Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Teatro išvarymas (3)

Nebesinori eiti į teatrą. Pabodo beveik kaskart nusivilti. Bandau pasveikti. Nuo iliuzinės meilės ir prieraišumo tam, ko Juozo Miltinio dramos teatre seniai nebėra. Nėra Vadovo. Nėra asmenybių sinergijos. O svarbiausia, nėra scenos meno traukos, kuri daugybę metų magiškai veikė net su menine kūryba nesusijusius žmones. Jie eidavo, dažnai net nesąmoningai, iš inercijos ar įdomumo dėlei, tarsi kokio Laimės žiburio link... plačiau»

Senoviniais romansais visiems ašaras traukia

Raguvos kultūros centro ansamblio „Ilgesys“ narės ir pačios negali patikėti, kad dainuoja kartu jau 15 metų. Bet kai sveikina sukakties proga gerbėjai, tenka ir patikėti. Per Raguvoje 18-ą kartą surengtą Aukštaitijos kaimo eiliuotojų ir muzikantų šventę „Rudens žiedai“ ta ceremonija ir vyko. plačiau»

Tai, ko negalima atleisti

Vienas produktyviausių Lietuvos režisierių, pastatęs daugiau nei 100 spektaklių Lietuvoje ir užsienyje, Gytis Padegimas kartu su teatro, kino ir televizijos aktoriumi Dovydu Stončiumi didžiausiuose šalies knygynuose ir bibliotekose pristatys tragiškos istorijos spektaklį „Noktiurnas“. plačiau»

Piešia kaime, žavisi šveicarai (nuotraukos)

Jauna menininkų Vilimavičių šeima paliko sostinę ir išsikraustė į mažą Aukštaitijos miestelį. Čia, Naujamiestyje, viskas švariau, patogiau, arčiau ir sveikiau. Išplaukti į platesnius vandenis šiais – kompiuterių laikais galima iš visur, tad ryšys su pasauliu neprarastas. Kita vertus, gyvenimo būdas išties pasikeitė: vykdama į sostinę šeima dar pasikrauna ir dviračius. plačiau»

Legendinė knygų slėptuvė – visada prieš akis (nuotraukos)

Jei kas mano, kad istorijos apie knygnešius – nuobodžios, į miegą traukiančios, labai apsirinka. Štai apie Smilgių krašte knygas platinusį Antaną Bataitį galima tiek visko papasakoti ir parodyti, kad net ir šiuolaikiniai vaikai akis gali išpūsti. O ką manote, kaip susikūrusios Lietuvos valstybės valdžia galėjo jam už tai atsidėkoti, kokią pensiją skirti? plačiau»

Misijų dieną – apie apylinkių bažnyčias

Adomynė, Lietuvos mažoji kultūros sostinė, Pasaulinę misijų dieną pakvietė į konferenciją „Adomynės apylinkių bažnyčios: istorija ir dabartis“. plačiau»

Lyg perekšlė gaudė vaikus, o dabar – brandžius smarkuolius (nuotraukos)

Deimančiuku vadinamas folkloro ansamblio „Saulala“ senbuvis Albinas Kazulėnas sukasi ratu su šokio partnere, paskui su kita. Ne juokas taip trepsėti net 69 metus! Vadovė Dalia Deksnienė aiškina, kad judėjimas yra stimulas gyventi. Aptingsi – ir kaipmat pradėsi senti. plačiau»

Po širdies operacijos atsigavo pindama

Kol buvo sveika, moteris nė neįtarė, kam turi gabumų, o kai pabandė ir pajuto, kad rado širdžiai mielą užsiėmimą, net šaukė iš džiaugsmo. Tas pojūtis padėjo ir greičiau pasveikti, ir kitiems malonumų suteikti. plačiau»

Ir meilės vitaminus augina (nuotraukos)

Po mokslų grįžę į senelių namus diplomuoti žemės ūkio specialistai iš pradžių nedrįso net ūkininkauti, bet apšilę kojas mažame žemės lopinyje įsteigė vaistažolių ūkį. Į jį dabar suka net ekskursijos – reikia juk vaikams parodyti, kur pieva, o kur lysvė. plačiau»

Pro svirno duris žengė vaižgantiškai

Laisvas, nerūpestingas, šmaikštus, sangviniškas – ar tokį įsivaizduojame rašytoją ir kunigą Juozą Tumą-Vaižgantą? Ustronėje išvydę monospektaklį žiūrovai aiktelėjo – juk vadovėliuose jis buvo vaizduojamas visai kitoks. plačiau»

Su pilnais lagaminais apdovanojimų

Panevėžio lėlių vežimo teatras sugrįžo iš gastrolių Ukrainoje. Ten spalio pirmomis dienomis dalyvavo netgi dviejuose tarptautiniuose lėlių teatrų festivaliuose: Užgorode – „Interlialka 2019“ bei Vinicoje – „Podilska lialka 2019“. plačiau»

Pagarbos vertiems vyrams

Kas lieka žmonių atmintyje iš pasakojimų kad ir apie ypatingus įvykius? Laikas eina, ir žodžiai išsisklaido. Todėl Palėvenėje apie kraštą gynusius parapijos savanorius bylos paminklinė lenta. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.