Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono mero rinkimuose antras likęs socialdemokratas sukritikavo save už minkštumą

Aukštaitijos diena

Botulizmo sporos vos nepražudė

Užvalgęs turguje nusipirktų sūdytų lašinių, panevėžietis tolimųjų reisų vairuotojas jau kitą dieną pasijuto blogai, jam dvejinosi akyse, tačiau vyras dar sugebėjo dvi savaites išbūti reise. Jei būtų supratęs, kas jam gresia, tikriausiai būtų viską metęs ir skuodęs pas medikus. plačiau»

Moteris iš „problemų kokono“ traukė gėlėmis (8)

Kai rinkimai kone ant nosies, politikai tampa nenuspėjami. Biržų meras Valdemaras Valkiūnas nusprendė gėlėmis užkariauti moterų širdis. Bet kodėl tiktai trijų moterų? Ir kodėl iš rašto kalbėjo apie toksišką lietų ir pozityviai mąstančių biržiečių lietsargius? plačiau»

Meras siūlė kalbėtis rusiškai (7)

Per kandidatų į Kupiškio merus debatus originalumu „sužibėjo“ valstiečių atstovas, pareiškęs, kad jaunas šeimas reikia mokyti bulves kasti ir gyvulius auginti. Taip esą išsispręstų ne tik nedarbo, bet ir demografinė situacijos. Bet Kupiškiui trūksta išsilavinusių, angliškai kalbančių darbuotojų. plačiau»

Naujas biokuro katilas Panevėžio katilinėje

AB „Panevėžio energija“ baigia dar vieną Panevėžio miesto katilinės rekonstravimo projektą. Pušaloto gatvėje esančioje katilinėje pastatytas biokuro 8 MW galios vandens šildymo katilas su 1,8 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu pakeis esamo iškastinio kuro (gamtinių dujų, mazuto) katilo šilumos gamybą. Ši rekonstrukcija padės efektyviau gaminti šilumą mažesnėmis sąnaudomis, mažės aplinkos tarša ir tuo pačiu bus siekiama mažesnės šilumos kainos vartotojams. plačiau»

Panevėžio regione – pranešimų apie aplinkos apsaugos pažeidimus rekordas

1481 – tiek pranešimų 2018 m. sulaukė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos pareigūnai. Tai naujas rekordas, mat metais anksčiau jų būta 1438. Specialistų teigimu, tokį augimą lemia didėjantis gyventojų nepakantumas, tačiau pačių pažeidimų skaičius mažėja. plačiau»

Profesinė reabilitacija – galimybė išlikti aktyviais darbo rinkoje

Lietuvoje jau daugiau kaip 12 metų veikianti profesinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems sistema – viena iš priemonių užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją į visuomenę. Profesinės reabilitacijos priemonėmis siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją ir padėti sugrįžti į darbo rinką bei visavertį gyvenimą. plačiau»

Atliekų krizės gniaužtuose – ir Lietuva

Šūsnys surūšiuoto, supakuoto plastiko – perdirbti paruoštų antrinių žaliavų – stirkso atliekų tvarkytojų bazėse. Ir tai – ne tik Lietuvos problema. Kinija užkirto jų importo kelius, todėl nuo šių atliekų dūsta visa Europa. plačiau»

Patarimai ieškantiems drono

Drono įprastam civiliui, kuris neužsiima fotografija arba video gamyba, tikriausiai net neteko. Visgi, entuziastams ir karštai droną išbandyti užsidegusiems žmonėms pradėti nuo kažko reikia. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus pradedantiesiems, kaip išsirinkti ir kaip įsigyti droną nepermokant bei kaip padaryti tą teisingai. Pradėkime. plačiau»

Klimato kaitos požymiai Panevėžyje ir visoje Lietuvoje – kokių veiksmų turime imtis?

Lietuvoje vasara nepaprastai karšta atrodė ne tik iš pirmo žvilgsnio – nuo pat 1961-ųjų nesame turėję karštesnės gegužės ar vasaros vidurio. O oficialių stebėjimų duomenimis, Lietuvos vidutinė metinė temperatūra nuo 1961 m. pakilo jau 1,9 ºC. Klimato kaita akivaizdi, nebegalime to neigti. Tad ką galime dėl to padaryti kiekvienas? plačiau»

Stumbras senovėje ir šiandien: kaip laikas keičia gyvūno gyvenimą?

Nors kadaise stumbras buvo Lietuvos didikų galios simbolis, tai neapsaugojo šio gyvūno nuo išnykimo. Ilgus metus nematėme jo mūsų šalies miškuose. Šiandien situacija pasikeitusi. Stumbrų bandos ir vėl klajoja giriose. Tik ar gyvūnų gyvenimas toks pats kaip prieš daugelį metų? plačiau»

Praktiški patarimai svarstantiems apie pensijos kaupimą (2)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka, kurios esmę nusako du pagrindiniai pakeitimai. Pirma, nebeliks „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus, todėl kaupimas nebereikš „Sodros“ senatvės pensijos mažėjimo, kaip kad buvo iki šiol. Antra, dirbantys žmonės galės kaupti 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio arba turės galimybę pradėti nuo 1,8 proc. ir 3 proc. pasiekti per penkerius metus. plačiau»

Panevėžio meteorologijos stotis atsidūrė šimtamečių sąraše

Neseniai paskelbta, kad Panevėžio meteorologijos stotis įtraukta į pasaulinį meteorologinių stočių, veikiančių daugiau kaip šimtą metų, sąrašą ir išduotas tai liudijantis sertifikatas. Nepertraukiamus ilgamečius stebėjimus atliekančios stotys labai reikšmingos mokslui, nes jų archyviniais duomenimis remiamasi nustatant oro pokyčius, vedant temperatūrų vidurkius, šimtmečio stebėjimų rezultatų prireikia ir klimato kaitai nustatyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.