Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono meras tvirtina, kad norinčių dujofikuoti savo asmeninį ūkį ar verslą Naujamiestyje nėra
Niekada nemanyk, kad išvengsi policijos ir nesulauksi antstolių
Marytė SKĖRYTĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Prie žemės grąžino tėvo liga ir mamos bitės (nuotraukos) (1)

Ką daryti, kai pernelyg anksti ir nelauktai paveldi tėvo transporto įmonę? Tau dar nėra nė 30-ies, mokeisi Kaune, gyveni Vilniuje... Tokią dilemą sprendė kupiškietė Sandra Šilaikė. Ir išsprendė gimtinės naudai. Dabar ji ir verslininkė, ir bitininkė su visu šimtu avilių. plačiau»

Net per sienas plaukia purūs debesėliai (nuotraukos)

Vieni už kitą gabesni, talentingi, jei tik konkursas – tai ir laurai. Būtent šitaip galima būtų pristatyti Kupiškio meno mokyklos mokinius, tik kad jie visi, o ir jų mokytojai, labai kuklūs. Dvi mūsų kalbintos mergaitės prisipažino, kad artimieji jas labai skatina bei palaiko, tad kaip nesistengti. plačiau»

Žengiant augalijos kilimu, lalėjo ežero vanduo (nuotraukos)

Žmonės dažnai girdi, kad štai tie jaunuoliai yra skautai, o šitie – šauliai. Kuo skiriasi ir kuo panašios šios organizacijos? Paklausėme to pasvaliečių ir biržiečių šaulių bei aktyviųjų Rokiškio skautų. Jų papasakotos uždegančios istorijos apie patriotizmo, karybos ir nuotykių ieškojimo žygius gal įkvėps ir daugiau jaunuolių tokiai veiklai? plačiau»

Tėvai prie knygų nelinko, o vaikai – ir dar kaip! (nuotraukos)

Kornelija ir Perla gyvena Pasvalio rajone, bet viena kitos nepažįsta. Užtat abi turi bendrą pomėgį – skaityti knygas. Skirtumas tik tas, kad skaitydama Perla turi užuosti knygos kvapą, pirštais liesti jos puslapius, o Kornelija įdomių knygų ieško ir elektroninėje erdvėje. Bet dar įdomiau, kad ne tėvai jas pastūmėjo į tą kelią. plačiau»

Visai nieko ir Simsonas, ir Simpsonas (nuotraukos)

Bendraamžiai pasvalietį Luką Simsoną spygliuoja, ko tas su močiutėmis sukiojasi, folkloro kolektyvuose groja ir šoka. „Modernu domėkis, modernu!“ – mokina. O gimnazistui patinka etnokultūra, ir to jis net nesirengia gėdytis. Taip pat – ir savo pavardės, primenančios Houmerio Simpsono animacinį personažą. plačiau»

Savanoriaudama gynėsi nuo netekties skausmo (nuotraukos) (1)

Pandemija ne visus įbaugino. Mūsų krašte atsirado ir jaunų, ir vidutinio amžiaus žmonių, drąsiai pasisiūliusių savanoriauti ligoninėse – ten, kur labiausiai trūko darbo rankų. Daugelį artimieji palaikė, tik kai kurie iš pradžių bijojo apie tai namuose pasisakyti. O buvo ir taip, kad palaidojus motiną geriausias būdas užsimiršti buvo – tai padėti kitiems. plačiau»

Mokiniams gabeno ir instrumentus, ir netgi molį (nuotraukos)

Laikmečio išbandymai užgulė ir vaikų pečius – jie ne tik į mokyklą „eina“ internetu, bet ir per atstumą mokosi dailės, muzikos, šokio. Pedagogams nuotolinis mokymas atrodo sunkus, tėvai irgi patiria iššūkių, o moksleivija situacijos nedramatizuoja, tikina, kad prie visko prisitaikė. plačiau»

Nelaimės akmenį sugrąžino Baikalui (nuotraukos) (1)

Pajusti laisvę stovint ant skardžio, tarsi pasaulio krašto, po kojomis plytint vandenynui – apie tai sunkiai sirgdamas svajojo ir tai patyrė iki Portugalijos Šv. Vincento kyšulio autostopu nukeliavęs panevėžietis Ignas Sakalauskas. Su bičiule Neda Pruščikaitė jiedu pakeleivingais automobiliais pasiekė ir mistiškąjį Baikalą. plačiau»

