Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Dviejų namų bendrijos buhalterė apgailestavo tylėjusi matydama, kad bendrijos vadovas grobsto gyventojų pinigus
Jaunikius atbaido mistiniais velionio pelenais
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Kartelę keldami jau nuogąstauja, ar beįveiks (nuotraukos)

Po tris dienas ir dvi naktis Obeliuose trunkančios Obelinės gyventojai šypsosi į ūsą, kad jų šventė dar smagesnė, dar įspūdingesnė nei rajono centro – Rokiškio gimtadieniai. Obeliečiai ją surengė jau septynioliktus metus, ir visuomet – tik savo pastangomis. Viskas čia kitaip – net lietus ne įprastas, o saldainių. plačiau»

Keistieji menai jau nebelabai gąsdina

Šiuolaikinio meno festivalis Rokiškyje savo žiūrovus pratina prie naujovių jau trečius metus. Ir vis mažiau gyventojų purtosi tų jiems tarsi nesuprantamų, šokiruojančių akcijų. O kadangi daugelyje jų galima dalyvauti ir patiems, tai dar labiau įtraukia. Ir kitokio cirko šįkart daug kas pasigedo. plačiau»

Augdamas tarp brolių buvo atsakingas už gėlynus

Įprasta, kad gėlynus puoselėja moterys. Bet rudeninių gėlių parodoje susidarė kitoks įspūdis – įspūdingiausių žiedų augintojai pasirodė besantys vyrai. plačiau»

Tarp garsiausių botanikų įterpė ir lietuvius (nuotraukos)

Talentinga dailininkės ranka gali labai stipriai pakeisti klasę – mokiniams bus daug įdomiau žvalgytis ne į štampuotus ant popieriaus lapo ir pakabintus garsių žmonių portretus, o tiesiog nupieštus ant sienos. plačiau»

Pirmiau duris pravėrė į pasaulio muziką

Panevėžyje koncertavo viso pasaulio muzikos instrumentais grojantis Saulius Petreikis su grupe. Kompozitorius pasidžiaugė, kad pirmą sykį pasirodo su pučiamųjų orkestru, choru, ir jam tai išties patinka. plačiau»

Miestų gimtadieniai: kultūra išlekia į orą su fejerverkais? (nuotraukos)

Mada ar būtinybė? Pavargę nuo kasmet vis pompastiškesnių ir vienodesnių miestų gimtadienių, rajonų gyventojai jau atvirai ima jais baisėtis. Atsiranda teigiančių, kad tai masinė kultūra, neturinti nieko bendra su tikrąja. Taigi – ar tikrai reikia tokių švenčių, kai pagrindine jų vinimi tampa biudžetus kaip reikiant tuštinantys fejerverkai? plačiau»

Simboliniai vežimėliai – ir gyventojų anūkams (nuotraukos)

Praėjusį savaitgalį Rokiškio rajono Lailūnų kaimo bendruomenė šventiškai sutiko rudenį ir išlydėjo vasarą. Rudens sutiktuvės sutapo su bendruomenės dešimtmečiu. Ta proga kaimo auksarankės iš sodų ir darželių gėrybių prikūrė gražių dirbinių ir jais papuošė bendruomenės namų kiemą, kuriame ir vyko kaimo susibūrimas. plačiau»

Laikrodžių smėlis byra ir dėl gražumo

„Kiek trunka sekundė“ – paroda tokiu pavadinimu keliauja po Panevėžio bibliotekas. Parodoje eksponuojami smėlio laikrodžiai, kuriuos per daug metų įsigijo buvęs aplinkosaugininkas, dabar miesto vicemeras Valdemaras Jakštas. Jo asmeninėje kolekcijoje – 45 smėlio laikrodžiai, o vienas itin vertingas – jam 132 metai. Jis – ir vienintelis sieninis smėlio laikrodis. plačiau»

Net aikčiojo: tikra Bitė! (nuotraukos)

Legendinė Gabrielė Petkevičaitė-Bitė nuotraukose – su kuoduku, kuklia tų laikų suknele. Kaip atkurti jos personažą, kad niekas nesuabejotų, jog prieš akis regi ir klausosi pačios rašytojos? Būtent tokie klausimai kamavo šiandieninę vaidilą Eleonorą Koriznaitę – Bitės vaidmens atlikėją. Per ne vienus metus nušlifavusi tą vaidmenį aktorė šįkart pasveikino ir klojimo teatrų krivūlės dalyvius. plačiau»

Medis ir geležis papuošė mažąją sostinę (nuotraukos)

Vietines legendas ir pasakojimus adomyniečiams dvaro parke nuo šiol primins liaudies menininkų darbai – koplytstulpis, suolai, skulptūrėlės. Bus kur jaukiai pailsėti, ilgesingai pasvajoti, daug ką prisiminti. plačiau»

Susitikę pasijunta arčiau Rokiškio (nuotraukos) (1)

Gimtame krašte užaugę ir mokyklas baigę rokiškėnai gyvenimą ir šeimas kūrė sostinėje. Su amžiumi vis labiau kankinami nostalgijos, jie susibūrė į klubą „Pragiedruliai“. Su kuo, jei ne su kraštiečiu, nuoširdžiausiai pasikalbėsi, pasijuoksi? plačiau»

Vėjyje plaikstėsi močiutės jaunystės suknelės

Kaimo kultūros centro darbuotoja menų plenerui užleido savo namus: kiemas virto scena, šiaudų maišai – kėdėmis, o rąstinė močiutės klėtis – liaudies meno lobius saugančiu muziejumi. plačiau»

Pas galinguosius „modelius“ ėjo su vaišėmis (nuotraukos)

Panevėžietė menininkė jau žino, jog žirgas – ne šuo, neužtenka kartą paglostyti, kad užsitarnautum prielankumą ir paklusnumą. Net šiurpas nubėga, kai pajunti to gyvulio galią ir jėgą, bet juk be tokių potyrių tikrų žirgų ir nenutapysi. plačiau»

V.Petrulio kameros – jo gimtajame mieste

Panevėžio kino centre „Garsas“ atidaryta paroda „Dovana Lietuvai. Kolekcininko Vytauto Petrulio kameros“. plačiau»

Latvis mena: unikali idėja gimė Lietuvoje, pasiūlė ją estas (nuotraukos) (1)

Tarp istorinių dokumentų guli liudijimas, jog Baltijos kelio idėja gimė per Sąjūdžio aktyvistų susitikimą Estijoje esančiame Pernu mieste. Dabar gi aiškėja, kad idėja galbūt radosi šiek tiek anksčiau ir mums daug arčiau – Panevėžio bažnyčios rūsyje. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.