Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Kartų tiltai

Praeiviai nebėgo nuo tiesiamos aktorės rankos (nuotraukos)

Netgi jei pasaulio nebūtų užklupusi koronaviruso pandemija, Panevėžio „Meno“ teatras pastaraisiais metais būtų keitęsis iš pagrindų. Atėję nauji vadovai nusprendė prakedenti dulkėmis nusėdančius rekvizitus, repertuarą. Tačiau bemaž visi tiki, kad su atneštu modernumu teatro tikrai neapleis visas kartas jaudinančios amžinosios temos. plačiau»

Padeda mamai, renkančiai visokius šapus (nuotraukos) (1)

Kalėdinę puošmeną padaryti iš blizgučių ir plastiko – jokia čia naujiena. Bet kai šventėmis suskamba visokie iš miškų ir laukų susirinkti dalykėliai – nesigėrėti tiesiog negali. Tik kad ta autorė labai kukli – nei tuo giriasi, nei uždirbti nenori. Užtat sūnūs turi rūpesčio – vis ką nors gamtoje nutverti ir parnešti. plačiau»

Į kitą vietą perkeltų ir visą seną sodą (nuotraukos) (1)

Jaunas panevėžietis verslininkas neabejoja, kad sėkmingai jo darbinei veiklai pagrindus padėjo darbštumo pamokėlės pas senelius kaime. Atkakliai dirbdamas jaunuolis įkūrė statybų bendrovę, stato individualius namus. Karantino sąlygomis jo verslas dargi suklestėjo, nes pavyko įgyvendinti netikėtai šovusią vieną unikalią idėją. plačiau»

Įspūdingus apdarus kuriančiai mada visai nerūpi (nuotraukos) (1)

Iš tūkstančių sėklų gimstantis apdaras ne tik aplinkiniams, bet ir kūrėjos tėvams, netgi tautodailininkei motinai, iš pradžių atrodė tik beprasmiškas triūsas. Tokio drabužio, jų įsitikinimu, juk neįmanoma padaryti, o jei kartais ir pavyktų, kur jį dėsi? Užsispyrusi kruopštuolė visgi padarė ką sumaniusi ir dar ta įspūdinga suknia apsirengusi lipo ant scenos. plačiau»

Sūnų migdydavo Maironio eilėraščiais (nuotraukos)

Mokslinį darbą dirbantis Vytenis Bagdonas laisvalaikį skiria giminaičių – žymių pasaulyje ir niekad negirdėtų – paieškoms. Taip jis nusikapstė iki 17-ojo amžiaus pabaigos, surado įrašus apie protėvį mergišių dvarininką, apie išmirusius šeimos vaikus. Tai sukrečia ir vėl paskatina mąstyti, kaip pats į šį pasaulį atėjai. Jaunuolio mamą taip pat kraujo šauksmas atvedė į proprosenelės gimtas vietas. plačiau»

Nepamirš vadovės patarimo rinktis ne pyragaitį, o obuolį (nuotraukos)

Pasvalietė choreografė Diana Tučaitė kviečia jaunimą į šiuolaikinį šokį pažvelgti netradiciškai. Į sceną jaunieji šokėjai žengia basomis, todėl ir dėl šokių grupės pavadinimo vadovei nereikėjo ilgai sukti galvos. Kaip šoka, taip ir pasivadino: „Basomis“. Kartais kitų kolektyvų šokėjai nustemba, kad mergaitės ir plaukus susidrėkina, bet tai irgi daroma tik tam, kad būtų geriau išreikšta šokio mintis. plačiau»

Garbės kodeksas, kurio nėra mūsų mokyklose (2)

Metams į privačią Amerikos mokyklą išvykusią panevėžietę gimnazistę vienas po kito užklupo iššūkiai. Visų pirma – svetima aplinka, kalba, kultūra, o vėliau – ir po pasaulį pasklidęs virusas, dėl kurio įprastas pamokas pakeitė nuotolinės. Dar tebesimokydama JAV, šį pavasarį mergina apžvelgė, kuo nuotolinis mokymasis skiriasi toje ir mūsų šalyje. plačiau»

Kaip namie pasijuto ne tik prezidento žmona (nuotraukos)

