Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

J.Miltinio dramos teatro vienas iš vadovų prisipažino nedrįstantis vyresniems aktoriams užduoti tiesių klausimų

Aukštaitijos diena

Naujoji autobusų stotis – mirties taške (16)

Panevėžio valdžia buvo priremta prokurorų dėl bandymo nutekinti privatininkams nemažą sklypą šalia autobusų stoties. Po to naujos stoties statybos visiškai užstrigo, valdininkai negali atsakyti į klausimus dėl jų pradžios, paslaptingi dėl daugiaaukščio pastato, o pats garsaus vardo stoties projektas kai kam atrodo tik studentiškas pasižaidimas vizijomis, kai keleivio patogumai – paskutinėje vietoje. plačiau»

Ivonaičiams skyrė griežtesnes bausmes

Penktadienį Apeliacinis teismas atmetė buvusio Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojo 64 metų Albino Ivonaičio skundą, kuriuo prašyta panaikinti draudimą dirbti vadovaujamą darbą šioje ligoninėje. plačiau»

Peštynės dėl poliklinikos vadovės – vos ne iki kraujo (3)

Medikai rajono tarybos posėdyje – retenybė. Bet vakar Rokiškio rajono poliklinikos darbuotojai į salę sugužėjo išsakyti savo reikalavimų – palikti vadove socialdemokratę Danguolę Kondratenkienę. Nuskambėjęs siūlymas spręsti situaciją racionaliai, o ne emocijomis, posėdžiautojų taip ir nebuvo išgirstas. plačiau»

Baseine neteks vien tik vandeniu prekiauti (2)

Rokiškio tarybos posėdyje svarstant, ar leisti baseino kavinėje prekiauti alkoholiu, susidarė įspūdis, kad politikai pasijuto tarsi einantys pas kunigą išpažinties. Vienas staiga išliejo širdį, kad išgėręs jis – labai „durnas“, o tada kolegos sunerimo, jog vaikus, anūkus iš jo atims. Kitas dėstė, kaip įsikiš butelį į maudymosi kelnaites ir į pirtį nešis. plačiau»

Gripas įsisiautėjo iki epidemijos (1)

Nuo gripo ir peršalimo daugiausia kenčia Panevėžio miestas ir rajonas. Mieste paskelbta epidemija, dalis mokinių kelias dienas neis į gimnazijas. Kituose apskrities rajonuose palyginti ramu, bet niekad nežinai, kada išlįs šios klastingos ligos. Tad specialistai pataria, kad saugotis reikia nuolat ir pratintis prie medicininių kaukių. plačiau»

Baloje klimpo iki pusės ratų

Pirmadienio rytą Panevėžio rajone, Ramygaloje, vairuotojams neįveikiama tapo Knygnešių ir Sporto gatvių sankryža. Joje tyvuliavo nemaža ledo ir vandens bala. plačiau»

Pinigų iš valstybės neprisiteisė

Senų šuns voljerų pasisavinimu apkaltintam, bet vėliau teismų išteisintam buvusiam Panevėžio policijos viršininko pavaduotojui Gintarui Kliaugai nepavyko įrodyti, kad ikiteisminį tyrimą pradėję pareigūnai nusižengė. plačiau»

Tik atsidarė – ir jau priedai (4)

Priedus prie atlyginimo reikia užsidirbti. Tačiau vos pradėjusio veikti Rokiškio baseino darbuotojai juos jau gavo. Priedų vidurkis – 80 eurų. Tik štai kiek gavo vadovai ir kiek kiti darbuotojai, taip ir neaišku, nes direktorius ėmė mikliai manipuliuoti skaičiais. plačiau»

Profesinė reabilitacija – galimybė išlikti aktyviais darbo rinkoje

Lietuvoje jau daugiau kaip 12 metų veikianti profesinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems sistema – viena iš priemonių užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją į visuomenę. Profesinės reabilitacijos priemonėmis siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją ir padėti sugrįžti į darbo rinką bei visavertį gyvenimą. plačiau»

Atliekų krizės gniaužtuose – ir Lietuva

Šūsnys surūšiuoto, supakuoto plastiko – perdirbti paruoštų antrinių žaliavų – stirkso atliekų tvarkytojų bazėse. Ir tai – ne tik Lietuvos problema. Kinija užkirto jų importo kelius, todėl nuo šių atliekų dūsta visa Europa. plačiau»

Patarimai ieškantiems drono

Drono įprastam civiliui, kuris neužsiima fotografija arba video gamyba, tikriausiai net neteko. Visgi, entuziastams ir karštai droną išbandyti užsidegusiems žmonėms pradėti nuo kažko reikia. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus pradedantiesiems, kaip išsirinkti ir kaip įsigyti droną nepermokant bei kaip padaryti tą teisingai. Pradėkime. plačiau»

Klimato kaitos požymiai Panevėžyje ir visoje Lietuvoje – kokių veiksmų turime imtis?

Lietuvoje vasara nepaprastai karšta atrodė ne tik iš pirmo žvilgsnio – nuo pat 1961-ųjų nesame turėję karštesnės gegužės ar vasaros vidurio. O oficialių stebėjimų duomenimis, Lietuvos vidutinė metinė temperatūra nuo 1961 m. pakilo jau 1,9 ºC. Klimato kaita akivaizdi, nebegalime to neigti. Tad ką galime dėl to padaryti kiekvienas? plačiau»

Stumbras senovėje ir šiandien: kaip laikas keičia gyvūno gyvenimą?

Nors kadaise stumbras buvo Lietuvos didikų galios simbolis, tai neapsaugojo šio gyvūno nuo išnykimo. Ilgus metus nematėme jo mūsų šalies miškuose. Šiandien situacija pasikeitusi. Stumbrų bandos ir vėl klajoja giriose. Tik ar gyvūnų gyvenimas toks pats kaip prieš daugelį metų? plačiau»

Praktiški patarimai svarstantiems apie pensijos kaupimą (2)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka, kurios esmę nusako du pagrindiniai pakeitimai. Pirma, nebeliks „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus, todėl kaupimas nebereikš „Sodros“ senatvės pensijos mažėjimo, kaip kad buvo iki šiol. Antra, dirbantys žmonės galės kaupti 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio arba turės galimybę pradėti nuo 1,8 proc. ir 3 proc. pasiekti per penkerius metus. plačiau»

Panevėžio meteorologijos stotis atsidūrė šimtamečių sąraše

Neseniai paskelbta, kad Panevėžio meteorologijos stotis įtraukta į pasaulinį meteorologinių stočių, veikiančių daugiau kaip šimtą metų, sąrašą ir išduotas tai liudijantis sertifikatas. Nepertraukiamus ilgamečius stebėjimus atliekančios stotys labai reikšmingos mokslui, nes jų archyviniais duomenimis remiamasi nustatant oro pokyčius, vedant temperatūrų vidurkius, šimtmečio stebėjimų rezultatų prireikia ir klimato kaitai nustatyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.