Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Stebuklinga galia: priverčia grįžti namo (nuotraukos)

Pravažiuojantys pro Uliūnų kaimą ir didžiulį laivą pamatantys žmonės ko tik neprišneka! Vieniems vaidenasi, kad čia buvę ryklių gaudytojai gyvena, kitiems dar neaišku kas. O iš tiesų patys uliūniečiai tvirtai tiki tik vienu dalyku: tas laivas tuo stebuklingas, kad visus pasaulio klajoklius po kiek laiko vis tiek namo pargena. plačiau»

Bitei žydi Lietuvos darželis

Balio Buračo 1920 metais daryta nuotrauka įkvėpė žinomą apželdinimo meistrą pagal vaizdą šioje fotografijoje sukurti gražia tradicija dvelkiančią aplinką prie Gabrielės Petkevičaitės-Bitės namelio. plačiau»

Kodėl knyga – ne apie visus mokytojus? (nuotraukos) (1)

Rašyti apie sovietmečio laikotarpio pedagogus – iššūkis nelengvas. Daugelis juos visus sumala į vieną krūvą ir nurašo kaip komunistinės propagandos įrankius. Bet ar tikrai taip buvo? Juk niekur nesidėjo ta karta, kuri atėjo iš tarpukario šviesiojo meto – atėjo spėjusi sugerti gražiausias tautines idėjas, laisvės idealus. plačiau»

Demonus gena atverdamas širdį (nuotraukos)

Panevėžiečiams, ir ne tik jiems, gerai žinomas Audrius Skačkauskas jaučiasi gyvenantis du gyvenimus. Naktį jį lanko demonai iš baisios praeities, kurioje buvo alkoholis, narkotikai, azartiniai žaidimai. Dieną praskaidrina du angelai sargai: mama ir mylimoji – žmona Aušra. Jis nebijo atvirai kalbėti apie jokį gyvenimo periodą, net ir patį sunkiausią. plačiau»

Iš protėvių paveldėtą perlą labiau vertina užsieniečiai (nuotraukos)

Išmokusieji giedoti sutartines jas vadina raganiškais burtais, magija, meditacija. Bet kad išmoktum, reikia drąsos ir darbo – juk ne veltui juokaujama, kad sutartinė yra toks žanras, kai viena gieda, o kitos trukdo. O pajutusieji jos žavesį nekantriai laukia, kada giedodami mintimis išplauks į kitus pasaulius. plačiau»

Svetingi trenerio namai traukia giesmininkus (nuotraukos)

Lašiniais ir gliaudytomis saulėgrąžomis orientavimosi sporto treneris Algirdas Šalkauskas į savo namus privilioja nesuskaičiuojamą daugybę paukščių. Pajutę, kad čia ramu, sotu ir gera, sparnuočiai kiemo medžiuose suka lizdus, peri vaikus ir džiugina šeimininkus savo trelėmis. plačiau»

Koncertavo po langais (nuotraukos)

Karantinui įkalinus globos namų gyventojus tarp keturių sienų, Panevėžio šv. Juozapo globos namuose jiems buvo surengtas gyvas koncertas. plačiau»

Sekminėms labai trūks pautienės, kermošiaus ir iškilmių bažnyčioj

Minias žmonių sutraukdavusi bažnytinė Sekminių šventė, savo svarba bemaž prilygstanti Velykoms bei Kalėdoms, šiemet bus kukli, nedaug besiskirianti nuo eilinio sekmadienio. Nuo seno Sekminėmis garsėjančiuose Daujėnuose, Smilgiuose bei Paberžėje ši šventė vyks be pramogų. plačiau»

Įdomybės iš pensininko gyvenimo nugula į knygą (nuotraukos)

Geologijos mokslų daktaras karantiną leidžia netoli Rokiškio esančiame kaime. Manot, kad viskam užsidarius veiksmo trūksta? Ką jūs! Juk čia pat, kieme, gali „pašaudyti“ į paukščius, paganyti akis į nuolat iš miško atklystančius laukinius danielius arba kurti smagias istorijas ir džiuginti tuo bičiulius, artimuosius, feisbuko draugus. plačiau»

Zonoje net ir krepšinio žaisti nenorėtų (nuotraukos)

Panevėžietis fotomenininkas Andrius Repšys nufotografavo, kaip atrodo keturi kvadratiniai metrai laisvės. Pamėgęs socialinę fotografiją, šį kartą iš viršaus jis pažvelgė į kalėjimų kiemus ir įrodė, kad dronas gali tarnauti kilniam tikslui – menui, o ne tik draudžiamiems daiktams permesti į zoną. plačiau»

Panevėžio bibliotekai – E.Mezginaitės vardas

Nuo šiol Panevėžio savivaldybės viešoji biblioteka vadinsis Elenos Mezginaitės vardu. plačiau»

Kino salės vėl kviečia

Gera žinia visiems, išsiilgusiems gero kino, – po trijų mėnesių pertraukos kino centras „Garsas“ atveria kino sales. plačiau»

„Dobilėlio penkialapio“ senberniai parceliavo moterų suknias (nuotraukos)

Teatrų durys dėl karantino vis dar uždarytos. Bet panevėžiečiai teatralai ryžosi įrodyti, kad jie nesėdi vietoje laukdami geresnių laikų, ir surengė improvizuotą aukcioną. Kadaise itin mėgto „Dobilėlio penkialapio“ daiktai jau keliauja į gerbėjų namus. Jie šildys kažkieno prisiminimus ir nesikaups teatro patalpoje su kitu nebenaudojamu rekvizitu. plačiau»

Delikatesų namai įamžino kagėbistų šėlsmą (nuotraukos)

Užjūrių skanėstų parduotuvė, KGB būstinė, vartotojų kooperatyvo kontora, ligoninės laboratorija, bažnyčios vaikų dienų centras ir pagaliau – muziejus. Tokia vieno Vabalninko miesto centre stovinčio pastato istorija. Šiaip jau daugelis tebemano, kad provincijos muziejai apleisti, priplėkusiais kampais, o jų eksponatai skęsta dulkėse. Ką gi, pažvelkime į Vabalninko muziejų iš arčiau. plačiau»

S.Eidrigevičius – už kuklų jo vardo meno centrą Lepšių kaime (2)

Duodamas interviu „Respublikai“ iš Panevėžio kilęs menininkas Stasys Eidrigevičius garsiai pakartojo tai, ką jau buvo sakęs „Panevėžio kraštui“, tik buvo uždraudęs tai publikuoti. Žinomas kūrėjas pareiškė linkęs palikti besipešančias puses ir pasisakyti už kuklų meno centrą toje vietoje, kur buvo jo tėvų sodyba. Jis dargi aiškiai išreiškė nepasitenkinimą paskubomis surengtu menų centro projekto konkursu, kai buvo išrinktas esą lengviausiai realizuojamas degtukų dėžutę primenantis projektas. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.