Panevėžio, Anykščių, Biržų, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Pakruojo naujienos.
Redaktorė: L. Matelienė
HOROSKOPAI

Užrakintą namuose pusantrų metų sūnų palikusi palaidūnė kupiškėnė „žiauriai“ įvertino savo elgesį
Bėda, kai miesto vaikas girion įlenda
Agė RAGAITĖ, "Panevėžio kraštas"

Krašto santakos

Su smalsumo pagardais ir emocijų padažu (nuotraukos) (2)

Prašmatnias didikų vaišes, kuriose valgoma dvidantėmis šakutėmis, maisto likučiai šveičiami žemėn, o nosys pučiamos į baltutėles staltieses. Kas tai – kultūra ar antikultūra? Tai – mūsų istorija, pasiekusi iš giliausių viduramžių. Ją prisiminti su visomis ceremonijomis ne tik smagu, bet ir naudinga. plačiau»

Startavo mažoji kultūros sostinė (nuotraukos)

Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Rokiškio rajone, Juodupėje, startavo Lietuvos mažosios kultūros sostinės pirmasis renginys, sukvietęs per 400 mažų ir didelių juodupėnų. plačiau»

Fotografijose – gyvenimo pulsas

Panevėžio fotografijos galerijoje veikia paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2019“. Joje eksponuojami jau aštuonioliktą kartą surengto nacionalinio konkurso laureatų darbai. plačiau»

Bijūnai vazoje atrodo kaip gyvi (nuotraukos)

Savamokslė dailininkė R.Narkevičienė gavo ir įspūdingą tarptautinį įvertinimą. Jungtinių Amerikos Valstijų galerijų ir muziejų rengiamame tapybos konkurse „American Art Awards“ jos nutapytas paveikslas „Bijūnai vazoje“ laimėjo pirmąją vietą. plačiau»

Kaimo žvyrkeliui tiko garsieji „pensininkai“ (nuotraukos)

Ar batai, kuriais avėdami žmonės išvaikščiojo tėviškės takus ir laukus, ėjo į šventes ir bažnyčion – neverti istorijos? Kraštotyros entuziastė nusprendė, kad taip, tikrai verti, ir ėmė rinkti savo tėvų, senelių apavą. Dar ji rašo ir metraštį, kuriame užfiksuoti įdomiausi dalykai: ir kada žaibas nuo beržo žievę nudrėskė, ir kiek paršeliai kainavo. plačiau»

Į pašto pastatą pašaliniai nebūdavo įleidžiami

Iš turtingo Biržų liuterono Teodoro Jansono galėtume pasimokyti kuklumo ir nesavanaudiškumo. Jo pasistatytuose rūmuose mokėsi vaikai, taip pat ir būsimosios įžymybės, o vėliau ilgus metus veikė paštas. plačiau»

Įkūrėjai ir savo kolekcijas dovanojo

Sukako 95 metai nuo Panevėžio muziejaus įkūrimo. plačiau»

Yra kur akis ir širdį paganyti (nuotraukos)

Rokiškio krašto muziejuje užderėjo parodų. plačiau»

„Garsas“ lankomas, giriamas, tai kam griauti?

Sugriauti lengva, statyti sudėtinga ir sunku. plačiau»

Piešė ne spalvomis, o šviesa (nuotraukos)

Panevėžyje savo kūrybą pirmą kartą pristatė Čikagoje gyvenantis panevėžietis fotografas Andrius Sprindys. plačiau»

Pradžią davė arbatinis iš šiukšlių konteinerio (nuotraukos)

Ar gali būti įdomus kasdien buityje naudojamas indas arbatai plikyti? Pasirodo, ir dar kaip gali! Į parodą Paįstryje sunešti arbatiniai vieniems priminė jų vaikystę ar vestuves, kitiems pirmojo automobilio pirkimą, tretiems anapilin išėjusias jaunystės drauges. O štai vertingiausias eksponatas – šimtametis arbatinis iš pirmo žvilgsnio gal pasirodys ir pats kukliausias. plačiau»

Šiaudinė eglė irgi laukia šviesų girliandos (nuotraukos)

Ne tik šalyje, bet ir užsienyje savo šiaudiniais kūriniais išgarsėję naujamiestiečiai – dar vis darbų šurmulyje. Tik poryt, prieš pat Naujuosius, jų naujasis kūrinys suspindės šventinėmis šviesomis, nors ir be jų tikrai atrodo įspūdingai. plačiau»

Moteris sukvietė suknelių dovanojimo šventė

Akcijos „Padovanok suknelę“ organizatorės išsirinkti suknelę panevėžietes šiemet sukvietė į Šv. Petro ir Povilo parapijos namus. Norinčiųjų pasipuošti sugužėjo kelios dešimtys. plačiau»

In memoria Jonas Čeponis-Vaidevutis

Gruodžio 25 d. mirė Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiaus kavalierius, Laisvės premijos laureatas, Laisvės kovų dalyvis, Tauro apygardos partizanas Jonas Čeponis-Vaidevutis. plačiau»

Nusiraminimo kryželis, meilės šaukštas ir katinas vietoj apykaklės (nuotraukos) (1)

Tautodailininkų Stočkų šeimai ilgi besniegiai žiemos vakarai neprailgsta. Moteris iš vilnos velia katinus ir net verbas, o vyro kūriniai iš medžio ir jo šaknų pasiekia net Japoniją. Mugėse pirkėjai žavisi meistrų išmone, o kai kurie užsieniečiai urmu viską nuo jų stalo susišluoja. plačiau»
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9
www.panskliautas.lt - visos teisės saugomos.