Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Ūkininkai jau žino, kad sodybas saugantys šunys yra bejėgiai prieš vilkus

Krašto santakos

Dukart savanoris laisvos tėvynės nebepamatė (nuotraukos)

Net du kartus Lietuvos nepriklausomybę gynęs pasvalietis savanoris Mikalojus Grabauskas nebesitikėjo, kad šalis vėl bus laisva ir mirė nesulaukęs tos džiugios žinios. Tačiau ir dabar stebina ta savanorio tvirtybė – antrąkart jis ginklo ėmėsi būdamas ligoniu. plačiau»

Lyg tave sektų skvarbios akys (nuotraukos)

Raudonos vėliavos, raudoni kaklaraiščiai, kareiviai paradine uniforma, draugovininkai metro stotyje ir traukinio vagone, kruopščios patikros kaip oro uoste, registravimasis policijoje – visa tai patirsi nuvykęs į Kiniją ir gal nejučia nusipurtysi: juk kažkas panašaus buvo ir tavo praeityje. plačiau»

Antroji knyga – dar įdomesnė (1)

Panevėžietė Danutė Montvilaitė išleido antrąją lyrinių novelių knygą „Pakelių žydėjimo šviesa“. Pirmoji jos kūrybos knyga – „Prie ežerėlio“. Autorės specialybė yra biologė, bet ji – literatė iš prigimties. plačiau»

Nuo Korėjos karo – iki žinomo filosofo (nuotraukos)

Iš už Atlanto į Lietuvą atskridęs profesorius Algis Mickūnas visuomet aplanko savo tėviškę Pasvalio rajone, Kriklinių kaime. Profesoriui nereikia ištaigingų mašinų – sostinėje jis sėda į autobusą ir atvažiuoja pas jo visada laukiančią pusseserę Janytę. Krikliniuose jis godžiai kerta giminaitės troškintus raugintus kopūstus, o užsigeria pasvalietišku alumi. plačiau»

Rokiškį papuošė pirmas linksmas kiškis

Spaudos atgavimo dieną Rokiškio senamiestyje, Nepriklausomybės aikštėje, prie Viešosios J.Keliuočio bibliotekos pastato, atsirado žaisminga kiškio skulptūra. plačiau»

Tikisi, kad Bitės indėlį pagaliau pripažins (nuotraukos)

Ypatingos konferencijos dalyvės džiaugėsi ypatingu sveikinimu ir tuo, kad Panevėžys turėjo Gabrielę Petkevičaitę-Bitę. plačiau»

Fotoaparatai kabo medžiuose, ant tiltų, lietvamzdžių (nuotraukos)

Susidomėjęs fotografijos menu panevėžietis labai trumpai fotografavo brangia technika, sumanė grįžti prie ištakų ir susikonstravo patį primityviausią fotoaparatą iš paprastos skardinės. Jo privalumas – niekada nežinai, kas išeis, nes nepriklausomai nuo žmogaus vaizdą piešia pati gamta. Taip gimė įspūdingas soliaografijos ciklas, parodomis keliaujantis po visą pasaulį. plačiau»

Bėda dėl Krošinskių pilaitės buvo paversta anekdotu

Išpuoselėtame Rokiškyje akis bado griūvanti Krošinskių pilaitė. Taip skambiai vadinamas statinys su bokšteliais, vartų arkadomis labiau primena našlaitį. Kad viduje niekas nelandžiotų, jau seniai užkalti langai ir durys. Ar vieną rytą nubudę rokiškėnai neišgirs, kad istorinis statinys sugriuvo? plačiau»

Parapijiečiai klebono paprašė nusikirpti plaukus (nuotraukos) (2)

Kai prieš 14 metų Rokiškio rajono Suvainiškio parapija pradėjo leisti laikraštį „Liepsnelė“, pagalbininkai labai greit išsilakstė. Liko tik kunigas Virginijus Šimukėnas ir bibliotekininkė Reda Kiselytė. Pirma mintis anuomet buvo, kad bus blogai. Bet juodu sugebėjo pritraukti kuriančius, rašančius kraštiečius – ir kiekvieną mėnesį išeina vis naujas numeris. plačiau»

Skambės emocingos prancūzų dainos

Žavi ir jausminga prancūzė Clotilde Solange Rigaud gegužės 16 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre pristatys unikalią muzikinę kelionę „Midnight in Paris“. Joje skambės ryškiausius prancūziškos muzikos laikotarpius atspindinčios visame pasaulyje garsios dainos. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.