Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Ūkininkai jau žino, kad sodybas saugantys šunys yra bejėgiai prieš vilkus

Aukštaitijos diena

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai: reikia ne tik meilės gamtai, bet ir drąsos

Nors apie tai greičiausiai žino ne visi, aplinkosauga besirūpinantys valstybės tarnautojai Panevėžyje, kaip ir kituose šalies regionuose, naudojasi savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių – pagalba. Šis nelengvas darbas reikalauja ne tik žinių, bet ir drąsos pasipriešinti pažeidėjams, tad sėkmingai ir ilgai neetatiniais inspektoriais dirba toli gražu ne visi norintys. plačiau»

Išrinkti „Metų renovacijos projekto“ laimėtojai: daugiabučiai iš Marijampolės ir Šiaulių

Balandžio mėnesį vykę Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai baigėsi – savo nuomonę išreiškė tiek Lietuvos gyventojai, tiek iš skirtingų ekspertų sudarytos komisijos nariai. Jų sprendimu, nugalėtojais tapo du 2018 m. atnaujinti daugiabučiai – iš Marijampolės ir Šiaulių. plačiau»

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai

Jau šią savaitę startuoja Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuojami Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai ir įvairių sričių ekspertų komisija galės įvertinti 2017–2018 metais renovuotus daugiabučius namus ir nuspręsti, kuris projektas šįmet verčiausias laimėti. plačiau»

Panevėžys – vienas iš aktyviausių tarp renovacijos paraiškų

Renovacijos paraiškas teikusiems Panevėžio daugiabučių gyventojams – geros žinios. Buvo nuspręsta finansuoti visus sąlygas atitinkančius projektus, kurių paraiškos buvo pateiktos po paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams atnaujinti. Net 30 paraiškų, kurias pateikė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių gyventojai, bus finansuota. plačiau»

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti. plačiau»

Naujas biokuro katilas Panevėžio katilinėje

AB „Panevėžio energija“ baigia dar vieną Panevėžio miesto katilinės rekonstravimo projektą. Pušaloto gatvėje esančioje katilinėje pastatytas biokuro 8 MW galios vandens šildymo katilas su 1,8 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu pakeis esamo iškastinio kuro (gamtinių dujų, mazuto) katilo šilumos gamybą. Ši rekonstrukcija padės efektyviau gaminti šilumą mažesnėmis sąnaudomis, mažės aplinkos tarša ir tuo pačiu bus siekiama mažesnės šilumos kainos vartotojams. plačiau»

Panevėžio regione – pranešimų apie aplinkos apsaugos pažeidimus rekordas

1481 – tiek pranešimų 2018 m. sulaukė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos pareigūnai. Tai naujas rekordas, mat metais anksčiau jų būta 1438. Specialistų teigimu, tokį augimą lemia didėjantis gyventojų nepakantumas, tačiau pačių pažeidimų skaičius mažėja. plačiau»

Profesinė reabilitacija – galimybė išlikti aktyviais darbo rinkoje

Lietuvoje jau daugiau kaip 12 metų veikianti profesinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems sistema – viena iš priemonių užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją į visuomenę. Profesinės reabilitacijos priemonėmis siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją ir padėti sugrįžti į darbo rinką bei visavertį gyvenimą. plačiau»

Atliekų krizės gniaužtuose – ir Lietuva

Šūsnys surūšiuoto, supakuoto plastiko – perdirbti paruoštų antrinių žaliavų – stirkso atliekų tvarkytojų bazėse. Ir tai – ne tik Lietuvos problema. Kinija užkirto jų importo kelius, todėl nuo šių atliekų dūsta visa Europa. plačiau»

Patarimai ieškantiems drono

Drono įprastam civiliui, kuris neužsiima fotografija arba video gamyba, tikriausiai net neteko. Visgi, entuziastams ir karštai droną išbandyti užsidegusiems žmonėms pradėti nuo kažko reikia. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus pradedantiesiems, kaip išsirinkti ir kaip įsigyti droną nepermokant bei kaip padaryti tą teisingai. Pradėkime. plačiau»

Klimato kaitos požymiai Panevėžyje ir visoje Lietuvoje – kokių veiksmų turime imtis?

Lietuvoje vasara nepaprastai karšta atrodė ne tik iš pirmo žvilgsnio – nuo pat 1961-ųjų nesame turėję karštesnės gegužės ar vasaros vidurio. O oficialių stebėjimų duomenimis, Lietuvos vidutinė metinė temperatūra nuo 1961 m. pakilo jau 1,9 ºC. Klimato kaita akivaizdi, nebegalime to neigti. Tad ką galime dėl to padaryti kiekvienas? plačiau»

Stumbras senovėje ir šiandien: kaip laikas keičia gyvūno gyvenimą?

Nors kadaise stumbras buvo Lietuvos didikų galios simbolis, tai neapsaugojo šio gyvūno nuo išnykimo. Ilgus metus nematėme jo mūsų šalies miškuose. Šiandien situacija pasikeitusi. Stumbrų bandos ir vėl klajoja giriose. Tik ar gyvūnų gyvenimas toks pats kaip prieš daugelį metų? plačiau»

Praktiški patarimai svarstantiems apie pensijos kaupimą (2)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka, kurios esmę nusako du pagrindiniai pakeitimai. Pirma, nebeliks „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus, todėl kaupimas nebereikš „Sodros“ senatvės pensijos mažėjimo, kaip kad buvo iki šiol. Antra, dirbantys žmonės galės kaupti 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio arba turės galimybę pradėti nuo 1,8 proc. ir 3 proc. pasiekti per penkerius metus. plačiau»

Panevėžio meteorologijos stotis atsidūrė šimtamečių sąraše

Neseniai paskelbta, kad Panevėžio meteorologijos stotis įtraukta į pasaulinį meteorologinių stočių, veikiančių daugiau kaip šimtą metų, sąrašą ir išduotas tai liudijantis sertifikatas. Nepertraukiamus ilgamečius stebėjimus atliekančios stotys labai reikšmingos mokslui, nes jų archyviniais duomenimis remiamasi nustatant oro pokyčius, vedant temperatūrų vidurkius, šimtmečio stebėjimų rezultatų prireikia ir klimato kaitai nustatyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.