Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos nario žmona net skiemenuodama tikino, kad jos vyras nėra politikas

Brydė

Ant viršelio nėra mergaitės Betės atvaizdo (nuotraukos)

Pasvalietė Margarita Lužytė bedarbės dalią priėmė ne kaip skaudžią nesėkmę, o kaip gyvenimo jai atsiųstą didžiausią dovaną. Daugiau nei tris dešimtmečius mokytoja išdirbusi pasvalietė džiaugiasi, kad tik dabar prasidėjo jos tikrasis gyvenimas. Moteris yra parašiusi ir išleidusi jau šešias knygas ir dar begalė kūrybinių idėjų knibžda jos galvoje. plačiau»

Vykdo nerašytą motinos testamentą (nuotraukos)

„Būsiu dailininkė, kai išmoksiu piešti vandenį, žemę ir orą“, – kažkada taip sau pasakė panevėžietė dailininkė Stasė Medytė. Kitais metais 50-mečio kūrybos jubiliejų švęsianti dailininkė atskleidė, kad vienu metu norėjo mesti menus ir pasukti praktiškesniu keliu, bet sulaikė mirštanti motina. Dabar, jeigu laiką atsuktų atgal, dar įgyvendintų dvi svajones. plačiau»

Pirmoji fotografija – iš už nugaros ir iš toli

Panevėžio fotografijos galerija visą rugsėjį traukė tuos, kuriems legenda apie genialųjį Panevėžio dramos teatro įkūrėją Juozą Miltinį vis dar yra brangi. plačiau»

Įdegintos žymės – nebeištrinsi

Rugsėjo pradžioje Panevėžyje visada nuskamba Juozo Miltinio pavardė. Kitaip ir neįmanoma – rugsėjo 3-ioji – Maestro gimtadienis. plačiau»

J.Miltiniui išsišaipius puolė skandintis (nuotraukos) (1)

Rašytoja Ineza Juzefa Janonė už visus savo gyvenimo įkvėpimus lenkiasi gimtinei – Panevėžiui. Tai, ką ji pasakoja žengdama savo vaikystės gatvėmis, atima žadą. Be galo skausminga ir jos tėvo istorija, ir apmaudus mylimo vyro netekimas Egipte, kai visi pramogavo jodami ant asilų. plačiau»

Darbą pakeitė, kad medžiotų pasakojimus

Ekonomistą Venantą Mačiekų gūdžiais sovietiniais metais kankino klausimas, kaip gyventojai per šimtą metų buvo nutautinti ir kodėl išsilavinę inžinieriai lietuviškai pramokti net neketina. Jo rengiamose kraštotyrininkų ekspedicijose svarbiausia buvo saugumui neišsiduoti, kad jaunimas kaimuose ieško būtent tautiškumo. plačiau»

Aistringo gydytojo kolekcijoje – ir jo mylimiausi trys R

Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos fondus papildė gydytojo, bibliofilo ir kolekcininko Algirdo Neveravičiaus (1925–2016) sukauptos knygų bei atvirukų kolekcijos dalis. plačiau»

O gal įminta ir Mindaugo pėda (nuotraukos)

Pardavęs paveldėtas žemes, rokiškietis Vytautas Gasiūnas galėjo susikurti sau ir savo šeimai prašmatnų gyvenimą, tačiau idealizmas jį vertė ieškoti prasmingesnės veiklos. Dabar į šalia savo namų sukurtą parką jis kviečia visus, kuriems įdomi pasaulio ir mūsų valstybės istorija. plačiau»

Žvelgė žalčio akimis (nuotraukos)

Prieš daug metų iš Panevėžio į nuošalų vienkiemį Rokiškio rajone atsikraustęs žinomas medžio drožėjas Robertas Žaliukas kurį laiką gyveno pasišviesdamas žibaline lempa. Bet tai nė motais buvo tiek jam, tiek ir jo svečiams, o Vytautas Kernagis jo sodyboje surengdavo tokius koncertus, kad virsdavo namo sienos. plačiau»

Į savarankišką gyvenimą paleido du vaikus – dukterį ir knygą (nuotraukos) (1)

„Nelabai žinojau, ką gyvenime nuveikti, bet dviguba kultūra padėjo rasti savo laimę“, – kalbėjo knygnešio Juozo Masiulio vaikaitė Karolina Masiulytė-Paliulienė. Laiką, kai į prancūzų kalbą vertė Kristijono Donelaičio „Metus“, ji vadina bene giliausiu savo gyvenime. O dar ji tapo Prancūzijos garbės legioniere, atšoko dukters Linos vestuves ir džiaugėsi vyro Arūno Paliulio indėliu statant skulptūrą pasvaliečiui tautos šaukliui Jonui Vileišiui. plačiau»

Apie Pasaulio lietuvių senbernių sąjungą – iš pirmų lūpų (nuotraukos)

Norite tikėkite, norite – netikėkite, bet yra tokia organizacija – Pasaulio lietuvių senbernių sąjunga (PLSS). Šios sąjungos nariai privalo turėti bent 25 procentus lietuviško kraujo, arba, blogiausiu atveju, nors mokėti lietuviškai kalbėti. plačiau»

Sudomino unikalūs portretai

Panevėžietis fotomenininkas Stasys Povilaitis įvertintas tarptautiniu kontekstu. Belgijos mieste Overpelete iki rugpjūčio pabaigos vyksta ypatingas fotografijos meno festivalis. Apie 450 didelio (60x60 cm) formato fotografijų yra eksponuojama tiesiog miesto gatvėse. plačiau»

Žiūrėti į debesis verta, nors ir nepelninga

Panevėžiečio tapytojo Artūro Stančiko kūriniuose užsislėpę vaikystės svajonę liudijantys paukštukai. Jo kūryba banguoja šiltais ir šaltais periodais. Pastarajam priklauso ir naujoji paroda „Vieta“. plačiau»

Godus buvo ne gyvenimo (nuotraukos)

Nuo Panevėžio kilusiam garsiam menininkui Stanislovui Kuzmai Dievas davė išskirtinį talentą, bet ant pečių užvertė ir sunkios ligos kryžių. Skulptoriui kuriant Aleksandro paminklą, jau nebedaug buvo likę gyventi, tai suprato ir jis pats. Užtat dabar jo gyvenimo tęsinio reikėtų ieškoti Valdovų rūmų požemiuose ir dėkoti ištikimajai žmonai Lidai. plačiau»

Senoviniais drabužiais aprengė paprastus kupiškėnus

Išleistas mokslinis katalogas „Seserų Glemžaičių rinkinys Kupiškio etnografijos muziejuje: tradiciniai lietuviški drabužiai ir jų priedai. XIX a. – XX a. I pusė“. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.