Pelke keliauti labai pavojinga, bet aplankyti ją – būtina (nuotraukos)
Pelkė netoli Rokiškio atrodo tokia paslaptinga ir nuošali, kad gali privilioti net didžiausius romantikus, o kartu pridengti ir baisiausius nusikaltėlius. Kad to, kas vyko karo metu, niekada nepamirštume, privalome čia ateiti ir nusilenkti holokausto aukoms – dviem žydų šeimoms. Vietą pelkėje, kur užkasti aukų kūnai, dar ne taip seniai rado amerikiečiai mokslininkai.
plačiau»
|
Nepavargsta gražindami kraštą (nuotraukos)
Šv. Mišiomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje prasidėjo Lietuvai pagražinti draugijos įkūrimo 100-mečio šventė. Po jų eisena su „Garso“ pučiamųjų orkestru, Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono karių kolona, „Tautos Skydo“ organizacijos atstovais pasuko link Laisvės aikštės.
plačiau»
|
Šeštąją žąsį iškaulijo kaimynas (nuotraukos)
Paįstriui šios dienos ypač svarbios – rytoj minėsime Paliukuose gimusio Juozo Zikaro 140-ąsias metines. Kaip prabilti apie skulptorių, kai, atrodo, jau viskas išpasakota? Taigi prabilo kitaip – ėmė ir pastatė penkias Zikaro žąsis. Kodėl penkias? Kodėl žąsis?
plačiau»
|
Partizanų nuotraukos pasitarnavo ir Ukrainai
Iš senų, sovietmečiu labai rizikuojant išsaugotų negatyvų padarytos Lietuvos partizanų nuotraukos dar neseniai kėlė ir ukrainiečių kovinę dvasią. Paroda ten keliavo iš miesto į miestą, kol prasidėjo karas. Kur ji liko įstrigusi, niekas negali ir negalės pasakyti iki tol, kol Putino armijos smogikai nebus sustabdyti.
plačiau»
|
Jaunatvišką idealizmą slopina realybė (2)
Kaip surengti šventę, kad ji neatsiduotų naftalinu? Kaip kalbėtis su saviveiklininkais, kad šie įsižeidę netrenktų durimis? Šiuos klausimus tebesprendžia į Kupiškį dirbti grįžęs jaunas režisierius. O jo kolegos jau dabar džiaugiasi, kad bus kam juos, senbuvius, pakeisti.
plačiau»
|
Karpinių labirinte – kaip kosmose
Giminaičiai gali atkalbėti studijuoti menus, bet atgrasyti nuo meno – negali. Tai įrodė savo karpiniais ką tik išgarsėjusi Inga Gulbinienė. Skrupulinga kūrėja reikiamo popieriaus važiavo rinktis į Vilnių. Ten jo lakštus taip čiupinėjo, kad pardavėjas savo žvilgsniu vos neišgręžė, kol galop neiškentęs paklausė, ar tikrai jau taip būtina tą popierių taip analizuoti.
plačiau»
|
Auksinis raktas nurungė net ir žiemgalių kovų simbolį balnakilpę
Nameišio žiedas, apipintas javų varpa. Kovos prieš blogį simbolis erelis. Raktą nešantis juodas kaip anglis kovarnis. Negailestingai naikinamas ir greit nykstantis pataisas – Velykų stalo ir Verbų sekmadienio puošmena... Štai kiek visokių simbolių į savo herbą norėjo sudėti namišiečiai.
plačiau»
|
Citramoną ir analginą atstoja rankdarbiai (nuotraukos)
Kai tik Kupiškyje būna koks festivalis, kultūros darbuotojai tuojau ir prašosi, kad miesto pašonėje gyvenanti auksarankė priimtų ekskursantus, aprodytų savo namus, tarsi kokią muziejaus gryčią su gausybe mezginių ir siuvinių. Maža to, moters galva pramušta ir teatru – kai negalėdavo per karantiną sulaukti anūkų, bent jau prisimindavo, kaip kartu su Tomu Anykščiuose ant scenos lipo.
plačiau»
|
Pasaulio principas porai – ne nepriteklius, o gausa
Gryniausių miestiečių pora prieš dešimtmetį nusprendė laikinai pagyventi kaime, ir atsitiko taip, kad liko. Vyras inžinierius tapo ūkininku, o žmona neužmetė savo diplomo – tapo paveikslus. Tik ne peizažus. Dabar jie abu patenkinti kartoja, kad gamtoje nėra skurdo – kada norėsi, išsirausi morką, pasiimsi iš vištų gūžtos kiaušinį. Ir toks gyvenimas suteikia įkvėpimo.
plačiau»
|
Kai viena jaudina, o kita ramina
Negailestingoji deivė Kirkė, fantazijų vaisius – Bahanaro drakonas, išsiveržiantis ugnikalnis iš merginos plaukų, suvalgytos žuvies kaulai, į žiūrovą akis įbedusi mergaitė, o jai už nugaros – mūsų planetos žemėlapis... Štai kiek visko pripiešė talentingieji Dailės mokyklos absolventai. Ir dažniausiai jų talentai po vieną nevaikšto.
plačiau»
|
Patrankos kelionę apsunkino ir incidentas karo fronte
Dviejų Biržų muziejininkių paslaptinga kelionė į Gdanską buvo pilna ir sunkumų, ir baimės, kad gali būti uždarytos valstybių sienos. Bet netrukus paslaptis atsivėrė visu gražumu – beveik pusę tonos sveriantis pabūklas buvo iškeltas iš furgono ir perkeltas į Biržų pilies arsenalą. Nuo tokio svorio vos pilies grindys neįlinko.
plačiau»
|
Šeimomis ir pavieniui – į kitokių paukščių taką (nuotraukos)
Su paukščiais susijęs Perekšlių kaimo pavadinimas pamėtėjo žmonėms mintį, kaip įdomiau sutikti pavasarį. Netrukus per gyvenvietę nusidriekė įvairiausių sparnuočių alėja. Karantininių apribojimų išvargintiems žmonėms pasivaikščioti po ją – didelis malonumas.
plačiau»
|
Ir dulkėjusią gitarą išsitraukė
Dienomis, kai visa einasi lyg sviestu patepta, eilės nesirašo. Jos dažniausiai pasibeldžia, kai užklumpa išgyvenimai, kankina graužatis. Tai visiems gali patvirtinti daug metų slapta kūrusi buvusi pedagogė. Kai moteris netikėtai eina užsidaryti savo kambaryje, vyras tarsteli: „Štai ir mūza atskrido.“
plačiau»
|
Gavę rojaus obuolių, kvies į čiobrelių pievą (nuotraukos)
Nedidelį Tiltagalių miestelį Panevėžio rajone mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas įpareigoja gerai pakrutėti. Šiemet tai daryti jiems bus tikras iššūkis, daug ką apriboja karantinai ir draudimai. Tačiau kultūrininkai dar prieš pandemiją sugalvojo šį bei tą įdomaus ir tai dabar leidžia skleisti garsią žinią ir būti išgirstiems bei pastebėtiems.
plačiau»
|
Gelbėjo eglutes sužalotomis šaknimis (nuotraukos) (1)
Muziejininkai vylėsi, kad pavasarį pradžiugins gyventojus ir įmones dovanodami eglutes vazonuose. Gražiai išsaugoję per žiemą parakinėje, iškėlė iš vazonų ir nustėro: eglučių šaknys taip baisiai nukapotos, kad vargu ar prigis. Tuomet nusprendė patys bandyti medelius gelbėti.
plačiau»
|