Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras priminė tarybos nariams, kad registruotis skiepui nuo kovido jau galima visiems
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Nuo aludarių prietarų neapsaugo net civilizacija (nuotraukos) (2)

Kelių šimtmečių giminės tradiciją perėmęs jauniausias sūnus šeimoje – pasvalietis Sigitas Paliulis savo svečius vaišina tik paties virtu alumi. Žaldoko troškimas – žmonėms priminti tikrąją alaus paskirtį: šis gėrimas anksčiau buvo skirtas ne pasigerti, o jį gurkšnojant atsipalaiduoti nuo rūpesčių, pabūti kartu, išsišnekėti. plačiau»

Atkalbinėjęs sūnų nuo ūkininkavimo, dabar jau patenkintas (nuotraukos)

„Pirmąjį šaltalankių derlių nuiminėjom septyniese, dirbom dvi dienas, o į namus atvykęs šaltalankių supirkėjas ėmė peikti vaisius ir už juos Vaidui sumokėjo 150 litų“, – prisiminė jaunojo ūkininko tėvas. Tada atrodė, kad nebus jokios naudos iš šaltalankių ūkio, tačiau sūnus užsispyrė ir nutarė netgi kurti papildomą verslą – perdirbti šaltalankius. plačiau»

Džiaugiasi, vaikus į mokyklą palydėję nuo šešerių (nuotraukos)

Visų Šakuro šeimos narių vardai prasideda raide „I“ – Igoris, Irina, Ilona, Ignas, Iveta. Gimus jauniausiajam, motina norėjo sulaužyti tradiciją, bet vyresnieji piestu pasišiaušė: negi mažylis brolis bus nuskriaustas? Ir taip jis gavo Iljos vardą, primenantį tėvų baltarusiškas šaknis. plačiau»

Kaimą užėmė viena giminė (nuotraukos)

Kai daugelis vyresnių žmonių skundžiasi, kad vaikai ir anūkai išsibarstę po užsienius, retai matomi ir bendravimas apsiriboja telefonais ar skaipu, rokiškėnas šypsodamasis sako, jog tokio rūpesčio nepatyrė. Jis sugebėjo taip giminės gyvenimą organizuoti, kad vaikai, gausus būrys anūkų bei proanūkių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš gimtinės nepabėgtų. plačiau»

Visa linksmiausia – tik per vienuolika anūkų

Pulkas anūkų senelį verčia kurti ne bet kokius eilėraščius, o tokius, kurie atvaizduotų tikrus gyvenimo įvykius. Iš to literatūrinio triūso jau išleista ir knyga. Joniškėlio kultūros namuose autorius ją pristatė su karščiausia kūrybos gerbėja, beveik visus jo parašytus eilėraščius atmintinai mokančia anūke. plačiau»

Ėjo grybų, o samanose rado kitokį lobį

Vienkiemiais išsimėčiusio kaimo gyventojas taip labai laukia iš užsienio vasaromis atvykstančių anūkų, kad savo sodybos kieme jiems padarė karuselę, panašią į paryžietišką. Toje sodyboje yra ir kitokių nematytų įdomybių, kad ir Biržų girios karaliaus pamestas lobis. plačiau»

Tėvo lėktuve užaugęs tik į lėktuvus ir težiūri (nuotraukos)

Aeroklubą Kupiškio rajone sumanęs kurti Laurynas Griauzdė lauką pakilimo takui patyliukais lygino, o bičiuliai galvomis linkčiojo iš mandagumo, netikėdami, kad jam pavyks. Bet vaikinas užsispyręs tikėjo, kad svajonės nepasieki tik tuomet, jei per mažai nori. Jo tėvas, žinomas panevėžietis lakūnas Gintautas Griauzdė net neatmena, kad sūnus kada nors būtų neskraidęs. plačiau»

Su šimtukų bagažu šturmuoti universitetus – vienas juokas (nuotraukos)

