Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Su ironija priekaištavo merui V.Valkiūnui

Brydė

Prieš pasipiršdamas S.Nėriai pasiūlė išsiskirti (nuotraukos) (1)

Panevėžyje susitikę ir įsimylėję poetė Salomėja Bačinskaitė ir skulptorius Bernardas Bučas kartu buvo neilgai, bet – labai laimingi. Trečioji skulptoriaus žmona Onutė Kondrotaitė mena vyro ašaras vos prabilus apie poetę, bet jai tai širdies neskaudina – priešingai, pati panoro vyro likimą aprašyti. plačiau»

Faktus lasioja lyg paukštukas grūdelius

Panevėžietė kraštotyrininkė Lionė Lapinskienė yra patyrusi šokiruojančių dalykų. Rinkdama įvairią istorinę medžiagą ji sutikdavo žmonių, kurie apie savo giminėje išaugusį garsų kraštietį bemaž nieko nežinodavo. Ir su prezidentu Valdu Adamkumi ją traukė susitikti ne dėl rankos paspaudimo, o kad pasidalintų žiniomis apie garsųjį gamtininką Jurgį Elisoną. plačiau»

Dienas taupė miške (nuotraukos)

Ąžuolų krašte Terpeikiuose auga naujas Karazijų giminės ąžuolynas – jam pradžią davė dabar jau kaunietis miškininkas Stasys Karazija. Jo anūkas negalėdavo atsistebėti, kad senelis ir grybaudamas į medžių viršūnes dairosi, užtat dabar studentai turi puikų šio mokslininko parašytą vadovėlį. plačiau»

Atsisveikiname su keramiku

Panevėžio menininkai atsisveikina su staiga mirusiu žinomu keramiku Romualdu Aleliūnu. R.Aleliūnas mirė eidamas 57-uosius. plačiau»

Gėlės – kaimo šviesuoliui

Molio Motiejumi nuo Vabalninko save vadinęs, senatvėje pradėjęs rašyti knygas, šviesuolis ūkininkas Kostas Viederis skaitytojams paliko priminimą apie tai, kiek mūsų tautai kainavo laisvė. plačiau»

Dėl Bitės muziejaus dar kartą kyla į kovą (4)

Senutėlis medinis namas, kuriame paskutinius gyvenimo metus praleido šalies kultūriniam, politiniam ir visuomeniniam gyvenimui daug nusipelniusi asmenybė – Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, galėtų virsti muziejumi, bet kol kas taip mano tik grupelė entuziastų, tarp jų – ir žinoma miesto gydytoja. plačiau»

Rankraščių lobynas virpino širdį (nuotraukos) (1)

Ilgametė bibliotekininkė ir kraštotyrininkė, šimtų akvarelių autorė Stasė Mikeliūnienė ką tik tryško energija ir planavo dar daug ką gero nuveikti, bet netikėtai dingusi akių šviesa energingąją moterį privertė sulėtinti veiklos tempus ir mokytis gyventi kitaip. plačiau»

Dailininką gimtajame mieste sutikdavo ypatingai (nuotraukos)

Garsus vitražistas, nacionalinės premijos laureatas Algirdas Dovydėnas Pasvalyje gimė tik lemtingai susiklosčius istoriniams įvykiams. Nors šiame mieste jam augti teko labai trumpą laiką, dailininkas gimtinei atsidėkojo su kaupu: ne tik papuošė dviem vitražais, bet ir globojo bei šelpė kraštiečius studentus. plačiau»

Neišpildė paskutinio noro (nuotraukos) (1)

Net praėjus šešiems dešimtmečiams po išsiskyrimo, biržietė negali nesijaudinti išgirdusi daugelio pamėgtą romansą „Susitikt tave norėčiau vėlei“. Daina virtęs nemarus jos mylimojo, poeto Vaidoto Spudo eilėraštis nugramzdina moterį į romantiškus jaunystės prisiminimus. plačiau»

Knygų viršeliai labai nučiupinėti (nuotraukos)

Biržietis žurnalistas, tautodailininkas Algirdas Butkevičius ne tik puikiai prisimena poetą Vaidotą Spudą, bet ir žino daugumą tikslių jo biografijos detalių. plačiau»

„Tvano“ herojų pėdsakais (1)

Grupelei iš Liaudos kilusių panevėžiečių teko būti puikaus tarptautinio renginio Vadaktuose ir Sidabrave, skirto garsiam lenkų rašytojui Henrikui Senkevičiui, dalyviais. plačiau»

Žvitri studentė J.Balčikoniui virdavo arbatą (nuotraukos)

„Nešok bokštan bažnyčios, kad nenutūptum šūdan telyčios“ – tokio Klementinos Vosylytės užrašyto kupiškėnų posakio jos dėstytojas Juozas Balčikonis nei garsiai gyrė, nei peikė, bet atidavė į žodyno kartoteką. Bakšėnietė jį aptiko rengdama keturis Kupiškėnų žodyno tomus. plačiau»

Į drobes įsismelkė lietuvybė (nuotraukos)

Panevėžio krašte, Paįstryje, gimusi, augusi ir netrumpą laiką čia kūrusi tapytoja Emilija Taločkienė kur buvusi, kur nebuvusi su savo menais vis suka gimtinėn. Čia ne tik menininkės kelio pradžia, bet ir visam gyvenimui kūrybinį užtaisą davę, vis dar neišsenkantys įkvėpimo šaltiniai. plačiau»

Buvo priversti statyti velniui piramidę (nuotraukos) (2)

Ką tik Nacionalinei premijai pristatytas architektūros teoretikas kupiškėnas Jonas Minkevičius dėl savo įsitikinimų ir profesinių nuostatų sovietmečiu valdžiai buvo nemenka rakštis. Architektūrologas nė kiek nepasikeitė – atvirai išsako nuomonę apie dabarties statybų ir renovacijų klaidas. plačiau»

Legendinis režisierius klausė, ar nesusigadins gyvenimo (nuotraukos)

Jaunystėje pašėlusiai, kelis kartus rimtas studijas metusiai, teatrą pasirinkusiai ir Juozą Miltinį dievinusiai rudakei gražuolei tramdomaisiais marškiniais tapo menai. Keramikos simpoziumais išgarsinusi Panevėžį, įkvėpusi vyrą skulptorių, dabar ji jau nori mėgautis meniška kasdienybe. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.