Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

„Ogastos“ bendrovės vadovas neprisiėmė kaltės dėl suniokoto pėsčiųjų tako Panevėžio Staniūnų gatvėje
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Prasidėjo septintas kvietimas teikti paraiškas daugiabučių renovacijai

Aplinkos ministerija ką tik paskelbė septintą kvietimą priimti paraiškas daugiabučių renovacijai. Gyventojų ir savivaldybių paraiškos daugiabučių namų atnaujinimui priimamos visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA), administruojančios Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, regioniniuose padaliniuose iki 2020 metų sausio 31-osios. plačiau»

Padavimuose ir naujoje ekspozicijoje atgijo Kurtuvėnų milžinai

Ar galėtumėte papasakoti padavimą apie savo kraštą arba netoliese jūsų stūkstantį gamtos objektą? O kiek lietuvių liaudies padavimų apskritai prisimenate? Nuvykę į Kurtuvėnų regioninį parką (Šiaulių ir Kelmės r.) ir aplankę Kurtuvėnų lankytojų centre neseniai atvertą vidaus ekspoziciją „Kraštovaizdžio įvairovė“ prisiminsite, kokią galią senovėje turėjo padavimai ir kodėl šiandien jie mums ne mažiau reikšmingi. plačiau»

Nuotekų tvarkymo problema Lietuvoje – kaip su ja susitvarkė Panevėžys?

Šiandien Panevėžys atitinka Miesto nuotekų valymo direktyvoje keliamus reikalavimus – didžioji dalis namų ūkių yra prijungti prie centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos. Prieš 2 metus Europos Komisija dėl neįvykdyto įsipareigojimo tankiai gyvenamose teritorijose užtikrinti tinkamą centralizuoto geriamojo vandens tiekimą bei nuotekų surinkimą ir šalinimą prieš Lietuvą pradėjo pažeidimo procedūrą. Iš 65-ių vertintų aglomeracijų net 54-ios numatytų reikalavimų neatitiko. plačiau»

Pasikeitęs gamtos ritmas – kaip netikėtą karštį Lietuvoje atlaikė gyvūnija ir augalija?

Pastebėti klimato pasikeitimus pastaruoju metu nesunku – jau birželį buvo galima mėgautis šiltu ežero vandeniu ir lepintis saulės voniomis. Nors dažnai dėl orų besiskundžiantiems lietuviams neįprastai šilti vasaros orai gali pasirodyti tikras rojus, ne visiems gamtos gyventojams tokie pasikeitimai patinka – augalams ir gyvūnams Lietuvoje prisitaikyti prie mūsų šaliai nebūdingo karščio iš tiesų sudėtinga. plačiau»

Prasideda dar vienas daugiabučių atnaujinimo etapas (1)

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl naujausio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių renovacijai gautų projektų įgyvendinimo. Naujausio kvietimo metu buvo nuspręsta finansuoti visus 707 projektus, atitinkančius nustatytas sąlygas, kurių bendra investicijų suma sudaro daugiau kaip 300 mln. eurų. plačiau»

Baigta katilinės rekonstrukcija – Panevėžį šildys dar vienas biokuro katilas

AB „Panevėžio energija“ tęsia investicijas, kurių pagrindinis tikslas – plėsti biokuro panaudojimą šilumos gamybai ir kartu siekti konkurencingumo mažinant šilumos kainą. Pabaigus projektą „Panevėžio RK-1 rekonstravimas“, katilinėje oficialiai pradėtas eksploatuoti biokuru kūrenamas 8 MW galios vandens šildymo katilas ir 1,8 MW galios kondensacinis ekonomaizeris. plačiau»

Tyrimas parodė visuomenės nuostatų pokytį – gyvenamojo būsto aplinkos svarba didėja

Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausa rodo, kad vis didesnė Lietuvos gyventojų dalis akcentuoja ne tik individualaus būsto, bet ir greta esančios aplinkos įtaką gyvenimo kokybei. 93 proc. apklaustųjų rūpi visa gyvenamosios aplinkos infrastruktūra – ne tik pavienis namas, bet ir žaliosios bei poilsio zonos, kiemas ar gatvė. Ekspertų nuomone, tokie duomenys atspindi kaimynystėje augantį bendruomeniškumą, kurį dažnai lemia būsto modernizacijos patirtys. plačiau»

Švenčionių savivaldybė: kvartalų renovacijoje svarbus darbų eiliškumas ir gyventojų įsitraukimas

Atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje jau perkopė du tūkstančius, o dar didesnių teigiamų pokyčių atneštų kvartalinė renovacija, teigia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Šios renovacijos metu atnaujinami ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartale esanti infrastruktūra. Tokius kompleksinės renovacijos projektus yra pasirengusios daugiau nei pusė visos šalies savivaldybių, o vienais iš geriausių rezultatų šiuo metu gali pasigirti Švenčionių savivaldybė, kuri atnaujina tris kvartalus rajone: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. plačiau»

Vandentvarkos įmonėms – Vandentvarkos fondo teikiamos investicijos

Aplinkos ir Finansų ministerijoms bei Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA) įsteigus Vandentvarkos fondą (VF), viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkymo įmonės gali kreiptis dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros ar rekonstrukcijos projektų finansavimo 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Įgyvendinusios numatytus projektus, įmonės gyventojams galėtų pasiūlyti naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.