Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Už rinkėjų balsų pirkimą teisiamas buvęs Rokiškio darbiečių vedlys teigia su rinkėjais bendravęs tik šiaip, kaip su žmona
Kiemo politiniai debatai – su intymesniais nukrypimais
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Svarbiausia – išsiveržti iš plastikinių rūmų (nuotraukos)

Pasaulio žmogus, klajoklis – taip save pristato į Panevėžį jau retokai begrįžtantis kino režisierius Vytautas Tinteris. Gimęs laisvoje Lietuvoje vaikinas pirmiausia išsiveržė į nepažintus kontinentus, pažino visokiausius žmones ir jų bendruomenes, o kuriam laikui grįžęs namo ėmė gilintis į tokių kaip jis pats – viena koja stovinčių gimtinėje, kita – užsienyje, likimus. plačiau»

Pasitelkė fantaziją – ir levandos pasileido šokio ritmu (nuotraukos)

Istoriniai šokiai traukia paslaptimi, subtilumu, epochos polėkiu. Rokiškio kultūros centre veikia istorinių šokių grupė, kurios pavadinime yra gėlė levanda – taip pat kerinti kukliu, trapiu violetu. Čia šokančias merginas ir moteris paviliojo būtent tas šokių subtilumas. plačiau»

Du robotai – prizininkai, vienas – čempionas

Antrus metus iš eilės Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos robotikos komanda „JBG Robotics“ dalyvavo viename didžiausių pasaulyje robotikos festivalyje „Robotex“, vykusiame Estijoje. plačiau»

Kartu – prieš melagienas (nuotraukos)

Ne tik Panevėžyje, bet ir šalyje, ir Europoje daugeliui pažįstamas Arnoldas Pranckevičius – idealas jauniems žmonėms, siekiantiems aukštų tikslų. Kitiems, dar neapsisprendusiems, visiškai nesusivokiantiems gyvenime, jis nori būti paprastu draugu ir patarėju, bet visad visiems juo besižavintiems kartoja: „Nesistenkite būti jokiu Pranckevičiumi!“ plačiau»

Vilkauodegius virė puode – išvirė popierių (nuotraukos)

Joniškėlio miestelis Pasvalio rajone turi du savo jaunuosius mokslininkus. Gimnazistai Bronius Plačiukas ir Gabrielė Šimoliūnaitė išbraidė pagriovius ir kūdrų pakraščius skindami švendrų burbuoles, paskui su mokytoja jas smulkino ir virė iki drebučių, kol galop supresavo ir išgavo popierių. Šį darbą jie pristatė konkurse Kinijoje ir laimėjo trečią vietą. Jaunuoliai svajoja, kad pritaikius šį išradimą daug medžių bus galima išsaugoti. plačiau»

Klaidą prieš teisėjus šokėjai išpirko šypsena (nuotraukos)

Biržų jaunimas mokosi ne bet kaip, o tautiškai raitytis. Tam ir yra įkurtas „Raitytinis“. Moksleiviai čia – kaip viena šeima, štai dabar už laimėtą didįjį laureatų prizą – 300 eurų žada net megztinius ir marškinėlius vienodus įsigyti. Tik apie meilės reikalus jų neklauskit – vienas kitą pernelyg gerai pažįsta, kad čia romanai užsimegztų. O vadovės „krypavimą žąsinais“ atmins tik neklaužados. plačiau»

Robotą sukurti gali kiekvienas (1)

Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ antrus metus iš eilės vyko robotų fiesta – smalsių, imlių ir technologijomis besidominčių robotų kūrėjų šventė. Dėl geriausiųjų vardo varžėsi per 150 robotų ir jų kūrėjų, tarp jų – ir komandos iš Latvijos. plačiau»

Iš gražių panelių klubo – visas teatras (nuotraukos)

Dar ne taip seniai žinomo aktoriaus ir režisieriaus Valentino Masalskio pavadintas gražių panelių klubu, Rokiškio vaikų teatras keičiasi kardinaliai. Išaugęs vaikiškus marškinėlius, sulaukęs daugiau vaikinų, kolektyvas ką tik suvaidino labai rimtą spektaklį ir tuo nusipelnė gauti jaunimo teatro vardą. plačiau»

Atrinko iš 151-os nuotraukos

Panevėžio savivaldybėje atidaryta jau 13-ojo moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ paroda. plačiau»

Su vaikais grotų iki užsimiršimo (nuotraukos)

Pučiamųjų instrumentų orkestro „Pajiešmenių Brass“ vienas iš įkūrėjų Audrius Baronas dabar jau tik vadovauja jaunimui ir vaikams. Besisukdamas savam versliuke, dirbdamas garaže jis staiga atsitokėja, kad laikas repeticijai, ir išlekia paskubomis. O ir vaikai jau vaikšto aplink namus, į langus dairosi. Taip, neskaičiuodamas valandų, prie muzikos ir bičiulystės jis pratina ne tik savus, bet ir kaimo vaikus. plačiau»

Panele paryžiete nebenorėtų būti (nuotraukos)

Paryžiuje gimusi ir augusi Lina Gudė į Prancūziją vyksta tik darbo reikalais ir pasisvečiuoti. Apie garsųjį miestą ji svajojo tol, kol vėliau nuvykusi ilgėliau jame nepagyveno. O tuomet suprato, kad pats mieliausias miestas yra Vilnius. Dar – Panevėžys, kuriame pirmąjį lietuvišką knygyną įkūrė jos prosenelis Juozas Masiulis, kur vaikystėje su knygyno darbuotoja slapta įvykdė mažą suokalbį. plačiau»

Suvaidinti pavasarinius paukščiukus – ne tik pasiskeryčioti (nuotraukos)

Kas vaikystėje nenorėjo būti aktoriumi? Naujamiestyje atsirado proga šitaip save išreikšti ir mažiems, ir dideliems. Tik suaugusiems teko nusimesti rimtumo aureolę, o vaikams – įveikti santūrumą ir baimę. Kai režisieriaus dėka tai įvyko, pilnutėlė salė prapliupo ovacijomis. plačiau»

Ryklius gaudė ties „Titaniku“ (nuotraukos)

Prisikirtęs ryklio mėsos daraisi panašus į beždžionę – kasaisi ir kutinėjiesi. Tokių vaizdų senas jūrininkas matė savo akimis ir apie juos papasakoja anūkams. Šiems, aišku, juokas, jie prašo tų istorijų vis daugiau ir daugiau. Bet labiausiai 9-metis Pranas troško laivo. Dabar toks jau stovi jų namų kieme senelio sukonstruotas. plačiau»

Meilės taurė vis sklidina (nuotraukos)

Vieno garsiausių šalies dviratininkų Ignato Konovalovo pavardė žinoma kiekvienam panevėžiečiui. Kitaip ir negalėtų būti, juk ir jo tėvai Laima Zilporytė bei Valerijus Konovalovas šiam sportui didžiąją dalį gyvenimo atidavė. O savaitgalį jie visi kartu šventė kitokią – meilės pergalę! Ignatas susituokė su savo išrinktąja Edita Janeliūnaite. Jų jausmai taip pat įsižiebė dviračių trasoje. plačiau»

Atmetusi mediciną ir teisę, pasinėrė į literatūrą (nuotraukos) (1)

Mergina, gavusi du abitūros egzaminų šimtukus ir dar du labai aukštus įvertinimus, – iš kaimo mokyklos? Ir ji nesirinko jokios pelningos profesijos? Taip, tai Inga Mitunevičiūtė, kvatoklė iš Naujamiesčio. Jos vingiuotų kelių istorija nepaprastai įdomi ir įkvepianti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.