Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras priminė tarybos nariams, kad registruotis skiepui nuo kovido jau galima visiems
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Mokiniams gabeno ir instrumentus, ir netgi molį (nuotraukos)

Laikmečio išbandymai užgulė ir vaikų pečius – jie ne tik į mokyklą „eina“ internetu, bet ir per atstumą mokosi dailės, muzikos, šokio. Pedagogams nuotolinis mokymas atrodo sunkus, tėvai irgi patiria iššūkių, o moksleivija situacijos nedramatizuoja, tikina, kad prie visko prisitaikė. plačiau»

Nelaimės akmenį sugrąžino Baikalui (nuotraukos) (1)

Pajusti laisvę stovint ant skardžio, tarsi pasaulio krašto, po kojomis plytint vandenynui – apie tai sunkiai sirgdamas svajojo ir tai patyrė iki Portugalijos Šv. Vincento kyšulio autostopu nukeliavęs panevėžietis Ignas Sakalauskas. Su bičiule Neda Pruščikaitė jiedu pakeleivingais automobiliais pasiekė ir mistiškąjį Baikalą. plačiau»

Su amerikiečiais suartino ir netektys (nuotraukos) (1)

Į Amerikos privačias mokyklas metams išvykusios Panevėžio apskrities moksleivės net negalėjo nujausti, kad jų viešnagei įpusėjant pasaulį užklups koronaviruso pandemija, o valstybių sienos užsivers. Tada reikėjo pačioms savarankiškai priimti svarbius sprendimus – vykti namo ar likti ir mokytis nuotoliniu būdu gyvenant šeimose. Gimnazistės džiaugiasi, kad išbandymai jas dar labiau sustiprino. O nerimas širdyse kirbėjo tik dėl artimųjų. plačiau»

Skurdo karalijoje suvokė ir kitą tiesą (nuotraukos) (1)

Evangelikų pastorius pirmą dienos centrą vaikams Panevėžyje įkūrė su vyriausiuoju sūnumi sugrįžęs iš misijos skurdžiuose Filipinuose. Šeima pasiryžusi ir vėl iškratyti kiaulę taupyklę, kad tik savi vaikai išmoktų atjausti vargstantį. Tuomet net piktųjų įtarinėjimai, kad miltus ar cukrų savanoriai pasisavins, kelia vien tik šypseną. plačiau»

Aistra rankiniui – per kelias kartas (nuotraukos)

„Mano nervai per silpni, kad sugebėčiau vadovauti komandai“, – juokdamasis aiškina stipriausios šalies „Granito“ rankinio komandos žaidėjas Marius Kairys. Ar neišsitars? Juk jo senelis Laimonas Daugis, pradėjęs rankinio mokytis iš popieriaus, irgi nežinojo, kas iš to išeis. Dėdė irgi gal taip pradėjo, mama tai išvis ilgai spardėsi... Bet visi tapo rankinio treneriais. Ir ne bet kokiais! plačiau»

Praeiviai nebėgo nuo tiesiamos aktorės rankos (nuotraukos)

Netgi jei pasaulio nebūtų užklupusi koronaviruso pandemija, Panevėžio „Meno“ teatras pastaraisiais metais būtų keitęsis iš pagrindų. Atėję nauji vadovai nusprendė prakedenti dulkėmis nusėdančius rekvizitus, repertuarą. Tačiau bemaž visi tiki, kad su atneštu modernumu teatro tikrai neapleis visas kartas jaudinančios amžinosios temos. plačiau»

Padeda mamai, renkančiai visokius šapus (nuotraukos) (1)

Kalėdinę puošmeną padaryti iš blizgučių ir plastiko – jokia čia naujiena. Bet kai šventėmis suskamba visokie iš miškų ir laukų susirinkti dalykėliai – nesigėrėti tiesiog negali. Tik kad ta autorė labai kukli – nei tuo giriasi, nei uždirbti nenori. Užtat sūnūs turi rūpesčio – vis ką nors gamtoje nutverti ir parnešti. plačiau»

Į kitą vietą perkeltų ir visą seną sodą (nuotraukos) (1)

Jaunas panevėžietis verslininkas neabejoja, kad sėkmingai jo darbinei veiklai pagrindus padėjo darbštumo pamokėlės pas senelius kaime. Atkakliai dirbdamas jaunuolis įkūrė statybų bendrovę, stato individualius namus. Karantino sąlygomis jo verslas dargi suklestėjo, nes pavyko įgyvendinti netikėtai šovusią vieną unikalią idėją. plačiau»

