Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

J.Miltinio dramos teatro vienas iš vadovų prisipažino nedrįstantis vyresniems aktoriams užduoti tiesių klausimų

Krašto santakos

Kultūros sostinę pristatys žinomi veidai

Žvarbus vėjas profesionalių kino kūrėjų komandai nesutrukdė sekmadienio pavakarę užfiksuoti gražiausios Rokiškio miesto vietos – Nepriklausomybės aikštės, kurioje reklaminiam klipui „Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė 2019“ filmavosi įvairių sričių atstovai, gausus garsių Rokiškio ir iš čia kilusių žmonių būrys: Andrius Apšega, Justinas Krisiūnas, Arvydas Bagdonas, Donatas Smalinskas, Libertas Klimka, Marija Korenkaitė bei kiti. plačiau»

Kaip palindusiam po žemėm uždrausi dievus drožti? (nuotraukos)

Rokiškio krašto perlas Lionginas Šepka drožė šventųjų skulptūras, bet kitaip negu visi – su švarkais, sermėgomis, auliniais batais, sugrubusiomis rankomis. Drožė taip, kaip pats įsivaizdavo ir kaip norėjo. Nei valdžia, nei giminės, kaimynai negalėjo jam nurodyti, kaip kurti ir gyventi. Ir štai kartą keistuoliu vadintą vyrą aplankė meilė... plačiau»

Juozo Miltinio teatras. Kas ką: „Aklieji“ – reginčiuosius ar atvirkščiai

Pradėti norėčiau šiek tiek iš toliau. Savo internetiniame puslapyje teatras viešina tokį tekstą: plačiau»

Velioniui siunčia ženklą nosinaite (nuotraukos)

Per Vėlines, kai ant katalikų kapų suplevena liepsnelių jūra ir kapines užtvindo minios žmonių, karaimų kapinėse tvyro tyla ir ramybė. Čia nepamatysi nei prašmatnių puokščių, nei degančių žvakių. Sentikių kapai irgi gerokai santūresni nei lietuviškieji – be pompastiškos puošybos ir švieselių gausos. Vis dėlto per ilgą laiką į kitataučių tradicijas skverbiasi ir lietuviški papročiai. plačiau»

Nesikvatojo per spektaklį ne todėl, kad neėmė juokas (1)

Apie saviveiklinius teatrus atsiliepimų būna įvairių. Atsiranda net tokių, kurie šaukia, kad juos uždrausti reikia. Bet, kaip sako viena ryškiausių šalies mėgėjų teatro režisierių Jurga ŠVAGŽDIENĖ iš Miežiškių (Panevėžio r.), tie žmonės tiesiog nematė gero mėgėjų teatro spektaklio. Apie tai ir kalbamės su šia jauna, perspektyvia vadove. plačiau»

Tas pats legendinis vaidinimas

Rokiškiečiai itin išradingai paminėjo pirmojo slapto lietuviško vaidinimo, suvaidinto Panemunėlio apylinkėje, Naujikų kaime, 125 metų jubiliejų. plačiau»

Kino mechanikė dar nepamiršta „Gėlės dulkėse“ (nuotraukos)

Raguviškė Marytė Virbickienė jaunystėje tapusi kino mechanike darydavo visa, kad tik daugiau žmonių į kino seansą ateitų. Prieš geresnį filmą netgi sukdavo ratą po kaimus ir pasakodavo, kaip šį kartą bus įdomu. Labai įtikinėti ir nereikėdavo – kinas tada dar atrodė kaip stebuklas. Net didžiausi rūkaliai iškęsdavo cigaretės nesutraukę, nes griežta darbuotoja įspėdavo, kad technika dūmų nemėgsta. plačiau»

Menininką gyrė už darbus, jo žmoną – už pastangas (nuotraukos)

Panevėžietis dailininkas Stanislovas Stasiūnas, labai retai rengiantis asmenines parodas, „Galerijoje XX“ kukliai klausėsi bičiulių kalbų, tačiau dažnas jų gyrė ir jo žmoną Ireną. Už pastangas įkalbėti nuostabų menininką parodyti savo darbus visuomenei. plačiau»

Svarbios kasdienybės detalės (nuotraukos)

Atnaujintoje Panevėžio fotografijos galerijoje atidaryta žinomos panevėžietės fotomenininkės Marijos Šileikaitės-Čičirkienės paroda „Kelias. Pradžia“. plačiau»

Karta, iš kurios mokėmės

Pristatyta nauja knyga apie primirštus Panevėžio mergaičių gimnazijos (dabar Vytauto Žemkalnio gimnazija) mokytojus. Knygos sudarytojai – panevėžietis istorikas Juozas Brazauskas ir šiaulietė, Garbės kraštotyrininkė Irena Dambrauskaitė-Rudzinskienė. plačiau»

Apdegusi močiutės lovatiesė anūkui – šedevras (nuotraukos) (2)

Rokiškietė tautodailininkė Alė Gegelevičienė nekantriai laukia iš sostinės atvykstančios dukros dailininkės Jolantos Gegelevičiūtės. O jei prisideda dar ir anūkė, menininkės per naktį ne miega, o aptarinėja kūrybą ir naujausius savo darbus. Apie motinos ir dukros ryšį, garsiųjų Žuklių šeimos tarybą kalbamės svečiuodamiesi Rokiškyje. plačiau»

Šalia rojaus sodų – ir taburetė. Kam? (nuotraukos) (1)

Šiųmetė Aukštaitijos krašto profesionalių menininkų paroda buvo griežtai teminė, ji reikalavo „Memento mori“ – kad kūrėjai prisimintų, jog mirs. Vienos drobės iš tiesų baugino, kitos netgi juokino. plačiau»

Gal nebus patogu žiūrėti, bet akys nušvis

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 17–21 d. atkeliauja į Panevėžį. Jau 12-ąjį kartą rengiamo festivalio filmų programa sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus nuo 1 euro cento. plačiau»

Fotomenininko paroda – Šiauliuose

Praėjusią savaitę Šiaulių dailės parodų rūmuose atidaryta panevėžiečio Stasio Povilaičio fotografijų paroda „Juoda balta“. plačiau»

Tikrąjį karalių matydavo gatvėje bet kokiu oru (nuotraukos)

Naujas Rokiškio menininkų klubo „Roda“ pasirodymas – su rožine kaukole, bažnytiniu kardinolu, klajūnu karaliumi ir Prancūzijon išrūkstančio ekscentriškojo tapytojo drobėmis. Ar ši ekspozicija neverta geriausių sostinės parodų salių? plačiau»
1 | 2
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.