Jauni, protingi, pasitikintys savimi. Ir laimingi, nes jų mokslo žinios įvertintos aukščiausiais balais. Nesvarbu, vienu, dviem ar keturiais. Realistai, nes dauguma renkasi informacinių technologijų ir programavimo specialybes, leisiančias dirbti iš bet kurio pasaulio krašto. Daugiausiai šimtukų susižėrusi mergina norėtų gelbėti žmoniją – kurti vaistus nuo nepagydomų ligų. plačiau»

Šaukė vaikus pasitarti, klausė, kuris žemę perims (nuotraukos)

Šimtametė sodyba, užauginusi kelias kartas darbščių ir gabių gausios giminės atžalų, vis dar gyva, kol čia triūsia energija trykštantis fotografas ir taikioji bei kantrioji jo sutuoktinė. Vaikai ir anūkai džiaugiasi, kad senoji pora nenori grįžti į miestą – jiems vasaroti kaime irgi labai patinka. Tik bėda dėl žemės – niekas jos nenori perimt, savo darbus, namus jau turi kitur. plačiau»

Pasodino beržą, kad anūkai įsikorę kelis ežerus išvystų (nuotraukos)

Ežeringoje ir kalvotoje Aleksandravėlėje, Rokiškio rajone, nuo gamtos grožio kvapą gniaužia. Bet kaime ūkininkaujant, laikant gyvulių, laisvas laikas yra prabanga, tad ir tuo grožiu mažai pasinaudoji. Kita vertus, grožis irgi būna klastingas: staiga gilėjanti Skaistinė pasiėmė aukų, reikia būti labai atsargiems. O dar ta ugnis, palikusi šeimyną kaip stovi. plačiau»

Dvynius bitės moko ir šeiminio gyvenimo paslapčių (nuotraukos)

„Sunkiai įsivaizduojami namai, kuriuose vienos šeimos vaikus augintų dvi mamos, taip ir viename bičių avilyje gyvena tik viena bitė motinėlė. Atsiradus antrajai, įvyksta bičių skyrybos“, – aiškina bene jauniausias šalies bitininkas Ignas Jackevičius. Jo brolis Vilius priduria, kad kaip nauja žmona šeimai atneša daug sumaišties, taip jos į avilį įneša ir nauja bitė motinėlė. plačiau»

Kur tie tiesūs kelaliai nuves kupiškėnus abiturientus? (nuotraukos)

„Ar jūs nežinot, ar jūs neišmanot, kupiškėnai geri žmonės, jų tiesūs kelaliai“, – skelbia kupiškėnų himno žodžiai, kuriuos pacituoti galėtų, ko gero, ne vienas įvairiuose šalies regionuose gyvenantis lietuvis. Būtent šias ir dar kelias himno eilutes prisipažįsta mokantys ir šiandieniai Kupiškio rajono abiturientai. Tarmiškai jie irgi gali pašnekėti, bet ne visada ir ne visur. plačiau»

Būti išskirtine scenoje gena ir rytietiška prigimtis (nuotraukos) (1)

Daugybės muzikinių konkursų laimėtoja raguviškė Andrėja Arzimanova dar būdama visai mažytė veržte veržėsi į sceną, siekė dainuoti, stebinti ir net stulbinti kitus. Savo kredo ji išsirašė tatuiruotėje ant krūtinės ir visur siekia euforijos. Jau dabar klausytis Andrėjos dainavimo veržiasi visi, kurie bent kartą girdėjo ją dainuojant. plačiau»

Gelbėjimosi planas pranoko lūkesčius (nuotraukos) (1)

Mažo miestelio konditerė, prieš karantiną išdrįsusi atidaryti kavinę, nė pati netikėjo, kad dėl pandemijos kilę suvaržymai jos verslo nenumarins, o atvirkščiai – suteiks galimybę suklestėti. Maisto gamybos talentas yra giminės genuose: puiki gaspadinė buvo mama, o trims sūnums virėjavimas – lyg įgimtas kvėpavimas. plačiau»

Tarp metalinių dalgių – ir medinis (nuotraukos)

Pirmosios pradalgės su kitais vyrais pjauti stojo senelis ir anūkas – vyriausias ir mažiausias šventės dalyviai. Tiesa, berniukas su pjovėjais dar nesivaržė, bet jau nekantriai laukia kitos vasaros. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.