Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Su garsiuoju J.Meku Niujorke dirbęs fotomenininkas atskleidė, kas išmokė jį kivirčus greit pamiršti
Ir nepaaiškinsi, kad charakteriai nesutapo
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Klaidą prieš teisėjus šokėjai išpirko šypsena (nuotraukos)

Biržų jaunimas mokosi ne bet kaip, o tautiškai raitytis. Tam ir yra įkurtas „Raitytinis“. Moksleiviai čia – kaip viena šeima, štai dabar už laimėtą didįjį laureatų prizą – 300 eurų žada net megztinius ir marškinėlius vienodus įsigyti. Tik apie meilės reikalus jų neklauskit – vienas kitą pernelyg gerai pažįsta, kad čia romanai užsimegztų. O vadovės „krypavimą žąsinais“ atmins tik neklaužados. plačiau»

Robotą sukurti gali kiekvienas (1)

Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“ antrus metus iš eilės vyko robotų fiesta – smalsių, imlių ir technologijomis besidominčių robotų kūrėjų šventė. Dėl geriausiųjų vardo varžėsi per 150 robotų ir jų kūrėjų, tarp jų – ir komandos iš Latvijos. plačiau»

Iš gražių panelių klubo – visas teatras (nuotraukos)

Dar ne taip seniai žinomo aktoriaus ir režisieriaus Valentino Masalskio pavadintas gražių panelių klubu, Rokiškio vaikų teatras keičiasi kardinaliai. Išaugęs vaikiškus marškinėlius, sulaukęs daugiau vaikinų, kolektyvas ką tik suvaidino labai rimtą spektaklį ir tuo nusipelnė gauti jaunimo teatro vardą. plačiau»

Atrinko iš 151-os nuotraukos

Panevėžio savivaldybėje atidaryta jau 13-ojo moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ paroda. plačiau»

Su vaikais grotų iki užsimiršimo (nuotraukos)

Pučiamųjų instrumentų orkestro „Pajiešmenių Brass“ vienas iš įkūrėjų Audrius Baronas dabar jau tik vadovauja jaunimui ir vaikams. Besisukdamas savam versliuke, dirbdamas garaže jis staiga atsitokėja, kad laikas repeticijai, ir išlekia paskubomis. O ir vaikai jau vaikšto aplink namus, į langus dairosi. Taip, neskaičiuodamas valandų, prie muzikos ir bičiulystės jis pratina ne tik savus, bet ir kaimo vaikus. plačiau»

Panele paryžiete nebenorėtų būti (nuotraukos)

Paryžiuje gimusi ir augusi Lina Gudė į Prancūziją vyksta tik darbo reikalais ir pasisvečiuoti. Apie garsųjį miestą ji svajojo tol, kol vėliau nuvykusi ilgėliau jame nepagyveno. O tuomet suprato, kad pats mieliausias miestas yra Vilnius. Dar – Panevėžys, kuriame pirmąjį lietuvišką knygyną įkūrė jos prosenelis Juozas Masiulis, kur vaikystėje su knygyno darbuotoja slapta įvykdė mažą suokalbį. plačiau»

Suvaidinti pavasarinius paukščiukus – ne tik pasiskeryčioti (nuotraukos)

Kas vaikystėje nenorėjo būti aktoriumi? Naujamiestyje atsirado proga šitaip save išreikšti ir mažiems, ir dideliems. Tik suaugusiems teko nusimesti rimtumo aureolę, o vaikams – įveikti santūrumą ir baimę. Kai režisieriaus dėka tai įvyko, pilnutėlė salė prapliupo ovacijomis. plačiau»

Ryklius gaudė ties „Titaniku“ (nuotraukos)

Prisikirtęs ryklio mėsos daraisi panašus į beždžionę – kasaisi ir kutinėjiesi. Tokių vaizdų senas jūrininkas matė savo akimis ir apie juos papasakoja anūkams. Šiems, aišku, juokas, jie prašo tų istorijų vis daugiau ir daugiau. Bet labiausiai 9-metis Pranas troško laivo. Dabar toks jau stovi jų namų kieme senelio sukonstruotas. plačiau»

