Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Rampa – šviesos barjeras tarp kaimynų

Latvijos Saldus miesto bibliotekoje šią savaitę atidaryta Panevėžio menininkų paroda „Rampa 8“. Joje eksponuojami fotografų Evaldo Ivanausko, Žilvino Kropo, Andriaus Repšio, Sauliaus Saladūno ir tapytojų Sigito Laurinavičiaus, Eugenijaus Marcinkevičiaus, Tomo Rudoko, Artūro Stančiko kūriniai. plačiau»

Net ir talentams tenka derintis (nuotraukos)

Apskrities muzikos mokyklose norinčių mokytis vaikų – apstu. Kai kurie net nepatenka, laukia eilėje. Tik va, kai kur reikėtų rojalio, kai kam nepavyksta įsigyti kanklių, nes nespėja jų gaminti, o skrabalus įpirkti tikrai ne kiekvienos šeimos kišenei. Pedagogai turi savų bėdų – niekas nebenori stoti prie mokyklos vairo, tad daugelyje įstaigų – tik laikinieji vadovai. plačiau»

Lietuvybę vis sunkiau išsaugoti

Jei ne trys emigracijos bangos, Lietuvoje gyventų 11 milijonų gyventojų, o šalis klestėtų. Taip teigia iš Australijos sugrįžęs Vytautas Jonas Juška. plačiau»

Trūkstamas nuotraukas albumui pasišovė atsiųsti (nuotraukos)

Panevėžietis verslininkas Audrius Balčėtis išleido fotoalbumą apie Tbilisį. Fotografuodamas šventoje vietoje jis atsiklaupė ir pabučiavo Sakartvelo žemę. Tai be galo sujaudino jo bičiulį ir palydovą kelionėje panevėžietį Davidą Kachiašvilį-Dilką. plačiau»

Laukdamas garsių giminaičių rinkdavo laužui malkas (nuotraukos)

Policijos viršininko Kazio Svilo viešnagė kaime su vokiete žmona ir gimnazistu sūnumi būdavo ypatingas įvykis. Niekas tuomet nenujautė, kad tėvas bus sušaudytas Butyrkų kalėjime, motina žus Vokietijoje, o sūnus – politinis kalinys Vytautas Vorkutos anglies kasyklose kankinsis 11 metų ir nekris dvasia: taps felčeriu, suburs krepšinio komandą. plačiau»

Už kūrinius spalvingesnis tik gyvenimas (nuotraukos)

Panevėžio kino centre „Garsas“ vykusi kontaktų mugė – bitininkų, menininkų, kitų kūrėjų produktų pristatymas tapo tarsi įvadu į išskirtinę filmų programą. plačiau»

Nykštukai lankė ligonius

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje jau labai laukiama Kalėdų. Sunkiems ligoniams tos šventės – tikra atgaiva. plačiau»

Nuo dvaro istorijos – iki šeimos likimo (nuotraukos) (1)

Pasvalio rajone, Medikonių kaime, iš buvusio dvaro – baigiantys nunykti griuvėsiai. Jei ne entuziastai, narpliojantys žmonių likimus po kruopelytę, į užmarštį nukeliautų ir prisiminimai apie Repčių giminę, kuri išugdė nepaprastą vyrą – Seimo narį, savanorį ir knygnešį Antaną Repčį. Toje pat giminėje – ir dailininkai, muzikai, o tarp jų ir žinomo politiko Andriaus Kubiliaus žmona. plačiau»

Į Pasvalį tarsi atplukdė Pyvesa

Rajono literatų vedlė mokytoja Regina Grubinskienė į pasaulį padėjo išleisti daugybę gabių kūrėjų knygų, bet savo poeziją sudėjo tik į vieną. Ji negali paaiškinti, kodėl rašo, bet užtat senutė jos motina tikrai žinojo ir nuolat tvirtindavo, kad tai yra nuomalda – širdies nuraminimas. plačiau»

Kiekviena pabaiga reiškia pradžią (1)

Ne kiekvieno menininko parodos atidarymas pradedamas himnu. O štai fotomenininko Ginto Kavoliūno – taip, prasidėjo himnu. Himnas jo tėviškės – Adomynės, sukurtas Alvydos Palačenkienės ir jo motinos Aldonos Kavoliūnienės. Taip menininką pagerbė žemiečiai, Adomynės etnografinis kolektyvas „Jara“. plačiau»

Jei pasaulis blogas, tai kam dauginti blogį? (nuotraukos)

Biržietis menininkas Vidmantas Jažauskas iki šiol emocingai prisimena, ką išgyveno žvarbų slaptų tuoktuvių vakarą tuštutėlėje bažnyčioje. Tas jausmas iki dabar duoda dvasinio peno, savaip atsispindi drobėse ir verčia žiūrovus pasukti galvas, patiems išlukštenti istorijos tęsinį. plačiau»

Vertingas tas momentas, kurį dabar gyvena (1)

Kaime užaugusi ir apie žurnalistiką svajojusi Genovaitė Koriznienė tapo zootechnike. Specialybė nebuvo prie širdies, bet rado kitą išeitį – susikaupusius jausmus ėmė išlieti eilėse. Kūryba ypač gelbėjo po jauno artimo žmogaus mirties, tuomet jos posmuose atsirado mirties, vėlių simbolių. plačiau»

Kad apgintų savą parapiją, steigė lietuvišką miliciją (nuotraukos)

Pušaloto kapinėse, kape be užrašo, ilsisi knygnešys, Nepriklausomybės kovų dalyvis Juozapas Rudavičius. Tai prieš kelis mėnesius išsiaiškino vietos kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis, gerokai pasirausęs po archyvus, išsiklausinėjęs vietinių žmonių. plačiau»

Teatro išvarymas

Prieš kokius devynerius metus turėjau progą iš labai arti stebėti, kaip Juozo Miltinio teatrą vis labiau užvaldo bejėgystė ir tuštuma. Panašiai žmonės jaučiasi prie sunkaus ligonio patalo... plačiau»

Smirdėlynės ir Kakunčių gatvėje gyventi nenorėtume? (nuotraukos)

Kaimai nyksta, lieka tik jų pavadinimai. O jei niekas tuo nesidomės, neužrašys, nepatyrinės, tai ir tų pavadinimų nebeliks. Pokalbis su lituaniste kraštotyrininke Lione Lapinskiene Vietovardžių metų proga – nei labai liūdnas, nei labai linksmas, bet įdomybių galima sočiai išgirsti. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.