Net ir medinis gandras suplasnoja
Kartą iš biržiečio meistro medinukų mugėje pasišaipė jauni menininkai. Tai išgirdo Zita Kelmickaitė ir surengė varžytuves – pusvalandį skaičiavo, kiek įvertinimų sulaukia paprasto meistro kūrinėliai ir kiek dailininkų paveikslai. Ir ką? Biržiečio medį visi lietė, glostė, žavėjosi ir pirko, o į profesionalų drobes per pusvalandį niekas nė akies neužmetė.
plačiau»
|
Senelio meilės ir kančių keliais
Puikiai žodį valdanti biržietė Rugilė Audenienė pirmiausia auditoriją prisijaukino japoniškais trieiliais, o paskui mestelėjo ir desertą – Liudo Dovydėno premiją iš karto nuskynusį intriguojantį romaną „Vojago“. Jame – tikros neįtikėtinos giminės istorijos iš tetos dienoraščio.
plačiau»
|
Į visą pasaulį, bet tik pas lietuvius
Smagu groti tinginio smuiku, bet dar smagiau paties pasidaryta „mergina“, kuri visą kapelą turavoja. Folklorininkas, instrumentų meistras Albertas Bartašius dar ne tokių dyvų papasakojo: ir kaip šuns skūra skamba, ir kaip ožio oda aptrauktas būgnas dvokia. O kur dar „Vilko pupos“ ir naktišokiai?
plačiau»
|
Anūkas ir močiutė – puikiausias kelionės tandemas
Energinga 80-metė rokiškietė ryžosi tolimai kelionei į Kanadą. Ten stovėjo po Niagaros krioklio purslais, nepavargdama kilometrus suko muziejų salėmis ir milžiniško akvariumo tuneliais. Dar rado jėgų ir noro pralėkti per Paryžių ir Amsterdamą, kad tik kuo daugiau dvasios peno prisisemtų.
plačiau»
|
Klaidinga žinia apie sūnų skulptoriui buvo neatlaikoma
Antrojo pasaulinio karo metais kiekvienos šeimos likimas buvo sudėtingas, daugelio – netgi tragiškas. Menininkai – itin jautrūs žmonės, tad kai kurie išbandymų ir neatlaikydavo. Panevėžio krašto sūnui, garsiosios Laisvės skulptūros autoriui – skulptoriui Juozui Zikarui – likimas buvo negailestingas.
plačiau»
|
Varpo ieškojo uoliai, kaip rugius sėdamas
Jaunas Kupiškio rajono ūkininkas užsidegė noru surasti bažnyčios varpą, mat jis, pagal žmonių pasakojimus, buvo užkastas dabar jau jam priklausančioje žemėje. Prieš dešimtmetį pradėjęs paieškas, smalsuolis nepagailėjo pinigų geram metalo ieškikliui, išvaikštinėjo sklypą po kiekvieną centimetrą ir galų gale surado tai, ko ieškojęs!
plačiau»
|
Kitokios vestuvės Stipruolių kaime
Gamtoje su laukinių gėlių puokštėmis ir lino apdarais, su lietuvišku midumi, vaišėms patiekta duonos sriuba storuose moliniuose induose, su kepurėlės vyrui ir nuometo moteriai uždėjimu, su baltų dievams siunčiamomis giesmėmis – tokios buvo išskirtinės vestuvės. O dovanos – vien tik knygos.
plačiau»
|
Knietėjo vaikams pamokslauti, bet suprato, kad reikia kitaip
Ilgai nerandantiems savo vietos gyvenime gali būti puikiu pavyzdžiu vaikų poetė ir iliustruotoja Indrė Pliuškytė-Zalieckienė. Nuo vaikystės būdama kūrybinga ji ilgai braidžiojo po ekonomikos, marketingo, žurnalistikos sritis, kol sulaukusi keturiasdešimties pradėjo kurti eilėraščius vaikams, pati juos iliustruoti. Savo knygas ji pristato šalies bibliotekose, apsilankė ir Panevėžio „Žaliojoje pelėdoje“.
plačiau»
|
Prie kryžiaus moterys lekia motoroleriais
Gamtos paminklu pripažintas Buivėnų ąžuolas žmonių atmintyje išlikęs tvirtas ir galingas – toks, kad draugės jį apglėbdavo tiktai keliese. Po kelių dešimtmečių medis jau liūdnokas, bet vis dar gyvastį išlaikęs ir traukiantis smalsuolius. Buivėniškai gi visokie – ir keliuką užtvaru užtvėrę, ir per žolę basi lakstantys.
plačiau»
|
Sidabro ir bronzos spindesys neblunka
Vakar, pirmą dieną po Olimpinių žaidynių uždarymo Paryžiuje, vyko nedidelė šventė Biržuose.
plačiau»
|
Meko pupos per Pupelį tęsia savo kelionę
Buvusioje Papilio mokykloje, kurioje mokėsi ir Jonas Mekas, gyvenanti Edita Lansbergienė augina septynias Meko pupas. Prireikė nemažai pastangų, net mokslininkų įsikišimo, kad jos sugrįžtų į Biržų kraštą, sudygtų gimtinės žemėje, tad šeimininkė jas gražiai prižiūri, laisto, o paklausta, ar valgys, patikina: „Jokiu būdu, tai būtų šventvagiška!“
plačiau»
|
Talentą visaip slopino, bet jis su trenksmu išlindo
Kad atsivertų netikėti stulbinantys medikės talentai, reikėjo sukrėtimo. Juo tapo užklupusi pasaulinė kovido pandemija ir sėdėjimas namuose, niekur neiškišant nosies. O dar kai duktė, užmačiusi motinos jaunystės piešinius, nebeatstojo, teko vėl prisiminti vyro nupirktus, bet jos pačios kažkada išmestus teptukus.
plačiau»
|
Viltingai traukia iš užmaršties klodų
Vabalninkiečiai nedaug žino apie garsųjį savo kraštietį Nepriklausomybės akto signatarą, lietuvybės skleidėją Alfonsą Petrulį. Gal miestelio parke ką tik pastatyta ąžuolinė skulptūra paskatins ir juos, ir svečius giliau pasidomėti šia unikalia asmenybe.
plačiau»
|
Ypatingų durų vietą išduoda šviesesnės plytos
Atminimo ženklu ant gimnazijos pastato sienos pumpėniečiai pagerbė kraštietį skulptorių Juozą Zikarą. Visiems labai svarbu, kad legendinis menininkas, sukūręs dabar Kaune stovinčią garsiąją „Laisvės“ skulptūrą, kadaise mokslo šviesos sėmėsi būtent šioje mokykloje.
plačiau»
|
Už Atlanto vandenyno vis tiek teks skristi
Viena koja Panevėžyje dar esantis pasvalietis fotografas niekada neina menų daryti, tiesiog seka paskui saulės šviesą. Toji ir pasufleruoja, kada mygtuką nuspausti. O kai sėkmingai nuspaudžia, tai džiaugsmas ne tik jam, bet ir fotografijos meno mėgėjams, taip pat ir ligoniams.
plačiau»
|