Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys sparnuota fraze apibūdino valstiečių santykius su liberalsąjūdininkais
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Yra kur akis ir širdį paganyti (nuotraukos)

Rokiškio krašto muziejuje užderėjo parodų. plačiau»

„Garsas“ lankomas, giriamas, tai kam griauti?

Sugriauti lengva, statyti sudėtinga ir sunku. plačiau»

Piešė ne spalvomis, o šviesa (nuotraukos)

Panevėžyje savo kūrybą pirmą kartą pristatė Čikagoje gyvenantis panevėžietis fotografas Andrius Sprindys. plačiau»

Pradžią davė arbatinis iš šiukšlių konteinerio (nuotraukos)

Ar gali būti įdomus kasdien buityje naudojamas indas arbatai plikyti? Pasirodo, ir dar kaip gali! Į parodą Paįstryje sunešti arbatiniai vieniems priminė jų vaikystę ar vestuves, kitiems pirmojo automobilio pirkimą, tretiems anapilin išėjusias jaunystės drauges. O štai vertingiausias eksponatas – šimtametis arbatinis iš pirmo žvilgsnio gal pasirodys ir pats kukliausias. plačiau»

Šiaudinė eglė irgi laukia šviesų girliandos (nuotraukos)

Ne tik šalyje, bet ir užsienyje savo šiaudiniais kūriniais išgarsėję naujamiestiečiai – dar vis darbų šurmulyje. Tik poryt, prieš pat Naujuosius, jų naujasis kūrinys suspindės šventinėmis šviesomis, nors ir be jų tikrai atrodo įspūdingai. plačiau»

Moteris sukvietė suknelių dovanojimo šventė

Akcijos „Padovanok suknelę“ organizatorės išsirinkti suknelę panevėžietes šiemet sukvietė į Šv. Petro ir Povilo parapijos namus. Norinčiųjų pasipuošti sugužėjo kelios dešimtys. plačiau»

In memoria Jonas Čeponis-Vaidevutis

Gruodžio 25 d. mirė Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiaus kavalierius, Laisvės premijos laureatas, Laisvės kovų dalyvis, Tauro apygardos partizanas Jonas Čeponis-Vaidevutis. plačiau»

Nusiraminimo kryželis, meilės šaukštas ir katinas vietoj apykaklės (nuotraukos) (1)

Tautodailininkų Stočkų šeimai ilgi besniegiai žiemos vakarai neprailgsta. Moteris iš vilnos velia katinus ir net verbas, o vyro kūriniai iš medžio ir jo šaknų pasiekia net Japoniją. Mugėse pirkėjai žavisi meistrų išmone, o kai kurie užsieniečiai urmu viską nuo jų stalo susišluoja. plačiau»

Rampa – šviesos barjeras tarp kaimynų

Latvijos Saldus miesto bibliotekoje šią savaitę atidaryta Panevėžio menininkų paroda „Rampa 8“. Joje eksponuojami fotografų Evaldo Ivanausko, Žilvino Kropo, Andriaus Repšio, Sauliaus Saladūno ir tapytojų Sigito Laurinavičiaus, Eugenijaus Marcinkevičiaus, Tomo Rudoko, Artūro Stančiko kūriniai. plačiau»

Net ir talentams tenka derintis (nuotraukos)

Apskrities muzikos mokyklose norinčių mokytis vaikų – apstu. Kai kurie net nepatenka, laukia eilėje. Tik va, kai kur reikėtų rojalio, kai kam nepavyksta įsigyti kanklių, nes nespėja jų gaminti, o skrabalus įpirkti tikrai ne kiekvienos šeimos kišenei. Pedagogai turi savų bėdų – niekas nebenori stoti prie mokyklos vairo, tad daugelyje įstaigų – tik laikinieji vadovai. plačiau»

Lietuvybę vis sunkiau išsaugoti

Jei ne trys emigracijos bangos, Lietuvoje gyventų 11 milijonų gyventojų, o šalis klestėtų. Taip teigia iš Australijos sugrįžęs Vytautas Jonas Juška. plačiau»

Trūkstamas nuotraukas albumui pasišovė atsiųsti (nuotraukos)

Panevėžietis verslininkas Audrius Balčėtis išleido fotoalbumą apie Tbilisį. Fotografuodamas šventoje vietoje jis atsiklaupė ir pabučiavo Sakartvelo žemę. Tai be galo sujaudino jo bičiulį ir palydovą kelionėje panevėžietį Davidą Kachiašvilį-Dilką. plačiau»

Laukdamas garsių giminaičių rinkdavo laužui malkas (nuotraukos)

Policijos viršininko Kazio Svilo viešnagė kaime su vokiete žmona ir gimnazistu sūnumi būdavo ypatingas įvykis. Niekas tuomet nenujautė, kad tėvas bus sušaudytas Butyrkų kalėjime, motina žus Vokietijoje, o sūnus – politinis kalinys Vytautas Vorkutos anglies kasyklose kankinsis 11 metų ir nekris dvasia: taps felčeriu, suburs krepšinio komandą. plačiau»

Už kūrinius spalvingesnis tik gyvenimas (nuotraukos)

Panevėžio kino centre „Garsas“ vykusi kontaktų mugė – bitininkų, menininkų, kitų kūrėjų produktų pristatymas tapo tarsi įvadu į išskirtinę filmų programą. plačiau»

Nykštukai lankė ligonius

Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje jau labai laukiama Kalėdų. Sunkiems ligoniams tos šventės – tikra atgaiva. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.