Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Panevėžio 5-osios gimnazijos direktoriaus pavaduotojas pripažino, kad testavimas mokyklose pasiteisino

Krašto santakos

Triumfą Niujorke temdė mamos liga

„Tai buvo svajonės išsipildymas, bet jis pavirto į vieną didžiausių išbandymų mano gyvenime“, – prisipažino muzikiniuose televizijos projektuose išgarsėjusi panevėžietė Valerija Iljinaitė, dabar jau – operos solistė. Prieš pasirodymą Amerikoje ji pasikvietė artimuosius, net nenujausdama, kas laukia. plačiau»

Per visą Panevėžį nuvilnijo spalvingiausia miesto šventė

Aukštaitijos sostinė triukšmingai atšventė jubiliejinį 520-ąjį gimtadienį. plačiau»

Suskaičiavo visus ąžuolo lapelius (1)

Krekenaviečių pora, ilgėdamasi užsienyje gyvenančių vaikų ir anūkų, surado būdą, kaip tą ilgesį numaldyti – sėda ir iš tūkstančių karoliukų kuria visokių augalų imitacijas. Tas užsiėmimas gydo ir akis – po kiek laiko vyras metė akinius į šalį, ir dabar žmona jo jau nebepaveja. plačiau»

Smagumo kalendorių ne visiems diktuoja vasara ar žiema

Vasara – atostogų metas, o štai rugsėjį, visiems grįžus į mokyklas bei darbus, prasideda rimtas sezonas. Praeivių klausėme, ar kultūra turi sezonus, ar jie pastebi, kad vasarą netraukia į jokius renginius, koncertus, pa-rodas, o orams atvėsus atsiranda ir potraukis įvairiems renginiams? Dar teiravomės pašnekovų, kokie kultūros renginiai dabar įrašyti į jų laisvalaikio kalendorių? plačiau»

Basi ir susivėlę patys gražiausi (1)

Grįždamas į močiutės namus Gustonių kaime Pasvalio rajone, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, menininkas Darius ŽIŪRA suprato, kad gana greit neliks čia sutinkamų žmonių, iš atminties išsitrins jų veidai, kalbėjimo maniera, pasikeis pats kaimas. Todėl nusprendė visa tai išsaugoti vaizdo juostoje – vienos minutės atkarpose. Taip gimė videoportretų serija „Gustoniai“. Apie šį ir kitą – „Portretų“ – projektą kalbamės su autoriumi. plačiau»

Senatvei nusilipdė ypatingą krėslą (2)

Be kelionių gyventi negalinti krekenavietė iš visur, kur bebūtų, vežasi pilnas kuprines keistų lauktuvių. Dėl jų kartais ir oro uostų patikroms užkliūva. Grįžusi namo tas lauktuves kaipmat sunaudoja, o tada žvalgosi, kur dar nukeliavus ir to gero parsivežus. plačiau»

Sesuo išplaukia į pievas, brolis – į dangų (1)

Karo išgąstį nuslopinti galima ir angelais, ypač jei jie sukurti iš visokio gamtoje randamo gėrio, daugiausia iš lino ir sultingų augalų. Darželinukams į rankas reikia įduoti akmenį – kad jis ne į kitus jį mestų, o daužytų medžiagos gabalą – spalvingus gėlių ornamentus skiautėje įmuštų. plačiau»

Miesto šventės – tarp pramogos ir kultūros

Baigiantis vasarai kone visi miestai rengia savo šventes. Kartais – grandiozines, besitęsiančias net kelias dienas, kartais kuklesnes. Paprastai per tuos šventinius savaitgalius būna begalė renginių ir pramogų. Praeivių klausėme, ar tokias šventes jie laiko kultūriniais ar pramoginiais renginiais? Ar lankosi jose? Ar mano, kad tokios miestų šventės reikalingos ir naudingos? plačiau»

Tėvo užkratą pasigavo ir abu vaikai

Paryžiuje gyvenanti panevėžiečių menininkų duktė tėvui jubiliejaus proga įteikė nepaprastą dovaną, bet su sąlyga – kad šis vykdys jos nurodymus. Solenizantas vykdė, tad visi jį pamatė kitokį, nei anksčiau pažino. Bet sūnus nesistebėjo – jis visada jautė tėvą esant itin jaunatvišką, tikrą futuristą. plačiau»

Bajorai nesididžiavo – nekilmingų neatstūmė (1)

Kasmet visos šalies bajorus sukviečiantis Palėvenės dvaras tradicijai nenusižengė ir šiemet. Kilmingi svečiai užsiėmė tuo, kuo galbūt ir jų protėviai – mokėsi kaligrafiško rašto, piešė ant medžių ripkų, žaidė šaškėmis, šachmatais ir domino. O visų laimė loterijoje priklausė nuo jaunutės bajoraitės Martos. plačiau»

Vertybes atsirinko per tris kartus (1)

Dar šiek tiek užtruks, kol vertingas garsios panevėžietės palikimas pasieks žiūrovus, bet kultūriniai lobiai iš jos namų jau pasiekė paveldo tyrėjus. plačiau»

Gyvenimo vėtytas ir mėtytas – puikiausias gidas smalsuoliams

Troškūnų miestelį šiokią dieną apžiūrėti gali, bet jo istorijos niekas nepaseks, neaprodys nei vienuolyno, nei bažnyčios, prie Felicijos Bortkevičienės kapo nenuves. Bet jeigu jus pamatys iš sostinės į gimtinę grįžęs amžinatilsį lietuvių kalbos mokytojos sūnus ir jūs nepasididžiuosit, jo puišino neatstumsit – pasakojimo laukite įdomaus. plačiau»

Agapės vaišės – ir dvasiai pasotinti

Panemunėliečiai jau ne pirma vasara pasikartoja mielą ausiai žodį – „Elžbietinė“. Jis reiškia, kad visi buvę ir esami miestelio gyventojai kviečiami į didžiuosius šv. Elžbietos atlaidus, o po jų – ir smagią šventę. plačiau»

Atsigulė euforijoje, iš miegų pakirdo siaube

Koks iš tiesų buvo paslaptingasis dievdirbys Šepka – pasišiaušęs, aplinkinius gąsdinantis keistuolis ar su alyvomis apie mylimąją besikalbantis romantikas? Vis dėlto išsipildė kūrėjo prakeiksmas, kad joks statinys nestovės jo nugriautos žeminės vietoje. Apie talentingąjį skulptorių kalbėjomės su režisiere Neringa DANIENE, Rokiškio liaudies teatre pastačiusia spektaklį „Šepką atradau aš“. plačiau»

Po šimtmečio – nebe šeimos albumui

Kauno dailės galerijoje atidaryta Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“. Tai išskirtinė Panevėžio kraštotyros muziejaus kilnojamoji paroda, jos kuratorė – dr. Zita Pikelytė. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.