Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio tarybos antikorupcijos komisijos vadovė ironizavo apie miesto mero „švaistomą laiką“ jo paties baudžiamosioms byloms
Gal geriau jau man nerasti telefono su prezervatyvu
Marytė SKĖRYTĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Daug iškentėjusios močiutės joms – geriausios draugės (nuotraukos)

Viena – pasvalietė, kita – panevėžietė, tačiau abi gimnazistes vienija tas pats patriotiškumo jausmas ir sugebėjimas sutarti su senais žmonėmis, bendrauti su savo močiutėmis kaip su bendraamžėmis draugėmis. Mergaitės rašo savo giminės istoriją ir stebisi, kad tiek daug iškentėję tremtiniai yra linksmi žmonės – daug dainuoja, juokauja. plačiau»

Jaunoji mokslininkė ieško priešnuodžių vėžiui (nuotraukos)

Jaunai panevėžietei dar mokyklos suole geriausiai sekėsi trys dalykai, tad ir profesijos ji ieškojo tokios, kad visi tie dalykai būtų susiję. Biofizika buvo kaip tik. Vėliau, dar būdama studente, ji pasiprašė į vėžio instituto laboratoriją ir ten liko iki šiol. Tai, ką ji tiria, ateity turėtų padėti žmonėms lengviau įveikti onkologines ligas. plačiau»

Bendravo visaip – ir anglų kalba, ir tarptautine jausmų kalba (nuotraukos)

Savanoriauti į Panevėžį atvykusias musulmoniškų kraštų merginas nustebino visiškai nenuspėjamas lietuviškas oras, jaunų porų gyvenimas be santuokos. Bet jų viešnagės mūsų šalyje tikslas buvo ne egzotiški įspūdžiai, o savęs patikrinimas. Abi jau tvirtai žino, kad bendravimas su mažyliais „Vaivorykštės“ vaikų darželyje joms suteikė to, ko nesuteiks rimtos, solidžios firmos. plačiau»

Dvyniams nupirktus dviračius teko parduoti (nuotraukos)

Panevėžiečiai Dovydas ir Dominykas Butkos vaikystėje labiau norėjo žaisti futbolą, net ant mamos pyko, kam ši nuvedė į krepšinio treniruotes, bet pajutę pergalių skonį taip užsidegė šiuo sportu, kad dabar jau iš aikštelės jų neišprašysi. Perspektyviais šešiolikmečiais susidomėję garsūs šalies krepšinio klubai, tačiau bent jau kol kas visiems juos kviečiantiems bus viena sąlyga – vienas be kito negalintys dvyniai visur eis tik kartu. plačiau»

Realybe paverstą svajonę įdėjo į anūkų delnus (nuotraukos)

Prieš ketvirtį amžiaus užsispyrėlis pasvalietis Alfonsas Prakaitis užsimojo plynuose laukuose atkurti gimtąjį Galinių kaimą. Nagingas meistras, padedamas sūnaus, pasistatė erdvų namą, ūkinius pastatus. Dabar senolis ūkį perleido marčiai ir džiaugiasi, kad apšviestuose namuose ūkininkauja pulkas darbščių anūkų. plačiau»

Idealas: barzdotas, stiprus, gebantis ginti savo kraštą (nuotraukos) (2)

Gyvenimas per trumpas, kad tik svajotum, norus reikia griebti už ragų ir čia pat įgyvendinti – taip mano jaunas Kupiškio rajono gyventojas, savo kailiu patyręs, kokia trapi yra gyvybė. Po ligos jis nebedelsė: norėjo paragaut kareivio duonos – prašom, tapo savanoriu, žavėjosi barzdotais karžygiais – kodėl pačiam barzdos neužsiauginus? Ir jei vyriškai madai nesi abejingas, kodėl gi nesirengt stilingai? plačiau»

Prie košės puodo bėgo greičiau už mašiną (nuotraukos)

Po tris ar keturias dešimtis kilometrų laisvės kovų keliais nužygiuojantys gimnazistai dabar juokiasi, kad sunkiausiai įveikė šešiolika kilometrų. Mat tai buvo pirmas vaikinukų žygis. O dabar ir patys žygius organizuoja – su pasakojimais apie partizanus ir savanorius, su dainomis ir juokingais nutikimais. Tiesa, kartais tie nutikimai juoką kelia tik tuomet, kai jau būna laimingai pasibaigę. plačiau»

Groti ir dainuoti medikams turėjo už ką (nuotraukos)

