Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras priminė tarybos nariams, kad registruotis skiepui nuo kovido jau galima visiems
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Groti ir dainuoti medikams turėjo už ką (nuotraukos)

Jaunieji muzikantai, surengę koncertą prie Panevėžio ligoninės, netvėrė džiaugsmu – po slogaus karantino grįžo jausmas, kad vėl yra reikalingi. O suvokti, koks sunkus yra mediko darbas, jiems labai paprasta – dainininkė Žiedūnė mokosi slaugytojos profesijos, bičiuliai vaikinai tai patyrė per savo draugus, gimines ar susidūrę su pikta liga. plačiau»

Atrakinus Matildos dienoraštį – aukštyn į kalną (nuotraukos)

Kol vaikai maudėsi ežere, režisierė skaitė baltaraiščių nužudytos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraštį ir verkė. Tokia buvo vasara. O po to viskas įsisiūbavo – liaudies teatro spektaklis, panemunėliečių suvaidinta kompozicija, eilėraščių knyga, paminkliukas nužudytai jaunajai poetei... O iš tiesų, ką tai reiškia – suvaidinti scenoje beveik savo bendraamžę – tragiško likimo mergaitę? plačiau»

Jaukus puodų barškinimas ir griežti prašymai tylos (nuotraukos)

Kaip niekada anksčiau, šeimos per karantiną yra susispietusios į krūvą ir priverstos daugiau bendrauti. Kartais tai net ir labai vargina, bet daugelis tiki, kad visiems galop išeis į naudą: tėvai mažiau galvos apie kasdienius rūpesčius ir išgirs savo vaikų bėdas, o auganti karta, matydama savo tėvų darbus, greičiau apsispręs, kuo užaugus būti. Ir kompiuterio jau niekas baubu nebevadins. plačiau»

Sulaukę garsių svečių vaikai pasijunta svarbūs (nuotraukos)

Pasvalio ir Panevėžio kraštui itin nusipelniusios Kazickų šeimos fonde dirbantis pumpėnietis Arminas Vareika linkėjimus bičiuliams ir nepažįstamiesiems yra siuntęs net iš Zimbabvės. Dabar, pasikeitus situacijai dėl karantino, jis linkėjimus siunčia per feisbuką – kviečia mankštintis visus – ne tik jaunus, bet ir vyresnius žmones. plačiau»

Skauda ne nuo geluonies, o todėl, kad bitė žūva (nuotraukos)

Gimstame ir mirštame su bite – tokią pamoką iš uošvio bitininko išmoko jo marti. Mat naujagimis krikštijamas degant vaško žvakei, ir žvakė dega palydint mirusįjį anapus. Gali būti, kad augantys berniukai taps jau ketvirta bitininkų karta – apie tai svajoja jų seneliai ir tėvai. Patys berniukai bitininkavimo irgi nesipurto, nebijo bičių, jas rūpestingai saugo. plačiau»

Tik išmokusios austi merginos bus aukso vertės (nuotraukos)

Sėdęs prie audimo staklių per daug akimis nepašaudysi – darbas reikalauja tokio pat susikaupimo, kaip ir per matematikos pamokas. Ypač audžiant juostą su rašteliu ir keliomis spalvomis. Tačiau dvi guvios upytietės turi galvą ant pečių – padedamos meistrių meistrės jos jau susikūrė sau ateities verslo planą. plačiau»

Kitiems – blogi ir nesuvaldomi, stovyklos vadovui – idealūs (nuotraukos) (2)

Keliautojo Antano Poškos keliais motociklu traukęs karatė kiokušin II dano juodojo diržo meistras Gintaras Kazilionis – vaikams tikras herojus. Jau penkerius metus apie jį sukiojasi pulkeliai paauglių. Štai vienas vaikinukas prisipažįsta, kad nuo mažens svajojo turėti autoritetą, bet niekur tokio nematė. Dabar jis tvirtai žino, kad tokį žmogų jau sutiko. „Nors dažnai girdėdavau, kad esu nepaklusnus, dabar taip elgtis nebegaliu, nes nenoriu nuvilti Gintaro“, – neslepia paauglys. plačiau»

