Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos narys ironizavo, kad savivaldybės įmonių vadovus be konkurso galėtų paskirti meras
Po savaitės bus aiškiausių aiškiausia, kur palikta žuvis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Būsimieji rokeriai telefonus prikalė prie durų (nuotraukos)

Antanas Garalevičius Pasvalio rajone keturis dešimtmečius vadovauja „Vaškų“ kapelai, o jo sūnus Mindaugas dirba su vaikais ir jaunimu. Vienam prie širdies liaudiškos melodijos, kitam rokas, kiekvienam – skirtingas gyvenimo ir kūrybos kelias. O jauniausios giminės atžalos suspėja pamuzikuoti ir su vienais, ir su kitais. plačiau»

Kas atperka visus svetur uždirbamus pinigus (nuotraukos)

Susibėgti išgerti kavos – šventas reikalas. Tai gali lemti netgi tavo grįžimą namo iš užsienių. Tai supratusi jauna moteris išties grįžo į gimtą kraštą, kartu su sužadėtiniu susirado verslui tinkamą vietą Panevėžyje ir dabar gali tik patvirtinti, kad mintis apie kavą buvo išganinga. Nuo jos galbūt bus atsispirta ir į kitus – platesnius verslo vandenis, tuo labiau kad jaunajai verslininkei itin gerai sekasi bendrauti su mokiniais, studentais. plačiau»

Gal dar smagiau, kai nėra žodžių „mama“ ar „tėtis“ (nuotraukos)

Dvi seserys Andrijauskaitės užaugo tėvus ir gimines vadindamos vardais. Bet tai nereiškė nei mažiau meilės, nei šaltesnio bendravimo. Gal net atvirkščiai. Veiklios ir meniškos mamos pavyzdžio įkvėpta vyresnėlė pasirinko kultūros vadybos studijas, dirba viename iš Velso universitetų, o namo grįžta su užsieniečiais draugais. Šie gi neatsistebi lietuvių sugebėjimu gyventi kaip milijonieriams. plačiau»

Pasiprašiusi filmuotis, rado kitą pasaulį (nuotraukos)

Ar įsivaizduojate, kaip tiksliai nubraižyti filmo scenos brėžinį? Iš Panevėžio į platesnius vandenis išplaukusi Iveta Šmidtaitė apie tai galėtų daug papasakoti. Merginos tėvai, į užsienį išleidę ir kitas tris savo dukteris, dėl to per daug nesigraužia – jos visos išmokytos plačiai išskleisti sparnus. plačiau»

Jaučiasi laimingiausi – visi trys vaikai pasiliko (nuotraukos)

Paukštis ant akmens – nutūps ar išskris negrįžtamai? Galbūt šis ženklas simbolizuoja juodpėniškių nerimą ir lūkesčius. O jie pildosi – jaunimas neskuba kelti sparnų, o išskridusieji grįžta atgalios, sako, kad tik kaime – tikras gyvenimas. plačiau»

Eini į rūsį – patenki į didžiulę drabužių spintą (2)

Parduotuvės Panevėžyje savininkė Austė Mikalajūnaitė – drąsi mergina. Ji nepritapo daugelio pamėgtoje šiaurės šalyje, nes „lietuvis Norvegijoje visai ne tas pats, kas lietuvis Lietuvoje“. Kurdama savo verslą ji per daug nesuko galvos, kad aplinkui apstu tokios pat srities konkurentų, darė ką sumaniusi. Ir ką? Svajonė įgyvendinta. plačiau»

Palaiko ryšį, kad neskubėtų deginti tiltų (1)

Tarptautinis žodis „globalus“ jau taip įaugo į mūsų kalbą, kad net nebesusimąstome, ką jis reiškia. Iš prancūzų kalbos išvertus tai – visuotinis, visa apimantis, visiems bendras. Aukštaitijos sostinėje vykdomas projektas „Globalus Panevėžys“, atrodo, dėl savojo miesto bando sujungti visus šioje planetoje išsibarsčiusius panevėžiečius – arti ir toli esančius, jaunus ir senus. plačiau»

Sunkiausia buvo išmokti paklusnumo (nuotraukos)

