Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžietis dailės mokytojas piktinosi stumbrę per medžioklę nušovusio politiko pasiteisinimu, kad neatskyrė jos šernų būryje
Kaip „išmušinėjau“ savus euriukus
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Iš magiškos slėptuvės – su pasigamintu puodeliu (nuotraukos)

Biblioteka jau seniai išaugo iš to rūbo, kai skaitytojai ateidavo tik pasikeisti knygų. Dabar ši vieta rokiškėnams – lyg slėptuvė, kur įsitaisęs sėdmaišyje gali žiūrėti filmus su 3D akiniais, lyg magiška laboratorija, kur 3D spausdintuvu pasigaminsi viską, ką pats pajėgsi suprogramuoti. O kur dar šypseną ir graudulį keliantys prisiminimai apie uokse gyvenusią pelėdą, kuriai maistą, net peliukus, nešdavo maži ir seni. plačiau»

Iš savos vaikystės – nė vienos nuotraukos (nuotraukos)

Dvi garbaus amžiaus kupiškėnės iš didelio entuziazmo savo krašto istorijai tapo nepamainomomis muziejaus talkininkėmis. Ne visi jas supranta, ne visiems ir namiškiams atrodo svarbu išsaugoti į palėpę nukištas senas fotografijas, važinėti į kapines mirties datų ieškoti, bet pagalbos jos vis dėlto sulaukia. O kai į miestą su naujų nuotraukų šūsnimi palydi paauglė anūkė, tai širdis senelei iš džiaugsmo net apsąla. plačiau»

Pradėję nuo inkilų gal kada ir prilygs „Šilo geniams“ (nuotraukos)

Daugiau nei 3 dešimtmečius Pasvalį ąžuoliniais kūriniais puošiantys skulptoriai apgailestauja, kad neatsirado pamaina ir nebus kam pratęsti jų tradicijų. Mokyklose vaikai per darbų pamokas dažniausiai gauna tik faneros ir pjūkliuką, tad daugių daugiausia svajoja apie staliaus amatą. Kiti gi smalsauja, domisi, bet iškart nusprendžia, kad jiems gali neužtekti kantrybės. plačiau»

Gimnazistų kūrybą gyrė ir žinoma aktorė

„Čia yra ne viena pjesė, kurioje aš norėčiau vaidinti.“ Šie žinomos Juozo Miltinio dramos teatro aktorės Ligitos Kondrotaitės žodžiai itin smagiai nuteikė jau dvyliktą kartą Juozo Miltinio gimnazijoje susirinkusius Respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso dalyvius. plačiau»

Jei turi ausis, tai turi ir klausą (nuotraukos) (1)

Naujamiestyje veikiantis vario pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“, kuriame groja mažų miestelių ir kaimų vaikai bei jaunuoliai, pernai Europoje buvo antras. Bet ant laurų orkestrantams nėra kada miegoti, dar yra kur stiebtis. O juk kaip tik laukia tolima kelionė į čempionatą Šveicarijoje, tad sėdėti ant natų – nevalia! plačiau»

Beveik nevaikščiojęs ir nekalbėjęs, prabilo pilna burna (nuotraukos) (2)

Ar ne stebuklas, kai pakilus scenos uždangai operėlę rodo vaikai nuo trejų metų? Ir nesvarbu, jei kuris žiovauja ar rankomis ne vietoje mojuoja – viskas, ką jie daro, yra idealu. Tokio požiūrio laikosi „Strazdanėlių“ mokyklą prieš 30 metų įkūrusi panevėžietė Dalija Latvėnienė. plačiau»

Jaunystėje „užstrigęs“ tebeieško naujų talentų (nuotraukos)

Pasvalio roko grupės „Laiptai“ sielai Henrikui Balčiūnui nesvetima bet kokia muzika, jis moka ir ramiai, gražiai dainuoti, bet ne – jam reikia jėgos, veiksmo, trankumo, riksmo. Todėl jis kaip niekas kitas puikiai supranta maištaujantį, nerimstantį jaunimą – skatina jį irgi išsikrauti per muziką. Nors sūnus su anūku Anglijoje, bet muzikavimas juos ir per tolius sujungia. plačiau»

