Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Brydė

Kalėdų Senelio prašė grąžinti tėtį (nuotraukos)

Rokiškietis menininkas Arvydas Bagdonas yra žmogus orkestras, jo pilna visur. Tačiau gruodis šiam meniškos ir plačios sielos žmogui būna ypatingas mėnuo. Virtęs visos Lietuvos Kalėda, jis ne tik tampa džiaugsmo simboliu vaikams, bet ir narplioja mažų žmogučių dideles dramas, džiovina sūrias jų ašaras. plačiau»

Vienintelė žmoniška kalba – tarmiška (nuotraukos)

Pasvalietis poetas Vladas Braziūnas tarmiškai kalba ne tik grįžęs į savo gimtą kraštą, bet ir sostinėje. Jis, kaip tikras Pasvalio patriotas, sako, kad pirmučiausia buvo alus, o paskui jau žodis. plačiau»

Veržiasi į neišminuotą teritoriją (nuotraukos)

Modernios technikos ir adrenalino poreikis panevėžietį fotomenininką nuneša į padebesius, juk iš ten matyti visai kitoks pasaulis. Žemėje gi prie kūrėjo limpa vaikai ir girtuokliai, nes tiems labai svarbu sužinoti, ar su bepilote skraidykle negalima būtų permesti per sieną cigarečių kontrabandos. plačiau»

Pragariška sutartinė (nuotraukos)

Kompozitorius Ričardas Kabelis žinomas visame pasaulyje. Fortepijonui ir didžiajam būgnui sukurtas jo „Opus Servus“ tapo pranašišku pavadinimu, mat „servus“ bavariškai reiškia ir pasisveikinimą, ir atsisveikinimą. Lietuviui tai reiškė, kad jo užsienyje, netgi unikalioje Vienatvės akademijoje, nesulaikys ir penkiagubas atlyginimas. plačiau»

Panevėžio keramikui atminti – personalinė paroda ir edukacinė kūrybinė programa

Panevėžio miesto dailės galerijos Keramikos paviljone atidaryta žinomo menininko Romualdo Aleliūno (1960–2016) keramikos paroda. Ji skirta autoriaus mirties metinėms paminėti. Gruodžio 9 d. 15 val. Keramikos paviljone vyks menininko atminimo vakaras. plačiau»

Prezidentą A.Smetoną sutikdavo pasipuošę gėlėmis

Prezidentas Antanas Smetona Panevėžyje apsilankė tris kartus – pasidžiaugti Raudonosios armijos išstūmimu ir pagerbti garsiojo pėstininkų pulko. Tai buvo įspūdingos dienos visam miestui, tad jis žydėjo gėlėmis ir vainikais kaip niekada. plačiau»

Ne visada afišose regėjo savo pavardę (nuotraukos) (1)

Prieš daug metų aštuoniolikmetė Asta Krikščiūnaitė iš Pasvalio išvažiavo į sostinę mokytis, kad taptų muzikos mokytoja, kaip mama. Tačiau dukra mokytojos diplomo negavo – jos laukė scena. Birutės vaidmuo pirmojoje lietuviškoje operoje. Tačiau iki to dar teko įveikti ir sunkių valandų, išvykti dirbti į Estiją. plačiau»

Ant viršelio nėra mergaitės Betės atvaizdo (nuotraukos)

Pasvalietė Margarita Lužytė bedarbės dalią priėmė ne kaip skaudžią nesėkmę, o kaip gyvenimo jai atsiųstą didžiausią dovaną. Daugiau nei tris dešimtmečius mokytoja išdirbusi pasvalietė džiaugiasi, kad tik dabar prasidėjo jos tikrasis gyvenimas. Moteris yra parašiusi ir išleidusi jau šešias knygas ir dar begalė kūrybinių idėjų knibžda jos galvoje. plačiau»

Vykdo nerašytą motinos testamentą (nuotraukos)

„Būsiu dailininkė, kai išmoksiu piešti vandenį, žemę ir orą“, – kažkada taip sau pasakė panevėžietė dailininkė Stasė Medytė. Kitais metais 50-mečio kūrybos jubiliejų švęsianti dailininkė atskleidė, kad vienu metu norėjo mesti menus ir pasukti praktiškesniu keliu, bet sulaikė mirštanti motina. Dabar, jeigu laiką atsuktų atgal, dar įgyvendintų dvi svajones. plačiau»

Pirmoji fotografija – iš už nugaros ir iš toli

Panevėžio fotografijos galerija visą rugsėjį traukė tuos, kuriems legenda apie genialųjį Panevėžio dramos teatro įkūrėją Juozą Miltinį vis dar yra brangi. plačiau»

Įdegintos žymės – nebeištrinsi

Rugsėjo pradžioje Panevėžyje visada nuskamba Juozo Miltinio pavardė. Kitaip ir neįmanoma – rugsėjo 3-ioji – Maestro gimtadienis. plačiau»

J.Miltiniui išsišaipius puolė skandintis (nuotraukos) (2)

Rašytoja Ineza Juzefa Janonė už visus savo gyvenimo įkvėpimus lenkiasi gimtinei – Panevėžiui. Tai, ką ji pasakoja žengdama savo vaikystės gatvėmis, atima žadą. Be galo skausminga ir jos tėvo istorija, ir apmaudus mylimo vyro netekimas Egipte, kai visi pramogavo jodami ant asilų. plačiau»

Darbą pakeitė, kad medžiotų pasakojimus

Ekonomistą Venantą Mačiekų gūdžiais sovietiniais metais kankino klausimas, kaip gyventojai per šimtą metų buvo nutautinti ir kodėl išsilavinę inžinieriai lietuviškai pramokti net neketina. Jo rengiamose kraštotyrininkų ekspedicijose svarbiausia buvo saugumui neišsiduoti, kad jaunimas kaimuose ieško būtent tautiškumo. plačiau»

Aistringo gydytojo kolekcijoje – ir jo mylimiausi trys R

Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos fondus papildė gydytojo, bibliofilo ir kolekcininko Algirdo Neveravičiaus (1925–2016) sukauptos knygų bei atvirukų kolekcijos dalis. plačiau»

O gal įminta ir Mindaugo pėda (nuotraukos)

Pardavęs paveldėtas žemes, rokiškietis Vytautas Gasiūnas galėjo susikurti sau ir savo šeimai prašmatnų gyvenimą, tačiau idealizmas jį vertė ieškoti prasmingesnės veiklos. Dabar į šalia savo namų sukurtą parką jis kviečia visus, kuriems įdomi pasaulio ir mūsų valstybės istorija. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.