Su amerikiečiais suartino ir netektys (nuotraukos) (1)

Į Amerikos privačias mokyklas metams išvykusios Panevėžio apskrities moksleivės net negalėjo nujausti, kad jų viešnagei įpusėjant pasaulį užklups koronaviruso pandemija, o valstybių sienos užsivers. Tada reikėjo pačioms savarankiškai priimti svarbius sprendimus – vykti namo ar likti ir mokytis nuotoliniu būdu gyvenant šeimose. Gimnazistės džiaugiasi, kad išbandymai jas dar labiau sustiprino. O nerimas širdyse kirbėjo tik dėl artimųjų. plačiau»

Skurdo karalijoje suvokė ir kitą tiesą (nuotraukos) (1)

Evangelikų pastorius pirmą dienos centrą vaikams Panevėžyje įkūrė su vyriausiuoju sūnumi sugrįžęs iš misijos skurdžiuose Filipinuose. Šeima pasiryžusi ir vėl iškratyti kiaulę taupyklę, kad tik savi vaikai išmoktų atjausti vargstantį. Tuomet net piktųjų įtarinėjimai, kad miltus ar cukrų savanoriai pasisavins, kelia vien tik šypseną. plačiau»

Aistra rankiniui – per kelias kartas (nuotraukos)

„Mano nervai per silpni, kad sugebėčiau vadovauti komandai“, – juokdamasis aiškina stipriausios šalies „Granito“ rankinio komandos žaidėjas Marius Kairys. Ar neišsitars? Juk jo senelis Laimonas Daugis, pradėjęs rankinio mokytis iš popieriaus, irgi nežinojo, kas iš to išeis. Dėdė irgi gal taip pradėjo, mama tai išvis ilgai spardėsi... Bet visi tapo rankinio treneriais. Ir ne bet kokiais! plačiau»

Praeiviai nebėgo nuo tiesiamos aktorės rankos (nuotraukos)

Netgi jei pasaulio nebūtų užklupusi koronaviruso pandemija, Panevėžio „Meno“ teatras pastaraisiais metais būtų keitęsis iš pagrindų. Atėję nauji vadovai nusprendė prakedenti dulkėmis nusėdančius rekvizitus, repertuarą. Tačiau bemaž visi tiki, kad su atneštu modernumu teatro tikrai neapleis visas kartas jaudinančios amžinosios temos. plačiau»

Padeda mamai, renkančiai visokius šapus (nuotraukos) (1)

Kalėdinę puošmeną padaryti iš blizgučių ir plastiko – jokia čia naujiena. Bet kai šventėmis suskamba visokie iš miškų ir laukų susirinkti dalykėliai – nesigėrėti tiesiog negali. Tik kad ta autorė labai kukli – nei tuo giriasi, nei uždirbti nenori. Užtat sūnūs turi rūpesčio – vis ką nors gamtoje nutverti ir parnešti. plačiau»

Į kitą vietą perkeltų ir visą seną sodą (nuotraukos) (1)

Jaunas panevėžietis verslininkas neabejoja, kad sėkmingai jo darbinei veiklai pagrindus padėjo darbštumo pamokėlės pas senelius kaime. Atkakliai dirbdamas jaunuolis įkūrė statybų bendrovę, stato individualius namus. Karantino sąlygomis jo verslas dargi suklestėjo, nes pavyko įgyvendinti netikėtai šovusią vieną unikalią idėją. plačiau»

Įspūdingus apdarus kuriančiai mada visai nerūpi (nuotraukos) (1)

Iš tūkstančių sėklų gimstantis apdaras ne tik aplinkiniams, bet ir kūrėjos tėvams, netgi tautodailininkei motinai, iš pradžių atrodė tik beprasmiškas triūsas. Tokio drabužio, jų įsitikinimu, juk neįmanoma padaryti, o jei kartais ir pavyktų, kur jį dėsi? Užsispyrusi kruopštuolė visgi padarė ką sumaniusi ir dar ta įspūdinga suknia apsirengusi lipo ant scenos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.