Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Pasvalio rajono vicemeras bandė meluoti kalbėdamas apie mieste ir rajone augančias šiukšlių krūvas
Dukters žinia apie nėštumą – bomba, bet ne visai
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Pasakorė iš Adomynės su savais kupiškėniškai nebesusišneka (nuotraukos) (1)

Dainomis ir pasakomis vaikystėje „penėta“ moteris tokiu pat būdu augino ir savo atžalas, anūkus ekspromtu kuriamom pasakom migdė. Nuo mažų dienų galvon dėtus lobius ji vis dar traukia iš atminties, kartu auksiniu savo vyru džiaugiasi: jis tikras kaimo vaikų draugas – gandrą pamatęs šoka iš autobusiuko kūliais ridentis. plačiau»

Vasarišką kaitrą irgi perteikė spalvomis (nuotraukos)

Iš kitur į plenerą atvykusiems menininkams Aukštaitijos sostinė pasirodė labai jau pilna kultūros renginių – juk tuo pačiu metu vyksta ir pasaulyje žinomas keramikos simpoziumas. plačiau»

Esperantininkų šurmulį primins rojaus obuoliukai

Baltijos šalių esperantininkai rinkosi į savo tradicines kasmetines tarptautines dienas. Jos vyko 55-ąjį kartą per 60 metų, bet užtat Panevėžyje – pirmą. plačiau»

Mokėsi kurti kino filmus

Penkioliktus metus iš eilės vyko kino dirbtuvės, kurias rengia Panevėžio kino centras „Garsas“. Kiekvienais metais į šią stovyklą susirenka jauni, smalsūs ir kūrybingi žmonės. plačiau»

Nepavėluos gelbėti senosios teatro legendos? (nuotraukos) (4)

Žaliu aksomu apmuštos kėdės dar vis tebestovi senajame Panevėžio teatre, į kurį kelią teatro mėgėjai pamiršo jau bene prieš pusšimtį metų. Jos dar tikrai tebestovi, bet jau seniai trenkia pelėsiu, joms gresia pavojus prasmegti su visomis supuvusiomis grindimis. Kur tie herojai, kurie ryšis išgelbėti paskutinius teatro šlovės liudininkus, o gal net ir išgelbėti senąjį pastatą nuo besibaigiančios agonijos? plačiau»

Šalia rimtų darbų nulipdė ir legendinį autobusą (nuotraukos)

Antra savaitė septyni šiųmečio XXII tarptautinio keramikos simpoziumo dalyviai pluša įmonės „Midenė“ patalpose. Menininkų būrys itin įvairus: Indija, Brazilija, Pietų Korėja, Ukraina, Turkija, Lietuva. plačiau»

Spaceras per Elžbietines (nuotraukos) (1)

Šv. Elžbietos atlaidai Panemunėlyje – nuo seno šventas reikalas. Kas gali, tas iš toli skuba tą sekmadienį į gimtinę, o vietoje esantys visus gražiai sutinka ir naujoves aprodo. plačiau»

Gedimino piliai paliko medžius (nuotraukos) (1)

Parke žydinčios neužmirštuolės ir pakalnutės – tokie vaikystės prisiminimai lydėjo pandėlietę gydytoją ne vienus metus. Liūdino vietoj jų sužėlusios varnalėšos viršum galvų, dilgynės ir šlapynė. Kartą sutuoktinis jai tarė: „Imkim ir sutvarkykim parką, tvenkinį, ir miestelio vaikai turės kur maudytis.“ Ir sutvarkė. Ir dar šį tą originalesnio sumanė. plačiau»

Lelijomis viliojo žmoną į gimtinę (nuotraukos) (1)

Žinomos dailininkų šeimos vasaros rezidencija Krekenavoje – senieji giminės namai, kadaise buvusi kalvė, kurioje dryksojo ir dalis išardyto rusų tanko. Dabar sodyba tarnauja menams, tik bėda, kad senąją didybę prarandančiame miestelyje ne visiems to reikia, kažkam smagu europinius pinigus „kartuvėms“ tratinti. plačiau»

Naktinė misterija jau būtina kaip vanduo (nuotraukos)

Jau vienuoliktą kartą pasvaliečiai Jonines sutinka kitaip. Ir praėjusį savaitgalį Lėvens upės pakrantę priešais bažnyčią apgulė minios žmonių. Jie suplūdo pasižiūrėti „Eglės žalčių karalienės“. plačiau»

Kai profesionalai nebereikalingi, kas tada reikalingas? (4)

Smuikas, bosinė gitara, klarnetas ir fortepijonas – šiais instrumentais grojantys rokiškiečiai muzikos mokytojai susibūrė į išskirtinį instrumentinį ansamblį „Vivo dolce“. Nors šie lotyniški žodžiai reiškia „gyvuoti švelniai, maloniai“, ansambliui tai nepavyko. Iš Rokiškio kultūros centro jis buvo gražiai išprašytas. plačiau»

Kibiras surūdijusių vinių – tikras įkvėpimas (nuotraukos)

Panevėžyje, keramikos sostinėje, moterų godas molyje godoja savito braižo keramikė Vilija Balčiūnienė. Ji tiki, kad jos talentui padeda turtinga lietuviška kalba – joje juk tiek daug iliustruoti besiprašančių žodžių! Dar ji žino, kad mūza neatlekia kai miegi, o atskrenda kai dirbi. plačiau»

Mecenatų pavyzdys – įkvėpimas gimnazistams (nuotraukos)

Mecenatų Kazickų šeimos fondo premijų teikimo ceremonija ir vasaros piknikas Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje buvo įspūdingi. plačiau»

Iš peizažų eilės negimsta (nuotraukos)

Biržietis poetas, publicistas ir fotomenininkas Alis Balbierius pastaruoju metu susidomėjo fotografija iš oro. Jau treti metai jis droną skraidina ir virš Biržų bei jo apylinkių, pralekia ir virš regioniniame parke esančios savo sodybos. plačiau»

Pažinojo daug talentingų, o genialų – tik vieną

Šventojo Rašto vertėjas, politinis kalinys, likimo draugus į kovą kvietęs savo sukurtu himnu, kunigas ir jausmingų eilėraščių kūrėjas Česlovas Kavaliauskas Pumpėnuose entuziastų buvo pagerbtas kukliai ir subtiliai. Kai kalbama apie tokio masto eruditą, politiniam patosui – ne laikas ir ne vieta. Tuo įsitikinęs Pasvalio krašto istoriją renkantis pumpėnietis Algimantas Stalilionis. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.