Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos nario žmona net skiemenuodama tikino, kad jos vyras nėra politikas

Brydė

Prancūzę įkvėpė pasveikti (nuotraukos)

Skambutis iš Santariškių klinikų sujaudino ir prajuokino tapytoją Rimą Bičiūną – neaišku, džiaugtis ar liūdėti, kad jo paveikslai – pavogti? Rokiškio muziejui dovanojęs beveik du šimtus savo ir motinos – garsios primityvistės Monikos Bičiūnienės kūrinių, dailininkas ramus: jų kūryba neužmiršta, todėl gyva. plačiau»

Motina nesipriešino nei kunigystei, nei poezijai (nuotraukos) (3)

Eiles rašantis jaunas dvasininkas įkvėpimo sėmėsi ir skandalingoje nuogalių fotosesijoje, ir Jėzaus Kristaus gimtinėje Šventojoje žemėje. Dėl tarnystės Dievui jis neišsižadėjo jokios mylimosios, bet žmonių keistumų per ilgą laiką sočiai patyrė. plačiau»

Kad išleistų tritomį, knygyną užstatė bankui (nuotraukos)

Už Atlanto gyvenanti sena panevėžietė dar mena savo mokytoją Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Jos įkvėpta dukra paaukojo lėšų garsios altruistės atminimui išsaugoti, tačiau tai padaryti nėra lengva: muziejaus atgaivinimo viltis pamažu gęsta. Tuomet veiklios knygų leidėjos Jerutės Vaičekauskienės galvoje šmėkštelėjo nauja idėja. plačiau»

Tuščias senelio dienoraštis varyte varė į archyvus

Pavasarį redakciją pasiekė buvusios panevėžietės Vilmos VIDUGIRIENĖS laiškas su jos parengtu straipsniu apie netoli Panevėžio gyvenusią Vidugirių šeimą bei jos skaudų likimą atėjus sovietams. Moteris neslėpė net ketverius metus darbavusis archyvuose, žodis po žodžio traukusi faktus apie to meto įvykius. plačiau»

Mėnulio akmens parke varlės spjauduolės – tik gyvos (nuotraukos) (1)

Senoje dvarvietėje modernių skulptūrų parką įkūręs panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis lankytojus į savąją menų Meką vilioja legenda apie melagių karalių ir patikinimu, jog perėjus ūksminga alėja bus sužadinta čia tvyranti meilės energija. plačiau»

Signataras saugojo žmoną, kad dukros neliktų našlaitėmis (nuotraukos)

Nepriklausomybės Akto signataro Juliaus Beinorto namuose net 40 metų neliečiami gulėjo labai svarbaus mūsų valstybei žygio per Lietuvą dokumentai. Tada, dar gūdžiu sovietmečiu, tikėti okupacijos žlugimu ir rengti pavojingus tautinius žygius sugebėjo retas „fantastas“ – visi žinojo, kuo tai gresia. plačiau»

Ryškūs drabužiai – tik paprasta moteriška gudrybė (2)

Garsiausia visų laikų šalies kino ir teatro aktorė Vaiva Mainelytė purtosi žvaigždės etiketės ir tikina niekada nemokėjusi jaustis išskirtinė. Apie vaidmenis ji kalbėti jau purtosi, nes šitiek visko prirašyta, užtat apie vaikystės miestą – Rokiškį ir ten rengtus vaidinimus vaikams pasakoja mielai: tokie šilti tie prisiminimai. plačiau»

Į meno kalną kopia su alpinisto atkaklumu

Privačią „A galeriją“ įkūręs, išskirtines ekspozicijas rengiantis panevėžietis Albinas Vološkevičius puoselėja labai ambicingas, Panevėžį garsinti siekiančias idėjas, bet kopimas į meno aukštumas jam daug didesnis iššūkis, nei kadaise įveiktos tikrų kalnų viršūnės. plačiau»

Penkerius metus verkusi siela jau nebetrapi (nuotraukos)

Panevėžio poezijos teatro įkūrėja ilgai sielvartavo dėl išdraskytos trupės, bet galop nusprendė – kiekgi galima? Eskimai gebėjo išgyventi nameliuose iš ledo, medžiodami ir laikydami šunis, tai sugebės ir ji. Palikusi nuoskaudas praeityje, pradėjusi nuo nulio, ji gyvena be patogumų, bet jaučia, kad būtent toks gyvenimas yra gražus, teisingas. plačiau»

Gyvenimo proza – ir melžiama karvė (nuotraukos) (2)

Kaimo bibliotekininkas konstatuoja faktą: konkurencinėje kovoje su naujomis technologijomis popierinės knygos paguldytos ant menčių, tebesitęsia nykus neskaitymo laikas. Bet ne todėl jis pats, kažkada jaunystėje išleidęs savo novelių knygą, sustojo ir seniai jau neberašo. Duoklė atiduota kitaip – per keturis vaikus. plačiau»

Panevėžio dūmų kolekcionierius (6)

Tarp naujamečių sveikinimų gavau ir Panevėžio mero atviruką. Galima būtų žvilgtelėti ir užmiršti. Bet mane sudomino atviruko konstrukcija. Kas čia? Centre – horizontali fotografija, pirmame plane eglutės, tolumoje – Panevėžio panorama su viešbučio siluetu. Ieškau, kas tos nuotraukos autorius. Nerandu. plačiau»

Kūrinio drožles graibstė ir valgė saujomis (nuotraukos) (4)

Vėlyvame amžiuje pradėjęs drožti tautodailininkas dabar skuba atsigriebti: jo kūrinija nusėtas visas Panemunėlio miestelis, skulptūros keliauja į užsienius, yra pasiekusios Sibirą ir Angliją, išdrožtų šaukštų gausybės suskaičiuoti nė pats nepajėgia, o dar entuziastingai moko visus, norinčius išmokti valdyti kaltą. plačiau»

Kur groja, dainuoja, šoka ir audžia – ten ir Viliai (nuotraukos) (6)

Garsi panevėžiečių giminė kruta bruzda ne kur kitur, o ten, kur žmogaus dvasiai svarbiausia – kultūros platybėse. Viskas prasidėjo nuo paprasto dalyko: tėvai laiku suprato, kad gabius muzikai vaikus reikia to mokyti nuo pat mažumės. Paskui jau viskas klostėsi savaime. plačiau»

Išvykdavo su puodais, o grįždavo su eksponatais

Kupiškio muziejininkai visuomenei pristatė fotografijų, spaudinių ir dokumentų parodą „Nepriklausomos Lietuvos kūrėjai kupiškėnai – Bronius Dundulis ir Vytautas Merkys“. plačiau»

„Kino pavasaris“ – ir Panevėžyje

Kovo 3 dieną „Kino pavasario“ komanda Panevėžyje žiūrovams pristatė šių metų festivalio programą. Su repertuaru žiūrovus supažindino festivalio direktorė Vida Ramaškienė ir vyriausiasis programos sudarytojas Edvinas Pukšta. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.