Sportas išmokė savitvardos ir užsispyrimo, neįgalieji – švelnumo (nuotraukos)

Panevėžyje savanoriška veikla dar nėra labai populiari. Bet dvi dziudo besitreniruojančios merginos nesigaili save išbandžiusios – nuėjusios pabendrauti ir pabūti su neįgaliais žmonėmis. Šie džiaugiasi išvydę, kai juodvi įeina pro duris, ploja po padeklamuotų eilėraščių, apsikabina – tuomet atrodo, kad išnyksta sienos tarp sergančiųjų ir sveikų. plačiau»

Ir jauniausioji paauklėja taip, kad "sąžinė pagraužtų" (nuotraukos)

Dažnai kartok, kad myli, auklėk ne moralais, o darbu ir savo pavyzdžiu, neišleisk iš akių, bet ir nenurodinėk, kaip elgtis, – gausios šeimos tėvams tai įrodė pats gyvenimas. Kai šeimos santykiuose gyvuoja tokie principai, vyrauja abipusis supratimas ir laimė, vaikai nesunkiai atranda savo gyvenimo kelius. plačiau»

Talentingą mokinę vadindavo Rembrantu (nuotraukos)

Prisiklausiusi kalbų apie keistuolį dailės mokytoją Raimondą Gailiūną, mokinukė Sigita Morkūnaitė iš pradžių jo patariama šiaušėsi, bet netrukus pajuto, kad žinomo dailininko mokymas tapyti širdimi yra pats tikriausias. Gal todėl mergina itin anksti ėmė skinti dailės laurus, o štai dabar pasuko į pedagogiką, kaip tik rašo darbą apie mokytojo ir mokinio santykį. plačiau»

Sunki liga tik sutvirtino tėvo ir sūnaus vienybę (nuotraukos) (4)

Daugiau nei prieš ketvirtį amžiaus kiemo vaikus pradėjęs treniruoti suvirintojas ne tik tapo profesionaliu treneriu, bet šiuo metu yra subūręs per 60 jaunųjų futbolininkų. Kai pasvalietį futbolo trenerį Vidą Kazlauską pakirto sunki liga, skaudžiausia jam buvo palikti treniruojamus vaikus. Tuomet tėvui į pagalbą atėjo jo sūnus Šarūnas. plačiau»

Padvelkė romantišku pavasariu

Pirmoji ir trečioji vietos! Tokius apdovanojimus susišlavė Panevėžio studija „Grožio mozaika“, savaitgalį Ukmergėje dalyvavusi tarptautiniame jaunimo modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje–konkurse. plačiau»

Už tai, kad gražiai dainavo

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija garsėja tarptautiniais gimnazijų dainų festivaliais. Jie vyksta Valstybės atkūrimo dienos proga. plačiau»

Valerija bandys, kol pavargs (nuotraukos)

Žinoma panevėžietė dainininkė Valerija Iljinaitė – kaip vėjas. Ji geidžia visur patekti, viską išbandyti, visokia pabūti. Jai trūko oro gimtame krašte, tad pasiekė Ameriką, Londoną. Vis dėlto merginos mama tyliai įtaria, kad dukrai labai trūksta namų – kitaip ji taip dažnai čia lėktuvu neskraidytų. plačiau»

Teatro scenoje – ir truputėlis jaunatviško chuliganizmo (nuotraukos) (1)

„Jei jaunas mokėtų, o senas galėtų“. Šią senovės išmintį Panevėžio jaunimui savo lūpomis perdavė pats maestro Juozas Miltinis. Ar prie dramos teatro vairo stoję jauni vadovai, garsių aktorių sūnūs – Leonas Blėdis ir Andrius Jevsejevas – dar pamena senosios kartos pamokas, ar jos vis dar reikalingos? plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.