Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Pirmasis krikštas – purvynėje (nuotraukos) (1)

Žinoma šalies choreografė Leokadija Dabužinskaitė savo karjerą pradėjo Aukštaitijos sostinėje, todėl Dainų šventėse visada akimis ieško buvusių savo ansamblio šokėjų. Panevėžyje jai teko visko patirti, nepamirš ir to, kaip išmokė restorano merginų šokėjų grupę kankaną sutrypti taip, kad iškart nuskintų šalies konkurso prizą. Neišvengiamai visi keliai ją vedė į sostinę. plačiau»

Steigiamojo Seimo posėdį atidarė moteris – mūsų Bitė

Panevėžiečiai didžiuojasi, kad jų kraštas išugdė rašytoją ir visuomenės veikėją Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. Tačiau nedaugelis akcentuoja šios moters nuopelnus atkuriant Lietuvos valstybę, kovojant už moterų teises. Garsioji panevėžietė kraštiečių buvo deleguota į Steigiamąjį Seimą ir ten ne tik šiaip sau pabuvo, bet ir daug nuveikė. plačiau»

Užaugusios mūzos išplasnojo kitur (nuotraukos) (2)

Tik tarmiškai pasvalietiškai kalbantis, senąją baltų religiją propaguojantis dailininkas, legendinės roko grupės „Plentas“ įkūrėjas Juris Baliūnas tikrosios mūzos taip ir nesurado. Bet tai jam netrukdo daug tapyti, būti populiariam ir iš to netgi galus sudurti. Tik va, karantinas jam neleido triukšmingai uždaryti apvalios sukakties proga surengtos parodos. plačiau»

Vienintelis objektas, prie kurio Paberžėje neprileidžia (nuotraukos)

Jei reikėtų kam nors įrodyti, kad provinciją gali atgaivinti ir vienas žmogus, paberžietė muziejaus vadovė iškart visus pakviestų į savo kaimą ir lenkdama pirštus vardintų – Tėvas Stanislovas, sukilimo vadas Antanas Mackevičius, pagaliau – ir jos uošvis Gendrutis Galvanauskas. Štai keli skirtingų kartų žmonės, Paberžei lėmę šlovę. plačiau»

Garsioji Stefutė – smulkmenų dievas (nuotraukos)

Žinoma humoristė subatėnė Violeta Trečiokaitė-Mičiulienė žada surimtėti ir nebejuokauti. Gal taip pamažu ji nusikratys ir savo personažo vardo, liks tik Violeta. Likusi gyventi tėviškėje ji nuolat vaikšto pro kultūros centrą, bet į jį grįžti dirbti nebenori nė už ką. Užtat antrąkart tapo studente ir geidžia kito amplua – padėti nusivylusiems žmonėms atgauti viltį. plačiau»

Paslaptingoje laboratorijoje verda kirvio sriubą (nuotraukos)

Per karantiną muziejų durys lankytojams užrakintos. Bet viduje ir toliau vyksta intriguojantys dalykai, pavyzdžiui, laboratorijoje kunkuliuoja puodas ir verda sriuba iš kirvio. Pasirodo, tai vyksta ne tik pasakose. Ir viską išvysti galima neiškėlus kojos iš namų. plačiau»

Pažvelgti į tuščias aikštes įkvėpė karštoji linija 1808 (nuotraukos) (1)

Panevėžietis fotomenininkas Andrius Repšys laikomas fotografijų iš paukščio skrydžio fanatiku. Per karantiną jis ėmėsi fiksuoti ištuštėjusias aikštes ir kaip niekada pajuto vienatvę, atskirtį, žmonių susvetimėjimą. Ir suprato, kad šiuo sunkių išbandymų metu kurjeris, paštininkas ar maisto išvežiotojas yra toks pat reikalingas, kaip medikas ar policininkas. plačiau»

J.Bielinio vaikaitis jautė turįs nešti senelio kryžių (1)

Biržų krašto muziejus „Sėla“ savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia apie kraštiečio knygnešio Jurgio Bielinio vaikaičio mirtį. plačiau»

Po auksiniais šiaudais paslėpė pranašų žodžius (nuotraukos)

Karantinas savaip pakoregavo tapytojos Ilonos Žvinakienės kūrybą: žydinčias pievas pakeitė prie paveikslų priderinti bibliniai tekstai. Tik juos perskaityti reikia labai pasistengti: nes jie pridengti šimtamečių alyvmedžių žieve. O kokią žinią iš drobės skelbia avinėlis? Ogi tikrai gerą: jei tu ir paklysi, piemuo paliks visas kitas avis ir eis tavęs, paklydėlio, ieškoti. Ir atsivėrusias žaizdas užgydys. plačiau»

Menai grįš, kai iškraustys vištas (nuotraukos)

Rokiškietė tautodailininkė savikritiška: kitus moko dailės, bet ir pati jaučia, kad reikia mokytis. Energijos jai netrūksta viskam, net ir dabar, sudėtingomis sąlygomis, ji sugeba suburti moteris kūrybai per internetą. O kas laukia ateity, tai fantazijoms ribų nėra. plačiau»

Su būgnų trenksmu nuvertė sunkų akmenį

Bažnyčios šventoriaus kieme – vos keletas žmonių. Bet ir šis nedidelis pulkelis Vadokliuose pratęsė gyvąją tradiciją – mušė būgną. Šiemet – be šventinės procesijos ir be pilnos žmonių bažnyčios, bet būgno garsas tik tuo garsiau per apylinkes dundėjo. plačiau»

Kai esi atsakingas už gera ir už bloga (nuotraukos)

Velykos bus kitokios – be įprastinio šurmulio bažnyčiose. Rokiškio dekanas Eimantas Novikas tikisi, kad šventės vis viena bus nuoširdžios ir šviesios, nes parapijiečius lydės ir popiežiaus Jono Pauliaus II šypsena. Nors ir netikra, iš smėlio, bet taip viliojanti suaugusiuosius ir vaikus bent pirštu prisiliesti. plačiau»

Viskas prasidėjo nuo laiškų rašymo (2)

Sunkiu metu vieni kitus palaikom kas kaip galim: pasiaukojamu darbu, savanoriavimu ir net šviesia bei viltinga poezija. Kupiškio krašto išauginta kūrėja, buvusi medikė, dalijasi sielas gydančiu žodžiu. Pirmosios jos eilės gimė laiškuose ant languoto popieriaus su parašte. plačiau»

Gireišių majokas traukte traukė

Po straipsnio „Panevėžio krašte“ apie Struvės geodezinio lanko punktą Gireišių kaime, Rokiškio rajone, atsišaukė tame kaime gimęs ir augęs dabar Kaune gyvenantis 93 metų Algimantas Žvyrėnas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.