Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų „Saulės“ gimnazijos direktorius į profesinės mokyklos vadovus pereina tyliai, tuo daug ką nustebindamas
Konflikto padeda išvengti pusbalsiu ištartas „aijkitjau“
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Kartų tiltai

Kur iš natiurmorto dingo citrina? (nuotraukos)

Gamtoje nerasi dviejų vienodų medžių, lygiai taip skiriasi ir žmonės – savo suvokimu, emocijomis. Todėl net natiurmortai su geometrinėmis figūromis pulsuoja vis kitokia energija. Svarbiausia, kad gyvybės juose būtų. To savo mokinius – vaikus ir suaugusiuosius – studijoje Velžyje moko dailininkas Ričardas Peleckas. plačiau»

Net blusos neatgrasė nuo noro pasidalinti (nuotraukos)

Pamačiusi, kaip sūnus vaišina sumuštiniais bičiulius ir atiduoda savo kedus, biržietė Vera Šnarienė apsisprendė: tai perduota krauju. Ji ėmė namuose virti sriubą ir ja maitinti alkanus vaikus. O kai su vyru įsteigė dienos centrus, įsijungė ne tiktai keturi vaikai, bet ir tokios pat didelės širdies sesuo. plačiau»

Kitiems – elegantiškas intelektualas, pats sau – vėjavaikis (nuotraukos) (1)

„Gulbės – kelią! Gervės – kelią! Debesų keliu didžiuoju aš važiuoju!“ Šios Kazio Binkio eilutės įkvepia biržietį gimnazistą Vainių Samulį, suvaidinusį poetą „Literatūros pėdsekio“ laidoje. O štai jo mokytoją žavi sugebėjimas neįsikinkyti į nemėgstamus dalykus. Visoms kartoms – skirtingos vertybės, bet siejančių dalykų – irgi daug. plačiau»

Švarintojų radybos – net dešimt televizorių (nuotraukos)

Ne visi abejingi mūsų planetos teršimui ir naikinimui. Kasmet visuotinės akcijos „Darom“ dalyviai surenka tonas plastiko ir kitokių lengva ranka į pamiškes ir laukus nutėkštų atliekų. Šiemet į akciją užsirašė ir paprasti Panevėžio krašto gyventojai. Kas juos įkvėpė? Ogi visaip buvo – ir tėvai, ir draugai, ir užsienyje gyvenant matyti vaizdai. plačiau»

Mokytis vien profesijos vaikinui nepakanka (nuotraukos) (3)

„Tomo L piešiniai“. Tokią savo pirmąją parodą Tomas Lesmonavičius eksponuoja susikurtoje feisbuko paskyroje. Ar iš prigimties talentu apdovanoto vaikino gyvenime bus daugiau ir svarbesnių parodų, nulems tik jo paties valia. Bent jau šiuo metu kupiškėnas siekia iš karto dviejų dalykų – mokosi ir profesijos, ir dailės paslapčių. plačiau»

Brolių trofėjų sienos vis pilnėja (nuotraukos)

Nors juos skiria treji metai, abu labai panašūs. Kai vienas kuris užlipa ant dziudo tatamio, staiga apsižiūri, kad yra apsirengęs ne savo, o brolio kimono. Jaunuoliai džiaugiasi turintys nepaprastą trenerę, tik kad ji labai principinga ir kartu su jais net po pergalių nesifotografuoja. plačiau»

Gauti patarimai jau dukart pravertė (nuotraukos) (1)

Per piešimą savęs dar ieškantis Rokas Sakalauskas nemėgsta tapyti gamtos vaizdų, jam įdomesnis iššūkis – plati, bet dirbtinė klouno šypsena ir monstriškas jo žvilgsnis. Vaikinas jau spėjo įsitikinti, kad viskas, net nesėkmės, tiktai į gera – net pavėluoti nunešti dokumentai studijoms jį atvedė prie stiklo kūrinių. plačiau»

Pirmas architektės pėdsakas – Šiaurės jūros saloje (nuotraukos) (3)

