Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Austi besimokanti moksleivė jau iš anksto rengiasi suaugusiųjų gyvenimo išbandymams

Krašto santakos

Trūkstamas nuotraukas albumui pasišovė atsiųsti (nuotraukos)

Panevėžietis verslininkas Audrius Balčėtis išleido fotoalbumą apie Tbilisį. Fotografuodamas šventoje vietoje jis atsiklaupė ir pabučiavo Sakartvelo žemę. Tai be galo sujaudino jo bičiulį ir palydovą kelionėje panevėžietį Davidą Kachiašvilį-Dilką. plačiau»

Laukdamas garsių giminaičių rinkdavo laužui malkas (nuotraukos)

Policijos viršininko Kazio Svilo viešnagė kaime su vokiete žmona ir gimnazistu sūnumi būdavo ypatingas įvykis. Niekas tuomet nenujautė, kad tėvas bus sušaudytas Butyrkų kalėjime, motina žus Vokietijoje, o sūnus – politinis kalinys Vytautas Vorkutos anglies kasyklose kankinsis 11 metų ir nekris dvasia: taps felčeriu, suburs krepšinio komandą. plačiau»

Už kūrinius spalvingesnis tik gyvenimas (nuotraukos)

Panevėžio kino centre „Garsas“ vykusi kontaktų mugė – bitininkų, menininkų, kitų kūrėjų produktų pristatymas tapo tarsi įvadu į išskirtinę filmų programą. plačiau»

Nykštukai lankė ligonius

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje jau labai laukiama Kalėdų. Sunkiems ligoniams tos šventės – tikra atgaiva. plačiau»

Nuo dvaro istorijos – iki šeimos likimo (nuotraukos) (1)

Pasvalio rajone, Medikonių kaime, iš buvusio dvaro – baigiantys nunykti griuvėsiai. Jei ne entuziastai, narpliojantys žmonių likimus po kruopelytę, į užmarštį nukeliautų ir prisiminimai apie Repčių giminę, kuri išugdė nepaprastą vyrą – Seimo narį, savanorį ir knygnešį Antaną Repčį. Toje pat giminėje – ir dailininkai, muzikai, o tarp jų ir žinomo politiko Andriaus Kubiliaus žmona. plačiau»

Į Pasvalį tarsi atplukdė Pyvesa

Rajono literatų vedlė mokytoja Regina Grubinskienė į pasaulį padėjo išleisti daugybę gabių kūrėjų knygų, bet savo poeziją sudėjo tik į vieną. Ji negali paaiškinti, kodėl rašo, bet užtat senutė jos motina tikrai žinojo ir nuolat tvirtindavo, kad tai yra nuomalda – širdies nuraminimas. plačiau»

Kiekviena pabaiga reiškia pradžią (1)

Ne kiekvieno menininko parodos atidarymas pradedamas himnu. O štai fotomenininko Ginto Kavoliūno – taip, prasidėjo himnu. Himnas jo tėviškės – Adomynės, sukurtas Alvydos Palačenkienės ir jo motinos Aldonos Kavoliūnienės. Taip menininką pagerbė žemiečiai, Adomynės etnografinis kolektyvas „Jara“. plačiau»

Jei pasaulis blogas, tai kam dauginti blogį? (nuotraukos)

Biržietis menininkas Vidmantas Jažauskas iki šiol emocingai prisimena, ką išgyveno žvarbų slaptų tuoktuvių vakarą tuštutėlėje bažnyčioje. Tas jausmas iki dabar duoda dvasinio peno, savaip atsispindi drobėse ir verčia žiūrovus pasukti galvas, patiems išlukštenti istorijos tęsinį. plačiau»

Vertingas tas momentas, kurį dabar gyvena (1)

Kaime užaugusi ir apie žurnalistiką svajojusi Genovaitė Koriznienė tapo zootechnike. Specialybė nebuvo prie širdies, bet rado kitą išeitį – susikaupusius jausmus ėmė išlieti eilėse. Kūryba ypač gelbėjo po jauno artimo žmogaus mirties, tuomet jos posmuose atsirado mirties, vėlių simbolių. plačiau»

Kad apgintų savą parapiją, steigė lietuvišką miliciją (nuotraukos)

Pušaloto kapinėse, kape be užrašo, ilsisi knygnešys, Nepriklausomybės kovų dalyvis Juozapas Rudavičius. Tai prieš kelis mėnesius išsiaiškino vietos kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis, gerokai pasirausęs po archyvus, išsiklausinėjęs vietinių žmonių. plačiau»

Teatro išvarymas

Prieš kokius devynerius metus turėjau progą iš labai arti stebėti, kaip Juozo Miltinio teatrą vis labiau užvaldo bejėgystė ir tuštuma. Panašiai žmonės jaučiasi prie sunkaus ligonio patalo... plačiau»

Smirdėlynės ir Kakunčių gatvėje gyventi nenorėtume? (nuotraukos)

Kaimai nyksta, lieka tik jų pavadinimai. O jei niekas tuo nesidomės, neužrašys, nepatyrinės, tai ir tų pavadinimų nebeliks. Pokalbis su lituaniste kraštotyrininke Lione Lapinskiene Vietovardžių metų proga – nei labai liūdnas, nei labai linksmas, bet įdomybių galima sočiai išgirsti. plačiau»

Teatro išvarymas (3)

Nebesinori eiti į teatrą. Pabodo beveik kaskart nusivilti. Bandau pasveikti. Nuo iliuzinės meilės ir prieraišumo tam, ko Juozo Miltinio dramos teatre seniai nebėra. Nėra Vadovo. Nėra asmenybių sinergijos. O svarbiausia, nėra scenos meno traukos, kuri daugybę metų magiškai veikė net su menine kūryba nesusijusius žmones. Jie eidavo, dažnai net nesąmoningai, iš inercijos ar įdomumo dėlei, tarsi kokio Laimės žiburio link... plačiau»

Senoviniais romansais visiems ašaras traukia

Raguvos kultūros centro ansamblio „Ilgesys“ narės ir pačios negali patikėti, kad dainuoja kartu jau 15 metų. Bet kai sveikina sukakties proga gerbėjai, tenka ir patikėti. Per Raguvoje 18-ą kartą surengtą Aukštaitijos kaimo eiliuotojų ir muzikantų šventę „Rudens žiedai“ ta ceremonija ir vyko. plačiau»

Tai, ko negalima atleisti

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose šalies knygynuose ir bibliotekose pristatys tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.