Jaunieji muzikantai, surengę koncertą prie Panevėžio ligoninės, netvėrė džiaugsmu – po slogaus karantino grįžo jausmas, kad vėl yra reikalingi. O suvokti, koks sunkus yra mediko darbas, jiems labai paprasta – dainininkė Žiedūnė mokosi slaugytojos profesijos, bičiuliai vaikinai tai patyrė per savo draugus, gimines ar susidūrę su pikta liga. plačiau»

Atrakinus Matildos dienoraštį – aukštyn į kalną (nuotraukos)

Kol vaikai maudėsi ežere, režisierė skaitė baltaraiščių nužudytos žydaitės Matildos Olkinaitės dienoraštį ir verkė. Tokia buvo vasara. O po to viskas įsisiūbavo – liaudies teatro spektaklis, panemunėliečių suvaidinta kompozicija, eilėraščių knyga, paminkliukas nužudytai jaunajai poetei... O iš tiesų, ką tai reiškia – suvaidinti scenoje beveik savo bendraamžę – tragiško likimo mergaitę? plačiau»

Jaukus puodų barškinimas ir griežti prašymai tylos (nuotraukos)

Kaip niekada anksčiau, šeimos per karantiną yra susispietusios į krūvą ir priverstos daugiau bendrauti. Kartais tai net ir labai vargina, bet daugelis tiki, kad visiems galop išeis į naudą: tėvai mažiau galvos apie kasdienius rūpesčius ir išgirs savo vaikų bėdas, o auganti karta, matydama savo tėvų darbus, greičiau apsispręs, kuo užaugus būti. Ir kompiuterio jau niekas baubu nebevadins. plačiau»

Sulaukę garsių svečių vaikai pasijunta svarbūs (nuotraukos)

Pasvalio ir Panevėžio kraštui itin nusipelniusios Kazickų šeimos fonde dirbantis pumpėnietis Arminas Vareika linkėjimus bičiuliams ir nepažįstamiesiems yra siuntęs net iš Zimbabvės. Dabar, pasikeitus situacijai dėl karantino, jis linkėjimus siunčia per feisbuką – kviečia mankštintis visus – ne tik jaunus, bet ir vyresnius žmones. plačiau»

Skauda ne nuo geluonies, o todėl, kad bitė žūva (nuotraukos)

Gimstame ir mirštame su bite – tokią pamoką iš uošvio bitininko išmoko jo marti. Mat naujagimis krikštijamas degant vaško žvakei, ir žvakė dega palydint mirusįjį anapus. Gali būti, kad augantys berniukai taps jau ketvirta bitininkų karta – apie tai svajoja jų seneliai ir tėvai. Patys berniukai bitininkavimo irgi nesipurto, nebijo bičių, jas rūpestingai saugo. plačiau»

Tik išmokusios austi merginos bus aukso vertės (nuotraukos)

Sėdęs prie audimo staklių per daug akimis nepašaudysi – darbas reikalauja tokio pat susikaupimo, kaip ir per matematikos pamokas. Ypač audžiant juostą su rašteliu ir keliomis spalvomis. Tačiau dvi guvios upytietės turi galvą ant pečių – padedamos meistrių meistrės jos jau susikūrė sau ateities verslo planą. plačiau»

Kitiems – blogi ir nesuvaldomi, stovyklos vadovui – idealūs (nuotraukos) (2)

Keliautojo Antano Poškos keliais motociklu traukęs karatė kiokušin II dano juodojo diržo meistras Gintaras Kazilionis – vaikams tikras herojus. Jau penkerius metus apie jį sukiojasi pulkeliai paauglių. Štai vienas vaikinukas prisipažįsta, kad nuo mažens svajojo turėti autoritetą, bet niekur tokio nematė. Dabar jis tvirtai žino, kad tokį žmogų jau sutiko. „Nors dažnai girdėdavau, kad esu nepaklusnus, dabar taip elgtis nebegaliu, nes nenoriu nuvilti Gintaro“, – neslepia paauglys. plačiau»

Karštai ginčijasi, bet nepyksta ir atšaldyti

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ vienija net 13 mieste veikiančių jaunimo organizacijų. Kokiomis nuotaikomis jie gyvena, ko trūksta ir kas rūpi, kokios pagalbos sulaukia iš vyresniųjų? Apie tai ir kalbamės prie apskrito stalo su 5-osios gimnazijos dvyliktoke, sąjungos prezidente Gabriele KUČYTE bei valdybos nariais: Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktoku Dominyku MASIULIU, Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtoke Rimante STRIUKYTE ir miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Aušra BURBIENE. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.