Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Buvęs STT Panevėžio valdybos vadovas dėstė, ką teisiškai reiškia Panevėžio mero nušalinimas vienam ar kitam laikotarpiui

Kaimo versmė

Šviesuliai. DVASININKAS UŽANTYJE SUŠILDĖ GYVATĘ – IŠDAVIKĘ (nuotraukos)

Anksčiau Panevėžio rajono Velykių kaimo gyventojai čia tarnavusius kunigus laidojo bažnyčios šventoriuje. Tačiau sovietų nukankinto kunigo Boleslovo Beinoravičiaus palaikai greičiausiai guli kur nors bendrame kankinių kape. Vis dėlto velykiečiai negali savo šventojo taip lengvai pamiršti – prieš aštuonerius metus bažnyčioje iškabino memorialinę lentą. Baisiausia, kad kunigą budeliams įdavė jo globotinis. plačiau»

Tai bent. RELIKVIJĄ – IŠ PALĖPĖS (nuotraukos)

„Panevėžio krašto“ korespondentė, atrodo, tapo liudininke ypatingo įvykio. Lankydamasi Lietuvos didžiavyrių Vileišių gimtinėje prie Pasvalio, ji pas vieną kaimo senbuvę išvydo unikalią senieną – prabangią, gal šimtmečio senumo, gėlėtu gobelenu aptrauktą kėdę. O, apvaizda! Ant šios kėdės juk galėjo sėdėti ir Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Vileišis bei jo broliai! plačiau»

Metų taku. ŠALIA SENUTĖS NAPOLEONO LIEPOS – IR VISAS JAUNAS PARKAS (nuotraukos, vaizdo reportažas) (2)

Gal Napoleonas į mažą kaimą prie Pasvalio ir nebuvo užsukęs, po žalia liepa ir nenusnaudė, bet ji tikrai sena ir daug ką menanti. Naujai sodinamas parkas gi primins tikrus įvykius ir tikrus herojus. Gimnazistams galbūt čia bus teikiami atestatai, jie išeis į gyvenimą pasižadėję dirbti Lietuvai. plačiau»

Metų taku. VITRAŽAS SU TRISPALVE IŠSILAIKĖ PER SOVIETMETĮ? (nuotraukos, vaizdo reportažas)

Vaizdingoje vietoje Kupiškio rajone, netoli Palėvenės, įsikūręs dvarininkus ir savanorius menantis Aukštaičių kaimas, vietinių vadinamas senuoju – Aukštadvario pavadinimu. Viena kupiškėnų šeima prieš 20 metų čia įsigijo šviesuolių Elisonų šeimai priklausiusią sodybą ir aptiko neįtikėtiną dalyką. plačiau»

Šviesuliai. VIENAME ŽMOGUJE – ŠITIEK VISKO (1)

Dar besimokydamas Panevėžio realinėje mokykloje, Jurgis Elisonas įsitraukė į tautinį judėjimą. Mokslus jis baigė Rusijoje, Petrapilio universitete baigė Fizikos ir matematikos fakultetą. plačiau»

Šviesuliai. PATRIOTŲ KAIMAS TURĖJO IR GENEROLĄ, IR POLIGLOTĄ (nuotraukos)

Kupiškio rajone esančiame Aukštaičių kaime XX amžiaus pradžioje žemės gavo ir įsikūrė Lietuvos kariuomenės savanorių šeimos, tarp jų – ir labai išsilavinusių, Lietuvai nusipelniusių žmonių. Jų dvasia įkvėpė kovoti už laisvę ir partizanus. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.