Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškėnas lenktynininkas atskleidė, kad ralio trasose būna ir labai keistų situacijų
„Naudingųjų“ vedlei daktariūkštis išrašė į ausį ir į akį
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Ką padaryti, kad valstybės, verslas ir žmonės kuo greičiau atsigautų po koronaviruso sukeltos krizės? Nuogąstaujama, kad ES ūkis šiemet gali susitraukti 10–15 proc., tačiau tikrasis krizės mastas paaiškės tik rudenį. Natūralu, kad šalims vienoms ją įveikti būtų itin sunku. Laimė, esame Europos Sąjungos (ES) dalis. Europos mastu jau numatyta nemažai priemonių krizei įveikti. plačiau»

BETA skatina gyventojus naudoti alternatyvius energijos išteklius

Pastaruosius keletą metų Lietuvoje juntamas aktyvesnis gyventojų susidomėjimas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimu daugiabučiuose. Inovatyvūs energijos taupymo sprendimai padeda ne tik sumažinti pastato šildymo ir elektros energijos sąskaitas, bet ir prisidėti prie aplinkos saugojimo. plačiau»

Žmogaus teisės ir demokratija pandemijos akivaizdoje

Užklupus koronaviruso pandemijai valstybės ėmėsi skubiai stabdyti iškilusį pavojų, o žmonės turėjo atsisakyti daugelio įprastų veiklų. Išgirdome griežtas valdžios ir ekspertų rekomendacijas: būti namuose, nesibūriuoti, vengti parduotuvių ir pasivaikščiojimų mieste. Uždrausta vykti į užsienį ar tam tikrus Lietuvos regionus be būtino reikalo, visi įpareigoti dėvėti kaukę viešoje vietoje. Daugelis suabejojo, ar taip nepažeistos jų teisės. plačiau»

Kodėl netikros naujienos gali būti pavojingos (1)

Pasaulyje besitęsiant koronaviruso pandemijai, Europa įsijungė į kovą ir su siaučiančiu dezinformacijos virusu. Žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose aktyvėjant dažniausiai priešiškų valstybių skleidžiamam melagingų naujienų srautui, kyla reali grėsmė demokratijai ir žmonių saugumui. Todėl Europos Sąjungos (ES) politikai ir ekspertai vienbalsiai teigia – būtina stiprinti bendradarbiavimą, piliečių atsparumą ir kritinį mąstymą. plačiau»

Nepastebėtas europiečių solidarumo virusas

Koronaviruso protrūkis iš esmės pakeitė įprastą gyvenimą, sudavė stiprų smūgį valstybių sveikatos sistemai ir ekonomikai. Tūkstančiai europiečių užsikrėtė koronavirusu, bet krizės akivaizdoje ne mažiau užkrečiantis yra europiečių solidarumas. Įkvepiantys poelgiai – nuo pilietinių iniciatyvų iki šalių tarpusavio pagalbos – iš esmės prisideda prie kovos su pandemija, bet dažnai lieka paraštėse ir nesulaukia mūsų dėmesio. plačiau»

Ar karantinas paveiks daugiabučių renovaciją?

Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra), administruojanti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa), informuoja, kad šiuo metu šalyje yra vykdoma 420 daugiabučių atnaujinimo projektų, kuriuos įgyvendina apie 130 statybų sektoriaus bendrovių. plačiau»

Paaiškėjo „Metų renovacijos projekto“ rinkimų laimėtojai – dalyvavo trys Panevėžio atstovai

Kovo mėnesį vyko Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimai, kurių metu visuomenė turėjo galimybę susipažinti su 2018–2019 m. renovuotų daugiabučių istorijomis bei atiduoti savo balsą už labiausiai patikusį projektą. Jame dalyvavo ir trys Panevėžio rajone įgyvendinti projektai. plačiau»

Naujas daugiabučių renovacijos etapas: Panevėžyje bus atnaujinta dar 10 daugiabučių

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) baigė vertinti dar praėjusių metų rugpjūčio mėnesį skelbto paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams modernizuoti paraiškas iš Lietuvos gyventojų. Kvietimo metu buvo gauta 480 paraiškų, iš kurių tinkamomis įgyvendinti buvo pripažintos 457. BETA teigimu, jų įgyvendinimo investicijų suma sieks kiek daugiau nei 200 mln. eurų. plačiau»

Net ir ekstremalioje situacijoje privaloma laikytis Darbo kodekso

Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija ir karantinas itin didelę įtaką daro darbo sąlygoms. Įmonės ir organizacijos baiminasi ekonominių pasekmių ir ragina darbuotojus eiti atostogų ar atleidžia iš darbo. Tačiau net ir itin sudėtingoje padėtyje svarbu nepamiršti teisinio darbo santykių reguliavimo. plačiau»

Du patogumai, kurių nori kiekvienos sodybos gyventojas (nuotraukos) (3)

Tikriausiai kiekvienas sutiktų, kad kai kuriuos įprastus patogumus galima paaukoti vardan ramybės ir galimybės būti gamtoje, atokiau nuo miesto šurmulio. Labai dažnai tiek sodų bendrijose esančių poilsio namelių, tiek atokių vienkiemių sodybų gyventojai ne savo noru atsisako pagrindinių patogumų: nuolatinio vandens tiekimo ir vonios bei tualeto viduje. plačiau»

Panevėžio miesto ir rajono daugiabučiai Metų renovacijos projekto rinkimuose (1)

Panevėžio rajono veidas keičiasi neatpažįstamai – kiekvienais metais savivaldybėje atnaujinamas vis gausesnis kiekis daugiabučių, kurie ne tik transformuoja estetinę gyvenviečių būseną ir leidžia butų savininkams pajusti didesnį komfortą namuose, bet ir sutaupo didelius kiekius šilumos energijos bei leidžia sumažinti sąskaitas šaltojo sezono metu. plačiau»

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai 2020

Lietuvoje vėl vyks jau tradiciniais tapę Metų renovacijos projekto rinkimai. Tai galimybė visiems Lietuvos gyventojams įvertinti šalyje renovuotus daugiabučius namus bei nuspręsti, kuris iš jų nusipelnė metų renovacijos projekto vardo. Tarp projektų neradus savo daugiabučio-favorito, galima teikti ir savo siūlymus, atsižvelgiant į vienintelį, tačiau svarbų reikalavimą – namo renovacija turi būti baigta ne anksčiau nei 2018 m. plačiau»

Pagal paskutinį kvietimą daugiabučiams atnaujinti Panevėžys aplenkė Šiaulius

Sausį baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių dalis joje sudarė kiek daugiau nei du procentus – gauta 10 paraiškų renovuoti daugiabučius. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.