Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono vicemeras bandė meluoti kalbėdamas apie mieste ir rajone augančias šiukšlių krūvas
Dukters žinia apie nėštumą – bomba, bet ne visai
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Nuotekų tvarkymo problema Lietuvoje – kaip su ja susitvarkė Panevėžys?

Šiandien Panevėžys atitinka Miesto nuotekų valymo direktyvoje keliamus reikalavimus – didžioji dalis namų ūkių yra prijungti prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos. Prieš 2 metus Europos Komisija dėl neįvykdyto įsipareigojimo tankiai gyvenamose teritorijose užtikrinti tinkamą centralizuoto geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų surinkimą ir šalinimą prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo procedūrą. Iš 65-ių vertintų aglomeracijų net 54-ios numatytų reikalavimų neatitiko. plačiau»

Pasikeitęs gamtos ritmas – kaip netikėtą karštį Lietuvoje atlaikė gyvūnija ir augalija?

Pastebėti klimato pasikeitimus pastaruoju metu nesunku – jau birželį buvo galima mėgautis šiltu ežero vandeniu ir lepintis saulės voniomis. Nors dažnai dėl orų besiskundžiantiems lietuviams neįprastai šilti vasaros orai gali pasirodyti tikras rojus, ne visiems gamtos gyventojams tokie pasikeitimai patinka – augalams ir gyvūnams Lietuvoje prisitaikyti prie mūsų šaliai nebūdingo karščio iš tiesų sudėtinga. plačiau»

Prasideda dar vienas daugiabučių atnaujinimo etapas (1)

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl naujausio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių renovacijai gautų projektų įgyvendinimo. Naujausio kvietimo metu buvo nuspręsta finansuoti visus 707 projektus, atitinkančius nustatytas sąlygas, kurių bendra investicijų suma sudaro daugiau kaip 300 mln. eurų. plačiau»

Baigta katilinės rekonstrukcija – Panevėžį šildys dar vienas biokuro katilas

AB „Panevėžio energija“ tęsia investicijas, kurių pagrindinis tikslas – plėsti biokuro panaudojimą šilumos gamybai ir kartu siekti konkurencingumo mažinant šilumos kainą. Pabaigus projektą „Panevėžio RK-1 rekonstravimas“, katilinėje oficialiai pradėtas eksploatuoti biokuru kūrenamas 8 MW galios vandens šildymo katilas ir 1,8 MW galios kondensacinis ekonomaizeris. plačiau»

Tyrimas parodė visuomenės nuostatų pokytį – gyvenamojo būsto aplinkos svarba didėja

Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausa rodo, kad vis didesnė Lietuvos gyventojų dalis akcentuoja ne tik individualaus būsto, bet ir greta esančios aplinkos įtaką gyvenimo kokybei. 93 proc. apklaustųjų rūpi visa gyvenamosios aplinkos infrastruktūra – ne tik pavienis namas, bet ir žaliosios bei poilsio zonos, kiemas ar gatvė. Ekspertų nuomone, tokie duomenys atspindi kaimynystėje augantį bendruomeniškumą, kurį dažnai lemia būsto modernizacijos patirtys. plačiau»

Švenčionių savivaldybė: kvartalų renovacijoje svarbus darbų eiliškumas ir gyventojų įsitraukimas

Atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje jau perkopė du tūkstančius, o dar didesnių teigiamų pokyčių atneštų kvartalinė renovacija, teigia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Šios renovacijos metu atnaujinami ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartale esanti infrastruktūra. Tokius kompleksinės renovacijos projektus yra pasirengusios daugiau nei pusė visos šalies savivaldybių, o vienais iš geriausių rezultatų šiuo metu gali pasigirti Švenčionių savivaldybė, kuri atnaujina tris kvartalus rajone: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. plačiau»

Vandentvarkos įmonėms – Vandentvarkos fondo teikiamos investicijos

Aplinkos ir Finansų ministerijoms bei Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA) įsteigus Vandentvarkos fondą (VF), viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkymo įmonės gali kreiptis dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros ar rekonstrukcijos projektų finansavimo 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Įgyvendinusios numatytus projektus, įmonės gyventojams galėtų pasiūlyti naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugas. plačiau»

Maras aukų nesirenka: naminių kiaulių gaištamumas – 100 procentų

11 297 ūkiai – tiek kiaulių augintojų šiemet jau patikrino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai, stebėdami biologinės saugos reikalavimų laikymąsi. Taisyklės ūkininkams būtinos, norint apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) patekimo į gyvulių auginimo vietas. VMVT pareigūnai pabrėžia biosaugos svarbą ir kalba apie paršelių pardavimo reikalavimus, kurių nesilaikymas gresia sankcijomis. plačiau»

Kvartalinės renovacijos darbus skatina savivaldybių įsitraukimas

Lietuvos daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programa suka kita kryptimi ir didina mastus – šiuo metu didžiausias dėmesys yra skiriamas kompleksiniam miesto atnaujinimui (kvartalinei renovacijai). Kuri skatins teigiamus pokyčius visoje Lietuvoje, kadangi bus atnaujinti ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartalo infrastruktūra, kurią sudaro žaliosios zonos, automobilių aikštelės, kiemų apšvietimas ir t. t. Prie sėkmingo įgyvendinimo trūksta nedaug – aktyvaus visų šalies savivaldybių įsijungimo. plačiau»

Kompleksinė kvartalų renovacija sukurs geresnę gyvenimo aplinką

Vos pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavimo programą, buvo kalbama, kad vertingiau būtų renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus. O šiandien kvartalinės renovacijos naudą pripažįsta tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios aktyviai prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Daugiau nei pusė – 35 – šalies savivaldybės yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. plačiau»

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai: reikia ne tik meilės gamtai, bet ir drąsos

Nors apie tai greičiausiai žino ne visi, aplinkosauga besirūpinantys valstybės tarnautojai Panevėžyje, kaip ir kituose šalies regionuose, naudojasi savanorių – neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių – pagalba. Šis nelengvas darbas reikalauja ne tik žinių, bet ir drąsos pasipriešinti pažeidėjams, tad sėkmingai ir ilgai neetatiniais inspektoriais dirba toli gražu ne visi norintys. plačiau»

Išrinkti „Metų renovacijos projekto“ laimėtojai: daugiabučiai iš Marijampolės ir Šiaulių

Balandžio mėnesį vykę Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) inicijuoti „Metų renovacijos projekto“ rinkimai baigėsi – savo nuomonę išreiškė tiek Lietuvos gyventojai, tiek iš skirtingų ekspertų sudarytos komisijos nariai. Jų sprendimu, nugalėtojais tapo du 2018 m. atnaujinti daugiabučiai – iš Marijampolės ir Šiaulių. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.