Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Nepartinis Biržų politikas ironizuodamas siūlė apmokestinti ir takelį iki atliekų konteinerio

Kaimo versmė

Išnykę kaimai – gatvių pavadinimuose (nuotraukos)

Ėriškių gyvenvietė netoli Panevėžio klestėte klestėjo sovietmečiu, bet unikalių senovės ženklų čia irgi gali rasti. Medinė bažnyčia jau stovi antrą šimtą metų, o legendinio dievdirbio Vinco Svirskio kryžius prie seno namo – tikrų tikriausias. plačiau»

Ėriškių garsenybė auksą kaupė kilniam tikslui (nuotraukos)

Iš netoli Panevėžio esančių Ėriškių kilęs garsus kalbininkas, profesorius Juozas Balčikonis gerai uždirbdavo. Tačiau, skirtingai nei dauguma šių laikų pasiturinčių žmonių, visą gyvenimą rėmė sunkiai gyvenančius giminaičius, užaugino savo mirusios sesers dukterį. Vienintelis iki šiol Ėriškiuose gyvenantis akademiko giminaitis Juozas Gritėnas apie įžymųjį savo močiutės brolį atskleidė ir daugiau mažai kam žinomų faktų. plačiau»

Per pilkąją valandėlę liejosi ne svaigalai, o dainos (nuotraukos)

Motiejaus Valančiaus portretas aukštaitiškoje Subačiaus bažnyčioje kabo ne todėl, kad jis buvo Žemaičių vyskupas. Parapijos tikintieji anais laikais itin aktyviai pritarė garsiojo švietėjo minčiai, jog blaivi tauta – šviesi tauta. Kadaise sėtos sėklos iki šiol duoda vaisių: subatėnai beveik keturis dešimtmečius gyvena be aludžių ir alkoholį pardavinėjančių kavinių. plačiau»

Buklava su džiovintais žirniais praskirdavo tirštą minią (nuotraukos)

Palėvenės bažnyčia išgyveno lemtingas permainas, kai gaisras nuniokojo stogą ir kunigas Pranciškus Masilionis kursavo pirmyn atgal po įvairias instancijas prašymas leidimo šventovę atstatyti. Klebonui Vladui Rabašauskui buvo neką lengviau – jis atėjo pas tikėjimą beprarandančius palėveniečius. Abiem atvejais gelbėjo viltis. plačiau»

Daujėnuose, jei tiki, gali ieškoti ir stebuklų, ir sveikatos (nuotraukos) (23)

Pasvalio rajone esančio Daujėnų miestelio gyventojai juokais apgailestauja, kad žmonės šiais laikais tapo šviesesni ir išmintingesni. Jei būtų kaip seniau, į jų miestelį ir pėsti, ir ratuoti, ir net keliais šliauždami veržtųsi sveikatos ieškantys fanatiški tikintieji. plačiau»

Seno dvaro fone – gražesnis gyvenimas (nuotraukos) (3)

Raguvėlės dvarą valdę didikai Komarai visais laikais gerai sutarė su vietos gyventojais. Paskutinį šeimininką Konstantiną Komarą samdiniai itin gerbė, mat tas buvo geras agronomas ir gydomųjų augalų žinovas. Dabartiniai dvaro paveldėtojai pagal išgales irgi stengiasi globoti kaimą. plačiau»

Premijos – kultūros skleidėjams (nuotraukos)

Panevėžio savivaldybė paskelbė Kultūros ir meno premijų laureatus. plačiau»

Kvetkuose net legendinio milžino pavardė buvo Kvetkas (nuotraukos, video) (1)

Vos keli kilometrai nuo Latvijos esančiame nedideliame Kvetkų kaime visada gyveno ir dabar gyvena po kelis Kvetkus. Vietiniai šviesuoliai vis tiek dar svarsto, ar šis pavadinimas kilo iš pavardės, ar iš slaviško žodžio „kvietkai“, reiškiančio gėles. Miestelyje buvęs toks nepaprastas gėlių kalnelis, vėliau užleidęs vietą bažnyčiai. plačiau»

Žymiajam pasaulio semiotikui – kupiškėnų duoklė

Kupiškio etnografijos muziejus prisiminė žymų pasaulyje semiotiką Algirdą Julių Greimą. Šio iškilaus vyro 100-osioms gimimo metinėms paminėti vyko ne vienas renginys. plačiau»

Nuo grūdų sandėlio – iki šventovės (nuotraukos, video)

Atokiame, tik žvyrkeliais pasiekiamame Skrebotiškio kaime likę vos keli gyventojai, didžioji dalis trobų stovi tuščios, bet čia esanti Švč. Jėzaus Širdies parapijos bažnyčia išpuoselėta ir gražiai prižiūrėta. Tokia jau parapijiečių tradicija: net sunkiausiais laikais Dievo namams jie lėšų negailėjo. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.