Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Žvelgė į senus atvirukus, bet jų nekopijavo (nuotraukos)

Panevėžio tautodailininkai Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje pristato savitą parodą „Panevėžys laiko tėkmėje“. plačiau»

Šturmuoja apžvalgos bokštus ir regi gražią gimtinę

Negalėdami nukeliauti ten, kur stūkso kalnai, tyvuliuoja egzotiškosios jūros ar vandenynai, vietos gyventojai stengiasi kultūringai praleisti laisvalaikį, pasisemti grožio ir idėjų savam krašte. Jiems tai sekasi, nes aplink – net trys regioniniai parkai. plačiau»

Nenugalėtąjį partizaną priglaudė šeimos kapas (nuotraukos)

Panevėžio Kristaus Karaliaus katedros kapinėse perlaidotas Lietuvą okupavusių sovietų 1962 metų rugpjūčio 17 dieną sušaudytas Aukštaitiją, o drauge ir visą Lietuvą nuo užpuolikų gynęs partizanas Juozas Streikus, pravarde Stumbras. Šį nenugalimuoju pramintą partizaną išgarsino ir jo žygdarbiai, ir prieš mirtį pasakyta tarsi pranašo kalba. plačiau»

Išeitį surado „Šiaurės vasaros“ žiūrovai (nuotraukos)

„Šiaurės vasara“ į Biržus grįžo nepabūgusi koronaviruso. Dalyviai ir žiūrovai sėdėjo tolėliau vienas nuo kito, bet tai nesumenkino jų gyvo ryšio ir gerų emocijų. O kai kurie dalyviai šiemet prabilo nuotoliniu būdu. Net staiga ėmus strigti skaipui ir girdint pasisakančiojo kas antrą žodį, rengėjų ir žiūrovų rankos nenusviro. plačiau»

Komedijos karalienė džiugino vien savo buvimu

Bibliotekos darbuotojos turėjo įdėti nemažai pastangų, kad gausiai panevėžiečių miniai, atėjusiai į susitikimą su garsia šalyje aktore Regina Varnaite, įrodytų, jog dėl pandemijos visų į susitikimą negali įleisti. Pateko tik nedidelė dalis šios teatro ir kino žvaigždės gerbėjų. plačiau»

Žolinės atlaidai – kaip geros atostogos (nuotraukos) (1)

Šiųmetė tikinčiųjų šventė Krekenavoje bus kitokia. Net ir labai norintys nepateks nei į pačią baziliką, nei į jos šventorių. Ir ne dėl sudėtingos pandemijos situacijos, o todėl, kad bažnyčia remontuojama ir iš išorės, ir iš vidaus. Šventoriuje jau rengiamasi statyti altorių, tik stebuklingasis Marijos su kūdikiu paveikslas dar pas restauratorius, atgaivinami originalūs jo rėmai. plačiau»

Knygos su autografais atkeliavo dėžėse iš už Atlanto (nuotraukos) (1)

Subrandinusi idėją surinkti kuo daugiau leidinių su žymių žmonių autografais, rokiškietė bibliotekininkė sulaukė rašytojų, kritikų, aktorių palaikymo. Ji tesi pažadą, kad tos knygos ne gulės už stiklo kaip kokiame muziejuje, o jas skaitys moksleiviai. Tai padėjo užmegzti ir gražias draugystes, atsiverti – štai poetas Algimantas Baltakis pasidžiaugė, kad kadaise Rokiškyje, garsiojoje vargonininkų mokykloje, mokėsi ir jo tėvas. plačiau»

Susiburia, kad paliudytų neiškreiptą istoriją (nuotraukos)

Ištvėrusieji trėmimus, kalinimus, okupantų kankinti bei niekinti žmonės, jų vaikai, anūkai, draugai pirmąjį rugpjūčio šeštadienį rinkosi į Raseinių rajone, Ariogaloje, vykusį sąskrydį „Su Lietuva širdy“. Ir iškart visi suprato, kad šis – 30-asis sąskrydis, paženklintas pasaulį kaustančio koronaviruso, bus gerokai kuklesnis. plačiau»

Dvasininkui ir futbolas visur – į naudą

Kai būsimasis kunigas Kęstutis Palepšys mokėsi politechnikume, motina garsiai pasakė, kad jos sūnus pagal specialybę nedirbs. Taip ir buvo. Politechnikume vaikinas stūmė dienas dėl futbolo, o iš tiesų jau tada derėjosi su Dievu. Dabar jau po kitų derybų jis atvyksta klebonauti į Panevėžį. plačiau»

Raguvos simbolis prarado net kepurę (nuotraukos)

Šimtametis malūnas jau seniai pamiršo malamų grūdų garsus ir kvapą. Sovietmečiu jis buvo suniokotas „kultūringai“, o paskui jau ėjo iš rankų į rankas ir sunyko taip, kad dabar į jį gaila žiūrėti. Varganas, apleistas ir griūvantis pastatas, atrodo, jau nebežino ir kas jo savininkas bei šeimininkas. plačiau»

Senvagėje regėjo besimaudančias gražuoles (nuotraukos)

Į kūrybinę stovyklą susibėgę profesionalūs tapytojai savo kūriniais koronos nepagarbino – įkvėpimo neieškojo pasaulį krečiančioje pandemijoje. Jie paišė tai, kas į galvą šovė, o šovė labai daug visko įdomaus ir pikantiško. plačiau»

Mūzos prakalbo gaudžiant naikintuvams (nuotraukos)

Išgyvename tokį metą, kad „Poezijos pavasarį“ tenka švęsti vasarai persiritus į antrą pusę. Tik paskutinę liepos dieną Panevėžyje bei jo apylinkėse pasigirdo poetinis žodis, visi pasidžiaugė bent jau pavėluotai sugrįžusia didele kasmetine, per visą šalį nuaidinčia švente. plačiau»

Tol nenustygo, kol savą koplyčią pasistatė

Rokiškio rajone, Kalviuose, pašventinta už pačių gyventojų aukas pastatyta koplyčia. Vietos gyventojo dovanotoje žemėje šalia kaimo kapinaičių esanti koplyčia statyta dvejus metus. Prie statybos darbų nemažai prisidėjo į talkas rinkęsi vietos žmonės. Maldos namų iki tol neturėjusiuose Kalviuose tai pirmasis sakralinis statinys. plačiau»

Likimas lėmė išgyventi, bet grįžti į Biržus neleido gėla (nuotraukos)

Žengti mirties keliu net ir taikos metais – pernelyg sunku. Štai kodėl į Biržus, net ir labai kviečiami, ne visi žydai suranda jėgų atvykti. Iš vietinių gyventojų gyvų žudynių liudininkų bemaž nebelikę, bet istorikai, muziejininkai pasistengė surašyti jų atsiminimus, ir tos eilutės tikrai jaudinančios. Kad ir apie medienos pirklį, kuris lemtingąją dieną buvo miške, bet vis tiek grįžo gelbėti savo šeimos, su paskutinėmis aukomis buvo nuvestas sušaudyti, kliudytas kulkos krito į duobę, bet naktį išsikapstė iš po negyvųjų kūnų. plačiau»

Liūdnas, bet šviesus „sudiev“ (nuotraukos)

Dailininko jau nebėra, o jo paroda veikia Berlyne. Gal toks atsisveikinimas menininkui ir yra pats gražiausias? plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.