Iš krikšto močios karsto – link žėrinčios Holivudo scenos
Neprilygstamoji kupiškėnė Unė Babickaitė daugeliui garsių šalies vyrų net to nenorėdama sudaužė širdį, o nuvykusi už Atlanto įsimylėjo savo pusbrolį – giminišką sielą. Ten ji išgarsėjo kaip aktorė ir gal būtų padariusi svaiginančią karjerą, jei nebūtų atsisakiusi Amerikos pilietybės. Filmą būtų galima kurti pagal jos pačios rašytus atsiminimus, dienoraščius – tiek visko per gyvenimą ši moteris spėjo patirti.
plačiau»
|
Visos – Don Kichotai, visos – Dulsinėjos
Panevėžiečiams – išbandymas menu. Pristatomas visiškai kitokio formato scenos kūrinys, kuriame į žiūrovus kreipiasi belyčiai aktoriai, dėvintys kostiumus, kokiais vilkėjo skirtingų laikų keistuoliai, šokiravę anuometes visuomenes.
plačiau»
|
Atėjo užverbuoti, bet pats buvo užverbuotas
Legendiniam dvasininkui Kazimierui Vasiliauskui patikdavo tik paprastas bendravimas, todėl ir knygos apie jį autorė atsisakė savo kūrinį biržiečiams pristatyti iš tribūnos – tiesiog pakvietė susėsti ratu ir jaukiai pasikalbėti. Taip, kaip savo mažo butuko virtuvėlėje mėgo bendrauti pats monsinjoras.
plačiau»
|
Ant ypatingo kalno užsiropštė ir Karlsonas
„Tere! Labas!“ – tarė estiškai smagusis švedų personažas Karlsonas visiems, susirinkusiems Europos dieną ant ypatingo Gireišių kalno šalia Panemunėlio Rokiškio rajone.
plačiau»
|
Vietoj tingaus poilsio – po pramonės rajoną
Daugelis Aukštaitijos sostinėje užaugo ir dirbo rūkstant didžiųjų pramonės gigantų kaminams. Tik retai kuriam kildavo klausimų apie tų fabrikų atsiradimą, istoriją. O kai yra kam apie tai papasakoti – malonumas nemenkas. Daugelis Aukštaitijos sostinėje užaugo ir dirbo rūkstant didžiųjų pramonės gigantų kaminams. Tik retai kuriam kildavo klausimų apie tų fabrikų atsiradimą, istoriją. O kai yra kam apie tai papasakoti – malonumas nemenkas.
plačiau»
|
Per naktis savo virtuvėje sėdėdavo su Erlicku (nuotraukos) (1)
Ankstyvoje jaunystėje poeto talentu išgarsėjęs panemunietis Arvydas Genys dėl tokio savo populiarumo susilaukė ir saugumiečių dėmesio. Nekreipti dėmesio į jų „patarimus“ ir nepaskambinti „tam tikriems žmonėms“ jam padėjo klasikai rašytojai, kurių knygas skaityti pradėjo gerokai per anksti pagal amžių ir paslapčia nuo mokytojos.
plačiau»
|
Suolelis Elenai tikriausiai patiktų (nuotraukos)
Spalio 31-ąją panevėžietė poetė Elena Mezginaitė būtų šventusi 80-ąjį jubiliejų. Prieš pat gimtadienį šalia Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos buvo pristatytas čia naujai atsiradęs suolelis.
plačiau»
|
Mažoji kultūros sostinė greit persikels į garsųjį Panemunėlį
Europoje prieš šimtą metų garsėjęs kaip raštingiausias kraštas bei lietuviško teatro lopšys, Panemunėlis kitąmet apie tai sušuks labai garsiai ir pakankami moderniai.
plačiau»
|
Kino salėje garsiausiai juokėsi J.Zikaras (nuotraukos)
„Laisvę“ Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje sukūręs Juozas Zikaras stipriai jautė visas emocijas – pyktį, neviltį, meilę, džiaugsmą, vis abejojo dėl savo darbo rezultato. Bet nesibaimino atrodyti juokingai, vaikiškai, visas pasaulis jam buvo keturi vaikai. Tai papasakojo skulptoriaus anūkė – Amerikoje gyvenanti Eglė Zikaraitė-Calabrese.
plačiau»
|
Našlė pridurtų: „Išeiti ir sugrįžti“
Panevėžio miesto garbės piliečio Arvydo Šliogerio regalijos įteiktos jo žmonai Zitai Šliogerienei.
plačiau»
|
Buvo galima net paglostyti basas mūsų Laisvės kojas (nuotraukos)
Prieš 100 metų Panevėžyje nulipdyta „Laisvė“, pagal skulptoriaus Juozo Zikaro sumanymą, turėjo dėvėti kur kas trumpesnę suknelę. Menininkas ją „aprengė“, bet paliko paslaptį – kas gi iš tiesų pozavo veidui ir ką atspindi švelni ir kartu ryžtinga išraiška – angelišką grožį ar kovingą deivę.
plačiau»
|
Namiškiai atsisakė gražuolę pilį valgyti (nuotraukos)
Imbierinis dvaras ir meduolių pilis – dvi viena kitos nepažįstančios kepėjos surengė šventę ne vien tiktai namiškiams. Dėl rokiškietės kepto kūrinio muziejuje vyko aukcionas, o pinigai už jį skirti juodųjų gulbių ir danielių priežiūrai. O biržietės bibliotekai dovanotoji pilis laukia skaitytojų. Kai tik bus galima atverti jiems duris po karantino.
plačiau»
|
Kultūros sostinės palikimas – išpaišytos daugiabučių sienos (nuotraukos)
Rokiškio rajono Juodupės gyvenvietės žmonės tikrai žinos, kad jų miestelis pernai buvo, o ne tik vadinosi Mažąja kultūros sostine. O juk net du kartus per metus paskelbus karantiną ir uždraudus būriuotis, buvo atsiradę nemažai pavojaus, kad pandemija uždusins ir šią iniciatyvą. Vis dėlto juodupėnai sukosi kaip įmanydami, o pabaigai dar ir „sensaciją“ suveikė.
plačiau»
|
Kai tave stebi budrios akys
Ornitologas Kęstutis Čepėnas tik dabar, per nelegalių migrantų antplūdį, atitoko, kad pagautas nenumaldomo azarto nufotografuoti laukinius gyvūnus ne kartą buvo pavojingai priartėjęs prie sienos su Baltarusija. O į tolimąją Aliaską jis vyko net 4 kartus – vien tik dėl baltųjų pelėdų. Ir jos jį ypatingai pasitiko bei palydėjo.
plačiau»
|