Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Biržų rajono tarybos narys sparnuota fraze apibūdino valstiečių santykius su liberalsąjūdininkais
Šeimą vėl sutaikyti gali ir patarimas skirtis
Laisvūnė RAŠEIVAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Svetimam himnui kepurės nenukėlė (nuotraukos)

Svarbiau gimtadienis ar valstybės šventė? Kovo 11 dieną netoli Vabalninko gimęs Gaudentas Aukštikalnis jau seniai į šį klausimą atsakė sau, vaikams, bičiuliams. Norintys jį pasveikinti turi eiti į renginius mieste ir ten surasti pagal per aikštę skambantį balsą. Vyras aiškiai prisimena Sausio 13-osios įvykius, kai laisvę gynė su vos ūgtelėjusiais vaikais ir kai „jedinstvo“ sumindė jo gerą vokišką skrybėlę. plačiau»

Intriguojančios Skirmanto Pabedinsko istorijos

G.Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje Panevėžyje pristatyta ilgamečio Lietuvos radijo ir televizijos žurnalisto Skirmanto Pabedinsko kartu su žurnaliste Zina Paškevičiene parašyta knyga „Istorijos, kurių jums nepapasakojau“. plačiau»

Stiprinant dvasią – saugesnis kūnas (nuotraukos)

Tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ atidarymas Panevėžio kino centre „Garsas“ prieš savaitę buvo įspūdingas, jam dar nespėjo sutrukdyti dabar jau milžiniškais šuoliais didėjanti baimė dėl koronaviruso. plačiau»

Aktoriaus krėslas šildė ir įžymybes (nuotraukos)

Garsusis Juozo Miltinio mokinys Algirdas Paulavičius ir žinoma dailininkė Irena Milaševičiūtė – jau daugybę metų visur kartu. Juos siejo ne tik kūryba ir laisve alsuojantis meno pasaulis – abu kartu atlaikė ir didžiulių išbandymų. Juk ne kiekviena antroji žmona iki mirties slaugytų pirmąją savo vyro žmoną. plačiau»

Jaunystės įžūlumas – tik sintezėje su senbuvių patirtimi

Juozo Miltinio dramos teatras išgyvena sunkius laikus. Neseniai po skandalų teatro vadovų kėdes paliko vadinamieji teatro vaikai – legendinio režisieriaus Juozo Miltinio bendražygio Vaclovo Blėdžio sūnus Leonas Blėdis ir aktoriaus Valerijaus Jevsejevo sūnus Andrius Jevsejevas. Ar įmanoma prikelti teatrą krizės laikotarpiu, net jei atėję vadovauti jauni ir drąsūs suklumpa? O ir kaip prikelti, kuria kryptimi plukdyti teatro laivą? To teiravomės naujojo mūsų teatro vadovo, buvusio ilgamečio Šiaulių dramos teatro direktoriaus Antano VENCKAUS. plačiau»

Klydusiems kartoja: „Užsiauginkite ant savęs gėlių“ (nuotraukos)

Kad per kūrybinį procesą padėtum kitam, privalai ir pats kurti. Ne taip, kaip mokeisi akademijoje, o vedamas pasąmonės, bėgdamas ne paskui mintis, o paskui savo ranką. Naujos profesijos atstovė – dailės terapeutė Vaida Virbalaitė visiems leidžia žvilgtelėti į labai asmenišką savo emocijų dienoraštį. plačiau»

Kas tas miego trūkumas, jei pamatė, ką gali (nuotraukos)

Praėjusieji metai buvo ryškūs. Rokiškis kvietė svečius kaip šalies kultūros sostinė, o Kupiškio rajono Adomynės miestelis – kaip mažoji šalies kultūros sostinė. Kultūros sostinių šlovė jau už nugaros, misija atlikta, bet juk niekas nepraeina be pėdsako. Labai pavargta? Nebesinori pakartot? Ko nebedarytų, o ką norėtų pakartoti iš naujo? Kokių pamokų išmoko? Ką šios tradicijos perėmėjams patartų? plačiau»

„Savam krašte pranašu nebūsi“

Ambasadorius Stasys Lozoraitis jaunesnysis kandidatavo į Lietuvos prezidentus prieš Algirdą Brazauską pirmuose atkurtos Lietuvos rinkimuose 1993 m. vasario mėnesį. Jo paklausė, kas jo mėgstamiausias Lietuvos rašytojas. Jo atsakymas buvo, kad tikriausiai nedaug kam pažįstama tokia Gabrielė Petkevičaitė-Bitė. plačiau»

Su smalsumo pagardais ir emocijų padažu (nuotraukos) (2)

Prašmatnias didikų vaišes, kuriose valgoma dvidantėmis šakutėmis, maisto likučiai šveičiami žemėn, o nosys pučiamos į baltutėles staltieses. Kas tai – kultūra ar antikultūra? Tai – mūsų istorija, pasiekusi iš giliausių viduramžių. Ją prisiminti su visomis ceremonijomis ne tik smagu, bet ir naudinga. plačiau»

Startavo mažoji kultūros sostinė (nuotraukos)

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Rokiškio rajone, Juodupėje, startavo Lietuvos mažosios kultūros sostinės pirmasis renginys, sukvietęs per 400 mažų ir didelių juodupėnų. plačiau»

Fotografijose – gyvenimo pulsas

Panevėžio fotografijos galerijoje veikia paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2019“. Joje eksponuojami jau aštuonioliktą kartą surengto nacionalinio konkurso laureatų darbai. plačiau»

Bijūnai vazoje atrodo kaip gyvi (nuotraukos)

Savamokslė dailininkė R.Narkevičienė gavo ir įspūdingą tarptautinį įvertinimą. Jungtinių Amerikos Valstijų galerijų ir muziejų rengiamame tapybos konkurse „American Art Awards“ jos nutapytas paveikslas „Bijūnai vazoje“ laimėjo pirmąją vietą. plačiau»

Kaimo žvyrkeliui tiko garsieji „pensininkai“ (nuotraukos)

Ar batai, kuriais avėdami žmonės išvaikščiojo tėviškės takus ir laukus, ėjo į šventes ir bažnyčion – neverti istorijos? Kraštotyros entuziastė nusprendė, kad taip, tikrai verti, ir ėmė rinkti savo tėvų, senelių apavą. Dar ji rašo ir metraštį, kuriame užfiksuoti įdomiausi dalykai: ir kada žaibas nuo beržo žievę nudrėskė, ir kiek paršeliai kainavo. plačiau»

Į pašto pastatą pašaliniai nebūdavo įleidžiami

Iš turtingo Biržų liuterono Teodoro Jansono galėtume pasimokyti kuklumo ir nesavanaudiškumo. Jo pasistatytuose rūmuose mokėsi vaikai, taip pat ir būsimosios įžymybės, o vėliau ilgus metus veikė paštas. plačiau»

Įkūrėjai ir savo kolekcijas dovanojo

Sukako 95 metai nuo Panevėžio muziejaus įkūrimo. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.