Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Ūkininkai jau žino, kad sodybas saugantys šunys yra bejėgiai prieš vilkus

Aukštaitijos diena

Pusiau skustą, pusiau luptą gatvę perasfaltuos (3)

Gyventojų nepasitenkinimą ir skundus dėl įtrūkusio asfalto lopais išmargintos Saulėtekio gatvės Panevėžio valdžia buvo priversta išgirsti. Rangovui Panevėžio statybos trestui nurodyta išasfaltuoti gatvę visu plotu. Ir išvis, Rožyno žmonės maždaug metus besitęsusį lietaus nuotakyno tiesimo laikotarpį atsimins kaip kokį pragarą. plačiau»

Maudytis su lokiu jau nebevaikščios (1)

Nors garsiojo cirko dresuotojo Nikolajaus Zobovo meška Vipas jau seniai Vokietijoje, teismas savo žodį tarė dar tik dabar. Jau aišku, kad Vipas greičiausiai taip ir liks užsienio rezervate. plačiau»

Eksteisėjai – trumpas buvusių kolegų atsakas

Dar ne taip seniai garsiai nuskambėjusios komiškos teisėjų istorijos dalyvė bandė atsirevanšuoti su valstybe, bet iškart gavo smūgį atgal. Bet, ko gera, galima laukti ir šios naujos istorijos tęsinio. plačiau»

Pastato vaiduoklio giltinė laukia naujos aukos? (nuotraukos)

Nuo apleisto pastato nukritus ir užsimušus paaugliui, Biržų valdininkai subruzdo ieškoti statinio savininkų, tartis, kaip šį pūlinį pradurti, kad jis nepareikalautų dar daugiau aukų. Bet praėjo pusmetis – ir vėl tylu ramu. Statinys ne tik nenugriautas, bet netgi ir neapjuostas tvora ar apsaugine juosta. plačiau»

Vaikams negaila, bet priežiūra stebino (2)

Pasvalio politikai pastarajame rajono tarybos posėdyje vienbalsiai leido Grūžių vaikų namams įsigyti lengvąjį automobilį. plačiau»

Lendantį broką skuba užglaistyti

Kelininkai grįš į Panevėžio Smėlynės, Aukštaičių, J.Basanavičiaus ir kitas gatves. Jie remontuos prieš metus ir kiek anksčiau išasfaltuotus kelius greituoju „Remix“ būdu, nes atsirado broko. plačiau»

Nuims prakeiksmą nuo vaiduoklio?

imtamečiai Panevėžio konservų fabriko pastatai maldaute maldauja, kad kas juos greičiau gelbėtų, bet tokių geradarių ar drąsuolių niekaip neatsiranda. Visi tik nusiperka šitą griūvantį lobį ir vėl perparduoda. Pastarieji savininkai net rekonstrukcijos projektą jau turi, visus statybos leidimus, bet vėlgi – nuleido rankas. Kas toliau? plačiau»

Prasideda dar vienas daugiabučių atnaujinimo etapas (1)

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl naujausio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių renovacijai gautų projektų įgyvendinimo. Naujausio kvietimo metu buvo nuspręsta finansuoti visus 707 projektus, atitinkančius nustatytas sąlygas, kurių bendra investicijų suma sudaro daugiau kaip 300 mln. eurų. plačiau»

Baigta katilinės rekonstrukcija – Panevėžį šildys dar vienas biokuro katilas

AB „Panevėžio energija“ tęsia investicijas, kurių pagrindinis tikslas – plėsti biokuro panaudojimą šilumos gamybai ir kartu siekti konkurencingumo mažinant šilumos kainą. Pabaigus projektą „Panevėžio RK-1 rekonstravimas“, katilinėje oficialiai pradėtas eksploatuoti biokuru kūrenamas 8 MW galios vandens šildymo katilas ir 1,8 MW galios kondensacinis ekonomaizeris. plačiau»