Karštai ginčijasi, bet nepyksta ir atšaldyti

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ vienija net 13 mieste veikiančių jaunimo organizacijų. Kokiomis nuotaikomis jie gyvena, ko trūksta ir kas rūpi, kokios pagalbos sulaukia iš vyresniųjų? Apie tai ir kalbamės prie apskrito stalo su 5-osios gimnazijos dvyliktoke, sąjungos prezidente Gabriele KUČYTE bei valdybos nariais: Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktoku Dominyku MASIULIU, Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtoke Rimante STRIUKYTE ir miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Aušra BURBIENE. plačiau»

Pokyliui vaikinai išmoko valsą, merginos – tvistą (nuotraukos)

Pumpėnų miestelis Pasvalio rajone bematant pagyvėjo, kai iš visų šalies kampelių sugužėjo ateitininkų būrys. Saulei tekant jie ėjo aplink tvenkinį ir kalbėjo rožinį, po to su vietiniais gyventojais rinkosi bažnyčioje. Bet ateitininkai moka ne vien tik melstis, klausytis, diskutuoti, bet ir linksmintis, todėl išsiskirsto spindinčiomis iš laimės akimis. plačiau»

Norėtų ir gimtinėje matyti daugiau linksmų veidų (nuotraukos)

Airiai mokykloje dėvi ne tik uniforminius drabužius, bet ir vienodus batus bei sportinę aprangą. Tad ten besimokiusiai panevėžietei juokinga, kai mūsiškiai kelia dramas dėl uniformų. Ir išvis – lietuviai daug ką dramatizuoja, o airiai gyvena atsipūtę, antistresiniu režimu, visi yra labai dainingi ir linksmi. Tačiau ten grįžti panevėžietė nebenorėtų – niekur nėra geriau kaip savam krašte. plačiau»

Dvyniai konkuravo tik dėl vietos priekyje (nuotraukos)

Panevėžiečiai pirmūnai dvyniai Simonas ir Augustė Melaikos išsiskiria tik tuomet, kai vienas išvyksta į olimpiadą, o kita – į stalo teniso varžybas. Augustė atvirauja, kad nenorėtų turėti dvynės sesers, nes viską apie ją žinotų ir taip nepasiilgtų, kaip brolio pasiilgsta. Skirtinga akių spalva, skirtingi hobiai, bet tikslai vienodi – gerai mokytis ir nuveikti gyvenime ką nors naudingo. plačiau»

Viską mačiusią vis tiek kerėjo (nuotraukos)

Indija savanorę panevėžietę pribloškė, šokiravo, stulbino, bet ir pakerėjo. Europiečiams sunkiai suvokiamos elgesio taisyklės, tradicijos, skoniai, kvapai ir spalvos, triukšmas – visa tai per galvą trenkia, o kartu masina darkart grįžti. O ir patirtis – neįkainojama. plačiau»

Mažąjį pirštelį susilaužęs grojo viena ranka (nuotraukos)

Talentingasis biržietis Pijus Valotka jau penktoje klasėje savo muzikos mokytojai ir kartu savo močiutei Inai Valotkienei išsitarė, kad groti Bachą jam mieliau už viską. O juk groti šio genijaus kūrinius – tai kaip sudėtingiausią matematikos uždavinį spręsti. plačiau»

Svarbiausia – išsiveržti iš plastikinių rūmų (nuotraukos)

Pasaulio žmogus, klajoklis – taip save pristato į Panevėžį jau retokai begrįžtantis kino režisierius Vytautas Tinteris. Gimęs laisvoje Lietuvoje vaikinas pirmiausia išsiveržė į nepažintus kontinentus, pažino visokiausius žmones ir jų bendruomenes, o kuriam laikui grįžęs namo ėmė gilintis į tokių kaip jis pats – viena koja stovinčių gimtinėje, kita – užsienyje, likimus. plačiau»

Pasitelkė fantaziją – ir levandos pasileido šokio ritmu (nuotraukos)

Istoriniai šokiai traukia paslaptimi, subtilumu, epochos polėkiu. Rokiškio kultūros centre veikia istorinių šokių grupė, kurios pavadinime yra gėlė levanda – taip pat kerinti kukliu, trapiu violetu. Čia šokančias merginas ir moteris paviliojo būtent tas šokių subtilumas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.