Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Laikinasis Panevėžio meras atšovė, kodėl nušalintojo mero nesiruošia pasodinti į jam dabar tinkamą paprasto tarybos nario vietą

Krašto santakos

Į sužmogėjusias varnas bežiūrint ėmė kapsėti ašaros

Varnų personažais mene įsitvirtinęs panevėžietis grafikas Povilas Šiaučiūnas, net ir iškilus didelei kliūčiai toliau tęsti kūrybą, neprarado optimizmo ir rado išeitį. Po kūrybinės pertraukos menininkas vėl piešia ir praneša žiūrovui, jog yra pilnas energijos ir atgimęs. plačiau»

Kvietė, nes nepamiršo (nuotraukos)

Artėjant vienuolio kapucino Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimo metinėms vis daugiau žmonių plūsta į Paberžę, esančią visai netoli Panevėžio rajono ribos. plačiau»

Politinio kalinio sūnus regėjo tik motinos kančią (nuotraukos)

Tamsa, alkis ir vienatvė lagerio karceryje nepavertė vergu paskutinio Panevėžio šaulių vado Česlovo Meškausko. Galbūt tomis valandomis jis prisimindavo, kaip skraidindavo lėktuvu iš Kauno braškių savo nėščiai žmonai? O gal galvodavo apie mažylį, kurį išgelbėjo iš gaisro? Lagerio draugai patvirtino tik tai, kad mirė jis su žodžiais lūpose apie tėvynės laisvę. plačiau»

Paryžiuje įkvėpė ne Luvro oro (nuotraukos)

Menininkų Meka tituluojamame Paryžiuje panevėžiečio skulptoriaus laukė nauji atradimai ir kitokie, nei prieš keliolika metų, potyriai. Šįkart jį labiausiai domino gatvės menas ir miesto požemiai. plačiau»

Uodė iš tešlos sklindantį rugio kvapą (nuotraukos) (1)

Šviežia duona rugiapjūtės pradžiai per Šventą Oną – duonos ponią, – tai jau, niekur nesidėsi, būtina. O kartu su tuo ir dar visokios senos ir naujos tradicijos: ir ugniai duoklę atiduoti druska bei gintaro dulkėmis, ir dar bandelių-paršelių visą šimtą prikepti. O jau duonskryliai – tokio skonio, tarsi cepelinus ragautum... plačiau»

„Bočiai“ – senoliai, bet dar nepasenę

Kupiškio mišrus choras „Bočiai“ nesibaimina nei karščio, nei lietaus, o ruošdamiesi Dainų šventei dainininkai į repeticijas eina tarsi į darbą – drausmingai ir pagal grafiką. Vadovė metų pradžioje neryžtingai pasiteiravo, gal nebeverta vargti, bet išgirdo protestuojančius balsus: „Važiuojam!“ O kaipgi – juk metų našta nusibrauks akimirksniu. plačiau»

Stumbrai liks kitoms drobėms? (nuotraukos)

Ryškių meninių asmenybių grupė, susibėgusi iš tolimų kampelių, Panevėžyje pusantros savaitės gaudė kūrybinius impulsus ir viską sudėjo į paveikslus. Čia bus visko – ir vakarienių bei pusryčių ypatumai, ir lietuviškų krūmų bei šiušynų jautrumas, ir sportiško azarto po nenusisekusios žvejybos. plačiau»

Jaunieji Pskovo pasiuntiniai žino apie Lietuvos kunigaikštį (nuotraukos)

Tvarkyti Antrojo pasaulinio karo aukų kapų į Šiaurės Lietuvą atvykęs rusų jaunimas stengėsi bendrauti su vietos žmonėmis ir pramokti lietuviškai, tačiau vieno incidento dėl okupantų vardo neišvengė. Apie tai, kad mūsų „Misijos Sibiras“ Rusija šiemet neįsileido, svečiai net nežinojo. plačiau»

Aklas pasimatymas ir kiti žaidimai

Panevėžio dailės galerijoje atidarytos dvi naujos ekspozicijos: taktilinė paroda „Blind Date“ ir jaunųjų tapytojų paroda „Nežinomasis“. plačiau»

Nutapė linksmiau ir ryškiau nei įprastai (nuotraukos)

Šiųmečiame tapytojų plenere dalyvavo vienintelis panevėžietis. Tai – žinomas menininkas Osvaldas Juška. Dirbdamas vienoje studijoje su kolegomis jis nutapė tris drobes. plačiau»

Balto marmuro altorius – ypatingas (nuotraukos) (1)

Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje balto marmuro ir auksuotų raižinių grožiu suspindo naujas centrinis altorius, kurį kultinei tarnystei konsekravo pats Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. plačiau»

Upės vingis, lašas ir kryželis – magiški ženklai visiems metams (nuotraukos) (1)

Kitais metais Rokiškis bus paskelbtas šalies kultūros sostine. Tai – nemenkas sujudimas. Vien tik pasirengti jam yra sudėtinga, o ką jau kalbėti apie projekto metus – šitiek visko turi nutikti toje sostinėje, suteikti visiems nepamirštamų įspūdžių. Rajono kultūros flangui tai reiškia sunkų darbą ir greičiausiai bemieges naktis. plačiau»

Išlydėję Stefutę, pakėlė skersvėjį (nuotraukos)

Dar nė treji metai nesukako, kai Kupiškio rajone, Subačiuje, susikūrė liaudiškos muzikos kapela „Ciongas“, o jau šis tas įdomaus įvyko. Ir bemaž visada geros nuotaikos jaunam kapelos vadovui nebeilgai liko būti čia „svetimam“. plačiau»

Pristatant keramikos lobius liejosi emocijos (nuotraukos)

Panevėžio dailės galerijos saugyklose laikomi lobiai dienos šviesą išvysta retokai, bet kai jau ištraukiami, pribloškia verte, dydžiu ir unikalumu. Kaimynams latviams lietuvių kūriniai padarė didelį įspūdį. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.