Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškyje aludę turintis rokiškėnas už sovietinės simbolikos demonstravimą gavo baudą

Brydė

Į meno kalną kopia su alpinisto atkaklumu

Privačią „A galeriją“ įkūręs, išskirtines ekspozicijas rengiantis panevėžietis Albinas Vološkevičius puoselėja labai ambicingas, Panevėžį garsinti siekiančias idėjas, bet kopimas į meno aukštumas jam daug didesnis iššūkis, nei kadaise įveiktos tikrų kalnų viršūnės. plačiau»

Penkerius metus verkusi siela jau nebetrapi (nuotraukos)

Panevėžio poezijos teatro įkūrėja ilgai sielvartavo dėl išdraskytos trupės, bet galop nusprendė – kiekgi galima? Eskimai gebėjo išgyventi nameliuose iš ledo, medžiodami ir laikydami šunis, tai sugebės ir ji. Palikusi nuoskaudas praeityje, pradėjusi nuo nulio, ji gyvena be patogumų, bet jaučia, kad būtent toks gyvenimas yra gražus, teisingas. plačiau»

Gyvenimo proza – ir melžiama karvė (nuotraukos) (2)

Kaimo bibliotekininkas konstatuoja faktą: konkurencinėje kovoje su naujomis technologijomis popierinės knygos paguldytos ant menčių, tebesitęsia nykus neskaitymo laikas. Bet ne todėl jis pats, kažkada jaunystėje išleidęs savo novelių knygą, sustojo ir seniai jau neberašo. Duoklė atiduota kitaip – per keturis vaikus. plačiau»

Panevėžio dūmų kolekcionierius (6)

Tarp naujamečių sveikinimų gavau ir Panevėžio mero atviruką. Galima būtų žvilgtelėti ir užmiršti. Bet mane sudomino atviruko konstrukcija. Kas čia? Centre – horizontali fotografija, pirmame plane eglutės, tolumoje – Panevėžio panorama su viešbučio siluetu. Ieškau, kas tos nuotraukos autorius. Nerandu. plačiau»

Kūrinio drožles graibstė ir valgė saujomis (nuotraukos) (4)

Vėlyvame amžiuje pradėjęs drožti tautodailininkas dabar skuba atsigriebti: jo kūrinija nusėtas visas Panemunėlio miestelis, skulptūros keliauja į užsienius, yra pasiekusios Sibirą ir Angliją, išdrožtų šaukštų gausybės suskaičiuoti nė pats nepajėgia, o dar entuziastingai moko visus, norinčius išmokti valdyti kaltą. plačiau»

Kur groja, dainuoja, šoka ir audžia – ten ir Viliai (nuotraukos) (6)

Garsi panevėžiečių giminė kruta bruzda ne kur kitur, o ten, kur žmogaus dvasiai svarbiausia – kultūros platybėse. Viskas prasidėjo nuo paprasto dalyko: tėvai laiku suprato, kad gabius muzikai vaikus reikia to mokyti nuo pat mažumės. Paskui jau viskas klostėsi savaime. plačiau»

Išvykdavo su puodais, o grįždavo su eksponatais

Kupiškio muziejininkai visuomenei pristatė fotografijų, spaudinių ir dokumentų parodą „Nepriklausomos Lietuvos kūrėjai kupiškėnai – Bronius Dundulis ir Vytautas Merkys“. plačiau»

„Kino pavasaris“ – ir Panevėžyje

Kovo 3 dieną „Kino pavasario“ komanda Panevėžyje žiūrovams pristatė šių metų festivalio programą. Su repertuaru žiūrovus supažindino festivalio direktorė Vida Ramaškienė ir vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta. plačiau»

Prieš pasipiršdamas S.Nėriai pasiūlė išsiskirti (nuotraukos) (1)

Panevėžyje susitikę ir įsimylėję poetė Salomėja Bačinskaitė ir skulptorius Bernardas Bučas kartu buvo neilgai, bet – labai laimingi. Trečioji skulptoriaus žmona Onutė Kondrotaitė mena vyro ašaras vos prabilus apie poetę, bet jai tai širdies neskaudina – priešingai, pati panoro vyro likimą aprašyti. plačiau»

Faktus lasioja lyg paukštukas grūdelius

Panevėžietė kraštotyrininkė Lionė Lapinskienė yra patyrusi šokiruojančių dalykų. Rinkdama įvairią istorinę medžiagą ji sutikdavo žmonių, kurie apie savo giminėje išaugusį garsų kraštietį bemaž nieko nežinodavo. Ir su prezidentu Valdu Adamkumi ją traukė susitikti ne dėl rankos paspaudimo, o kad pasidalintų žiniomis apie garsųjį gamtininką Jurgį Elisoną. plačiau»

Dienas taupė miške (nuotraukos)

Ąžuolų krašte Terpeikiuose auga naujas Karazijų giminės ąžuolynas – jam pradžią davė dabar jau kaunietis miškininkas Stasys Karazija. Jo anūkas negalėdavo atsistebėti, kad senelis ir grybaudamas į medžių viršūnes dairosi, užtat dabar studentai turi puikų šio mokslininko parašytą vadovėlį. plačiau»

Atsisveikiname su keramiku

Panevėžio menininkai atsisveikina su staiga mirusiu žinomu keramiku Romualdu Aleliūnu. R.Aleliūnas mirė eidamas 57-uosius. plačiau»

Gėlės – kaimo šviesuoliui

Molio Motiejumi nuo Vabalninko save vadinęs, senatvėje pradėjęs rašyti knygas, šviesuolis ūkininkas Kostas Viederis skaitytojams paliko priminimą apie tai, kiek mūsų tautai kainavo laisvė. plačiau»

Dėl Bitės muziejaus dar kartą kyla į kovą (4)

Senutėlis medinis namas, kuriame paskutinius gyvenimo metus praleido šalies kultūriniam, politiniam ir visuomeniniam gyvenimui daug nusipelniusi asmenybė – Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, galėtų virsti muziejumi, bet kol kas taip mano tik grupelė entuziastų, tarp jų – ir žinoma miesto gydytoja. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.