Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio plaukikų trenerė stebėjosi, kad Europos čempionate Škotijoje sportininkus labai prastai maitino

Krašto santakos

Ar mūsų šeimoje dar galima susikalbėti?

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro mažojoje scenoje šią savaitę parodyta paskutinė šio sezono premjera – spektaklis „Gyvenimas gali gerėti“. plačiau»

Kosminis peizažas ar regima ir įsivaizduojama realybė

Panevėžio dailės galerija birželio 7–10 dienomis dalyvaus IX tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS’18. plačiau»

Linksmybės su karstu (nuotraukos)

Mėgėjų teatrų gyvavimą apsunkina emigracija: savo talentu sužėrėję artistai, ypač vyrai, išvažiuoja laimės ieškoti svetur, režisieriai turi verstis per galvą, rinktis dramaturgiją, kur daugiau moteriškų vaidmenų. Tačiau, nepaisant visko, Paįstrio mėgėjų teatrų festivalis sugeba žiūrovams pateikti malonių siurprizų. plačiau»

Ant angelo sparnų – visas gyvenimo laukas (nuotraukos) (1)

Gelbėdama sutuoktinį nuo depresijos panevėžietė liaudies meistrė sumanė jam veiklos, o kartu su ja gimė unikalūs šeimyninio dueto kūriniai – nepakartojamo grožio paukšteliai ir angelai. Dėl jų galvas pametė net japonai. plačiau»

Vakarai – kine po atviru dangumi

Penktadienį vakare Panevėžio kino centras „Garsas“ atidarė lauko kino sezoną. Šią vasarą žiūrovams bus suteikta galimybė nemokamai pamatyti geriausiai įvertintus europietiškus filmus. plačiau»

Civilizacijos objektus „užkonservavo“ dešimtyje stiklainių

Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma telšiškio menininko Romualdo Inčirausko paroda „Skulptūra tarytum juvelyrika“. plačiau»

Mūzoms su armonikomis vyrai rankas bučiavo (nuotraukos) (1)

Vartydami tėvų ar senelių albumus vargu ar pamatysite nuotraukų, kuriose būtų įamžintos armonika grojančios moterys. Kupiškėnė muzikantė irgi pirmiausia virkdė akordeoną, o tik po to, priversta gyvenimo, paėmė į rankas armoniką. Galop visu grožiu atsiskleisti jai padėjo unikaliosios miežiškėnų varžytuvės „Petronės armonika“. plačiau»

Ranka rašytą mišiolą persiuntė lašiniuose (nuotraukos)

Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje atsirado naujovė, kokia negali pasigirti nė vieni šalies maldos namai: muziejinis kampelis su auksu žėrinčia monstrancija ir šventųjų relikvijomis. Tarp jų – ir pačios kukliausios, bet galbūt vertingiausios relikvijos iš Sibiro lagerių. plačiau»

Įspūdingas finalas

Biržuose vykusį jau tradicinį senosios muzikos festivalį „Baroko pavasaris“ ne taip bus lengva pamiršti – tiek daug puikios muzikos valandų jis padovanojo miestiečiams ir jų svečiams. plačiau»

Kunigaikščio Gedimino dvasia – rusų poetės eilėse

Rusijos literatūriniame lauke yra minima vyresniosios kartos poetės Annos Gedymin pavardė. Pastabieji bemat iš skambesio pajus, kad ši pavardė tarsi atkartoja Lietuvos kunigaikščio Gedimino vardą. plačiau»

Konkurse – pusantro šimto akordeonininkų

Legendinio muzikanto Algirdo Ločerio virkdomo akordeono garsų mūsų šalyje dar nepamiršęs nė vienas vyresniosios kartos atstovas. Daugelio akordeonininkų svajonė tuo metu buvo groti taip, kaip grojo A.Ločeris. plačiau»

Hipio niekaip neperrengsi (nuotraukos) (5)

Pajiešmenių kaimo pučiamųjų orkestro vadovas Čiornas – jau nebe juodas kaip jaunystėje, bet vis toks pat charizmatiškas. Kur bepasisuktų, jis traukia visų akį. Į televizijos projektą kviesdami prodiuseriai gyrė orkestrą, kad šis „blatnai“ atrodo, o ir vadovas jų – „kažkoks“... Na taip, išskirtinis! plačiau»

Šalia knygos – tulpė

Vartyti knygas įkvėpus lengvų lengviausio tulpių aromato – dar smagiau. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Atrijaus terasoje penktadienį vėl atidaryta tradicinė tulpių paroda. plačiau»

Laisvės gynėjus savanoriai pagerbė kitaip (nuotraukos)

Savo rankomis kurti šamotiniai vazonai su gėlėmis – taip Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai antradienį pagerbė Lietuvos nepriklausomybės kovų karių kapus Kristaus Karaliaus katedros kapinėse. plačiau»

Scenoje – vienos dienos pokštas (1)

Gegužės 26, 27 dienomis 17 valandą Panevėžio teatre „Menas“ žiūrovų laukia premjera – Antono Čechovo „Piršlybos“. plačiau»
1 | 2 | 3
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.