Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys sparnuota fraze apibūdino valstiečių santykius su liberalsąjūdininkais
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Sekminėms labai trūks pautienės, kermošiaus ir iškilmių bažnyčioj

Minias žmonių sutraukdavusi bažnytinė Sekminių šventė, savo svarba bemaž prilygstanti Velykoms bei Kalėdoms, šiemet bus kukli, nedaug besiskirianti nuo eilinio sekmadienio. Nuo seno Sekminėmis garsėjančiuose Daujėnuose, Smilgiuose bei Paberžėje ši šventė vyks be pramogų. plačiau»

Įdomybės iš pensininko gyvenimo nugula į knygą (nuotraukos)

Geologijos mokslų daktaras karantiną leidžia netoli Rokiškio esančiame kaime. Manot, kad viskam užsidarius veiksmo trūksta? Ką jūs! Juk čia pat, kieme, gali „pašaudyti“ į paukščius, paganyti akis į nuolat iš miško atklystančius laukinius danielius arba kurti smagias istorijas ir džiuginti tuo bičiulius, artimuosius, feisbuko draugus. plačiau»

Zonoje net ir krepšinio žaisti nenorėtų (nuotraukos)

Panevėžietis fotomenininkas Andrius Repšys nufotografavo, kaip atrodo keturi kvadratiniai metrai laisvės. Pamėgęs socialinę fotografiją, šį kartą iš viršaus jis pažvelgė į kalėjimų kiemus ir įrodė, kad dronas gali tarnauti kilniam tikslui – menui, o ne tik draudžiamiems daiktams permesti į zoną. plačiau»

Panevėžio bibliotekai – E.Mezginaitės vardas

Nuo šiol Panevėžio savivaldybės viešoji biblioteka vadinsis Elenos Mezginaitės vardu. plačiau»

Kino salės vėl kviečia

Gera žinia visiems, išsiilgusiems gero kino, – po trijų mėnesių pertraukos kino centras „Garsas“ atveria kino sales. plačiau»

„Dobilėlio penkialapio“ senberniai parceliavo moterų suknias (nuotraukos)

Teatrų durys dėl karantino vis dar uždarytos. Bet panevėžiečiai teatralai ryžosi įrodyti, kad jie nesėdi vietoje laukdami geresnių laikų, ir surengė improvizuotą aukcioną. Kadaise itin mėgto „Dobilėlio penkialapio“ daiktai jau keliauja į gerbėjų namus. Jie šildys kažkieno prisiminimus ir nesikaups teatro patalpoje su kitu nebenaudojamu rekvizitu. plačiau»

Delikatesų namai įamžino kagėbistų šėlsmą (nuotraukos)

Užjūrių skanėstų parduotuvė, KGB būstinė, vartotojų kooperatyvo kontora, ligoninės laboratorija, bažnyčios vaikų dienų centras ir pagaliau – muziejus. Tokia vieno Vabalninko miesto centre stovinčio pastato istorija. Šiaip jau daugelis tebemano, kad provincijos muziejai apleisti, priplėkusiais kampais, o jų eksponatai skęsta dulkėse. Ką gi, pažvelkime į Vabalninko muziejų iš arčiau. plačiau»

S.Eidrigevičius – už kuklų jo vardo meno centrą Lepšių kaime (2)

Duodamas interviu „Respublikai“ iš Panevėžio kilęs menininkas Stasys Eidrigevičius garsiai pakartojo tai, ką jau buvo sakęs „Panevėžio kraštui“, tik buvo uždraudęs tai publikuoti. Žinomas kūrėjas pareiškė linkęs palikti besipešančias puses ir pasisakyti už kuklų meno centrą toje vietoje, kur buvo jo tėvų sodyba. Jis dargi aiškiai išreiškė nepasitenkinimą paskubomis surengtu menų centro projekto konkursu, kai buvo išrinktas esą lengviausiai realizuojamas degtukų dėžutę primenantis projektas. plačiau»

Pirmasis krikštas – purvynėje (nuotraukos) (1)

Žinoma šalies choreografė Leokadija Dabužinskaitė savo karjerą pradėjo Aukštaitijos sostinėje, todėl Dainų šventėse visada akimis ieško buvusių savo ansamblio šokėjų. Panevėžyje jai teko visko patirti, nepamirš ir to, kaip išmokė restorano merginų šokėjų grupę kankaną sutrypti taip, kad iškart nuskintų šalies konkurso prizą. Neišvengiamai visi keliai ją vedė į sostinę. plačiau»

Steigiamojo Seimo posėdį atidarė moteris – mūsų Bitė

Panevėžiečiai didžiuojasi, kad jų kraštas išugdė rašytoją ir visuomenės veikėją Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Tačiau nedaugelis akcentuoja šios moters nuopelnus atkuriant Lietuvos valstybę, kovojant už moterų teises. Garsioji panevėžietė kraštiečių buvo deleguota į Steigiamąjį Seimą ir ten ne tik šiaip sau pabuvo, bet ir daug nuveikė. plačiau»

Užaugusios mūzos išplasnojo kitur (nuotraukos) (2)

Tik tarmiškai pasvalietiškai kalbantis, senąją baltų religiją propaguojantis dailininkas, legendinės roko grupės „Plentas“ įkūrėjas Juris Baliūnas tikrosios mūzos taip ir nesurado. Bet tai jam netrukdo daug tapyti, būti populiariam ir iš to netgi galus sudurti. Tik va, karantinas jam neleido triukšmingai uždaryti apvalios sukakties proga surengtos parodos. plačiau»

Vienintelis objektas, prie kurio Paberžėje neprileidžia (nuotraukos)

Jei reikėtų kam nors įrodyti, kad provinciją gali atgaivinti ir vienas žmogus, paberžietė muziejaus vadovė iškart visus pakviestų į savo kaimą ir lenkdama pirštus vardintų – Tėvas Stanislovas, sukilimo vadas Antanas Mackevičius, pagaliau – ir jos uošvis Gendrutis Galvanauskas. Štai keli skirtingų kartų žmonės, Paberžei lėmę šlovę. plačiau»

Garsioji Stefutė – smulkmenų dievas (nuotraukos)

Žinoma humoristė subatėnė Violeta Trečiokaitė-Mičiulienė žada surimtėti ir nebejuokauti. Gal taip pamažu ji nusikratys ir savo personažo vardo, liks tik Violeta. Likusi gyventi tėviškėje ji nuolat vaikšto pro kultūros centrą, bet į jį grįžti dirbti nebenori nė už ką. Užtat antrąkart tapo studente ir geidžia kito amplua – padėti nusivylusiems žmonėms atgauti viltį. plačiau»

Paslaptingoje laboratorijoje verda kirvio sriubą (nuotraukos)

Per karantiną muziejų durys lankytojams užrakintos. Bet viduje ir toliau vyksta intriguojantys dalykai, pavyzdžiui, laboratorijoje kunkuliuoja puodas ir verda sriuba iš kirvio. Pasirodo, tai vyksta ne tik pasakose. Ir viską išvysti galima neiškėlus kojos iš namų. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.