Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras priminė tarybos nariams, kad registruotis skiepui nuo kovido jau galima visiems
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Padėjus telefoną ir kompiuterį – į dvasinį žygį

Užpraėjusį sekmadienį Šiluvą sudrebino 400 jaunuolių ir juos lydinčių suaugusiųjų galingas šauksmas: „Mes atėjom! U-a, Šiluva!“ Tai – įveikusiųjų 75 kilometrų atstumą nuo Kryžių kalno iki Šiluvos piligrimų pergalės šūkis. plačiau»

Vaikų džiaugsmui reikia ne brangių, o neįprastų žaislų (nuotraukos)

Dabartiniai vaikai jau nuo mažens moka naudotis kompiuteriu, o tai jų raidai, kaip pastebėjo Rokiškio „Nykštuko“ vaikų darželio pedagogai, ne į naudą. Tokiu atveju vaikai gerai išlavina tik vieną pirštą, tik tą, kuriuo per ekraną brauko, o reikia, kad dirbtų visa rankelė. Būtent todėl į darželį kviečiami tėvai, seneliai, proseneliai – jie tai jau tikrai moka tų darbų, kur reikia visais pirštais knebinėti. plačiau»

Meilės mieste Paryžiuje kol kas draugauja tik su virtuve (nuotraukos)

Močiutė Ustukiuose prikepdavo gardėsių, o būsimasis virtuvės šefas Jonas Manikas pasidabindavo švarku ir, per ranką persimetęs rankšluostį, patarnaudavo kaip padavėjas. Išvykęs į Paryžių, šiltų prisiminimų vedamas vaikinas ėmė mokytis virtuvės paslapčių. Dabar kasmet gimtinėje jis rodo savo sugebėjimus. O šiemet patiekalus ragavo ir svečiai prancūzai. plačiau»

Aiškinosi, ar senelių namai – vien blogis (nuotraukos)

Subačiuje, Kupiškio rajone, organizuotoje vasaros stovykloje jaunieji poilsiautojai ne tik pramogavo, bet ir tiesiog mokėsi gyvenimo. Viena iš tokių pamokų buvo viešnagė senelių namuose. plačiau»

Garsiuoju keliu nuėjusi išmoko nepasiduoti (nuotraukos)

Prieš pradėdama studentišką gyvenimą panevėžietė įgyvendino savo svajonę – įveikė populiarųjį piligrimų kelią „Camino de Santiago“ Ispanijoje. Visą mėnesį kelyje dažniausiai ji būdavo viena, bet pabendrauti irgi teko – ne tik su įvairių šalių žygeiviais, bet ir ispane senute jos namų virtuvėje verdant savus makaronus. plačiau»

Paukščiai už lango atstoja laikrodį (nuotraukos)

Gyventi viensėdyje smagu, jei tik šeimyna didelė. O ji tikrai tokia – septynios atžalos. Keturi gerokai ūgtelėję sūnūs – jau dvi krepšinio komandos. Liūdėti ar nuobodžiauti nėra kada, į krūvą susirenka tik kokiam pusvalandžiui ir vėl pabyra į skirtingas puses – į mokslus, repeticijas, koncertus ar puoselėjamą itin retų augalų sodą. plačiau»

Bėgdamas nuo teatralų šoko tiesiai į pusnį (nuotraukos)

Skapiškio vaikas režisierius Agnius Jankevičius džiaugiasi, kad paklausė širdies ir pasirinko būtent tokį gyvenimo kelią. Jis dėkingas ir savo mokytojai Vitai Vadoklytei. Jis jos nekopijuoja, bet skapiškėnai kartais įžiūri jo ugdytojos ranką dabar jau šalyje žinomo kūrėjo spektakliuose. plačiau»

Tapęs čempionu nustebo: žolė netapo žalesnė (nuotraukos)

Panevėžietis penkiakovininkas Justinas Kinderis rankose laiko kelialapį į olimpiadą. Bet atsipūsti nėra kada, reikia veikti. Jis žino, kad vieną sykį sulaužęs sau duotą pažadą, sulaužysi jį darkart ir darkart. Juk sporto ringe – kaip ir gyvenime – nereikšmingų smulkmenų nebūna. Ar tuos žodžius įsidėmės jo atidžiai klausęs jaunimas? plačiau»

Žvaigždės atvyko su atžalomis

Pumpėnų miestelis tapo atkaklių krepšinio kovų bei smagių vasariškų pramogų ir atrakcijų traukos centru – čia ir vėl buvo surengta vidurvasario šventė. Nors ji vyko jau senokai, bet jaunimui – nepamirštama. plačiau»

Kai pievą nupjauna, randa žiedų pakelėje (nuotraukos) (1)

Viena – gamtos prieglobstyje. Bet ar tikrai viena? Literatė Danutė Montvilaitė vasarą sulaukia jaunųjų svečių iš Amerikos ir veda juos per laukus, pievas, rodydama kiekvieną augalėlį. Ji pati čia užaugo, pati būdama vaiku taip pat klausydavosi gimtosios žemės kalbos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.