Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų vicemerė prisiminė, kaip ji garsiam menininkui J.Mekui buvo įsiskolinusi alaus

Aukštaitijos diena

Profesinė reabilitacija – galimybė išlikti aktyviais darbo rinkoje

Lietuvoje jau daugiau kaip 12 metų veikianti profesinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems sistema – viena iš priemonių užtikrinti sėkmingą neįgaliųjų integraciją į visuomenę. Profesinės reabilitacijos priemonėmis siekiama atkurti neįgalaus asmens darbingumą, profesinę kompetenciją ir padėti sugrįžti į darbo rinką bei visavertį gyvenimą. plačiau»

Atliekų krizės gniaužtuose – ir Lietuva

Šūsnys surūšiuoto, supakuoto plastiko – perdirbti paruoštų antrinių žaliavų – stirkso atliekų tvarkytojų bazėse. Ir tai – ne tik Lietuvos problema. Kinija užkirto jų importo kelius, todėl nuo šių atliekų dūsta visa Europa. plačiau»

Patarimai ieškantiems drono

Drono įprastam civiliui, kuris neužsiima fotografija arba video gamyba, tikriausiai net neteko. Visgi, entuziastams ir karštai droną išbandyti užsidegusiems žmonėms pradėti nuo kažko reikia. Šiame straipsnyje pateiksime patarimus pradedantiesiems, kaip išsirinkti ir kaip įsigyti droną nepermokant bei kaip padaryti tą teisingai. Pradėkime. plačiau»

Klimato kaitos požymiai Panevėžyje ir visoje Lietuvoje – kokių veiksmų turime imtis?

Lietuvoje vasara nepaprastai karšta atrodė ne tik iš pirmo žvilgsnio – nuo pat 1961-ųjų nesame turėję karštesnės gegužės ar vasaros vidurio. O oficialių stebėjimų duomenimis, Lietuvos vidutinė metinė temperatūra nuo 1961 m. pakilo jau 1,9 ºC. Klimato kaita akivaizdi, nebegalime to neigti. Tad ką galime dėl to padaryti kiekvienas? plačiau»

Stumbras senovėje ir šiandien: kaip laikas keičia gyvūno gyvenimą?

Nors kadaise stumbras buvo Lietuvos didikų galios simbolis, tai neapsaugojo šio gyvūno nuo išnykimo. Ilgus metus nematėme jo mūsų šalies miškuose. Šiandien situacija pasikeitusi. Stumbrų bandos ir vėl klajoja giriose. Tik ar gyvūnų gyvenimas toks pats kaip prieš daugelį metų? plačiau»

Praktiški patarimai svarstantiems apie pensijos kaupimą (2)

Nuo kitų metų startuoja pensijų kaupimo pertvarka, kurios esmę nusako du pagrindiniai pakeitimai. Pirma, nebeliks „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus, todėl kaupimas nebereikš „Sodros“ senatvės pensijos mažėjimo, kaip kad buvo iki šiol. Antra, dirbantys žmonės galės kaupti 3 proc. nuo savo darbo užmokesčio arba turės galimybę pradėti nuo 1,8 proc. ir 3 proc. pasiekti per penkerius metus. plačiau»

Panevėžio meteorologijos stotis atsidūrė šimtamečių sąraše

Neseniai paskelbta, kad Panevėžio meteorologijos stotis įtraukta į pasaulinį meteorologinių stočių, veikiančių daugiau kaip šimtą metų, sąrašą ir išduotas tai liudijantis sertifikatas. Nepertraukiamus ilgamečius stebėjimus atliekančios stotys labai reikšmingos mokslui, nes jų archyviniais duomenimis remiamasi nustatant oro pokyčius, vedant temperatūrų vidurkius, šimtmečio stebėjimų rezultatų prireikia ir klimato kaitai nustatyti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.