Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Gireišių majokas traukte traukė

Po straipsnio „Panevėžio krašte“ apie Struvės geodezinio lanko punktą Gireišių kaime, Rokiškio rajone, atsišaukė tame kaime gimęs ir augęs dabar Kaune gyvenantis 93 metų Algimantas Žvyrėnas. plačiau»

Viskas užmigdyta ir užrakinta. Net ir toji buka višta? (nuotraukos)

Kas galėjo pagalvoti, kad savo paroda norėjęs žiūrovus paskatinti prasmingam snauduliui, miegui, sapnui, menininkas netikėtai net sau pačiam, susiklosčius pandemijos situacijai, tą savo misiją įvykdė su kaupu: visi dabar sėdim namie ir perkainojam gyvenimo vertybes. plačiau»

Kas toji Emilija, gyvenusi kažkur prie Biržų? O gal ji – tavo ar mano kaimynė? (nuotraukos) (2)

Perskaitę nuo ašarų permirkusį dienoraštį, kaimynai nustebo, kad jį rašiusios Emilijos visai nepažinojo. Toks jausmų vulkanas joje kunkuliavo, tiek dvejonių draskė, vienatvė kankino, meilė širdį varstė! Kiti gi, jos visai nepažinojusieji, pagal knygą nusprendė ir tuo šventai patikėjo, kad toji Emilija gyveno visai greta, jų miestelyje, gal net jų gatvėje. plačiau»

Velykiniai kiškučiai – jūsų rankomis

Kad karantinas neprailgtų, Panevėžio miesto dailės galerijos edukacijos specialistai parengė edukacinių kūrybinių programų filmukus, tad mokytis lipdyti jau galima ir būnant namuose. plačiau»

Plika akimi nematomas, o prilygsta Egipto piramidėms (nuotraukos)

Gireišiuose, šalia Panemunėlio Rokiškio rajone, – keliautojus sustoti kviečia Struvės geodezinio lanko punktas. Neišvaizdūs statiniai nedaug ką pasako nuo visko atbukusiam žmogui, o labiau gilintis, paskaityti, kas čia parašyta, ne kiekvienas ir nori. Bet štai buvusiam geodezininkui Pranciškui Motuzui net saldu kalbėti apie šį net į UNESCO sąrašą įtrauktą pasaulinės kultūros pasiekimą. Kai praeis koronaviruso pandemija, kartu su juo vyksime į Pandėlį ir ten ieškosime tokių pat akimi nematomų, bet ne mažiau svarbių ženklų, kuriems jau net 200 metų. plačiau»

Kai į Mėnulį reikia nuskristi arklio vežimu

Šįkart į savo darbą pro rožinius ir pro juodus akinius paprašėme pažiūrėti Panevėžio rajono Ramygalos kultūros centro direktorės Loretos KUBILIŪNIENĖS. Moteris neseniai atlaikė krizę. Dėl nebepakeliamo administracinio krūvio prieš tris mėnesius bandė išeiti iš darbo, parašė pareiškimą, valdžia prašymą patenkino. Kultūros namuose jai buvo surengtas padėkos vakaras, o kitą dieną atsitiko neįtikėtinas dalykas: gyventojai surinko parašus ir kitą dieną paskambino, kad ji privalo pasilikti. Pasiliko. Ir tada suprato, kad, matyt, šiame darbe ir numirs. plačiau»

Sušukus: „Darom, aš labai noriu!“, nebėra kur trauktis (nuotraukos)

Panevėžio apskrityje Mažosios kultūros sostinės titulą perėmė Juodupė. Netoli Latvijos, Rokiškio rajone, įsikūręs miestelis garsėjo vilnonių audinių fabriku, bet jam paskelbtas bankrotas, o akis bado bendrabučio pastatas tuščiais langais. Tad ar naujoji misija juodupiečiams nebus per sunki našta? Apie tai kalbėjomės su renginių vedle vadinama Lina MEILUTE-DATKŪNIENE, kultūros specialiste Elinga ASTRAUSKIENE, savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Janina KOMKIENE, juodupiete Lina ZAMALIAUSKIENE. plačiau»

