Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos opozicija padarė išvadą, kad turėti brolį vicemerą apsimoka

Aukštaitijos diena

Vairuotojai mokės ir prie gydymo įstaigų (3)

Panevėžio valdžia apmokestina ir automobilių stovėjimą prie gydymo įstaigų. plačiau»

Barikados krito, mešką atidavė (1)

Trečiadienį antrą parą Rokiškio rajone, Kraštų dvare, tęsėsi jausminga drama. Užsidaręs voljere su meška „Ąžuolyno meškučių cirko“ savininkas Nikolajus Zobovas spyrėsi iki paskutinio, kad jos aplinkosaugininkams neatiduos. Tačiau galop senas dresuotojas sutiko su paliaubomis. plačiau»

Garsiojo Jono Meko laidotuvės – privačios (6)

Į pasaulinio garso kūrėjo Jono Meko laidotuves jo gimtajame Biržų rajone šį sekmadienį žmonės neplūs – artimųjų valia jos bus tylios, kuklios. Kol kas neskelbiama netgi tai, kur bus palaidoti iš už Atlanto, Niujorko miesto, urnoje atgabenti velionio pelenai. Galima tik nujausti, kad – jo gimtuosiuose Semeniškiuose. plačiau»

Bando perspjauti sostinės aikštynų kainą (3)

Antri metai Pasvalio gimnazistai, specialiosios mokyklos auklėtiniai turi spraustis sporto salėse ar mažučiame kieme, nes erdviame aikštyne niekaip nebaigiami atnaujinimo darbai. Lėšų jau panaudota dvigubai daugiau, nei buvo numatyta, ir vis negana. Bet valdininkai dėl lėšų nesismulkina – taškosi kaip reikiant. plačiau»

Sena avarija dar skleidžia dvoką

Žalą už fekalijomis aplietą odontologų laboratoriją turėjęs atlyginti panevėžietis jaučiasi likęs kaltas be kaltės. Žmogus tvirtina, kad vamzdis jo tualete buvo sveikas, o trūko sutrūnijęs visai namo bendrijai priklausantis kanalizacijos stovas. Butų ūkio atstovai tikina buvus priešingai. Kurie teisūs – neaišku, nes senieji vamzdžiai jau pakeisti naujais. plačiau»

Seimūno skundikams net trys komisijos laimės nesuteikė (nuotraukos) (13)

Jau trečia ir galutinė instancija pranešė, kad korupcija įtariamą ir greit prieš teismą stosiantį Panevėžio merą kritikavęs Seimo narys Bronislovas Matelis jokių pažeidimų nepadarė. Savo ruožtu seimūnas ragina panevėžiečius aktyviai domėtis Ryčio Račkausko bylomis – taip bus lengviau suprasti visų jam pateiktų kaltinimų rimtumą. plačiau»

Maras aukų nesirenka: naminių kiaulių gaištamumas – 100 procentų

11 297 ūkiai – tiek kiaulių augintojų šiemet jau patikrino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai, stebėdami biologinės saugos reikalavimų laikymąsi. Taisyklės ūkininkams būtinos, norint apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) patekimo į gyvulių auginimo vietas. VMVT pareigūnai pabrėžia biosaugos svarbą ir kalba apie paršelių pardavimo reikalavimus, kurių nesilaikymas gresia sankcijomis. plačiau»

Kvartalinės renovacijos darbus skatina savivaldybių įsitraukimas

Lietuvos daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programa suka kita kryptimi ir didina mastus – šiuo metu didžiausias dėmesys yra skiriamas kompleksiniam miesto atnaujinimui (kvartalinei renovacijai). Kuri skatins teigiamus pokyčius visoje Lietuvoje, kadangi bus atnaujinti ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartalo infrastruktūra, kurią sudaro žaliosios zonos, automobilių aikštelės, kiemų apšvietimas ir t. t. Prie sėkmingo įgyvendinimo trūksta nedaug – aktyvaus visų šalies savivaldybių įsijungimo. plačiau»

Kompleksinė kvartalų renovacija sukurs geresnę gyvenimo aplinką

Vos pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavimo programą, buvo kalbama, kad vertingiau būtų renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus. O šiandien kvartalinės renovacijos naudą pripažįsta tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios aktyviai prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Daugiau nei pusė – 35 – šalies savivaldybės yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. plačiau»

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai: reikia ne tik meilės gamtai, bet ir drąsos

Nors apie tai greičiausiai žino ne visi, aplinkosauga besirūpinantys valstybės tarnautojai Panevėžyje, kaip ir kituose šalies regionuose, naudojasi savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių – pagalba. Šis nelengvas darbas reikalauja ne tik žinių, bet ir drąsos pasipriešinti pažeidėjams, tad sėkmingai ir ilgai neetatiniais inspektoriais dirba toli gražu ne visi norintys. plačiau»

Išrinkti „Metų renovacijos projekto“ laimėtojai: daugiabučiai iš Marijampolės ir Šiaulių

Balandžio mėnesį vykę Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai baigėsi – savo nuomonę išreiškė tiek Lietuvos gyventojai, tiek iš skirtingų ekspertų sudarytos komisijos nariai. Jų sprendimu, nugalėtojais tapo du 2018 m. atnaujinti daugiabučiai – iš Marijampolės ir Šiaulių. plačiau»

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai

Jau šią savaitę startuoja Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuojami Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai ir įvairių sričių ekspertų komisija galės įvertinti 2017–2018 metais renovuotus daugiabučius namus ir nuspręsti, kuris projektas šįmet verčiausias laimėti. plačiau»

Panevėžys – vienas iš aktyviausių tarp renovacijos paraiškų

Renovacijos paraiškas teikusiems Panevėžio daugiabučių gyventojams – geros žinios. Buvo nuspręsta finansuoti visus sąlygas atitinkančius projektus, kurių paraiškos buvo pateiktos po paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams atnaujinti. Net 30 paraiškų, kurias pateikė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių gyventojai, bus finansuota. plačiau»

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti. plačiau»

Naujas biokuro katilas Panevėžio katilinėje

AB „Panevėžio energija“ baigia dar vieną Panevėžio miesto katilinės rekonstravimo projektą. Pušaloto gatvėje esančioje katilinėje pastatytas biokuro 8 MW galios vandens šildymo katilas su 1,8 MW galios kondensaciniu ekonomaizeriu pakeis esamo iškastinio kuro (gamtinių dujų, mazuto) katilo šilumos gamybą. Ši rekonstrukcija padės efektyviau gaminti šilumą mažesnėmis sąnaudomis, mažės aplinkos tarša ir tuo pačiu bus siekiama mažesnės šilumos kainos vartotojams. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.