Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono Skemų socialinės globos namų vadovas pabijojo su korespondente kalbėti apie gyventojų maitinimą
Intensyvus masažas su raugintais kopūstais
Jonas RAGAITIS, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Investicijos miškui veisti (1)

Vilkaviškio rajono savivaldybės Ramoniškių kaime ūkininkaujanti Valuckų šeima ne tik augina bulves, bet ir aktyviai veisia mišką. Parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ programa pasinaudojo net keli Valuckų šeimos atstovai. 2018 metais dalį žemių jaunais medžiais apsodino ir Alvytė Valuckienė. plačiau»

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo priemonės švelnina karantino padarinius

COVID-19 ir griežtas karantinas smarkiai paveikė verslą. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) siūlo ne vieną priemonę, kuri padės bent kiek sumažinti finansinius sunkumus – ne tik dėl karantino, bet ir dėl šalnų ir kitų nepalankių klimato reiškinių. Planuojantys pasinaudoti viena iš pristatomų priemonių turėtų prisiminti, kad pasinaudoti jomis galima iki metų pabaigos. plačiau»

Mokyti(s) su parama lengviau

Informacinės visuomenės ir technologijų amžiuje žinių bei įgūdžių, įgytų mokykloje ar universitete, visam gyvenimui nepakanka. Norint prisitaikyti, išlikti konkurencingam besikeičiančiame pasaulyje, reikia nuolat tobulėti. Svarbu kompleksinės žinios – ne tik teorija, bet ir praktika. plačiau»

Žemės ūkio ateitis – kooperatinė veikla

Tikriausiai ne veltui teigiama, jog vienybėje – stiprybė. Žemės ūkio kooperatinės bendrovės (ŽŪKB) „Pieno gėlė“ valdybos pirmininkas Jonas Kuzminskas tvirtino, jog kooperatyvai – didžiulė jėga, tereikia, kad jų Lietuvoje būtų daugiau ir stipresnių. plačiau»

Žemės ūkio mokymų organizatoriams ir klausytojams – parama

Sakoma, kad stovintis vanduo genda. Lygiai taip ir žinios – jei jų neatnaujiname, pasensta, tampa mažiau aktualios. Norint to išvengti, būtina mokytis visą gyvenimą. Nereikia stoti į universitetus ar kolegijas – atšviežinti įgūdžius galima ir lankant kursus ar seminarus. plačiau»

Smulkiesiems pieno gamintojams – galimybė kreiptis paramos

Į pabaigą eina terminas teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį ,,Parama smulkiesiems ūkiams“. Norintiems prašyti šios paramos reikėtų atkreipti dėmesį, jog šiuo paraiškų priėmimo etapu, kuris truks iki rugsėjo 30 d., paraiškas galės teikti tik pienine galvijininkyste užsiimantys smulkieji ūkininkai. plačiau»

Platus renovacijos priemonių spektras norintiems atnaujinti būstą

Daugiabučių modernizacija kasmet vis spartina tempus, o tam didelę įtaką turi ne tik auganti informacijos sklaida apie programos sąlygas, bet ir platesnis renovacijos priemonių pasirinkimas. plačiau»

Pieno gamintojams – papildoma valstybės pagalba dėl pandemijos

Kasmet šalies ūkininkai sulaukia kelias dešimtis milijonų eurų siekiančios paramos iš Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto. Netrukus pieno gamintojų sąskaitas pasieks šiek tiek per devyniolika milijonų eurų valstybės pagalbos, kuri skirta kompensuoti pajamų netektis dėl koronaviruso pandemijos. Valstybė ne pirmą kartą pieno gamintojams tiesia pagalbos ranką. Dar vasarą dėl pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių jiems išmokėta 18,5 mln. eurų. plačiau»

Gyventojai jau gali teikti paraiškas mažajai renovacijai (1)

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė dar vieną kvietimą paraiškoms teikti – šįkart mažajai renovacijai. Jos metu atliekamas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimas, o planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. siekianti valstybės parama. Paraiškas teikti galima visuose BETA regioniniuose padaliniuose iki 2021-ųjų vasario 31 dienos. plačiau»

Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą administruojanti Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) iki 2021 metų kovo 31-osios laukia naujų paraiškų – Aplinkos ministerija jau aštuntą kartą kviečia teikti paraiškas senų daugiabučių modernizacijai. plačiau»

Naujas interaktyvus žemėlapis leis sekti Lietuvos daugiabučių renovacijos progresą

Interaktyvus Lietuvos renovacijos žemėlapis, kurį sukūrė Būsto energijos taupymo agentūra (vėliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, leis stebėti baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus. Žemėlapyje taip pat bus galima rasti informaciją apie renovacijos pažangą atskirose savivaldybėse ir visos šalies mastu. plačiau»

Projektui „Pagalba verslo pradžiai“ reikalingi mentoriai

Panevėžio vietos veiklos grupė (toliau – Panevėžio VVG) pradeda vykdyti projektą „Pagalba verslo pradžiai“. Projekto tikslas – suteikti pagalbą verslo pradžiai naujai įsikūrusiems verslo subjektams Panevėžyje. plačiau»

Ekonominio sunkmečio užkratui – tvirtas ES atsakas

Ką padaryti, kad valstybės, verslas ir žmonės kuo greičiau atsigautų po koronaviruso sukeltos krizės? Nuogąstaujama, kad ES ūkis šiemet gali susitraukti 10–15 proc., tačiau tikrasis krizės mastas paaiškės tik rudenį. Natūralu, kad šalims vienoms ją įveikti būtų itin sunku. Laimė, esame Europos Sąjungos (ES) dalis. Europos mastu jau numatyta nemažai priemonių krizei įveikti. plačiau»

BETA skatina gyventojus naudoti alternatyvius energijos išteklius

Pastaruosius keletą metų Lietuvoje juntamas aktyvesnis gyventojų susidomėjimas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimu daugiabučiuose. Inovatyvūs energijos taupymo sprendimai padeda ne tik sumažinti pastato šildymo ir elektros energijos sąskaitas, bet ir prisidėti prie aplinkos saugojimo. plačiau»

Žmogaus teisės ir demokratija pandemijos akivaizdoje

Užklupus koronaviruso pandemijai valstybės ėmėsi skubiai stabdyti iškilusį pavojų, o žmonės turėjo atsisakyti daugelio įprastų veiklų. Išgirdome griežtas valdžios ir ekspertų rekomendacijas: būti namuose, nesibūriuoti, vengti parduotuvių ir pasivaikščiojimų mieste. Uždrausta vykti į užsienį ar tam tikrus Lietuvos regionus be būtino reikalo, visi įpareigoti dėvėti kaukę viešoje vietoje. Daugelis suabejojo, ar taip nepažeistos jų teisės. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.