Tyrimas parodė visuomenės nuostatų pokytį – gyvenamojo būsto aplinkos svarba didėja

Šiemet atlikta tyrimų bendrovės „Spinter“ apklausa rodo, kad vis didesnė Lietuvos gyventojų dalis akcentuoja ne tik individualaus būsto, bet ir greta esančios aplinkos įtaką gyvenimo kokybei. 93 proc. apklaustųjų rūpi visa gyvenamosios aplinkos infrastruktūra – ne tik pavienis namas, bet ir žaliosios bei poilsio zonos, kiemas ar gatvė. Ekspertų nuomone, tokie duomenys atspindi kaimynystėje augantį bendruomeniškumą, kurį dažnai lemia būsto modernizacijos patirtys. plačiau»

Švenčionių savivaldybė: kvartalų renovacijoje svarbus darbų eiliškumas ir gyventojų įsitraukimas

Atnaujintų daugiabučių skaičius Lietuvoje jau perkopė du tūkstančius, o dar didesnių teigiamų pokyčių atneštų kvartalinė renovacija, teigia Būsto energijos taupymo agentūra (BETA). Šios renovacijos metu atnaujinami ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartale esanti infrastruktūra. Tokius kompleksinės renovacijos projektus yra pasirengusios daugiau nei pusė visos šalies savivaldybių, o vienais iš geriausių rezultatų šiuo metu gali pasigirti Švenčionių savivaldybė, kuri atnaujina tris kvartalus rajone: Švenčionėliuose, Švenčionyse ir Pabradėje. plačiau»

Vandentvarkos įmonėms – Vandentvarkos fondo teikiamos investicijos

Aplinkos ir Finansų ministerijoms bei Viešųjų investicijų plėtros agentūrai (VIPA) įsteigus Vandentvarkos fondą (VF), viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkymo įmonės gali kreiptis dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklų plėtros ar rekonstrukcijos projektų finansavimo 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos lėšomis. Įgyvendinusios numatytus projektus, įmonės gyventojams galėtų pasiūlyti naujas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo paslaugas. plačiau»

Maras aukų nesirenka: naminių kiaulių gaištamumas – 100 procentų

11 297 ūkiai – tiek kiaulių augintojų šiemet jau patikrino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai, stebėdami biologinės saugos reikalavimų laikymąsi. Taisyklės ūkininkams būtinos, norint apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro (AKM) patekimo į gyvulių auginimo vietas. VMVT pareigūnai pabrėžia biosaugos svarbą ir kalba apie paršelių pardavimo reikalavimus, kurių nesilaikymas gresia sankcijomis. plačiau»

Kvartalinės renovacijos darbus skatina savivaldybių įsitraukimas

Lietuvos daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programa suka kita kryptimi ir didina mastus – šiuo metu didžiausias dėmesys yra skiriamas kompleksiniam miesto atnaujinimui (kvartalinei renovacijai). Kuri skatins teigiamus pokyčius visoje Lietuvoje, kadangi bus atnaujinti ne tik pavieniai namai, bet ir visa kvartalo infrastruktūra, kurią sudaro žaliosios zonos, automobilių aikštelės, kiemų apšvietimas ir t. t. Prie sėkmingo įgyvendinimo trūksta nedaug – aktyvaus visų šalies savivaldybių įsijungimo. plačiau»

Kompleksinė kvartalų renovacija sukurs geresnę gyvenimo aplinką

Vos pradėjus įgyvendinti daugiabučių modernizavimo programą, buvo kalbama, kad vertingiau būtų renovuoti ne pavienius namus, o ištisus kvartalus. O šiandien kvartalinės renovacijos naudą pripažįsta tiek gyventojai, tiek savivaldybės, kurios aktyviai prisideda prie šių projektų įgyvendinimo. Daugiau nei pusė – 35 – šalies savivaldybės yra pasirengusios kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.