Okupantai šaudė į gyvūnus ir jų prižiūrėtojus
„Aš neįstengiu Rusijos kareivių vadinti kitaip nei išsigimėliais, nes jie iš neturėjimo ką veikti ar iš pykčio, kad sužlugo puolimo planai, šaudė į zooparko darbuotojus ir gyvūnus“, – taip savo pasakojimą pradėjo „Feldmano ekoparko“ direktoriaus pavaduotoja Svitlana Višnevecka.
plačiau»
|
Rusiška Odesa atvirsta labai pamažu
„Odesa slepia lietuvišką miesto kilmę, nes jo vadovai buvo ir yra prorusiški. Taip pareiškė ekologinės organizacijos „Žalias lapas“ vadovas Vladislavas Belinskis.
plačiau»
|
Sūnų kare netekusioms motinoms – vien skausmas
Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai, didvyriškai kare kovojusių sūnų netekusioms motinoms dar sunkiau.
plačiau»
|
Žudikė granata dar tebestyro grindyse
„Jei būčiau žinojęs, kad viskas taip nelaimingai susiklostys, būčiau bėgęs jau pirmą okupacijos dieną, tačiau tada maniau, jog karas ilgai netruks, ir netikėjau, kad Rusijos kariai gali mums ką nors bloga daryti, nes mes čia visi rusakalbiai“, – ašarotomis akimis pasakojo 71 metų Tiški kaimo gyventojas Nikolajus Kučerenka.
plačiau»
|
Liūdna jauniausio Didvyrių alėjos herojaus istorija
Karo didvyrių alėjoje pastebėjęs ant antkapio šio vaikino nuotrauką pamaniau, kad tai nepilnametis paauglys. Iš tikrųjų Igoris Šapošnikas mirė būdamas aštuoniolikos metų, kai iki devynioliktojo gimtadienio buvo likę nepilni du mėnesiai.
plačiau»
|
Liaupsės žmones gelbėjusiam lietuviui
„Mano vyro, Ukrainos didvyrio, kompozitoriaus Igorio Poklado protėviai galbūt kalbėjo lietuviškai, nes gyveno Baltarusijoje netoli dabartinės Lietuvos sienos, o per šį karą mudu išgelbėjo lietuviškų šaknų turintis kazachas“ – šiais sutapimais stebėjosi 63 metų Svetlana Poklad.
plačiau»
|