Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Brydė

Žvelgė žalčio akimis (nuotraukos)

Prieš daug metų iš Panevėžio į nuošalų vienkiemį Rokiškio rajone atsikraustęs žinomas medžio drožėjas Robertas Žaliukas kurį laiką gyveno pasišviesdamas žibaline lempa. Bet tai nė motais buvo tiek jam, tiek ir jo svečiams, o Vytautas Kernagis jo sodyboje surengdavo tokius koncertus, kad virsdavo namo sienos. plačiau»

Į savarankišką gyvenimą paleido du vaikus – dukterį ir knygą (nuotraukos) (1)

„Nelabai žinojau, ką gyvenime nuveikti, bet dviguba kultūra padėjo rasti savo laimę“, – kalbėjo knygnešio Juozo Masiulio vaikaitė Karolina Masiulytė-Paliulienė. Laiką, kai į prancūzų kalbą vertė Kristijono Donelaičio „Metus“, ji vadina bene giliausiu savo gyvenime. O dar ji tapo Prancūzijos garbės legioniere, atšoko dukters Linos vestuves ir džiaugėsi vyro Arūno Paliulio indėliu statant skulptūrą pasvaliečiui tautos šaukliui Jonui Vileišiui. plačiau»

Apie Pasaulio lietuvių senbernių sąjungą – iš pirmų lūpų (nuotraukos)

Norite tikėkite, norite – netikėkite, bet yra tokia organizacija – Pasaulio lietuvių senbernių sąjunga (PLSS). Šios sąjungos nariai privalo turėti bent 25 procentus lietuviško kraujo, arba, blogiausiu atveju, nors mokėti lietuviškai kalbėti. plačiau»

Sudomino unikalūs portretai

Panevėžietis fotomenininkas Stasys Povilaitis įvertintas tarptautiniu kontekstu. Belgijos mieste Overpelete iki rugpjūčio pabaigos vyksta ypatingas fotografijos meno festivalis. Apie 450 didelio (60x60 cm) formato fotografijų yra eksponuojama tiesiog miesto gatvėse. plačiau»

Žiūrėti į debesis verta, nors ir nepelninga

Panevėžiečio tapytojo Artūro Stančiko kūriniuose užsislėpę vaikystės svajonę liudijantys paukštukai. Jo kūryba banguoja šiltais ir šaltais periodais. Pastarajam priklauso ir naujoji paroda „Vieta“. plačiau»

Godus buvo ne gyvenimo (nuotraukos)

Nuo Panevėžio kilusiam garsiam menininkui Stanislovui Kuzmai Dievas davė išskirtinį talentą, bet ant pečių užvertė ir sunkios ligos kryžių. Skulptoriui kuriant Aleksandro paminklą, jau nebedaug buvo likę gyventi, tai suprato ir jis pats. Užtat dabar jo gyvenimo tęsinio reikėtų ieškoti Valdovų rūmų požemiuose ir dėkoti ištikimajai žmonai Lidai. plačiau»

Senoviniais drabužiais aprengė paprastus kupiškėnus

Išleistas mokslinis katalogas „Seserų Glemžaičių rinkinys Kupiškio etnografijos muziejuje: tradiciniai lietuviški drabužiai ir jų priedai. XIX a. – XX a. I pusė“. plačiau»

Prancūzę įkvėpė pasveikti (nuotraukos)

Skambutis iš Santariškių klinikų sujaudino ir prajuokino tapytoją Rimą Bičiūną – neaišku, džiaugtis ar liūdėti, kad jo paveikslai – pavogti? Rokiškio muziejui dovanojęs beveik du šimtus savo ir motinos – garsios primityvistės Monikos Bičiūnienės kūrinių, dailininkas ramus: jų kūryba neužmiršta, todėl gyva. plačiau»

Motina nesipriešino nei kunigystei, nei poezijai (nuotraukos) (3)

Eiles rašantis jaunas dvasininkas įkvėpimo sėmėsi ir skandalingoje nuogalių fotosesijoje, ir Jėzaus Kristaus gimtinėje Šventojoje žemėje. Dėl tarnystės Dievui jis neišsižadėjo jokios mylimosios, bet žmonių keistumų per ilgą laiką sočiai patyrė. plačiau»

Kad išleistų tritomį, knygyną užstatė bankui (nuotraukos) (1)

Už Atlanto gyvenanti sena panevėžietė dar mena savo mokytoją Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Jos įkvėpta dukra paaukojo lėšų garsios altruistės atminimui išsaugoti, tačiau tai padaryti nėra lengva: muziejaus atgaivinimo viltis pamažu gęsta. Tuomet veiklios knygų leidėjos Jerutės Vaičekauskienės galvoje šmėkštelėjo nauja idėja. plačiau»

Tuščias senelio dienoraštis varyte varė į archyvus (1)

Pavasarį redakciją pasiekė buvusios panevėžietės Vilmos VIDUGIRIENĖS laiškas su jos parengtu straipsniu apie netoli Panevėžio gyvenusią Vidugirių šeimą bei jos skaudų likimą atėjus sovietams. Moteris neslėpė net ketverius metus darbavusis archyvuose, žodis po žodžio traukusi faktus apie to meto įvykius. plačiau»

Mėnulio akmens parke varlės spjauduolės – tik gyvos (nuotraukos) (1)

Senoje dvarvietėje modernių skulptūrų parką įkūręs panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis lankytojus į savąją menų Meką vilioja legenda apie melagių karalių ir patikinimu, jog perėjus ūksminga alėja bus sužadinta čia tvyranti meilės energija. plačiau»

Signataras saugojo žmoną, kad dukros neliktų našlaitėmis (nuotraukos) (1)

Nepriklausomybės Akto signataro Juliaus Beinorto namuose net 40 metų neliečiami gulėjo labai svarbaus mūsų valstybei žygio per Lietuvą dokumentai. Tada, dar gūdžiu sovietmečiu, tikėti okupacijos žlugimu ir rengti pavojingus tautinius žygius sugebėjo retas „fantastas“ – visi žinojo, kuo tai gresia. plačiau»

Ryškūs drabužiai – tik paprasta moteriška gudrybė (3)

Garsiausia visų laikų šalies kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė purtosi žvaigždės etiketės ir tikina niekada nemokėjusi jaustis išskirtinė. Apie vaidmenis ji kalbėti jau purtosi, nes šitiek visko prirašyta, užtat apie vaikystės miestą – Rokiškį ir ten rengtus vaidinimus vaikams pasakoja mielai: tokie šilti tie prisiminimai. plačiau»

Į meno kalną kopia su alpinisto atkaklumu

Privačią „A galeriją“ įkūręs, išskirtines ekspozicijas rengiantis panevėžietis Albinas Vološkevičius puoselėja labai ambicingas, Panevėžį garsinti siekiančias idėjas, bet kopimas į meno aukštumas jam daug didesnis iššūkis, nei kadaise įveiktos tikrų kalnų viršūnės. plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.