Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalietis automobilių meistras papasakojo, kaip išvengė žūties garaže nugriaudėjus sprogimui
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Garsioji Stefutė – smulkmenų dievas (nuotraukos)

Žinoma humoristė subatėnė Violeta Trečiokaitė-Mičiulienė žada surimtėti ir nebejuokauti. Gal taip pamažu ji nusikratys ir savo personažo vardo, liks tik Violeta. Likusi gyventi tėviškėje ji nuolat vaikšto pro kultūros centrą, bet į jį grįžti dirbti nebenori nė už ką. Užtat antrąkart tapo studente ir geidžia kito amplua – padėti nusivylusiems žmonėms atgauti viltį. plačiau»

Paslaptingoje laboratorijoje verda kirvio sriubą (nuotraukos)

Per karantiną muziejų durys lankytojams užrakintos. Bet viduje ir toliau vyksta intriguojantys dalykai, pavyzdžiui, laboratorijoje kunkuliuoja puodas ir verda sriuba iš kirvio. Pasirodo, tai vyksta ne tik pasakose. Ir viską išvysti galima neiškėlus kojos iš namų. plačiau»

Pažvelgti į tuščias aikštes įkvėpė karštoji linija 1808 (nuotraukos) (1)

Panevėžietis fotomenininkas Andrius Repšys laikomas fotografijų iš paukščio skrydžio fanatiku. Per karantiną jis ėmėsi fiksuoti ištuštėjusias aikštes ir kaip niekada pajuto vienatvę, atskirtį, žmonių susvetimėjimą. Ir suprato, kad šiuo sunkių išbandymų metu kurjeris, paštininkas ar maisto išvežiotojas yra toks pat reikalingas, kaip medikas ar policininkas. plačiau»

J.Bielinio vaikaitis jautė turįs nešti senelio kryžių (1)

Biržų krašto muziejus „Sėla“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia apie kraštiečio knygnešio Jurgio Bielinio vaikaičio mirtį. plačiau»

Po auksiniais šiaudais paslėpė pranašų žodžius (nuotraukos)

Karantinas savaip pakoregavo tapytojos Ilonos Žvinakienės kūrybą: žydinčias pievas pakeitė prie paveikslų priderinti bibliniai tekstai. Tik juos perskaityti reikia labai pasistengti: nes jie pridengti šimtamečių alyvmedžių žieve. O kokią žinią iš drobės skelbia avinėlis? Ogi tikrai gerą: jei tu ir paklysi, piemuo paliks visas kitas avis ir eis tavęs, paklydėlio, ieškoti. Ir atsivėrusias žaizdas užgydys. plačiau»

Menai grįš, kai iškraustys vištas (nuotraukos)

Rokiškietė tautodailininkė savikritiška: kitus moko dailės, bet ir pati jaučia, kad reikia mokytis. Energijos jai netrūksta viskam, net ir dabar, sudėtingomis sąlygomis, ji sugeba suburti moteris kūrybai per internetą. O kas laukia ateity, tai fantazijoms ribų nėra. plačiau»

Su būgnų trenksmu nuvertė sunkų akmenį

Bažnyčios šventoriaus kieme – vos keletas žmonių. Bet ir šis nedidelis pulkelis Vadokliuose pratęsė gyvąją tradiciją – mušė būgną. Šiemet – be šventinės procesijos ir be pilnos žmonių bažnyčios, bet būgno garsas tik tuo garsiau per apylinkes dundėjo. plačiau»

Kai esi atsakingas už gera ir už bloga (nuotraukos)

Velykos bus kitokios – be įprastinio šurmulio bažnyčiose. Rokiškio dekanas Eimantas Novikas tikisi, kad šventės vis viena bus nuoširdžios ir šviesios, nes parapijiečius lydės ir popiežiaus Jono Pauliaus II šypsena. Nors ir netikra, iš smėlio, bet taip viliojanti suaugusiuosius ir vaikus bent pirštu prisiliesti. plačiau»

Viskas prasidėjo nuo laiškų rašymo (2)

Sunkiu metu vieni kitus palaikom kas kaip galim: pasiaukojamu darbu, savanoriavimu ir net šviesia bei viltinga poezija. Kupiškio krašto išauginta kūrėja, buvusi medikė, dalijasi sielas gydančiu žodžiu. Pirmosios jos eilės gimė laiškuose ant languoto popieriaus su parašte. plačiau»

Gireišių majokas traukte traukė

Po straipsnio „Panevėžio krašte“ apie Struvės geodezinio lanko punktą Gireišių kaime, Rokiškio rajone, atsišaukė tame kaime gimęs ir augęs dabar Kaune gyvenantis 93 metų Algimantas Žvyrėnas. plačiau»

Viskas užmigdyta ir užrakinta. Net ir toji buka višta? (nuotraukos)

Kas galėjo pagalvoti, kad savo paroda norėjęs žiūrovus paskatinti prasmingam snauduliui, miegui, sapnui, menininkas netikėtai net sau pačiam, susiklosčius pandemijos situacijai, tą savo misiją įvykdė su kaupu: visi dabar sėdim namie ir perkainojam gyvenimo vertybes. plačiau»

Kas toji Emilija, gyvenusi kažkur prie Biržų? O gal ji – tavo ar mano kaimynė? (nuotraukos) (2)

Perskaitę nuo ašarų permirkusį dienoraštį, kaimynai nustebo, kad jį rašiusios Emilijos visai nepažinojo. Toks jausmų vulkanas joje kunkuliavo, tiek dvejonių draskė, vienatvė kankino, meilė širdį varstė! Kiti gi, jos visai nepažinojusieji, pagal knygą nusprendė ir tuo šventai patikėjo, kad toji Emilija gyveno visai greta, jų miestelyje, gal net jų gatvėje. plačiau»

Velykiniai kiškučiai – jūsų rankomis

Kad karantinas neprailgtų, Panevėžio miesto dailės galerijos edukacijos specialistai parengė edukacinių kūrybinių programų filmukus, tad mokytis lipdyti jau galima ir būnant namuose. plačiau»

Plika akimi nematomas, o prilygsta Egipto piramidėms (nuotraukos)

Gireišiuose, šalia Panemunėlio Rokiškio rajone, – keliautojus sustoti kviečia Struvės geodezinio lanko punktas. Neišvaizdūs statiniai nedaug ką pasako nuo visko atbukusiam žmogui, o labiau gilintis, paskaityti, kas čia parašyta, ne kiekvienas ir nori. Bet štai buvusiam geodezininkui Pranciškui Motuzui net saldu kalbėti apie šį net į UNESCO sąrašą įtrauktą pasaulinės kultūros pasiekimą. Kai praeis koronaviruso pandemija, kartu su juo vyksime į Pandėlį ir ten ieškosime tokių pat akimi nematomų, bet ne mažiau svarbių ženklų, kuriems jau net 200 metų. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.