Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Kupiškio rajono ūkininkas ir politikas kažkodėl stebisi, kad žmonės nepatenkinti jo grūdų valykla

Aukštaitijos diena

Tyrimas parodė visuomenės nuostatų pokytį – gyvenamojo būsto aplinkos svarba didėja

Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausa rodo, kad vis didesnė Lietuvos gyventojų dalis akcentuoja ne tik individualaus būsto, bet ir greta esančios aplinkos įtaką gyvenimo kokybei. 93 proc. apklaustųjų rūpi visa gyvenamosios aplinkos infrastruktūra – ne tik pavienis namas, bet ir žaliosios bei poilsio zonos, kiemas ar gatvė. Ekspertų nuomone, tokie duomenys atspindi kaimynystėje augantį bendruomeniškumą, kurį dažnai lemia būsto modernizacijos patirtys. plačiau»

Švenčionių savivaldybė: kvartalų renovacijoje svarbus darbų eiliškumas ir gyventojų įsitraukimas

Atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje jau perkopė du tūkstančius, o dar didesnių teigiamų pokyčių atneštų kvartalinė renovacija, teigia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Šios renovacijos metu atnaujinami ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartale esanti infrastruktūra. Tokius kompleksinės renovacijos projektus yra pasirengusios daugiau nei pusė visos šalies savivaldybių, o vienais iš geriausių rezultatų šiuo metu gali pasigirti Švenčionių savivaldybė, kuri atnaujina tris kvartalus rajone: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. plačiau»

Vandentvarkos įmonėms – Vandentvarkos fondo teikiamos investicijos

Aplinkos ir Finansų ministerijoms bei Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA) įsteigus Vandentvarkos fondą (VF), viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkymo įmonės gali kreiptis dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros ar rekonstrukcijos projektų finansavimo 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Įgyvendinusios numatytus projektus, įmonės gyventojams galėtų pasiūlyti naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugas. plačiau»

Maras aukų nesirenka: naminių kiaulių gaištamumas – 100 procentų

11 297 ūkiai – tiek kiaulių augintojų šiemet jau patikrino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai, stebėdami biologinės saugos reikalavimų laikymąsi. Taisyklės ūkininkams būtinos, norint apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) patekimo į gyvulių auginimo vietas. VMVT pareigūnai pabrėžia biosaugos svarbą ir kalba apie paršelių pardavimo reikalavimus, kurių nesilaikymas gresia sankcijomis. plačiau»

Kvartalinės renovacijos darbus skatina savivaldybių įsitraukimas

Lietuvos daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programa suka kita kryptimi ir didina mastus – šiuo metu didžiausias dėmesys yra skiriamas kompleksiniam miesto atnaujinimui (kvartalinei renovacijai). Kuri skatins teigiamus pokyčius visoje Lietuvoje, kadangi bus atnaujinti ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartalo infrastruktūra, kurią sudaro žaliosios zonos, automobilių aikštelės, kiemų apšvietimas ir t. t. Prie sėkmingo įgyvendinimo trūksta nedaug – aktyvaus visų šalies savivaldybių įsijungimo. plačiau»

Kompleksinė kvartalų renovacija sukurs geresnę gyvenimo aplinką

Vos pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavimo programą, buvo kalbama, kad vertingiau būtų renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus. O šiandien kvartalinės renovacijos naudą pripažįsta tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios aktyviai prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Daugiau nei pusė – 35 – šalies savivaldybės yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. plačiau»

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai: reikia ne tik meilės gamtai, bet ir drąsos

Nors apie tai greičiausiai žino ne visi, aplinkosauga besirūpinantys valstybės tarnautojai Panevėžyje, kaip ir kituose šalies regionuose, naudojasi savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių – pagalba. Šis nelengvas darbas reikalauja ne tik žinių, bet ir drąsos pasipriešinti pažeidėjams, tad sėkmingai ir ilgai neetatiniais inspektoriais dirba toli gražu ne visi norintys. plačiau»

Išrinkti „Metų renovacijos projekto“ laimėtojai: daugiabučiai iš Marijampolės ir Šiaulių

Balandžio mėnesį vykę Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai baigėsi – savo nuomonę išreiškė tiek Lietuvos gyventojai, tiek iš skirtingų ekspertų sudarytos komisijos nariai. Jų sprendimu, nugalėtojais tapo du 2018 m. atnaujinti daugiabučiai – iš Marijampolės ir Šiaulių. plačiau»

Prasideda Metų renovacijos projekto rinkimai

Jau šią savaitę startuoja Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) organizuojami Metų renovacijos projekto rinkimai, kurių metu Lietuvos gyventojai ir įvairių sričių ekspertų komisija galės įvertinti 2017–2018 metais renovuotus daugiabučius namus ir nuspręsti, kuris projektas šįmet verčiausias laimėti. plačiau»

Panevėžys – vienas iš aktyviausių tarp renovacijos paraiškų

Renovacijos paraiškas teikusiems Panevėžio daugiabučių gyventojams – geros žinios. Buvo nuspręsta finansuoti visus sąlygas atitinkančius projektus, kurių paraiškos buvo pateiktos po paskutinio aplinkos ministro kvietimo daugiabučiams atnaujinti. Net 30 paraiškų, kurias pateikė Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių gyventojai, bus finansuota. plačiau»

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

38 kartai – tiek išaugo afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejų Lietuvoje, pernai metų rezultatus lyginant su 2014-ųjų, kai šalyje užfiksuotas pirmasis ligos protrūkis. Skaičiai išties grėsmingi, tad kol nėra vakcinos nuo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai įspėja: būtina griežtai laikytis biologinės saugos taisyklų. Tik taip bus apsaugoti kiaulių ūkiai, liga neužsikrės šernai, o AKM plitimą pavyks prislopinti ir netgi sustabdyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.