Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Buvęs Biržų meras pasiūlė išeitį, kad administracijos direktorius negalėtų pabėgti iš vadovų pasitarimų
Ir nepaaiškinsi, kad charakteriai nesutapo
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Vaidilute puošiasi, kad visiems gražiau būtų (nuotraukos) (5)

Su silpna širdele gimusios mergaitės tėvams buvo pasakyta, kad šis vaikas vargu ar sulauks pilnametystės. Tačiau niūrios prognozės neišsipildė – mergaitė užaugo, šeimoje buvo laiminga, versle triūsė tam, kad išmokslintų dukteris, o likusi našle tapo viena aktyviausių Panevėžio moterų – tuo ji išreiškia ir tėvo priesaką gyvenimą palikti gražesnį, nei radome. plačiau»

Dukros dėkoja už natūralumo pamokas (nuotraukos) (1)

Nuo paauglystės fotografuojantis rokiškėnas ūkininkas Virginijus Stumbrys per savo praktiką pastebėjo, jog vieni žmonės, kuriuos jis bando fotografuoti, puola slėptis nuo fotoobjektyvo, kiti pradeda maivytis, treti – susikausto. Kad jam nereiktų įkalbinėti besislepiančių, besimaivančių ar susikaustančiųjų, vyriškis nusprendė fotografuoti gamtą. Toji – tikra, be apgaulės. plačiau»

Atsivertė prieš pusšimtį metų nusipirktą lietuvišką romaną

Išėjęs ant vieškelio knygų autobuso, atvykstančio iš Biržų, laukia ir ilgametis bibliotekininkas. Jis niekaip negali pamiršti dienos, kai Pučiakalnės kaimo bibliotekoje liepsnojo šimtai knygų, o kaimiečiai bėgo į ugnį ir plikomis rankomis gelbėjo šiuos lobius. plačiau»

Ties riba sustojo kiekvienas savaip

Panevėžio fotografijos galerijoje atidaryta miesto fotografų draugijos paroda „Riba“. plačiau»

Meistro dovanota kolekcija vis dar kuo giliau ir tamsiau nukišta (nuotraukos) (1)

Paradoksalu, bet karantino režimas turėjo paglostyti širdį garsiam šalies tautodailininkui Vytautui Ulevičiui. Per karantiną daugiau jaunavedžių Panevėžio santuokų rūmuose iškilmingai ceremonijai rinkosi mažąją salę, o ten kaip tik puikavosi šio meistro miestui dovanota unikalių drožinių kolekcija. Bet šiaip jau meistrui liūdna, kad jo dovana neįvertinta, stovi uždaryta nuo žmonių akių. Miesto valdžios keičiasi ir nė viena nepasako, ką su ta kolekcija darys, ar vertinga ji, ar ne? plačiau»

Nuo lietuviškų saldainių vaikus jėga nutempė (1)

Atkūrus Nepriklausomybę, lietuvių kalbos mokytoja iš Rokiškio Vanda Vasiliauskienė pramynė takus ir takelius į tolimąjį Karaliaučių – ten, kur reikėjo gaivinti gimtą kalbą. Nekreipdama dėmesio į vietos gyventojų rusų atvirą panieką, netgi pažeminimą, į pedagogų kolegų šaltą tylą, ji ramiai, bet atkakliai daugiau nei du dešimtmečius vykdė šių laikų knygnešio misiją. Šią savaitę šios nepaprastos patriotės palaikai atgulė gimtojoje žemėje. plačiau»

Joninių šventė Perekšlių kaime (nuotraukos)

Taip smagiai Jonines šventė Perekšlių kaimo, Panevėžio rajone, gyventojai ir jų svečiai – "Raskilos" etnografinis ansamblis. plačiau»

Visiems paklydėliams parodo kelią iš girios (nuotraukos)

Amerikiečio ir anykštėnės šeimą labiau nei nežinomybė gąsdina rutina. Kai užvaldo įpročiai, tampa nuobodu ir pora su sūnumi vėl kraunasi lagaminus. Po gyvenimo egzotiškuose kraštuose jie grįžo į kaimą miškuose, gyvena devyniolikto amžiaus sodyboje ir kaip tik todėl jaučiasi joje laimingi. plačiau»

Ryškioji grožio žiežirba skriejo nuo vieno prie kito (nuotraukos)

Meniškoje Laužadžių giminėje iš Laužadžių kaimo yra net dešimt įvairių sričių kūrėjų ir visų jų bendrą parodą buvo surengęs Rokiškio muziejus. Tuo kūrybingos giminės lobiai dar neišsisėmė, tebėra nepaliesti smetoninės Lietuvos fotografo rankraščiai, kuriuose – tikslios žinios apie gimto kaimo pokyčius, jo žmones, o visa tai iliustruota piešiniais ir žemės sklypų brėžiniais. plačiau»

Atstatomose sodybose nušvinta senosios saulutės (nuotraukos)

Nedaugelis patikės, kad mūsų krašte meninę gyslelę turinčius kalvius jau ant vienos rankos pirštų gali suskaičiuoti. Jaunimui tingisi vargti kalvėje, kai galima pinigą kur kas lengvesniu būdu užkalti. O kaip tada dėl to mūsų tradicijų puoselėjimo? Kaip dėl to pasaulyje išskirtiniu pripažinto mūsų paveldo? Ar beliks dar tokių jautruolių, kurie kokiose senose kapinaitėse išvydę saulutes nevalingai panūs jas dar ir ranka paglostyti? plačiau»

Stebuklinga galia: priverčia grįžti namo (nuotraukos)

Pravažiuojantys pro Uliūnų kaimą ir didžiulį laivą pamatantys žmonės ko tik neprišneka! Vieniems vaidenasi, kad čia buvę ryklių gaudytojai gyvena, kitiems dar neaišku kas. O iš tiesų patys uliūniečiai tvirtai tiki tik vienu dalyku: tas laivas tuo stebuklingas, kad visus pasaulio klajoklius po kiek laiko vis tiek namo pargena. plačiau»

Bitei žydi Lietuvos darželis

Balio Buračo 1920 metais daryta nuotrauka įkvėpė žinomą apželdinimo meistrą pagal vaizdą šioje fotografijoje sukurti gražia tradicija dvelkiančią aplinką prie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės namelio. plačiau»

Kodėl knyga – ne apie visus mokytojus? (nuotraukos) (1)

Rašyti apie sovietmečio laikotarpio pedagogus – iššūkis nelengvas. Daugelis juos visus sumala į vieną krūvą ir nurašo kaip komunistinės propagandos įrankius. Bet ar tikrai taip buvo? Juk niekur nesidėjo ta karta, kuri atėjo iš tarpukario šviesiojo meto – atėjo spėjusi sugerti gražiausias tautines idėjas, laisvės idealus. plačiau»

Demonus gena atverdamas širdį (nuotraukos)

Panevėžiečiams, ir ne tik jiems, gerai žinomas Audrius Skačkauskas jaučiasi gyvenantis du gyvenimus. Naktį jį lanko demonai iš baisios praeities, kurioje buvo alkoholis, narkotikai, azartiniai žaidimai. Dieną praskaidrina du angelai sargai: mama ir mylimoji – žmona Aušra. Jis nebijo atvirai kalbėti apie jokį gyvenimo periodą, net ir patį sunkiausią. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.