Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Žolės aukštį matuos tik žmonių kiemuose (2)

Privačių sklypų savininkai už nenušienautą žolę Panevėžyje turės mokėti baudas, užtat valdiškoje žemėje piktžolės galės vešėti ištisus metus ir niekas už tai nebus baudžiamas. Opozicija šią neteisybę bandė ištaisyti, tačiau valdantieji tam pasipriešino. plačiau»

Atsakas: „Ne jūsų reikalas, kodėl sūnų palikau“ (2)

Nors prieš teismą garsioji kupiškėnė gimdytoja buvo pasirengusi atgailauti dėl savo nežmoniškų klajonių, tačiau pagal jos atsakymus korespondentui galima suprasti, jog ši atgaila bus tik dėl vaizdo. plačiau»

Tikisi, kad vėžių maras atsitraukė

Anksčiau Kupiškio mariose vykdavusias vėžių gaudymo varžybas dabar visi atsimena su liūdesiu – ką gaudyti, jei nebelikę nė vieno vėžio. Vis dėlto gamtos saugotojai pasirūpino į šiuos vandenis prileisti tūkstančius iš kitur parvežtų lietuviškųjų siauražnyplių. plačiau»

Iškilo grėsmė ąžuolų parkui

Keturiasdešimtmečiams ąžuolams, žmonių pasodintiems apsisaugoti nuo „Ekrano“ gamyklos teršalų, dabar iškilo pavojus. Vaizdingoje vietoje prie Nevėžio sklypus turintys žemės savininkai rengiasi juos kirsti ir statyti pastatus. Tačiau gyventojai tokioms užmačioms priešinasi ir reikalauja miesto valdžią išsaugoti miškelį. plačiau»

Žemės ūkio mokymų organizatoriams ir klausytojams – parama

Sakoma, kad stovintis vanduo genda. Lygiai taip ir žinios – jei jų neatnaujiname, pasensta, tampa mažiau aktualios. Norint to išvengti, būtina mokytis visą gyvenimą. Nereikia stoti į universitetus ar kolegijas – atšviežinti įgūdžius galima ir lankant kursus ar seminarus. plačiau»

Šlykštus vaizdelis pakelės tupykloje (nuotrauka) (1)

Apie tai, kokia yra šalis, kiek joje kultūros, užsieniečiai turistai dažnai sprendžia ir pagal poilsio aikšteles prie pagrindinių kelių. „Via Baltica“ magistrale pro kelis mūsų apskrities rajonus pravažiuoja daugybė žmonių. Jei jie sustoja pailsėti ant Pasvalio ir Panevėžio rajonų ribos stovinčioje aikštelėje ir nueina atlikti savo reikalų į šalia stovinčią išvietę, tai mūsų šalies įvaizdžiui – krachas. plačiau»

Varnų atakuojamieji šaukiasi pagalbos (nuotraukos)

Medžiuose įsikūrusių juodųjų varninių paukščių – kovų kaimynystėje gyvenančios panevėžietės tvirtina, kad šioms paleidus kakarines, rytais neįmanoma miegoti, vakarais – susišnekėti, butuose netgi nesigirdi, kas sakoma per televiziją. O išėjęs į kiemą privalai dairytis, kad nebūtum šių paukščių apdergtas. plačiau»

Prie fermos atsliūkinę vilkai sudraskė veršelius

Neįmanoma apsiprasti su mintimi, kad atsliūkinę vilkai sudrasko gyvulius. O pilkiai Biržų rajone, įsibėgėjant rudeniui, taip įsidrąsino, kad nesibaimina atsliūkinti prie fermos ir čia susimedžioti lengvą grobį. plačiau»

Viruso gniaužtuose – jau ne vien tik šeimos

Panevėžietė pedagogė užkrėtė ne tik savo sūnų ir motiną, bet ir dar septynis žmones. Du rokiškėnai virusą parsivežė iš Švedijos, plečiasi židiniai Juodupėje ir Kamajuose, o kur pavojinga liga užsikrėtė pusamžis kupiškėnas, lieka neaišku. plačiau»

Panevėžiečiai susirinko į mitingą, ginantį gyvūnus (nuotraukos)

Šaliai pakilus į kovą prieš nelegalias naminių gyvūnų veisyklas, panevėžiečiai taip pat susirinko į mitingą, ginantį gyvūnus. plačiau»

Smulkiesiems pieno gamintojams – galimybė kreiptis paramos

Į pabaigą eina terminas teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį ,,Parama smulkiesiems ūkiams“. Norintiems prašyti šios paramos reikėtų atkreipti dėmesį, jog šiuo paraiškų priėmimo etapu, kuris truks iki rugsėjo 30 d., paraiškas galės teikti tik pienine galvijininkyste užsiimantys smulkieji ūkininkai. plačiau»

Biblioteka vėl buvo pražydusi kardeliais ir kitomis gėlėmis (nuotraukos)

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės biblioteka buvo pražydusi kardeliais ir kitomis gėlėmis. Panevėžietis sveikatos žinovas bei kardelių selekcininkas Alfonsas Žobakas bibliotekoje surengė jau 12-ą ryškiaspalvę parodą. Gėlių augintojai taip pat atvežė ir kitų rudens grožybių. plačiau»

Senelių laidotuvėse nebesulaukia anūkų (nuotraukos)

Nors šiuo metu nepaskelbtas karantinas, jo išprovokuotos „greitosios“ laidotuvės ima įsigalėti: palydėti mirusiojo atvyksta vis mažiau žmonių, prie karsto gedima trumpiau, retas dalykas, kad mirusysis būtų šarvojamas dviem dienoms. Tai gali būti ženklas, kad keisis laidojimo tradicijos, gal netgi išnyks giedotojai ir gedulingi pietūs. plačiau»

Virusas griebė pedagogę ir neįgalų biržietį

Pas Panevėžio medikus dėl kitų sveikatos problemų atvykusio biržiečio laukė nemalonus siurprizas: ištyrus jo mėginį paaiškėjo, kad jis užsikrėtęs koronavirusu. Pavojingas užkratas baimės įvarė ir specialiojo ugdymo centro vaikams ir jų tėvams – šia liga susirgo itin aktyviai gyvenusi jų mokytoja. plačiau»

Gyvūnų gelbėtojai perlenkė lazdą (2)

Internete paskleidus skelbimą apie tai, kad vienoje Biržų rajono sodyboje yra skriaudžiami šunys, iš visų kraštų į ją suvažiavo keturkojų gynėjai. Tačiau informacija nepasitvirtino – įleisti keli atvykusiųjų atstovai, taip pat ir žurnalistė, įsitikino, kad viskas aistringo medžiotojo valdose yra gerai. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.