„Ne vienam vyresniam žmogui turėjau aiškinti ir teisintis, kodėl būdama tikrai gera mokinė rinkausi profesinę mokyklą. Jauniems žmonėms teisintis dėl to nereikia, jie geriau supranta“, – dabarties žmonių požiūrį į profesinio rengimo centrus atskleidė viena iš mūsų kalbintų Biržų technologijų ir verslo mokymo centro mokinių. Tiek ji, tiek kiti moksleiviai nė kiek nesigaili, kad profesijos mokytis pradėjo būtent čia. plačiau»

Mama balsavo už vieną partiją, dukra su tėčiu – už kitą (nuotraukos)

Pirmą sykį balsuoti ėję Panevėžio krašto aštuoniolikmečiai jaunuoliai teigia nė už ką nebūtų praleidę galimybės į balsadėžės urną įmesti savo paties, o ne tėvų ranka užpildytą biuletenį. Ne vienas iš jų pripažino, kad pilietiškumo išmoko iš savo tėvų – juk anksčiau su jais kartu keliaudavo į rinkimų apylinkes ir stebėdavo tą prakilnų vaizdą. plačiau»

Namiškiai vylėsi, kad apsivers ir grįš kviečių kulti (nuotraukos)

Būna, kad ūkio reikmės nugali sportą, o būna, kad dėl varžybų stabdoma javapjūtė ar kūlimas ir visu būriu lekiama žiūrėti kroso. Tarp tokių pasirinkimų balansuoja jaunas Rokiškio rajono ūkininkas ir lenktynininkas. Savo ūkį, kaip ir tėvai, jis kūrė pamažu, o štai į automobilių sportą įsiveržė viesulu. plačiau»

Nuo aludarių prietarų neapsaugo net civilizacija (nuotraukos) (2)

Kelių šimtmečių giminės tradiciją perėmęs jauniausias sūnus šeimoje – pasvalietis Sigitas Paliulis savo svečius vaišina tik paties virtu alumi. Žaldoko troškimas – žmonėms priminti tikrąją alaus paskirtį: šis gėrimas anksčiau buvo skirtas ne pasigerti, o jį gurkšnojant atsipalaiduoti nuo rūpesčių, pabūti kartu, išsišnekėti. plačiau»

Atkalbinėjęs sūnų nuo ūkininkavimo, dabar jau patenkintas (nuotraukos)

„Pirmąjį šaltalankių derlių nuiminėjom septyniese, dirbom dvi dienas, o į namus atvykęs šaltalankių supirkėjas ėmė peikti vaisius ir už juos Vaidui sumokėjo 150 litų“, – prisiminė jaunojo ūkininko tėvas. Tada atrodė, kad nebus jokios naudos iš šaltalankių ūkio, tačiau sūnus užsispyrė ir nutarė netgi kurti papildomą verslą – perdirbti šaltalankius. plačiau»

Džiaugiasi, vaikus į mokyklą palydėję nuo šešerių (nuotraukos)

Visų Šakuro šeimos narių vardai prasideda raide „I“ – Igoris, Irina, Ilona, Ignas, Iveta. Gimus jauniausiajam, motina norėjo sulaužyti tradiciją, bet vyresnieji piestu pasišiaušė: negi mažylis brolis bus nuskriaustas? Ir taip jis gavo Iljos vardą, primenantį tėvų baltarusiškas šaknis. plačiau»

Kaimą užėmė viena giminė (nuotraukos)

Kai daugelis vyresnių žmonių skundžiasi, kad vaikai ir anūkai išsibarstę po užsienius, retai matomi ir bendravimas apsiriboja telefonais ar skaipu, rokiškėnas šypsodamasis sako, jog tokio rūpesčio nepatyrė. Jis sugebėjo taip giminės gyvenimą organizuoti, kad vaikai, gausus būrys anūkų bei proanūkių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš gimtinės nepabėgtų. plačiau»

Visa linksmiausia – tik per vienuolika anūkų

Pulkas anūkų senelį verčia kurti ne bet kokius eilėraščius, o tokius, kurie atvaizduotų tikrus gyvenimo įvykius. Iš to literatūrinio triūso jau išleista ir knyga. Joniškėlio kultūros namuose autorius ją pristatė su karščiausia kūrybos gerbėja, beveik visus jo parašytus eilėraščius atmintinai mokančia anūke. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.