Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžietis seimūnas nepritaria valdančiųjų norui sumažinti reikalavimų kartelę partijoms patekti į Seimą pagal sąrašus
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Eini į rūsį – patenki į didžiulę drabužių spintą (2)

Parduotuvės Panevėžyje savininkė Austė Mikalajūnaitė – drąsi mergina. Ji nepritapo daugelio pamėgtoje šiaurės šalyje, nes „lietuvis Norvegijoje visai ne tas pats, kas lietuvis Lietuvoje“. Kurdama savo verslą ji per daug nesuko galvos, kad aplinkui apstu tokios pat srities konkurentų, darė ką sumaniusi. Ir ką? Svajonė įgyvendinta. plačiau»

Palaiko ryšį, kad neskubėtų deginti tiltų (1)

Tarptautinis žodis „globalus“ jau taip įaugo į mūsų kalbą, kad net nebesusimąstome, ką jis reiškia. Iš prancūzų kalbos išvertus tai – visuotinis, visa apimantis, visiems bendras. Aukštaitijos sostinėje vykdomas projektas „Globalus Panevėžys“, atrodo, dėl savojo miesto bando sujungti visus šioje planetoje išsibarsčiusius panevėžiečius – arti ir toli esančius, jaunus ir senus. plačiau»

Sunkiausia buvo išmokti paklusnumo (nuotraukos)

Purvą galima nusiplauti, šlapius drabužius išsidžiovinti, žaizdas užgydyti. Užtat euforija, kai per kančias pasieki tai, ko pats nesitikėjai, su niekuo nepalyginama. Taip tikina panevėžietės šaulės Agota Čižauskaitė ir Ema Mickevičiūtė. Kliūčių ruože jos nušluostytų nosis ne vienam vaikinui, o pakanka tik joms nusirengti uniformas – ir iškart prieš akis jautrios, draugiškos mergaitės. plačiau»

Kas ta kriauklė, auginanti perlą? (nuotraukos) (1)

Reikėjo vaidinti taip, kad nė vienas bendraamžis iš salės neišeitų. Ir vaidino. Nes užsigrūdino repetuodami su į patį Juozą Miltinį panašiu režisieriumi. Vieno epizodo repeticija vyko net bažnyčioje, tik bėda – pats klebonas užsipuolė giedančią mergaitę. Argi giesmė galėjo įžeisti Dievą? plačiau»

Mama klausė, ar savaitgaliais jos vaikas ne į sektą vaikšto

Kol jaunuolis nieko reikšmingo nepadarė, jis tik žmogus be vardo, asmuo, bet ne asmenybė? Bet kaip nedrąsų, o dažnai ir nelaimingą, vaiką per kelis mėnesius išmokyti pasitikėjimo savimi ir aplinkiniais? Po spektaklio apie tai kalbintas režisierius A.MACIULEVIČIUS tikino, kad visiems tinkamo metodo nėra. plačiau»

Milijono nelaimėjo, prieglaudos nepastatė, tad – savanoriauja (nuotraukos)

„Ko plėšaisi? Už tai juk pinigų nemoka!“ – tokių klausimų dažniausiai sulaukia keturkojus kankinius globojantys savanoriai. Taip, jie dirba be atlygio, aukoja laisvalaikį, keliasi net naktimis... Bet užtat suteikia išgyvenimo šansą visagaliam žmogui atsibodusiai, upėje skandintai, pakelėje ar į konteinerį išmestai plakančiai mažai širdžiai. plačiau»

Ant podiumo – dviese su mama (nuotraukos)

Kai studijos „Grožio mozaika“ auklėtinės per konkursus žengia podiumu, vadovė žino, kad prie kiekvienos mergaitės įdirbio labai daug prisidėjo jų mamos, močiutės ir kiti šeimų nariai. Tad šiemet, jubiliejinio festivalio proga, ant podiumo buvo pakviestos ir mamos varžytis dėl „Auksinės mamos“ titulo. Mokytis žengti podiumu mamas mokė vaikai. plačiau»

Šeimose svečiai kaip saviškiai (nuotraukos)