Architektė Elena Staškutė sužibėjo Panevėžyje kaip principinga „Garso“ kino teatro gynėja. Valdžiai ji norėjo įrodyti, kad sovietmečio pastatų kolekcija mieste yra vertinga ir ją būtina išsaugoti. Pastaruoju metu Olandijoje su komanda ji suprojektavo ypatingą dabarties pastatą – daugiabutį, turintį kino salę, bendrą svetainę su baru ir židiniu bei kambarių tvarkymo ir skalbimo paslaugomis. plačiau»

Prie žemės grąžino tėvo liga ir mamos bitės (nuotraukos) (1)

Ką daryti, kai pernelyg anksti ir nelauktai paveldi tėvo transporto įmonę? Tau dar nėra nė 30-ies, mokeisi Kaune, gyveni Vilniuje... Tokią dilemą sprendė kupiškietė Sandra Šilaikė. Ir išsprendė gimtinės naudai. Dabar ji ir verslininkė, ir bitininkė su visu šimtu avilių. plačiau»

Net per sienas plaukia purūs debesėliai (nuotraukos)

Vieni už kitą gabesni, talentingi, jei tik konkursas – tai ir laurai. Būtent šitaip galima būtų pristatyti Kupiškio meno mokyklos mokinius, tik kad jie visi, o ir jų mokytojai, labai kuklūs. Dvi mūsų kalbintos mergaitės prisipažino, kad artimieji jas labai skatina bei palaiko, tad kaip nesistengti. plačiau»

Žengiant augalijos kilimu, lalėjo ežero vanduo (nuotraukos)

Žmonės dažnai girdi, kad štai tie jaunuoliai yra skautai, o šitie – šauliai. Kuo skiriasi ir kuo panašios šios organizacijos? Paklausėme to pasvaliečių ir biržiečių šaulių bei aktyviųjų Rokiškio skautų. Jų papasakotos uždegančios istorijos apie patriotizmo, karybos ir nuotykių ieškojimo žygius gal įkvėps ir daugiau jaunuolių tokiai veiklai? plačiau»

Tėvai prie knygų nelinko, o vaikai – ir dar kaip! (nuotraukos)

Kornelija ir Perla gyvena Pasvalio rajone, bet viena kitos nepažįsta. Užtat abi turi bendrą pomėgį – skaityti knygas. Skirtumas tik tas, kad skaitydama Perla turi užuosti knygos kvapą, pirštais liesti jos puslapius, o Kornelija įdomių knygų ieško ir elektroninėje erdvėje. Bet dar įdomiau, kad ne tėvai jas pastūmėjo į tą kelią. plačiau»

Visai nieko ir Simsonas, ir Simpsonas (nuotraukos)

Bendraamžiai pasvalietį Luką Simsoną spygliuoja, ko tas su močiutėmis sukiojasi, folkloro kolektyvuose groja ir šoka. „Modernu domėkis, modernu!“ – mokina. O gimnazistui patinka etnokultūra, ir to jis net nesirengia gėdytis. Taip pat – ir savo pavardės, primenančios Houmerio Simpsono animacinį personažą. plačiau»

Savanoriaudama gynėsi nuo netekties skausmo (nuotraukos) (1)

Pandemija ne visus įbaugino. Mūsų krašte atsirado ir jaunų, ir vidutinio amžiaus žmonių, drąsiai pasisiūliusių savanoriauti ligoninėse – ten, kur labiausiai trūko darbo rankų. Daugelį artimieji palaikė, tik kai kurie iš pradžių bijojo apie tai namuose pasisakyti. O buvo ir taip, kad palaidojus motiną geriausias būdas užsimiršti buvo – tai padėti kitiems. plačiau»

Mokiniams gabeno ir instrumentus, ir netgi molį (nuotraukos)

Laikmečio išbandymai užgulė ir vaikų pečius – jie ne tik į mokyklą „eina“ internetu, bet ir per atstumą mokosi dailės, muzikos, šokio. Pedagogams nuotolinis mokymas atrodo sunkus, tėvai irgi patiria iššūkių, o moksleivija situacijos nedramatizuoja, tikina, kad prie visko prisitaikė. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.