Meilės taurė vis sklidina (nuotraukos)

Vieno garsiausių šalies dviratininkų Ignato Konovalovo pavardė žinoma kiekvienam panevėžiečiui. Kitaip ir negalėtų būti, juk ir jo tėvai Laima Zilporytė bei Valerijus Konovalovas šiam sportui didžiąją dalį gyvenimo atidavė. O savaitgalį jie visi kartu šventė kitokią – meilės pergalę! Ignatas susituokė su savo išrinktąja Edita Janeliūnaite. Jų jausmai taip pat įsižiebė dviračių trasoje. plačiau»

Atmetusi mediciną ir teisę, pasinėrė į literatūrą (nuotraukos) (1)

Mergina, gavusi du abitūros egzaminų šimtukus ir dar du labai aukštus įvertinimus, – iš kaimo mokyklos? Ir ji nesirinko jokios pelningos profesijos? Taip, tai Inga Mitunevičiūtė, kvatoklė iš Naujamiesčio. Jos vingiuotų kelių istorija nepaprastai įdomi ir įkvepianti. plačiau»

Jau prosenelis neduodavo rankos tam, kuris vaikus skriaudė (nuotraukos)

Kai į Panemunėlį susirenka visa Kubilių giminė, vyriausias jų ima pasakoti įdomiausias savo gyvenimo ir krašto istorijas. Jei pasakotų nuobodžiai, aišku, niekas neklausytų, bet kai su humoru, visas datas tiksliai išvardindamas, – tai išsižioję klauso. Ir apie duonos maišus, iš Daugpilio dviračiais parsivežamus, ir apie kuinui vieną kepalėlį supenimą. plačiau»

Triūsia, kad būtų kam graužti nukritusius obuolius

Savo vaikus užauginusi pasvaliečių pora nesimėgauja ramiu gyvenimu. Jie įsitikinę, jog labai norint galima net tiesiamo geležinkelio bėgius nukreipti kiek kita linkme, kad tik būtų išsaugotos senos kaimo kapinaitės. To reikės jei ne jų atžaloms, tai bent jau kaimynų vaikams. O su jaunimu, žino, reikia nuolat bendrauti – paprastai, kasdieniškai, ne pompastinėse šventėse. plačiau»

Padėjus telefoną ir kompiuterį – į dvasinį žygį

Užpraėjusį sekmadienį Šiluvą sudrebino 400 jaunuolių ir juos lydinčių suaugusiųjų galingas šauksmas: „Mes atėjom! U-a, Šiluva!“ Tai – įveikusiųjų 75 kilometrų atstumą nuo Kryžių kalno iki Šiluvos piligrimų pergalės šūkis. plačiau»

Vaikų džiaugsmui reikia ne brangių, o neįprastų žaislų (nuotraukos)

Dabartiniai vaikai jau nuo mažens moka naudotis kompiuteriu, o tai jų raidai, kaip pastebėjo Rokiškio „Nykštuko“ vaikų darželio pedagogai, ne į naudą. Tokiu atveju vaikai gerai išlavina tik vieną pirštą, tik tą, kuriuo per ekraną brauko, o reikia, kad dirbtų visa rankelė. Būtent todėl į darželį kviečiami tėvai, seneliai, proseneliai – jie tai jau tikrai moka tų darbų, kur reikia visais pirštais knebinėti. plačiau»

Meilės mieste Paryžiuje kol kas draugauja tik su virtuve (nuotraukos)

Močiutė Ustukiuose prikepdavo gardėsių, o būsimasis virtuvės šefas Jonas Manikas pasidabindavo švarku ir, per ranką persimetęs rankšluostį, patarnaudavo kaip padavėjas. Išvykęs į Paryžių, šiltų prisiminimų vedamas vaikinas ėmė mokytis virtuvės paslapčių. Dabar kasmet gimtinėje jis rodo savo sugebėjimus. O šiemet patiekalus ragavo ir svečiai prancūzai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.