Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžietis seimūnas nepritaria valdančiųjų norui sumažinti reikalavimų kartelę partijoms patekti į Seimą pagal sąrašus
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Meilės mieste Paryžiuje kol kas draugauja tik su virtuve (nuotraukos)

Močiutė Ustukiuose prikepdavo gardėsių, o būsimasis virtuvės šefas Jonas Manikas pasidabindavo švarku ir, per ranką persimetęs rankšluostį, patarnaudavo kaip padavėjas. Išvykęs į Paryžių, šiltų prisiminimų vedamas vaikinas ėmė mokytis virtuvės paslapčių. Dabar kasmet gimtinėje jis rodo savo sugebėjimus. O šiemet patiekalus ragavo ir svečiai prancūzai. plačiau»

Aiškinosi, ar senelių namai – vien blogis (nuotraukos)

Subačiuje, Kupiškio rajone, organizuotoje vasaros stovykloje jaunieji poilsiautojai ne tik pramogavo, bet ir tiesiog mokėsi gyvenimo. Viena iš tokių pamokų buvo viešnagė senelių namuose. plačiau»

Garsiuoju keliu nuėjusi išmoko nepasiduoti (nuotraukos)

Prieš pradėdama studentišką gyvenimą panevėžietė įgyvendino savo svajonę – įveikė populiarųjį piligrimų kelią „Camino de Santiago“ Ispanijoje. Visą mėnesį kelyje dažniausiai ji būdavo viena, bet pabendrauti irgi teko – ne tik su įvairių šalių žygeiviais, bet ir ispane senute jos namų virtuvėje verdant savus makaronus. plačiau»

Paukščiai už lango atstoja laikrodį (nuotraukos)

Gyventi viensėdyje smagu, jei tik šeimyna didelė. O ji tikrai tokia – septynios atžalos. Keturi gerokai ūgtelėję sūnūs – jau dvi krepšinio komandos. Liūdėti ar nuobodžiauti nėra kada, į krūvą susirenka tik kokiam pusvalandžiui ir vėl pabyra į skirtingas puses – į mokslus, repeticijas, koncertus ar puoselėjamą itin retų augalų sodą. plačiau»

Bėgdamas nuo teatralų šoko tiesiai į pusnį (nuotraukos)

Skapiškio vaikas režisierius Agnius Jankevičius džiaugiasi, kad paklausė širdies ir pasirinko būtent tokį gyvenimo kelią. Jis dėkingas ir savo mokytojai Vitai Vadoklytei. Jis jos nekopijuoja, bet skapiškėnai kartais įžiūri jo ugdytojos ranką dabar jau šalyje žinomo kūrėjo spektakliuose. plačiau»

Tapęs čempionu nustebo: žolė netapo žalesnė (nuotraukos)

Panevėžietis penkiakovininkas Justinas Kinderis rankose laiko kelialapį į olimpiadą. Bet atsipūsti nėra kada, reikia veikti. Jis žino, kad vieną sykį sulaužęs sau duotą pažadą, sulaužysi jį darkart ir darkart. Juk sporto ringe – kaip ir gyvenime – nereikšmingų smulkmenų nebūna. Ar tuos žodžius įsidėmės jo atidžiai klausęs jaunimas? plačiau»

Žvaigždės atvyko su atžalomis

Pumpėnų miestelis tapo atkaklių krepšinio kovų bei smagių vasariškų pramogų ir atrakcijų traukos centru – čia ir vėl buvo surengta vidurvasario šventė. Nors ji vyko jau senokai, bet jaunimui – nepamirštama. plačiau»

Kai pievą nupjauna, randa žiedų pakelėje (nuotraukos) (1)

Viena – gamtos prieglobstyje. Bet ar tikrai viena? Literatė Danutė Montvilaitė vasarą sulaukia jaunųjų svečių iš Amerikos ir veda juos per laukus, pievas, rodydama kiekvieną augalėlį. Ji pati čia užaugo, pati būdama vaiku taip pat klausydavosi gimtosios žemės kalbos. plačiau»

Trijų dukrų padėka – kaubojaus balnas (nuotraukos) (1)

Iš žolių kyšančios ponio ausys ir dukros galva – tokiais mielais prisiminimais dalijasi su žmona tris raiteles išauginęs Audrius Vecka. Sportas tikrai nepigus, bet ko dukroms nepaaukosi, jei jų svajonė – ne miestas, ne mokslai universitete, o leistis strimgalviais žirgais per laukus, plaukioti su jais Nevėžyje. plačiau»

Knygos skaitytojus surado prie ežero

Rokiškio rajono Antanašės kaimo bibliotekininkė Rytė Gernienė sumanė, ką daryti, kad vaikai vasarą neužmirštų skaitymo ir kelio į biblioteką. plačiau»

Būsimieji rokeriai telefonus prikalė prie durų (nuotraukos)

Antanas Garalevičius Pasvalio rajone keturis dešimtmečius vadovauja „Vaškų“ kapelai, o jo sūnus Mindaugas dirba su vaikais ir jaunimu. Vienam prie širdies liaudiškos melodijos, kitam rokas, kiekvienam – skirtingas gyvenimo ir kūrybos kelias. O jauniausios giminės atžalos suspėja pamuzikuoti ir su vienais, ir su kitais. plačiau»

Kas atperka visus svetur uždirbamus pinigus (nuotraukos)

Susibėgti išgerti kavos – šventas reikalas. Tai gali lemti netgi tavo grįžimą namo iš užsienių. Tai supratusi jauna moteris išties grįžo į gimtą kraštą, kartu su sužadėtiniu susirado verslui tinkamą vietą Panevėžyje ir dabar gali tik patvirtinti, kad mintis apie kavą buvo išganinga. Nuo jos galbūt bus atsispirta ir į kitus – platesnius verslo vandenis, tuo labiau kad jaunajai verslininkei itin gerai sekasi bendrauti su mokiniais, studentais. plačiau»

Gal dar smagiau, kai nėra žodžių „mama“ ar „tėtis“ (nuotraukos)

Dvi seserys Andrijauskaitės užaugo tėvus ir gimines vadindamos vardais. Bet tai nereiškė nei mažiau meilės, nei šaltesnio bendravimo. Gal net atvirkščiai. Veiklios ir meniškos mamos pavyzdžio įkvėpta vyresnėlė pasirinko kultūros vadybos studijas, dirba viename iš Velso universitetų, o namo grįžta su užsieniečiais draugais. Šie gi neatsistebi lietuvių sugebėjimu gyventi kaip milijonieriams. plačiau»

Pasiprašiusi filmuotis, rado kitą pasaulį (nuotraukos)

Ar įsivaizduojate, kaip tiksliai nubraižyti filmo scenos brėžinį? Iš Panevėžio į platesnius vandenis išplaukusi Iveta Šmidtaitė apie tai galėtų daug papasakoti. Merginos tėvai, į užsienį išleidę ir kitas tris savo dukteris, dėl to per daug nesigraužia – jos visos išmokytos plačiai išskleisti sparnus. plačiau»

Jaučiasi laimingiausi – visi trys vaikai pasiliko (nuotraukos)

Paukštis ant akmens – nutūps ar išskris negrįžtamai? Galbūt šis ženklas simbolizuoja juodpėniškių nerimą ir lūkesčius. O jie pildosi – jaunimas neskuba kelti sparnų, o išskridusieji grįžta atgalios, sako, kad tik kaime – tikras gyvenimas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.