitiems – blogi ir nesuvaldomi, stovyklos vadovui – idealūs (nuotraukos) (2)

Keliautojo Antano Poškos keliais motociklu traukęs karatė kiokušin II dano juodojo diržo meistras Gintaras Kazilionis – vaikams tikras herojus. Jau penkerius metus apie jį sukiojasi pulkeliai paauglių. Štai vienas vaikinukas prisipažįsta, kad nuo mažens svajojo turėti autoritetą, bet niekur tokio nematė. Dabar jis tvirtai žino, kad tokį žmogų jau sutiko. „Nors dažnai girdėdavau, kad esu nepaklusnus, dabar taip elgtis nebegaliu, nes nenoriu nuvilti Gintaro“, – neslepia paauglys. plačiau»

Karštai ginčijasi, bet nepyksta ir atšaldyti

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ vienija net 13 mieste veikiančių jaunimo organizacijų. Kokiomis nuotaikomis jie gyvena, ko trūksta ir kas rūpi, kokios pagalbos sulaukia iš vyresniųjų? Apie tai ir kalbamės prie apskrito stalo su 5-osios gimnazijos dvyliktoke, sąjungos prezidente Gabriele KUČYTE bei valdybos nariais: Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktoku Dominyku MASIULIU, Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtoke Rimante STRIUKYTE ir miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Aušra BURBIENE. plačiau»

Pokyliui vaikinai išmoko valsą, merginos – tvistą (nuotraukos)

Pumpėnų miestelis Pasvalio rajone bematant pagyvėjo, kai iš visų šalies kampelių sugužėjo ateitininkų būrys. Saulei tekant jie ėjo aplink tvenkinį ir kalbėjo rožinį, po to su vietiniais gyventojais rinkosi bažnyčioje. Bet ateitininkai moka ne vien tik melstis, klausytis, diskutuoti, bet ir linksmintis, todėl išsiskirsto spindinčiomis iš laimės akimis. plačiau»

Norėtų ir gimtinėje matyti daugiau linksmų veidų (nuotraukos)

Airiai mokykloje dėvi ne tik uniforminius drabužius, bet ir vienodus batus bei sportinę aprangą. Tad ten besimokiusiai panevėžietei juokinga, kai mūsiškiai kelia dramas dėl uniformų. Ir išvis – lietuviai daug ką dramatizuoja, o airiai gyvena atsipūtę, antistresiniu režimu, visi yra labai dainingi ir linksmi. Tačiau ten grįžti panevėžietė nebenorėtų – niekur nėra geriau kaip savam krašte. plačiau»

Dvyniai konkuravo tik dėl vietos priekyje (nuotraukos)

Panevėžiečiai pirmūnai dvyniai Simonas ir Augustė Melaikos išsiskiria tik tuomet, kai vienas išvyksta į olimpiadą, o kita – į stalo teniso varžybas. Augustė atvirauja, kad nenorėtų turėti dvynės sesers, nes viską apie ją žinotų ir taip nepasiilgtų, kaip brolio pasiilgsta. Skirtinga akių spalva, skirtingi hobiai, bet tikslai vienodi – gerai mokytis ir nuveikti gyvenime ką nors naudingo. plačiau»

Viską mačiusią vis tiek kerėjo (nuotraukos)

Indija savanorę panevėžietę pribloškė, šokiravo, stulbino, bet ir pakerėjo. Europiečiams sunkiai suvokiamos elgesio taisyklės, tradicijos, skoniai, kvapai ir spalvos, triukšmas – visa tai per galvą trenkia, o kartu masina darkart grįžti. O ir patirtis – neįkainojama. plačiau»

Mažąjį pirštelį susilaužęs grojo viena ranka (nuotraukos)

Talentingasis biržietis Pijus Valotka jau penktoje klasėje savo muzikos mokytojai ir kartu savo močiutei Inai Valotkienei išsitarė, kad groti Bachą jam mieliau už viską. O juk groti šio genijaus kūrinius – tai kaip sudėtingiausią matematikos uždavinį spręsti. plačiau»

Svarbiausia – išsiveržti iš plastikinių rūmų (nuotraukos)

Pasaulio žmogus, klajoklis – taip save pristato į Panevėžį jau retokai begrįžtantis kino režisierius Vytautas Tinteris. Gimęs laisvoje Lietuvoje vaikinas pirmiausia išsiveržė į nepažintus kontinentus, pažino visokiausius žmones ir jų bendruomenes, o kuriam laikui grįžęs namo ėmė gilintis į tokių kaip jis pats – viena koja stovinčių gimtinėje, kita – užsienyje, likimus. plačiau»

Pasitelkė fantaziją – ir levandos pasileido šokio ritmu (nuotraukos)

Istoriniai šokiai traukia paslaptimi, subtilumu, epochos polėkiu. Rokiškio kultūros centre veikia istorinių šokių grupė, kurios pavadinime yra gėlė levanda – taip pat kerinti kukliu, trapiu violetu. Čia šokančias merginas ir moteris paviliojo būtent tas šokių subtilumas. plačiau»

Du robotai – prizininkai, vienas – čempionas

Antrus metus iš eilės Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos robotikos komanda „JBG Robotics“ dalyvavo viename didžiausių pasaulyje robotikos festivalyje „Robotex“, vykusiame Estijoje. plačiau»

Kartu – prieš melagienas (nuotraukos)

Ne tik Panevėžyje, bet ir šalyje, ir Europoje daugeliui pažįstamas Arnoldas Pranckevičius – idealas jauniems žmonėms, siekiantiems aukštų tikslų. Kitiems, dar neapsisprendusiems, visiškai nesusivokiantiems gyvenime, jis nori būti paprastu draugu ir patarėju, bet visad visiems juo besižavintiems kartoja: „Nesistenkite būti jokiu Pranckevičiumi!“ plačiau»

Vilkauodegius virė puode – išvirė popierių (nuotraukos)

Joniškėlio miestelis Pasvalio rajone turi du savo jaunuosius mokslininkus. Gimnazistai Bronius Plačiukas ir Gabrielė Šimoliūnaitė išbraidė pagriovius ir kūdrų pakraščius skindami švendrų burbuoles, paskui su mokytoja jas smulkino ir virė iki drebučių, kol galop supresavo ir išgavo popierių. Šį darbą jie pristatė konkurse Kinijoje ir laimėjo trečią vietą. Jaunuoliai svajoja, kad pritaikius šį išradimą daug medžių bus galima išsaugoti. plačiau»

Klaidą prieš teisėjus šokėjai išpirko šypsena (nuotraukos)

Biržų jaunimas mokosi ne bet kaip, o tautiškai raitytis. Tam ir yra įkurtas „Raitytinis“. Moksleiviai čia – kaip viena šeima, štai dabar už laimėtą didįjį laureatų prizą – 300 eurų žada net megztinius ir marškinėlius vienodus įsigyti. Tik apie meilės reikalus jų neklauskit – vienas kitą pernelyg gerai pažįsta, kad čia romanai užsimegztų. O vadovės „krypavimą žąsinais“ atmins tik neklaužados. plačiau»

Robotą sukurti gali kiekvienas (1)

Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ antrus metus iš eilės vyko robotų fiesta – smalsių, imlių ir technologijomis besidominčių robotų kūrėjų šventė. Dėl geriausiųjų vardo varžėsi per 150 robotų ir jų kūrėjų, tarp jų – ir komandos iš Latvijos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.