Kasdien – ir po vieną nemalonų darbą

Skelbiame rašinių ciklą, kuriame kultūros darbuotojų prašome pažvelgti į savo darbą ir pro rožinius, ir pro juodus akinius: kiek jie savo darbe mato džiaugsmo ir kiek nusivylimo. Šįkart mūsų viešnia – Panevėžio rajono Smilgių kultūros centro direktorė Lina NARKEVIČIENĖ. Su ja kalbasi „Panevėžio krašto“ korespondentė Zina PAŠKEVIČIENĖ. plačiau»

Svetimam himnui kepurės nenukėlė (nuotraukos)

Svarbiau gimtadienis ar valstybės šventė? Kovo 11 dieną netoli Vabalninko gimęs Gaudentas Aukštikalnis jau seniai į šį klausimą atsakė sau, vaikams, bičiuliams. Norintys jį pasveikinti turi eiti į renginius mieste ir ten surasti pagal per aikštę skambantį balsą. Vyras aiškiai prisimena Sausio 13-osios įvykius, kai laisvę gynė su vos ūgtelėjusiais vaikais ir kai „jedinstvo“ sumindė jo gerą vokišką skrybėlę. plačiau»

Intriguojančios Skirmanto Pabedinsko istorijos

G.Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje Panevėžyje pristatyta ilgamečio Lietuvos radijo ir televizijos žurnalisto Skirmanto Pabedinsko kartu su žurnaliste Zina Paškevičiene parašyta knyga „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“. plačiau»

Stiprinant dvasią – saugesnis kūnas (nuotraukos)

Tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas Panevėžio kino centre „Garsas“ prieš savaitę buvo įspūdingas, jam dar nespėjo sutrukdyti dabar jau milžiniškais šuoliais didėjanti baimė dėl koronaviruso. plačiau»

Aktoriaus krėslas šildė ir įžymybes (nuotraukos)

Garsusis Juozo Miltinio mokinys Algirdas Paulavičius ir žinoma dailininkė Irena Milaševičiūtė – jau daugybę metų visur kartu. Juos siejo ne tik kūryba ir laisve alsuojantis meno pasaulis – abu kartu atlaikė ir didžiulių išbandymų. Juk ne kiekviena antroji žmona iki mirties slaugytų pirmąją savo vyro žmoną. plačiau»

Jaunystės įžūlumas – tik sintezėje su senbuvių patirtimi

Juozo Miltinio dramos teatras išgyvena sunkius laikus. Neseniai po skandalų teatro vadovų kėdes paliko vadinamieji teatro vaikai – legendinio režisieriaus Juozo Miltinio bendražygio Vaclovo Blėdžio sūnus Leonas Blėdis ir aktoriaus Valerijaus Jevsejevo sūnus Andrius Jevsejevas. Ar įmanoma prikelti teatrą krizės laikotarpiu, net jei atėję vadovauti jauni ir drąsūs suklumpa? O ir kaip prikelti, kuria kryptimi plukdyti teatro laivą? To teiravomės naujojo mūsų teatro vadovo, buvusio ilgamečio Šiaulių dramos teatro direktoriaus Antano VENCKAUS. plačiau»

Klydusiems kartoja: „Užsiauginkite ant savęs gėlių“ (nuotraukos)

Kad per kūrybinį procesą padėtum kitam, privalai ir pats kurti. Ne taip, kaip mokeisi akademijoje, o vedamas pasąmonės, bėgdamas ne paskui mintis, o paskui savo ranką. Naujos profesijos atstovė – dailės terapeutė Vaida Virbalaitė visiems leidžia žvilgtelėti į labai asmenišką savo emocijų dienoraštį. plačiau»

Kas tas miego trūkumas, jei pamatė, ką gali (nuotraukos)

Praėjusieji metai buvo ryškūs. Rokiškis kvietė svečius kaip šalies kultūros sostinė, o Kupiškio rajono Adomynės miestelis – kaip mažoji šalies kultūros sostinė. Kultūros sostinių šlovė jau už nugaros, misija atlikta, bet juk niekas nepraeina be pėdsako. Labai pavargta? Nebesinori pakartot? Ko nebedarytų, o ką norėtų pakartoti iš naujo? Kokių pamokų išmoko? Ką šios tradicijos perėmėjams patartų? plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.