Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio rajono atstovui Seime ūkininkui P.Nevuliui idealiai derėtų gulbės nebylės kostiumas

Krašto santakos

Kupiškėnai valstybę vairavo kritiškiausiu metu (nuotraukos)

Kalbėti apie du paskutinius tarpukario Lietuvos ministrus pirmininkus kupiškėnams muziejininkams labai nelengva. Abu kraštiečiai daug padarė dėl savo krašto, daug aukojosi, abiejų likimai nepavydėtini, o vieno – netgi siaubingas, bet ar jie lemiamu šaliai momentu pasielgė teisingai – klausimas likęs atviras. plačiau»

Susitinka pratęsti anuomet nebaigto sakinio

Žinomas dailininkas Algimantas Stanislovas Kliauga nepaliauja tapyti gražiosios Rokiškio bažnyčios, o štai motinos portretą sukūrė tik jai mirus. Gal todėl, kad ji vis priekaištaudavo, kam dailę rinkosi, nuogas panas paišys. Dabar mamą gėlių darželyje pasodintų. Na, o su tėvu pirmasis susitikimas Kanadoje įvyko tik tada, kai sūnui jau buvo sukakę 35-eri... plačiau»

Kiekvienam – po savo iliustruotą knygelę

Ekslibrisų ambasadore vadinama panevėžietė dailininkė Stasė Medytė dviejų jubiliejų – savo 70-mečio ir kūrybos 50-mečio sukaktis pažymėjo paroda. plačiau»

Priešnuodį teatrų nykimui šįkart gamins be pinigų

Rokiškio rajono kultūrininkai šiemet savo garsiam tarptautiniam teatrų festivaliui „Interrampa“ negavo nė cento. Taigi festivalio surengimas tapo bemaž avantiūra. Bet jo organizatoriai nusprendė, kad galima apsieiti ir be pompos, viską daryti kukliau, bet jaukiau. plačiau»

Stiklo grožis šokiravo gyvūnėlių iškamšomis (nuotraukos) (1)

Išvydę kai kuriuos Panevėžyje vykusio stiklo simpoziumo kūrinius žiūrovai ėmė šnibždėtis, kad to jau per daug. Į stiklinį „lizdą“ tupdyti natūralią paukštelio iškamšą, ant motociklo sodinti linksmą, bet negyvą voveraitę, ant kėdės pakloti šikšno-sparnio jauniklio džiūveną... Ar čia menas? plačiau»

Pasvalio svečių gidas – kalbanti skulptūra

„Kas moka pinigus, tam Antanėlis groja“, – taip su humoru į klausimus apie Pasvalyje prieš savaitę atgimusią keistuolio muzikanto legendą atsako kūrinio autorius. Miestiečiai kol kas negali atsidžiaugti naujuoju kalbančiu ir grojančiu miesto akcentu. plačiau»

Lėkė į Dusetas (nuotraukos)

Dusetų dailės galerija buvo virtusi savotiškais daugiau nei mėnesio trukmės meno atlaidais – minios gerbėjų iš visos šalies traukė pamatyti naujausių legendinio Šarūno Saukos darbų. plačiau»

Yra tik geras teatras arba blogas (nuotraukos)

Greit jus pakvies kitoks tarptautinis teatrų festivalis, nei jūs galite tikėtis. Toks, kokio visoje Europoje nėra, pelnęs prizą už ryškiausią debiutą. Čia su jumis bendraus ne tik aktoriai scenoje, bet ir ekspertai, aiškins viską, ko nesupratote, ir niekas nevartos žodžių „mėgėjai“ ar „profesionalai“, nes niekur tokių nėra. plačiau»

Bitė į savo namus jau nepateko (nuotraukos)

Filmą apie dvi šviesuoles moteris Panevėžyje kūrė irgi dvi moterys, o pagrindinį personažą suvaidino trečioji, jaunesnioji. plačiau»

Sujaudinta spektaklio pamiršo rėmėjo vardą (nuotraukos) (1)

Profesionalūs teatrai, paprašyti dalyvauti festivalyje ir rodyti spektaklį nedidukėje rajono kultūros salėje, galėtų tik ranka numoti, kur jau ten sutilpsi. Bet atvyksta ir užkulisiuose susikaupę skaičiuoja žingsnelius. O žiūrovai darosi itin reiklūs – išvydę programoje senesnius pastatymus, nesibodi dėl to išbarti organizatorių. plačiau»

Žiūri į dangų tarsi neapsisprendusi (nuotraukos)

Žinoma aktorė prisipažįsta turinti silpnybę. Ji išlenda tada, kai labiausiai reikia, kai suvokia, kad nieko nėra baisiau už senstantį ir nuolat niurzgantį žmogų. Toji silpnybė ją pakylėja iki Mėnulio ir leidžia pasinaudoti proga, pasitaikančia vieną kartą per kone pusantro šimto metų. plačiau»

Naujosios dramos paieškos – intensyvios

Prieš prasidedant sezonui, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro kamerinėse erdvėse vyko lietuvių ir lenkų dramaturgijos kūrybinės dirbtuvės „Nepriklausomi 18-18“. plačiau»

Kartais ir Dauguvietyte pavadina

Išvysti grandiozinį spektaklį rajono kultūros centro salėje – džiaugsmas žiūrovams ir festivalio organizatoriams. Nors kartais tenka išgyventi tokią gėdą, kad ir mirštant bus sunku pamiršti – kai profesionalus teatras pakviestas atvyksta, o žiūrovų salė – pustuštė... Belieka repertuarą kitaip dėlioti, o tada svarstyti, kiek bus komercijos, kiek pramogos, o kiek – gilumos. plačiau»

Gudrus kaip šeškas, o vis tiek neamžinas

Žinomas savo provokacijomis rokiškietis menininkas šįkart savo taikiniu politinėje provokacijoje pasirinko R.Karbauskį. plačiau»

Ir dukrų nemokė austi, bet jos moka (nuotraukos)

„Mano juostas ir kaklaraiščius perka muzikantai, dailininkai, literatai ir kiti meniškos prigimties vyrai, o ir nemeniškieji spintose turi, tik gal rečiau pasipuošia“, – tikina rokiškietė audėja Elvyra Keršulienė. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.