Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržietis stebėjosi, kokiomis sunkiomis sąlygomis jo sūnui teko laikyti motociklo vairavimo egzaminą Panevėžyje

Kaimo versmė

Grafas bažnyčiai skyrė 15 ha žemės (vaizdo reportažas)

Rokiškio grafas Jonas Pšezdeckis 1908 m. prašė leidimo mūriniame Lukštų palivarko spirito varyklos pastate įrengti koplyčią ir skirti kunigą. Rengiant projektą paaiškėjo, kad sienos per silpnos ir koplyčiai netinkamos. Parengtas naujas koplyčios projektas. plačiau»

Buvusi žydų poilsiavietė traukia pušų kvapu (nuotraukos, vaizdo reportažas)

12 km į šiaurės vakarus nuo Rokiškio esantis Žiobiškis praeityje buvo vietinės reikšmės kurortas, į jį traukė pasiturintys miestiečiai žydai. Dabar gyventojai stengiasi, kad jų kaimą iš naujo atrastų poilsiautojai bei turistai, ir jiems tai sekasi. plačiau»

Vilkų kaime vilkų įstatymai negaliojo (nuotraukos)

Nepriklausomybės aušroje gimęs kaimas šimto metų jubiliejaus nesulaukė – jo jau nebėra. Tačiau senųjų gyventojų palikuonys negali taip lengvai padėti kryželio savų giminių istorijai. Jie nusprendė, kad geriausias praeities atminimas – iš tų pačių laukų atridentas akmuo. plačiau»

Bažnyčia ir senolė – vienmetės (nuotraukos, vaizdo reportažas)

„Dievas vis dar mane laiko, tai reikia ir jam padėti“, – sako devyniasdešimtmetė kyburietė, iki pat šių metų skubėdavusi į bažnyčią jos tvarkyti – mazgoti grindis, puošti, šventoriuje lapus grėbti. plačiau»

Didžiąją paslaptį žinojo tik trys vyrai (nuotraukos, vaizdo reportažas)

Pasvalio rajono Kyburių bažnyčios šventųjų paveikslų rėmai buvo paauksuoti, bet darbininkai iš nežinojimo juos sugadino – uždažė bronza. Dabar bažnyčioje vienas didžiausių įvykių – krikštynos. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.