Įspūdingus apdarus kuriančiai mada visai nerūpi (nuotraukos) (1)

Iš tūkstančių sėklų gimstantis apdaras ne tik aplinkiniams, bet ir kūrėjos tėvams, netgi tautodailininkei motinai, iš pradžių atrodė tik beprasmiškas triūsas. Tokio drabužio, jų įsitikinimu, juk neįmanoma padaryti, o jei kartais ir pavyktų, kur jį dėsi? Užsispyrusi kruopštuolė visgi padarė ką sumaniusi ir dar ta įspūdinga suknia apsirengusi lipo ant scenos. plačiau»

Sūnų migdydavo Maironio eilėraščiais (nuotraukos)

Mokslinį darbą dirbantis Vytenis Bagdonas laisvalaikį skiria giminaičių – žymių pasaulyje ir niekad negirdėtų – paieškoms. Taip jis nusikapstė iki 17-ojo amžiaus pabaigos, surado įrašus apie protėvį mergišių dvarininką, apie išmirusius šeimos vaikus. Tai sukrečia ir vėl paskatina mąstyti, kaip pats į šį pasaulį atėjai. Jaunuolio mamą taip pat kraujo šauksmas atvedė į proprosenelės gimtas vietas. plačiau»

Nepamirš vadovės patarimo rinktis ne pyragaitį, o obuolį (nuotraukos)

Pasvalietė choreografė Diana Tučaitė kviečia jaunimą į šiuolaikinį šokį pažvelgti netradiciškai. Į sceną jaunieji šokėjai žengia basomis, todėl ir dėl šokių grupės pavadinimo vadovei nereikėjo ilgai sukti galvos. Kaip šoka, taip ir pasivadino: „Basomis“. Kartais kitų kolektyvų šokėjai nustemba, kad mergaitės ir plaukus susidrėkina, bet tai irgi daroma tik tam, kad būtų geriau išreikšta šokio mintis. plačiau»

Garbės kodeksas, kurio nėra mūsų mokyklose (2)

Metams į privačią Amerikos mokyklą išvykusią panevėžietę gimnazistę vienas po kito užklupo iššūkiai. Visų pirma – svetima aplinka, kalba, kultūra, o vėliau – ir po pasaulį pasklidęs virusas, dėl kurio įprastas pamokas pakeitė nuotolinės. Dar tebesimokydama JAV, šį pavasarį mergina apžvelgė, kuo nuotolinis mokymasis skiriasi toje ir mūsų šalyje. plačiau»

Kaip namie pasijuto ne tik prezidento žmona (nuotraukos)

„Ne vienam vyresniam žmogui turėjau aiškinti ir teisintis, kodėl būdama tikrai gera mokinė rinkausi profesinę mokyklą. Jauniems žmonėms teisintis dėl to nereikia, jie geriau supranta“, – dabarties žmonių požiūrį į profesinio rengimo centrus atskleidė viena iš mūsų kalbintų Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokinių. Tiek ji, tiek kiti moksleiviai nė kiek nesigaili, kad profesijos mokytis pradėjo būtent čia. plačiau»

Mama balsavo už vieną partiją, dukra su tėčiu – už kitą (nuotraukos)

Pirmą sykį balsuoti ėję Panevėžio krašto aštuoniolikmečiai jaunuoliai teigia nė už ką nebūtų praleidę galimybės į balsadėžės urną įmesti savo paties, o ne tėvų ranka užpildytą biuletenį. Ne vienas iš jų pripažino, kad pilietiškumo išmoko iš savo tėvų – juk anksčiau su jais kartu keliaudavo į rinkimų apylinkes ir stebėdavo tą prakilnų vaizdą. plačiau»

Namiškiai vylėsi, kad apsivers ir grįš kviečių kulti (nuotraukos)

Būna, kad ūkio reikmės nugali sportą, o būna, kad dėl varžybų stabdoma javapjūtė ar kūlimas ir visu būriu lekiama žiūrėti kroso. Tarp tokių pasirinkimų balansuoja jaunas Rokiškio rajono ūkininkas ir lenktynininkas. Savo ūkį, kaip ir tėvai, jis kūrė pamažu, o štai į automobilių sportą įsiveržė viesulu. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.