Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio miškų urėdijos laikinasis vadovas stebėjosi Naujamiesčio seniūno teiginiu, kad klampyne virtęs keliukas nepriklauso seniūnijai

Kaimo versmė

Kermošiui dar liko kriaušių kvapas (nuotraukos)

Ragelių gyventojai – neapatiški žmonės, tad ir jų kaimo šiukštu nepavadinsi nykstančiu bažnytkaimiu. Blaivybės dvasia čia tarsi užsilikusi nuo ano amžiaus pradžios, o iš giedotojų daryti operos dainininkų vargonininkė atvyksta net iš kito rajono galo. plačiau»

„Laimės“ kooperatyvas bent jau pilvams neleido urgzti iš bado (nuotraukos)

Iš seniausios medinės Rokiškio krašte Onuškio bažnyčios 300 metų senumo varpus nugvelbę ilgapirščiai liko nepagauti. Vis dėlto po kelerių metų vienas iš trijų pavogtų varpų buvo surastas. Jį susigrąžinti onuškiečiams padėjo ir vietos bendruomenės vadovės aistra kraštotyrai – moteris buvo nufotografavusi visas itin vertingas senienas. plačiau»

Karsakiškio bažnytėlėje – ugnies nesunaikintas šventas paveikslas (nuotraukos)

Panevėžio rajono Karsakiškio kaimo senieji gyventojai mena pasakojimus, kad kažkada čia buvęs didelis miestas ir tęsęsis kelias mylias iki Palėvenės. Priešai jį sudeginę ir tuomet jau atsikūręs tiktai kaimas su bažnytėle. Pirmoji bažnyčia neišliko, antroji sudegė, trečioji kviesdavo parapijiečius ypatingų varpų skambesiu. plačiau»

Smilgiečių bažnyčia per karą išdygo akyse (nuotraukos)

Karo baisumai ir nežinomybė nesutrukdė Smilgiuose tarnavusiems kunigams ir vietiniams gyventojams statyti bažnyčią. Priešingai, nujausdami greitą okupaciją prie darbo prisidėjo visi – vasarą arklių traukiamais vežimais, o žiemą rogėmis vežė žvyrą, plytas. Bažnyčia duris atvėrė neįtikėtinai greitai – jau po gerų metų. plačiau»

Perlėkė per kaimą ir surinko pinigėlių vaikų pramogoms (nuotraukos)

Prieš penkerius metus pastatę paminklinį akmenį mirusiems ir dar gyviems valsčiaus kaimams, Biržų rajono Smilgių kaimo žmonės jau turėtų užrašą pakeisti. Mat per trumputį laiką žmonės nebegrįžta į dar vieną kaimą. Šis akmuo byloja, kaip reikia saugoti, mylėti šalia gyvenančius vaikus ir senus savus žmonelius. plačiau»

Surastas lobis vis masina ieškoti daugiau (nuotraukos)

Adomynės kaimas tapo patrauklus ne tik saviems, bet ir svetimiems. Pastariesiems iš adomyniečių yra ko pasimokyti, kad ir to, kaip gyventi be tvorų ir be nusikaltėlių. plačiau»

Išnykę kaimai – gatvių pavadinimuose (nuotraukos)

Ėriškių gyvenvietė netoli Panevėžio klestėte klestėjo sovietmečiu, bet unikalių senovės ženklų čia irgi gali rasti. Medinė bažnyčia jau stovi antrą šimtą metų, o legendinio dievdirbio Vinco Svirskio kryžius prie seno namo – tikrų tikriausias. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.