Į festivalį ir iš užsienio šalių atvykę šokėjėliai juda tarsi pagreitintame kino filme – tiek visur reikia suspėti. Kartu tokiu pat ritmu ima suktis ir svečiams nakvynę suteikusios šeimos. Tačiau nė viena iš jų nedejuoja. O kaipgi, juk tai suteiks daug džiaugsmo jų pačių vaikams: išmokys drąsiau bendrauti, lavins anglų kalbos įgūdžius, praplės akiratį. Kita vertus, galbūt kada reikės, kad ir jų vaikus kas priglaustų. plačiau»

Skaniausia košė – iš to, kas liko (nuotraukos)

Vienos mergaitės mama atvažiavo į skautų stovyklavietę po atviru dangumi, apsidairė, pakraupo ir išlėkė. O dukra liko. Tai prisiminęs skautų vadovas Kęstutis Kulikauskas džiaugiasi, kad mama bent jau netrukdė dukrai. Atmetus visus nepatogumus, lieka romantika – kad ir į žvaigždynus žvelgti. plačiau»

Geriausias sprendimas gyvenime – grįžti namo (nuotraukos)

Jaunoji verslininkė Justina Jelinskė – iš tų, kurie neapgaudinėja nei savęs, nei tėvų. Kai nuėjusi į pirmą paskaitą universitete ji suprato, kad tai – ne jai, taip visiems ir pasakė. O tada jau mažais žingsneliais ėmė artėti tikslo link – tapti kirpėja. Kad įgyvendintų kiek modernesnę šio verslo viziją, jai teko pereiti ir Anglijos pradžiamokslį. plačiau»

Iš magiškos slėptuvės – su pasigamintu puodeliu (nuotraukos)

Biblioteka jau seniai išaugo iš to rūbo, kai skaitytojai ateidavo tik pasikeisti knygų. Dabar ši vieta rokiškėnams – lyg slėptuvė, kur įsitaisęs sėdmaišyje gali žiūrėti filmus su 3D akiniais, lyg magiška laboratorija, kur 3D spausdintuvu pasigaminsi viską, ką pats pajėgsi suprogramuoti. O kur dar šypseną ir graudulį keliantys prisiminimai apie uokse gyvenusią pelėdą, kuriai maistą, net peliukus, nešdavo maži ir seni. plačiau»

Iš savos vaikystės – nė vienos nuotraukos (nuotraukos)

Dvi garbaus amžiaus kupiškėnės iš didelio entuziazmo savo krašto istorijai tapo nepamainomomis muziejaus talkininkėmis. Ne visi jas supranta, ne visiems ir namiškiams atrodo svarbu išsaugoti į palėpę nukištas senas fotografijas, važinėti į kapines mirties datų ieškoti, bet pagalbos jos vis dėlto sulaukia. O kai į miestą su naujų nuotraukų šūsnimi palydi paauglė anūkė, tai širdis senelei iš džiaugsmo net apsąla. plačiau»

Pradėję nuo inkilų gal kada ir prilygs „Šilo geniams“ (nuotraukos)

Daugiau nei 3 dešimtmečius Pasvalį ąžuoliniais kūriniais puošiantys skulptoriai apgailestauja, kad neatsirado pamaina ir nebus kam pratęsti jų tradicijų. Mokyklose vaikai per darbų pamokas dažniausiai gauna tik faneros ir pjūkliuką, tad daugių daugiausia svajoja apie staliaus amatą. Kiti gi smalsauja, domisi, bet iškart nusprendžia, kad jiems gali neužtekti kantrybės. plačiau»

Gimnazistų kūrybą gyrė ir žinoma aktorė

„Čia yra ne viena pjesė, kurioje aš norėčiau vaidinti.“ Šie žinomos Juozo Miltinio dramos teatro aktorės Ligitos Kondrotaitės žodžiai itin smagiai nuteikė jau dvyliktą kartą Juozo Miltinio gimnazijoje susirinkusius Respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso dalyvius. plačiau»

Jei turi ausis, tai turi ir klausą (nuotraukos) (1)

Naujamiestyje veikiantis vario pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“, kuriame groja mažų miestelių ir kaimų vaikai bei jaunuoliai, pernai Europoje buvo antras. Bet ant laurų orkestrantams nėra kada miegoti, dar yra kur stiebtis. O juk kaip tik laukia tolima kelionė į čempionatą Šveicarijoje, tad sėdėti ant natų – nevalia! plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.