Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Rokiškio rajono tarybos narys nujaučia, kad iš Jūžintų mokyklos atimta poilsiavietė gali būti nešvariai privatizuota
Vaiko nuotrauka – būdas pinigams traukti
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Lelijomis viliojo žmoną į gimtinę (nuotraukos) (1)

Žinomos dailininkų šeimos vasaros rezidencija Krekenavoje – senieji giminės namai, kadaise buvusi kalvė, kurioje dryksojo ir dalis išardyto rusų tanko. Dabar sodyba tarnauja menams, tik bėda, kad senąją didybę prarandančiame miestelyje ne visiems to reikia, kažkam smagu europinius pinigus „kartuvėms“ tratinti. plačiau»

Naktinė misterija jau būtina kaip vanduo (nuotraukos)

Jau vienuoliktą kartą pasvaliečiai Jonines sutinka kitaip. Ir praėjusį savaitgalį Lėvens upės pakrantę priešais bažnyčią apgulė minios žmonių. Jie suplūdo pasižiūrėti „Eglės žalčių karalienės“. plačiau»

Kai profesionalai nebereikalingi, kas tada reikalingas? (4)

Smuikas, bosinė gitara, klarnetas ir fortepijonas – šiais instrumentais grojantys rokiškiečiai muzikos mokytojai susibūrė į išskirtinį instrumentinį ansamblį „Vivo dolce“. Nors šie lotyniški žodžiai reiškia „gyvuoti švelniai, maloniai“, ansambliui tai nepavyko. Iš Rokiškio kultūros centro jis buvo gražiai išprašytas. plačiau»

Kibiras surūdijusių vinių – tikras įkvėpimas (nuotraukos)

Panevėžyje, keramikos sostinėje, moterų godas molyje godoja savito braižo keramikė Vilija Balčiūnienė. Ji tiki, kad jos talentui padeda turtinga lietuviška kalba – joje juk tiek daug iliustruoti besiprašančių žodžių! Dar ji žino, kad mūza neatlekia kai miegi, o atskrenda kai dirbi. plačiau»

Mecenatų pavyzdys – įkvėpimas gimnazistams (nuotraukos)

Mecenatų Kazickų šeimos fondo premijų teikimo ceremonija ir vasaros piknikas Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje buvo įspūdingi. plačiau»

Iš peizažų eilės negimsta (nuotraukos)

Biržietis poetas, publicistas ir fotomenininkas Alis Balbierius pastaruoju metu susidomėjo fotografija iš oro. Jau treti metai jis droną skraidina ir virš Biržų bei jo apylinkių, pralekia ir virš regioniniame parke esančios savo sodybos. plačiau»

Pažinojo daug talentingų, o genialų – tik vieną

Šventojo Rašto vertėjas, politinis kalinys, likimo draugus į kovą kvietęs savo sukurtu himnu, kunigas ir jausmingų eilėraščių kūrėjas Česlovas Kavaliauskas Pumpėnuose entuziastų buvo pagerbtas kukliai ir subtiliai. Kai kalbama apie tokio masto eruditą, politiniam patosui – ne laikas ir ne vieta. Tuo įsitikinęs Pasvalio krašto istoriją renkantis pumpėnietis Algimantas Stalilionis. plačiau»

Laiptinėje – nosį glostantis aštrus terpentino kvapas (nuotraukos)

Į tapybos studijos surengtą parodą bibliotekoje sutilpo daugybė paveikslų, o vienas jų ta proga grįžo net iš Suomijos – autorė neseniai nutapytą anūko portretą buvo ką tik ten nuskraidinusi ir padovanojusi savo šeimai. Bet nieko, paroda pasibaigs, ir paveikslas nukeliaus ten, kur reikia. plačiau»

Lenkų kultūros festivalyje – ir energingasis vyskupas

Panevėžio širdyje – Laisvės aikštėje jau šeštąjį kartą šurmuliavo Lenkų kultūros festivalis. Jame dalyvavo orkestrai, chorai, dainų ir šokių ansambliai, liaudiškos muzikos kapelos, senjorų klubai iš 17-os Lenkijos ir Latvijos miestų, taip pat ir šeimininkai. plačiau»

Šokiai po atviru dangumi neprigijo (nuotraukos) (1)

Pasaulyje daug kur klesti tradicija – savaitgaliais rinktis į miestų aikštes, centrus ir grojant muzikai smagiai visiems leisti laiką. Panevėžiečiai vasarą susitinka penktadieniais, renkasi Laivės aikštėje. O biržiečiai, kupiškėnai, rokiškiečiai? Kaip išjudinami jie? plačiau»

Atkasta kapavietė – kone 400 metų senumo?

Panevėžyje iš Laisvės aikštės į Vasario 16-osios gatvę kasinėti persikėlusių archeologų laukė netikėti radiniai. Atrodo, prieš istorikų akis atsiveria dar labai paslaptingas, neištyrinėtas XVII amžius su liuteronų laidojimo papročiais. plačiau»

Rutinos vingiai ir dramos

Aštuonių šalių fotomenininkų kūrinius, vaizduojančius žmogaus ir miesto gyvenimą, galima pamatyti Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės „Žmogus ir miestas 2019“ parodoje Panevėžio fotografijos galerijoje. plačiau»

Net dveji atlaidai šiemet – ne per daug (nuotraukos) (1)

Žmonių iniciatyva atgaivintas senutėlis medinis Adomynės dvaras dabar toks gyvas, kaip joks kitas Kupiškio rajone. Be poniškumo ir pompastikos, bet užtai su paperkamu paprastumu ir jaukumu, pasakiško skonio legendinėmis „Pagrabinėmis“ bandelėmis. Turint tokį dvarą ir vikrias gaspadines, mažosios kultūros sostinės vardas Adomynei – ne našta ir ne vargas. plačiau»

Įvertino kaip tėvo bendramintę

Žmogus miršta, bet lieka jo idėjos, mintys, darbai ir bendraminčiai. Apie tai byloja ir Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose, Rokiškio rajone. Jo įkūrėjo – laisvės kovų metraštininko, partizano Andriaus Dručkaus nebėra, bet jo atminimą saugo bendražygė ir bičiulė mokslų daktarė Elena KAZLAUSKAITĖ. Kalbantis muziejuje pro mus prapėdina jųdviejų užauginta ir muziejaus lankytojus pradžiuginanti katytė Dilgė. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.