Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

„Ogastos“ bendrovės vadovas neprisiėmė kaltės dėl suniokoto pėsčiųjų tako Panevėžio Staniūnų gatvėje
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Senoviniais romansais visiems ašaras traukia

Raguvos kultūros centro ansamblio „Ilgesys“ narės ir pačios negali patikėti, kad dainuoja kartu jau 15 metų. Bet kai sveikina sukakties proga gerbėjai, tenka ir patikėti. Per Raguvoje 18-ą kartą surengtą Aukštaitijos kaimo eiliuotojų ir muzikantų šventę „Rudens žiedai“ ta ceremonija ir vyko. plačiau»

Tai, ko negalima atleisti

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose šalies knygynuose ir bibliotekose pristatys tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. plačiau»

Piešia kaime, žavisi šveicarai (nuotraukos)

Jauna menininkų Vilimavičių šeima paliko sostinę ir išsikraustė į mažą Aukštaitijos miestelį. Čia, Naujamiestyje, viskas švariau, patogiau, arčiau ir sveikiau. Išplaukti į platesnius vandenis šiais – kompiuterių laikais galima iš visur, tad ryšys su pasauliu neprarastas. Kita vertus, gyvenimo būdas išties pasikeitė: vykdama į sostinę šeima dar pasikrauna ir dviračius. plačiau»

Legendinė knygų slėptuvė – visada prieš akis (nuotraukos)

Jei kas mano, kad istorijos apie knygnešius – nuobodžios, į miegą traukiančios, labai apsirinka. Štai apie Smilgių krašte knygas platinusį Antaną Bataitį galima tiek visko papasakoti ir parodyti, kad net ir šiuolaikiniai vaikai akis gali išpūsti. O ką manote, kaip susikūrusios Lietuvos valstybės valdžia galėjo jam už tai atsidėkoti, kokią pensiją skirti? plačiau»

Misijų dieną – apie apylinkių bažnyčias

Adomynė, Lietuvos mažoji kultūros sostinė, Pasaulinę misijų dieną pakvietė į konferenciją „Adomynės apylinkių bažnyčios: istorija ir dabartis“. plačiau»

Lyg perekšlė gaudė vaikus, o dabar – brandžius smarkuolius (nuotraukos)

Deimančiuku vadinamas folkloro ansamblio „Saulala“ senbuvis Albinas Kazulėnas sukasi ratu su šokio partnere, paskui su kita. Ne juokas taip trepsėti net 69 metus! Vadovė Dalia Deksnienė aiškina, kad judėjimas yra stimulas gyventi. Aptingsi – ir kaipmat pradėsi senti. plačiau»

Po širdies operacijos atsigavo pindama

Kol buvo sveika, moteris nė neįtarė, kam turi gabumų, o kai pabandė ir pajuto, kad rado širdžiai mielą užsiėmimą, net šaukė iš džiaugsmo. Tas pojūtis padėjo ir greičiau pasveikti, ir kitiems malonumų suteikti. plačiau»

Ir meilės vitaminus augina (nuotraukos)

Po mokslų grįžę į senelių namus diplomuoti žemės ūkio specialistai iš pradžių nedrįso net ūkininkauti, bet apšilę kojas mažame žemės lopinyje įsteigė vaistažolių ūkį. Į jį dabar suka net ekskursijos – reikia juk vaikams parodyti, kur pieva, o kur lysvė. plačiau»

Pro svirno duris žengė vaižgantiškai

Laisvas, nerūpestingas, šmaikštus, sangviniškas – ar tokį įsivaizduojame rašytoją ir kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą? Ustronėje išvydę monospektaklį žiūrovai aiktelėjo – juk vadovėliuose jis buvo vaizduojamas visai kitoks. plačiau»

Su pilnais lagaminais apdovanojimų

Panevėžio lėlių vežimo teatras sugrįžo iš gastrolių Ukrainoje. Ten spalio pirmomis dienomis dalyvavo netgi dviejuose tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose: Užgorode – „Interlialka 2019“ bei Vinicoje – „Podilska lialka 2019“. plačiau»

Pagarbos vertiems vyrams

Kas lieka žmonių atmintyje iš pasakojimų kad ir apie ypatingus įvykius? Laikas eina, ir žodžiai išsisklaido. Todėl Palėvenėje apie kraštą gynusius parapijos savanorius bylos paminklinė lenta. plačiau»

„Nepatogus kinas“ vėl jauks miesčionišką gyvenimą

Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Šis klausimas lydės kone visus festivalio „Nepatogus kinas“ programos filmus, šiemet itin daug kalbančius apie atskirtį. Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Vilniuje pradėjo kelionę, o Panevėžį pasieks po geros savaitės. Taip pat festivalis neaplenks Rokiškio, Biržų ir Anykščių. plačiau»

Lenta pasireikšti – per visą sieną (nuotraukos)

Kojų nuzulinti laiptai ir atsilupusios sienos – niekis. Jei mokyklos bendruomenė kūrybinga, tuos menkus defektus nesunku paslėpti. Svarbiausia tai, jog mokykloje čiulba kad ir netikras paukštelis, bet užtat geltona papilve. plačiau»

Sūrių slėgėjoms nebeleido persistengti (nuotraukos)

Sūrių įvairovė vėl vertė aikčioti į sūrių šventę Bernatoniuose suplūdusią minią. Tad ir neberinko gardžiausiojo, nes šimtą išragavus vis tiek nebežinosi, kuris tas labiausiai gomurį pamaloninantis. plačiau»

Vienišumo ir vienatvės turi tiek, kiek nori (nuotraukos)

Vaškuose gimęs rašytojas, vertėjas, pirmasis Šilutės rajono tarybos pirmininkas Vitalijus Šopis grįžo gyventi į sodybą, kurioje užaugo jo senelis, tėvas, jis pats ir abu jo sūnūs. Vaikystėje čia nebuvo elektros, bet buvo žibalinė lempa. Berniukas vartė K.Donelaičio knygą „Metai“ ir taip prasidėjo jo pasaulio pažinimas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.