Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono meras priminė tarybos nariams, kad registruotis skiepui nuo kovido jau galima visiems
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Aukštaitijos diena

Privertė atšaukti „grožio konkursą“

Biržų rajono meras Vytas Jareckas du klausimus tarybos posėdyje atsiėmė tik tuomet, kai to pareikalavo ne tik politikai, bet ir savivaldybės specialistas. Opozicijos atstovės dėl viešai svarstomų kandidačių į stebėtojų tarybas kaip reikiant įsiaudrino, nes jautė, kad klius tik jų politinė veido spalva. plačiau»

Valstiečių meniu – kažkaip per riebus

Biržų rajono valdančiajai daugumai subyrėjus, tas pačias indo šukes sulipdyti jau sunku. Daugiausia vietų taryboje turintys valstiečiai tai supranta, tad bando kalbinti jau nebe liberalsąjūdininkus, o kitas frakcijas. Tik tos vis kažkaip purtosi, atsikalbinėja. Ar tik dėl vaizdo – pamatysime jau greit. plačiau»

Biržų taryboje – valdančiųjų griūtis

Netikėtas pareiškimas – Biržų rajono tarybos valstiečiai pranešė nutraukiantys koalicinę sutartį su liberalsąjūdininkais. Po to meras Vytas Jareckas pristatė savo darbo ataskaitą ir sugebėjo išlįsti pro adatos skylutę vien tik todėl, kad jį sensacingai palaikė opozicijos atstovas – vietos politikos vilkas socialdemokratas. Meras netgi švebeldžiavo kažką apie linkimą prie konservatorių, kuriuos prieš rinkimus begėdiškai išdavė. plačiau»

Niuksų kruša atsargos karininkui – ir nuo savųjų

Skandalas Biržų politikos padangėje – savivaldybės administracijos direktoriaus, valstiečiams atstovaujančio Vido Eiduko ataskaita buvo atmesta. Tai parodė, kad tarp rajono valdančiųjų – valstiečių ir liberalsąjūdininkų – vienybe jau net nebekvepia. Pats gi administracijos direktorius pavadintas beveik autokratu. plačiau»

Mero dukrai atsirado vieta

Iš užsienio grįžusi Biržų rajono mero Vyto Jarecko duktė Edita Jareckaitė be darbo gimtajame mieste ilgai nesėdėjo – įsidarbino Turizmo informacijos centre. „Tėtis tikrai niekam neskambino!.. Nebent privačiame pokalbyje užsiminė...“ – bandė aiškintis mergina. Bet ar tas „privatus pokalbis“ ir nėra įrodymas, kad tėvelis dėl savo dukrelės taigi labai pasistengė? plačiau»

Ekstremali situacija parodė kitokį merą

Ekstremali situacija dėl koronavirusu užsikrėtusio biržiečio atvėrė rajono mero patarėjai akis. Iki šiol intuityviai jautusi, kad neįtinka Vytui Jareckui arba valstiečiams, atsakingą akimirką ji išvydo tikrąjį rajono vadovą – ir tikrai jis buvo nebe tas malonus tautodailininkas, o tiesos ir viešumo bijantis piktas žmogus. plačiau»

Pasisiūlė saugoti nuo liberalų pinklių

Per Biržų rajono tarybos posėdį opozicija ir valdantieji pliekėsi dėl atsiimamų pažadų, nebaigtų darbų, o tuo metu naujasis meras Vytas Jareckas tik baugščiai dairėsi. Aštrūs kampai – jo silpnoji sritis. plačiau»

Vaikus atstūmė be gailesčio

Lengva gražbyliauti, kad vaikai yra mūsų ateitis, bet kas kita juos priimti į savo kaimynystę. Vos tik sužinoję, kad Latvygalos gatvėje bus statomi globos namai, o juose apsigyvens aštuoni mažamečiai, biržiečiai puolė kone į isteriją: „Tai rami, puiki vieta prie ežero, ateis vaikai – ir prasidės košmaras! Mes už vaikus, bet tik ne mūsų gatvėje!“ plačiau»

Liaupsino partietį, kol sušildė gyvatę užantyje

Biržų miesto seniūnas Vytas Jareckas nuolat jautė valdžios palaikymą, girdėjo viešai jį giriant. Artėjant rinkimų tiesiajai, jis be skrupulų paliko konservatorių gretas ir ėmė ieškoti kito užnugario rinkimams į merus. Iš paskos jam skrieja baisūs žodžiai. plačiau»

Politikei vaidenosi ne tik kosmosas, bet ir nuplėšta garbė (5)

Nežinodama, kaip užtušuoti faktą apie tai, kad turėdama biuletenį prieš artėjančius rinkimus lėkė agituoti už save, Panevėžio valdančiųjų atstovė Birutė Valkiūnienė turėjo įžūlumo fantazuoti netgi Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Tačiau atsakas iš tarnybos jai aiškus – garbės jai mūsų laikraštis nenuplėšė. Nebent ji pati sau. plačiau»

Tinkamiausias laikas pradėti ruoštis teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui (1)

Senų ir energiškai neefektyvių daugiabučių Lietuvoje yra dauguma, tačiau pastaraisiais metais vis didesnė dalis šalies gyventojų įvertina Daugiabučių namų modernizavimo programos teikiamą naudą. Būsto energijos taupymo agentūra informuoja, ką reikia daryti, norint spėti laiku iki birželio 1 d. pateikti paraišką daugiabučiui modernizuoti. plačiau»

Norintiems drausti pasėlius ar augalus – parama

Ką tik pasibaigusi žiema ūkininkams, atrodo, buvo palanki. Žiemkenčiai peržiemojo puikiai, neiššalo ir jau pamažu tiesia galvas iš po sniego. Deja, yra buvę ir kitokių scenarijų. Pavyzdžiui, 2016-aisiais dažnas ūkininkas skaičiavo žiemos šalčių padarytus nuostolius. Nors šiųmečiai žiemkenčiai iš tiesų atrodo puikiai, džiaugtis kol kas – anksti. Šalnos augalų galbūt jau nebepražudys, tačiau būsimą derlių dar gali pasiglemžti sausra. plačiau»

Kokias lengvatas valstybė suteikia nepasiturintiems gyventojams, dalyvaujantiems daugiabučių renovacijos programoje?

Ne visi savo daugiabučių gyventojai gali susimokėti už renovaciją. Todėl mažesnes pajamas gaunantys gyventojai, kuriems yra kompensuojamos šildymo išlaidos, už renovaciją mokėti neturi visiškai nieko. plačiau»

Žemės ūkio kooperatyvai aktyviai naudojasi ES parama

2017 m. Lietuvoje veikė 22 pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, 2020 m. – jau 27. Kurtis naujus bei plėstis esamus kooperatyvus skatina ir ES parama, skirta moderniai technikai įsigyti, produkcijos apimtims didinti, statyti arba renovuoti statinius, gaminti naujų rūšių produkciją ar teikti naujas paslaugas. plačiau»

Ateityje – daugiabučiai, naudojantys atsinaujinančius šaltinius

Energinį efektyvumą didinančių priemonių įsirengimas saugo ne tik gyventojų piniginių turinį nuo didelių mokesčių, bet ir aplinką nuo taršos. plačiau»
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.