Purvą galima nusiplauti, šlapius drabužius išsidžiovinti, žaizdas užgydyti. Užtat euforija, kai per kančias pasieki tai, ko pats nesitikėjai, su niekuo nepalyginama. Taip tikina panevėžietės šaulės Agota Čižauskaitė ir Ema Mickevičiūtė. Kliūčių ruože jos nušluostytų nosis ne vienam vaikinui, o pakanka tik joms nusirengti uniformas – ir iškart prieš akis jautrios, draugiškos mergaitės. plačiau»

Kas ta kriauklė, auginanti perlą? (nuotraukos) (1)

Reikėjo vaidinti taip, kad nė vienas bendraamžis iš salės neišeitų. Ir vaidino. Nes užsigrūdino repetuodami su į patį Juozą Miltinį panašiu režisieriumi. Vieno epizodo repeticija vyko net bažnyčioje, tik bėda – pats klebonas užsipuolė giedančią mergaitę. Argi giesmė galėjo įžeisti Dievą? plačiau»

Mama klausė, ar savaitgaliais jos vaikas ne į sektą vaikšto

Kol jaunuolis nieko reikšmingo nepadarė, jis tik žmogus be vardo, asmuo, bet ne asmenybė? Bet kaip nedrąsų, o dažnai ir nelaimingą, vaiką per kelis mėnesius išmokyti pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais? Po spektaklio apie tai kalbintas režisierius A.MACIULEVIČIUS tikino, kad visiems tinkamo metodo nėra. plačiau»

Milijono nelaimėjo, prieglaudos nepastatė, tad – savanoriauja (nuotraukos)

„Ko plėšaisi? Už tai juk pinigų nemoka!“ – tokių klausimų dažniausiai sulaukia keturkojus kankinius globojantys savanoriai. Taip, jie dirba be atlygio, aukoja laisvalaikį, keliasi net naktimis... Bet užtat suteikia išgyvenimo šansą visagaliam žmogui atsibodusiai, upėje skandintai, pakelėje ar į konteinerį išmestai plakančiai mažai širdžiai. plačiau»

Ant podiumo – dviese su mama (nuotraukos)

Kai studijos „Grožio mozaika“ auklėtinės per konkursus žengia podiumu, vadovė žino, kad prie kiekvienos mergaitės įdirbio labai daug prisidėjo jų mamos, močiutės ir kiti šeimų nariai. Tad šiemet, jubiliejinio festivalio proga, ant podiumo buvo pakviestos ir mamos varžytis dėl „Auksinės mamos“ titulo. Mokytis žengti podiumu mamas mokė vaikai. plačiau»

Šeimose svečiai kaip saviškiai (nuotraukos)

Į festivalį ir iš užsienio šalių atvykę šokėjėliai juda tarsi pagreitintame kino filme – tiek visur reikia suspėti. Kartu tokiu pat ritmu ima suktis ir svečiams nakvynę suteikusios šeimos. Tačiau nė viena iš jų nedejuoja. O kaipgi, juk tai suteiks daug džiaugsmo jų pačių vaikams: išmokys drąsiau bendrauti, lavins anglų kalbos įgūdžius, praplės akiratį. Kita vertus, galbūt kada reikės, kad ir jų vaikus kas priglaustų. plačiau»

Skaniausia košė – iš to, kas liko (nuotraukos)

Vienos mergaitės mama atvažiavo į skautų stovyklavietę po atviru dangumi, apsidairė, pakraupo ir išlėkė. O dukra liko. Tai prisiminęs skautų vadovas Kęstutis Kulikauskas džiaugiasi, kad mama bent jau netrukdė dukrai. Atmetus visus nepatogumus, lieka romantika – kad ir į žvaigždynus žvelgti. plačiau»

Geriausias sprendimas gyvenime – grįžti namo (nuotraukos)

Jaunoji verslininkė Justina Jelinskė – iš tų, kurie neapgaudinėja nei savęs, nei tėvų. Kai nuėjusi į pirmą paskaitą universitete ji suprato, kad tai – ne jai, taip visiems ir pasakė. O tada jau mažais žingsneliais ėmė artėti tikslo link – tapti kirpėja. Kad įgyvendintų kiek modernesnę šio verslo viziją, jai teko pereiti ir Anglijos pradžiamokslį. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.